Page 4 of 28 FirstFirst 1234567814 ... LastLast
Results 61 to 80 of 542

Thread: Final Fantasy VII Remake

  1. #61
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Roy View Post
    Εγω θα ηθελα να εχει full-action συστημα μαχης, με εντονα στοιχεια RPG και command list για να βαζεις τα Active spells σου και Weapon Skills σου πριν τη μαχη. Customization σε ολα τα οπλα και spells με ξεχωριστα levels το καθενα.
    Προσπαθώ να καταλάβω πως συνδυάζεις την command list με full action και μόνο το Birth by Sleep μου έρχεται στο μυαλό. Κανένα παράδειγμα;;

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  2. #62

    Default

    Οπως ειπα πριν τη μαχη θα διαλεγεις τα παντα! Θα μου αρεσε να εχει Active Spells Category για παραδειγμα, με 4-5 βασικα Spells τα οποια τα καθοριζεις πριν τη μαχη ποια θα ειναι, δηλαδη ποια θα μπορεις να χρησιμοποιησεις οταν πολεμας. Την ωρα λοιπον που αντι για combos εσυ θες να κανεις Firaga ας πουμε, μπορεις να πατας το touch-pad και με την command list ή πες το βελακι ή πες το αντιχειρα, κανεις κατω διαλεγεις spells και τωρα στη θεση του R2, τριγωνο, τετραγωνο, κυκλο, Χ, υπαρχουν spells!

    Υστερα ξαναπατας touchpad και παιρνεις το χερακι απο τα spells, το ανεβαζεις στα combos και κανεις με ολα τα αντιστοιχα κουμπια παλι(κυκλο, τριγωνο κλπ) combos και τηλεμεταφορες τυπου Noctis με το σπαθι!

    Καπως ετσι το εχω σκεφτει και θα μαρεσε.

  3. #63
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Roy View Post
    Οπως ειπα πριν τη μαχη θα διαλεγεις τα παντα! Θα μου αρεσε να εχει Active Spells Category για παραδειγμα, με 4-5 βασικα Spells τα οποια τα καθοριζεις πριν τη μαχη ποια θα ειναι, δηλαδη ποια θα μπορεις να χρησιμοποιησεις οταν πολεμας. Την ωρα λοιπον που αντι για combos εσυ θες να κανεις Firaga ας πουμε, μπορεις να πατας το touch-pad και με την command list ή πες το βελακι ή πες το αντιχειρα, κανεις κατω διαλεγεις spells και τωρα στη θεση του R2, τριγωνο, τετραγωνο, κυκλο, Χ, υπαρχουν spells!

    Υστερα ξαναπατας touchpad και παιρνεις το χερακι απο τα spells, το ανεβαζεις στα combos και κανεις με ολα τα αντιστοιχα κουμπια παλι(κυκλο, τριγωνο κλπ) combos και τηλεμεταφορες τυπου Noctis με το σπαθι!

    Καπως ετσι το εχω σκεφτει και θα μαρεσε.
    Πιο γρήγορο είναι απλά να πατάς το L1 και σε κάθε κουμπί να έχεις ένα διαφορετικό ξόρκι. :Ρ
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  4. #64

    Default

    Επειδη και η θεια μου θα γινει σε λιγο open world και απο τι στιγμη που δεν θα το γλυτωσουμε ουτε στο remake, τουλαχιστον ας προσεξουν πως θα το κανουν. Δηλαδη ας αποφυγουν τον τεραστιο generic κοσμο που βαζεις ενα σημαδακι για να πας εκει και να σκοτωσεις 4 ταδε τερατα και μετα να βαλεις το σημαδακι λιγο πιο κατω για να πας καπου αλλου και μετα παλι το σημαδακι λιγο πιο πανω, μετα λιγο πιο δεξια, λιγο πιο αριστερα, παρτο αλλιως, προσεξε το δεντρο κτλ.

    Γενικα δεν εχω προβλημα με τους μεγαλους κοσμους, εχω ομως προβλημα με αυτους που ειναι μεγαλοι απλα για να ειναι. Δεν εχω παιξει το Witcher 3 αλλα εχω ακουσει καλα πραγματα για το πως εχουν χτισει το κοσμο του παιχνιδιου, φανταζομαι πως θα μπορουσαν να διδαχτουν πολλα απο αυτο.

    Το μονο πραγμα που δεν φοβαμαι ειναι το gameplay. Ισως ειναι στο μονο που τους εχω εμπιστοσυνη.

  5. The Following User Says Thank You to AgentPrinny007 For This Useful Post:

    hakoo (29-06-2015)

  6. #65

    Default

    Quote Originally Posted by Lnds500 View Post
    Πιο γρήγορο είναι απλά να πατάς το L1 και σε κάθε κουμπί να έχεις ένα διαφορετικό ξόρκι. :Ρ
    Στο L1 ειχα Guard ρε. Χαχαχαχα!!

  7. #66
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    'Dramatic changes' and Advent Children will help shape the Final Fantasy 7 Remake

    Sorry, fans of Square Enix's Active Time Battle system, but it sounds like the Final Fantasy 7 Remake is going a different direction for its combat. Speaking to Official PlayStation Magazine, game director Tetsuya Nomura said that the team will be making "dramatic changes" to the game's fights. "And of course, that being said we want to clarify: We’re not going to be changing it into a shooter or something like that. We are going to be bringing dramatic changes, but we want to make sure it’s still recognizable."

    If the thought of something different-but-kinda-the-same brought to mind the 2005 film Final Fantasy 7: Advent Children, you're not too far off from Nomura's own thinking. Nomura stated that the team will be looking to the movie - which Nomura also directed - for visual references and inspiration, but that he and his team "don’t intend on utilising the 3D models of Advent Children as is because, well, it’s a different technology, and it’s actually been almost ten years since Advent Children was first released."
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  8. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    hakoo (31-07-2015)

  9. #67
    Forum GOD muku's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Tokyo
    Posts
    5,277
    PSN ID
    muku0-400
    Name
    Vladimir

    Default

    Εντάξει αναμενόμενο το battle system να είναι διαφορετικό. Αν και δεν με χαλάει να ξαναπαίξω το original τώρα, χρειάζεται κάτι φρέσκο για το remake.

  10. The Following User Says Thank You to muku For This Useful Post:

    hakoo (01-08-2015)

  11. #68
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Ε ναι προφανως, εγω νομιζω οτι θα εξαρτηθει και απο το πως θα τα παει το FFXV στο συγκεκριμενο τομεα, αν αρεσει λογικα το battle system θα παει προς τα εκει με τα απαραιτητα touches του Nomura φυσικα.


  12. #69
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    GC 2015: Final Fantasy VII Remake won’t run on Luminous Engine

    Tabata replied: “Final Fantasy VII (Remake) is not planned to be made with that.”
    Δεν είναι κάτι που δεν ξέραμε, απλά πλέον είναι επίσημο.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  13. #70
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by Lnds500 View Post
    GC 2015: Final Fantasy VII Remake won’t run on Luminous Engine



    Δεν είναι κάτι που δεν ξέραμε, απλά πλέον είναι επίσημο.
    Θα τρεχει σε unreal engine 4.

  14. #71
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by spartan View Post
    Θα τρεχει σε unreal engine 4.
    I know. Το ξέρουμε καιρό τώρα από την εταιρεία που θα βοηθήσει την Square στο remake, απλά πλέον είναι και επίσημο.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  15. #72
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  16. #73

    Default

    Το βλεπω με commands και real-time! Im excited!

  17. #74
    PS4forums Addict teras1's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Athens
    Posts
    2,129
    PSN ID
    Panos_GRE
    Name
    Πάνος

    Default

    Day Zero!!!

  18. #75
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    FINAL FANTASY VII REMAKE will be told across a multi-part series, with each entry providing its own unique experience.

    κοινως, episodic, και εκει που λεγαμε οτι ειχε μπει σε μια σειρα η εταιρια, σκατωνει ακομα και το remake.

    http://press.na.square-enix.com/rele...ion-experience

  19. The Following 3 Users Say Thank You to Slay For This Useful Post:

    hakoo (07-12-2015),kostasb13 (10-12-2015),Nikos326_GR (07-12-2015)

  20. #76
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Αν γίνει έτσι δεν το αγοράζω με την καμία. Θα περιμένω να τελειώσουν όλα τα επεισόδια και μετά..(εννοείται μόνο σε retail)
    Spoiler!

  21. #77
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Μα τι μαλακιες ειναι αυτες!!!!!! Ο,τι να 'ναι....

  22. The Following User Says Thank You to Dragonpaul For This Useful Post:

    teras1 (07-12-2015)

  23. #78
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Κάπως έπρεπε να μας το χαλάσουν, δεν μπορούσαν αλλιώς

  24. The Following User Says Thank You to Snk For This Useful Post:

    hakoo (07-12-2015)

  25. #79
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default



    Tραγικοι

  26. #80
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    προφανως θελουν να το δωσουν με το σταγονομετρο και να ξεζουμισουν τον κοσμο...θα γελασω οταν δω τιμολόγηση επεισοδιου και ποσα θα βγουν...
    Spoiler!

Page 4 of 28 FirstFirst 1234567814 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •