Page 16 of 28 FirstFirst ... 612131415161718192026 ... LastLast
Results 301 to 320 of 542

Thread: Final Fantasy VII Remake

  1. #301
    Forum GOD muku's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Tokyo
    Posts
    5,277
    PSN ID
    muku0-400
    Name
    Vladimir

    Default

    Θα φάνε καλή ζημιά τα video games μαγαζιά εκει με το συγκεκριμένο παιχνίδι. Φαντάζομαι παρα πολύς κόσμος θα ακυρώσει τις παραγγελίες και θα το πάρει online. Είδα από μια φίλη μου στο Λονδίνο, χθες παρέλαβε την συλλεκτική με την φιγούρα του Cloud στη μηχανή. Οπότε και εκεί έσπασαν το release date...



    offtopic:

    Πως αγοραζετε απο αλλα stores? Βασικα ρωταω γιατι θελω να αλλαξω την καρτα που χρησιμοποιω για το ελληνικο store και δεν μου δεχεται μη Ελληνικη καρτα.

    Quote Originally Posted by spartan View Post
    Συγνωμη για το οφτοπικ(πως ειναι τα πραγματα εκει φιλε μου?)με τον κορονοιο εννοω
    Εδώ και 2 βδομάδες ο κόσμος αρχίζει και σοβαρεύει λίγο. Πλέον οι περισσότεροι δουλεύουν από το σπίτι. Εγώ εδώ και 5 βδομάδες δουλεύω από το σπίτι. Χθες που έπρεπε να πάω γραφείο μόνο παρατήρησα πόσο λίγο κόσμο έχει το πρωί στα τρένα. Αλλά δεν έχουμε λοκ ντάουν προς το παρόν. Ακόμα δηλαδή τα εστιατόρια είναι ανοιχτά και πολλά μπαρ επίσης. Απλά η κίνηση είναι πεσμένη σε σχέση με πρώτα.

  2. #302
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by kostasb13 View Post
    Φτιαχνοντας νέο account, μετά θα μπορώ να το παίξω στο account μου ή μόνο στο καινουριο; δεν τα θυμάμαι καλά, σχεδον πάντα αγοραζω physical.

    Επίσης βλέπω η Τουρκία είναι αρκετά φθηνή, 41 ευρώ το έχει. Να φτιάξω τουρκικο;
    Ναι μπορείς κανονικά να παίξεις στον κανονικό account. Είναι βασικό να μπορείς να αγοράσεις online PSN κάρτες. Αν μπορείς να βρεις online, πρακτικά μπορείς να κατεβάσεις απ' όποια χώρα θες. Απλά τσεκαρε να είναι η έκδοση του παιχνιδιού που θες. Σινγκαπούρη πχ εχουν 2 εκδόσεις για το κάθε παιχνιδι, Αγγλικο/Ιαπωνικο και Κινεζικο σε άλλη έκδοση.

    Quote Originally Posted by muku View Post
    Πως αγοραζετε απο αλλα stores? Βασικα ρωταω γιατι θελω να αλλαξω την καρτα που χρησιμοποιω για το ελληνικο store και δεν μου δεχεται μη Ελληνικη καρτα.
    Αγοράζω μέσω PlayAsia PSN κάρτες για τη χώρα που θέλω. Δεν νομίζω ότι γίνεται απευθείας.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  3. The Following 2 Users Say Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    kostasb13 (08-04-2020),muku (08-04-2020)

  4. #303
    Forum GOD muku's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Tokyo
    Posts
    5,277
    PSN ID
    muku0-400
    Name
    Vladimir

    Default

    Πήγα σήμερα σε ένα μαγαζί κοντά στο σπίτι μου και το έκανα κράτηση. Παραλαμβάνω Παρασκευή 10:00 το πρωί, μόλις ανοίξει Χτυπάνε άσχημα εδώ οι τιμές από ότι παρατήρησα. Πρώτη φορά που παίρνω παιχνίδι day one εδώ, 74Ε βγαίνει η βασική έκδοση...

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Αγοράζω μέσω PlayAsia PSN κάρτες για τη χώρα που θέλω. Δεν νομίζω ότι γίνεται απευθείας.
    Σου στέλνουν τον κωδικό σε email η περιμένεις να έρθει με ταχυδρομείο η κάρτα?

  5. #304
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Το θεμα με τα textures φαινεται να ειναι σουπερ μαλακια. Και απο αυτα που λεει το Digital Foundry δεν ειναι θεμα ουτε HDD αφου επαιξαν το παιχνιδι και σε κονσολα με SSD και παλι το ιδιο. Γνωριζουμε τιποτα για day 1 patch?

  6. #305
    Advanced Member Omega's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Athens
    Posts
    482
    PSN ID
    Omegakious
    Name
    Αλέξανδρος

    Default

    Εγω που μίλησα με γνωστο κατάστημα κοντά στο σπιτι μου στο Ν.Ηράκλειο, με το που μου στειλουν τον αριθμο αποστολης με mail, θα πάρω κατευθειαν την μεταφορικη να παω απο την παραλαβή τους να το παρω εγω ο ιδιος. Δεν θα καθησω να περιμενω ποτε θα ξυπνήσει η Γενικη Ταχυδρομικη.




  7. #306
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Omega View Post
    Εγω που μίλησα με γνωστο κατάστημα κοντά στο σπιτι μου στο Ν.Ηράκλειο, με το που μου στειλουν τον αριθμο αποστολης με mail, θα πάρω κατευθειαν την μεταφορικη να παω απο την παραλαβή τους να το παρω εγω ο ιδιος. Δεν θα καθησω να περιμενω ποτε θα ξυπνήσει η Γενικη Ταχυδρομικη.
    Φιλε μου, χωρις παρεξηγηση... δεν ειναι θεμα να ξυπνησουν... οι ανθρωποι τρεχουν και δεν προλαβαινουν και μαλιστα διακυνδινευουν και την υγεια τους οντας εκτεθιμενοι. Μην υπερβαλλουμε. Κι εγω ξενερωνω φουλ με τη φαση, αλλα κατανοω απολυτα την κατασταση. Το να μας αργησει ενα βιντεοπαινχιδι ή να μην το παρουμε physical ειναι το λιγοτερο.

    ΥΓ: Ας ξυπνησει καλυτερα η SE με το θεμα των textures λεω εγω (αν και η Unreal με το streaming δεν εχει καλη σχεση γενικα)!

  8. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Desmond (08-04-2020)

  9. #307
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by muku View Post
    Πήγα σήμερα σε ένα μαγαζί κοντά στο σπίτι μου και το έκανα κράτηση. Παραλαμβάνω Παρασκευή 10:00 το πρωί, μόλις ανοίξει Χτυπάνε άσχημα εδώ οι τιμές από ότι παρατήρησα. Πρώτη φορά που παίρνω παιχνίδι day one εδώ, 74Ε βγαίνει η βασική έκδοση...



    Σου στέλνουν τον κωδικό σε email η περιμένεις να έρθει με ταχυδρομείο η κάρτα?
    Χτες τα πήρα από OffGamers γιατί PlayAsia ήταν sold out. Έχει κανονικά PayPal πληρωμή.

    Σε ένα λεπτό μου είχαν ερθει. Ενημερώνεται η παραγγελία σου.

    Και το PlayAsia πολύ γρήγορα στα στέλνει.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  10. The Following 2 Users Say Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    kostasb13 (08-04-2020),muku (08-04-2020)

  11. #308

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Χτες τα πήρα από OffGamers γιατί PlayAsia ήταν sold out. Έχει κανονικά PayPal πληρωμή.

    Σε ένα λεπτό μου είχαν ερθει. Ενημερώνεται η παραγγελία σου.

    Και το PlayAsia πολύ γρήγορα στα στέλνει.
    Συγγνώμη που συνεχίζω το offtopic αλλά με αφορμή τιην απάντηση σου κοίταξα κι εγώ για δημιουργία λογαριασμού Σιγκαπούρης με σκοπό να αγοράσω το παιχνίδι αλλά δεν βρίσκω με τίποτα κάρτες. Κοίταξα και στο offgamers που ανέφερες ότι αγόρασες χθες και είναι εξαντλημένες και λέω μήπως ψάχνω ότι να ναι τόση ώρα. Κοίταξα και της Τουρκίας που αναφέρθηκε και όντως οι τιμές είναι χώμα αλλά δεν βρίσκεις κάρτες να αγοράσεις.

  12. #309
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by gRim View Post
    Συγγνώμη που συνεχίζω το offtopic αλλά με αφορμή τιην απάντηση σου κοίταξα κι εγώ για δημιουργία λογαριασμού Σιγκαπούρης με σκοπό να αγοράσω το παιχνίδι αλλά δεν βρίσκω με τίποτα κάρτες. Κοίταξα και στο offgamers που ανέφερες ότι αγόρασες χθες και είναι εξαντλημένες και λέω μήπως ψάχνω ότι να ναι τόση ώρα. Κοίταξα και της Τουρκίας που αναφέρθηκε και όντως οι τιμές είναι χώμα αλλά δεν βρίσκεις κάρτες να αγοράσεις.
    :/ ναι μπορεί λόγω αυξημένης ζήτησης να τελείωσαν
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  13. #310
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Το θεμα με τα textures φαινεται να ειναι σουπερ μαλακια. Και απο αυτα που λεει το Digital Foundry δεν ειναι θεμα ουτε HDD αφου επαιξαν το παιχνιδι και σε κονσολα με SSD και παλι το ιδιο. Γνωριζουμε τιποτα για day 1 patch?
    Ναι είναι μεγάλη μαλακία και πολύ φοβάμαι ότι δεν θα έχουμε day 1 patch. Πέρα από τα προφανή textures πάντως που έχουν θέμα, γενικά στην Square δεν το έχουν με το να "κρύβουν" τις αδυναμίες των παιχνιδιών τους. Πέφτει πολύ low-res κατάσταση γενικότερα.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  14. #311
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default



    Για να μπούμε στο mood
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  15. The Following 6 Users Say Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    mihalis13 (08-04-2020),muku (08-04-2020),panos74gr (08-04-2020),PDS (08-04-2020),spartan (08-04-2020),Valkyre (08-04-2020)

  16. #312
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post


    Για να μπούμε στο mood
    Πωρωση! Ανατριχιλα.

    Ελπιζω σε patchaκι για τα textures.
    .

  17. #313
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Oλη η διασκευη των original κομματιων ειναι απλα υπεροχη. Αλλα αυτο το Prelude δεν υπαρχει... τρομερη εκπληξη οτι επστρεψε ο Uematsu.

  18. #314
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default Final Fantasy VII Remake (10 Απριλίου 2020)

    Ρε γαμωτο και εγώ ηθελα να ψωνίσω απο μαγαζί για να ενισχύσω αλλά η εμπειρία μου με 2 παραλαβές που είχα αυτές τις μέρες ειναι αισχρή. Για αυτό πήγα σε digital παρότι το αποφεύγω και έφαγα και το 69αρι του store.

    Ειναι το πρώτο FF που θα πανω στην ζωή μου και η μουσική που ακούω και μόνο με έχει φτιαξει τρελά! Thanks Λεωνίδα!

  19. #315
    Forum GOD muku's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Tokyo
    Posts
    5,277
    PSN ID
    muku0-400
    Name
    Vladimir

    Default

    Quote Originally Posted by panos74gr View Post
    Ρε γαμωτο και εγώ ηθελα να ψωνίσω απο μαγαζί για να ενισχύσω αλλά η εμπειρία μου με 2 παραλαβές που είχα αυτές τις μέρες ειναι αισχρή. Για αυτό πήγα σε digital παρότι το αποφεύγω και έφαγα και το 69αρι του store.

    Ειναι το πρώτο FF που θα πανω στην ζωή μου και η μουσική που ακούω και μόνο με έχει φτιαξει τρελά! Thanks Λεωνίδα!
    Θα σου πρότεινα να παίξεις και τ οριτζιναλ όποτε βρεις χρόνο. Είναι πραγματικά αριστούργημα. Και να ξέρεις και τι να περιμένεις όταν με το καλό βγουν και τα επόμενα επεισόδια, τις επόμενες δεκαετίες της ζωής μας

  20. The Following User Says Thank You to muku For This Useful Post:

    panos74gr (09-04-2020)

  21. #316
    Advanced Member Omega's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Athens
    Posts
    482
    PSN ID
    Omegakious
    Name
    Αλέξανδρος

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Φιλε μου, χωρις παρεξηγηση... δεν ειναι θεμα να ξυπνησουν... οι ανθρωποι τρεχουν και δεν προλαβαινουν και μαλιστα διακυνδινευουν και την υγεια τους οντας εκτεθιμενοι. Μην υπερβαλλουμε. Κι εγω ξενερωνω φουλ με τη φαση, αλλα κατανοω απολυτα την κατασταση. Το να μας αργησει ενα βιντεοπαινχιδι ή να μην το παρουμε physical ειναι το λιγοτερο.

    ΥΓ: Ας ξυπνησει καλυτερα η SE με το θεμα των textures λεω εγω (αν και η Unreal με το streaming δεν εχει καλη σχεση γενικα)!
    Ισως ακουστηκε λιγο υπερβολικο απο την μεριά μου, αλλα δεν το εννοουσα τοσο. Βεβαια ειμαι πολυ biased με την Γενικη Ταχυδ. στην περιοχη μου επειδη εχουν καθυστερήσει ή χασει 3 φορες δεματα μου. Ειναι απιστευτα αντιεπαγγελματιες.
    Το να αναγκαστω να παω εγω πριν με ειδοποιησουν αυτοι για δεμα, ωστε να μην χαθει, δεν ειναι η πρωτη φορα δυστυχως για εμενα και το συγκεκριμένο καταστημα.




  22. The Following User Says Thank You to Omega For This Useful Post:

    Valkyre (09-04-2020)

  23. #317
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Click image for larger version. 

Name:	3C107AAE-5A2F-47BA-A7A8-F4015B43DCC7.jpg 
Views:	54 
Size:	986.4 KB 
ID:	11986

    Παιδες μολις παρελαβα κανονικα! Δεν το περιμενα με τιποτα! Στο παρα τσακ!

  24. The Following 4 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    dimagic (10-04-2020),hakoo (10-04-2020),Leon_DiZ (09-04-2020),Snk (09-04-2020)

  25. #318
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Click image for larger version. 

Name:	3C107AAE-5A2F-47BA-A7A8-F4015B43DCC7.jpg 
Views:	54 
Size:	986.4 KB 
ID:	11986

    Παιδες μολις παρελαβα κανονικα! Δεν το περιμενα με τιποτα! Στο παρα τσακ!
    Πωωω... Καλά μιλάμε για άριστη επικοινωνία καταστήματος - courier

    Και σε μένα ξεκλειδώνει σε 5 λεπτα
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  26. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    hakoo (10-04-2020)

  27. #319
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Πωωω... Καλά μιλάμε για άριστη επικοινωνία καταστήματος - courier

    Και σε μένα ξεκλειδώνει σε 5 λεπτα
    σου λεω δεν το περιμενα με τιποτα. Ειχα πει στον εαυτο μου σημερα απογευμα κατα τις 22:00 θα παρω το digital...

    οποτε οσοι περιμενετε να σας ερθει μην ακυρωσετε ακομα και ελπιζω να παραλαβετε με τον ιδιο τροπο.

  28. #320
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •