Page 15 of 28 FirstFirst ... 511121314151617181925 ... LastLast
Results 281 to 300 of 542

Thread: Final Fantasy VII Remake

  1. #281
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Ευελπιστώ να μην καταλήξουμε να το αγοράζουμε ψηφιακά στις 13-14 πάντως γιατί δεν λέει καθόλου. Είναι και 90GB download.

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  2. #282
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,247
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Λοιπον εγω μιλοησα με το καταστημα που εχω προπαραγγειλει. Του ειπα για το θεμα του οτι το σκρουτζ γραφει παραδοση εως και 30 μερες και εμεινε μλκς. Το τσεκαρε μαζι μου και οντως δεν το γνωριζε. Μου ειπε οτι με τον προμηθευτη που μιλαγε μεχρι εχθες του ειπε οτι θα παραλαβει κανονικοτατα ολα τα κομματια παρασκευη πρωι (οπως φφανταζομαι και ολοι). Μου ειπε οτι παρασκευη θα στειλει με κουριερ και οποτε ερθουν.

    Παντως φανηκε οτι δεν ειχε ιδεα γι αυτα τα σκηνικα του σκρουτζ και με ευχαριστησε που τον ενημερωσα. Θεωρει πως ειναι καποιο λαθος. Μου ειπε μαλιστα οτι καθε μερα μεχρι στιγμης παραλαμβανει κανονικα οτι εχει ζητησει χωρις θεμα.

    Αναμενουμε...

  3. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    kostasb13 (07-04-2020)

  4. #283
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Λοιπον εγω μιλοησα με το καταστημα που εχω προπαραγγειλει. Του ειπα για το θεμα του οτι το σκρουτζ γραφει παραδοση εως και 30 μερες και εμεινε μλκς. Το τσεκαρε μαζι μου και οντως δεν το γνωριζε. Μου ειπε οτι με τον προμηθευτη που μιλαγε μεχρι εχθες του ειπε οτι θα παραλαβει κανονικοτατα ολα τα κομματια παρασκευη πρωι (οπως φφανταζομαι και ολοι). Μου ειπε οτι παρασκευη θα στειλει με κουριερ και οποτε ερθουν.

    Παντως φανηκε οτι δεν ειχε ιδεα γι αυτα τα σκηνικα του σκρουτζ και με ευχαριστησε που τον ενημερωσα. Θεωρει πως ειναι καποιο λαθος. Μου ειπε μαλιστα οτι καθε μερα μεχρι στιγμης παραλαμβανει κανονικα οτι εχει ζητησει χωρις θεμα.

    Αναμενουμε...
    Ποιο κατάστημα είναι Val;

  5. #284
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,247
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by kostasb13 View Post
    Ποιο κατάστημα είναι Val;
    Spoiler!

  6. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    kostasb13 (07-04-2020),panos74gr (08-04-2020)

  7. #285
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,247
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Παιδια δυσκολα τα πραγματα. Με πηραν τωρα τηλεφωνο και μου ειπαν οτι οι μεταφορικες εχουν ενημερωσει οτι θα υπαρξουν μεγαλες καθυστερησεις στις παραδοσεις εξαιτιας του φορτου εργασιας... Απο το καταστημα μου λενε τωρα οτι θα παρει καμμια βδομαδα ισως και παραπανω για να γινει η παραδοση. Δεν ξερω τι να κανω το σκεφτομαι, αλλα μαλλον θα ακυρωσω και θα παω για Digital .... και στο μελλον ισως παρω μια μεταχειρισμενη κοπια...

    Παιζει να παρει καποιοος αλλος κανα τηλεφωνο να τη διασταυρωσουμε την πληροφορια?

    ΥΓ: Σημειωτεον, το καταστημα θα παραλαβει κανονικα, οι κουριερ θα αργησουν.

  8. #286
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by muku View Post
    Εγω εδω περα φοβαμαι μην κανουν ουρες την Παρασκευη για να το παρουν και δεν το βρω πουθενα. Αν γινει κατι τετοιο θα το παρω απο PS Store και εγω που λεει και ο Val. Ειναι πρωτη φορα που παω να παρω τοσο μεγαλο game την μερα της κυκλοφοριας του και δεν ξερω τι να περιμενω.
    Συγνωμη για το οφτοπικ(πως ειναι τα πραγματα εκει φιλε μου?)με τον κορονοιο εννοω

  9. #287
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    ^^ Παιδια δυσκολα τα πραγματα. Με πηραν τωρα τηλεφωνο και μου ειπαν οτι οι μεταφορικες εχουν ενημερωσει οτι θα υπαρξουν μεγαλες καθυστερησεις στις παραδοσεις εξαιτιας του φορτου εργασιας... Απο το καταστημα μου λενε τωρα οτι θα παρει καμμια βδομαδα ισως και παραπανω για να γινει η παραδοση. Δεν ξερω τι να κανω το σκεφτομαι, αλλα μαλλον θα ακυρωσω και θα παω για Digital .... και στο μελλον ισως παρω μια μεταχειρισμενη κοπια...

    Παιζει να παρει καποιοος αλλος κανα τηλεφωνο να τη διασταυρωσουμε την πληροφορια?

    ΥΓ: Σημειωτεον, το καταστημα θα παραλαβει κανονικα, οι κουριερ θα αργησουν.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  10. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    chronohill (07-04-2020)

  11. #288
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,247
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ας παρει καποιος με προπαραγγελια απο αλλο καταστημα ενα τηλεφωνο να ρωτησει σχετικα ρε παιδια. Εγω εχω απο gamestation. Γενικα μας εσκισε απο ολες τις παντες ο ιος.

  12. #289
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Λογικα το 30 μερες το εχουν για να ειναι καλυμμενοι, δεν νομιζω να καθυστερησουν τοοοοσο πολυ απο τη στιγμη που τα μαγαζια λενε οτι θα παραλαβουν κανονικα.
    Θα ηταν ισως η πρωτη digital full price αγορα μου αν δεν ειχα το ni oh αυτη τη περιοδο.


  13. #290
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,247
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Λογικα το 30 μερες το εχουν για να ειναι καλυμμενοι, δεν νομιζω να καθυστερησουν τοοοοσο πολυ απο τη στιγμη που τα μαγαζια λενε οτι θα παραλαβουν κανονικα.
    Θα ηταν ισως η πρωτη digital full price αγορα μου αν δεν ειχα το ni oh αυτη τη περιοδο.
    To 30 σιγουρα δεν παιζει να ειναι τοσο. Οντως το εχουν για να ειναι καλυμμενοι. Αλλα το ερωτημα ειναι το 1 βδομαδα + ειναι αξιοπιστη πληροφορια?

  14. #291
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    ^^ Παιδια δυσκολα τα πραγματα. Με πηραν τωρα τηλεφωνο και μου ειπαν οτι οι μεταφορικες εχουν ενημερωσει οτι θα υπαρξουν μεγαλες καθυστερησεις στις παραδοσεις εξαιτιας του φορτου εργασιας... Απο το καταστημα μου λενε τωρα οτι θα παρει καμμια βδομαδα ισως και παραπανω για να γινει η παραδοση. Δεν ξερω τι να κανω το σκεφτομαι, αλλα μαλλον θα ακυρωσω και θα παω για Digital .... και στο μελλον ισως παρω μια μεταχειρισμενη κοπια...

    Παιζει να παρει καποιοος αλλος κανα τηλεφωνο να τη διασταυρωσουμε την πληροφορια?

    ΥΓ: Σημειωτεον, το καταστημα θα παραλαβει κανονικα, οι κουριερ θα αργησουν.

    Αγορίνα, δουλεύω σε μεγάλη ταχυμεταφορική (δεύτερη δουλειά), και μπορώ να σου πω με βεβαιότητα, ότι γίνεται απλά της *** το κάγκελο. Ο φόρτος εργασίας έχει ανέβει κατά 200% και τρέχουμε και δεν φτάνουμε. Οι αποθήκες έχουν γεμίσει με πράγματα, δεν υπάρχει άλλος χώρος, και στα καταστήματα δεν χωράνε τα δέματα για να πάνε εκεί. Οπότε επιστρέφονται πάλι πίσω. Ισχύει για όλες τις μεταφορικές. Και εγώ είχα κάνει μια παραγγελία και θα μου έρθει τελικά αύριο (μετά από 2 εβδομάδες αναμονή).

    Υπομονή παιδιά... Καιγόμαστε!!!
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  15. The Following 7 Users Say Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    chronohill (07-04-2020),Dragonpaul (07-04-2020),hakoo (07-04-2020),kostasb13 (08-04-2020),panos74gr (08-04-2020),Slay (08-04-2020),Valkyre (07-04-2020)

  16. #292
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    GameExplorers μου είπαν ότι δεν υπάρχει περίπτωση να αργήσει αλλά κάτι μου λέει ότι πολύ απλά δεν ξέρουν τι τους γίνεται...
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  17. #293
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,247
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Χμμ ναι. Μαλλον αυριο ακυρωνω επισημως και παω Digital...

  18. #294
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post

    Υπομονή παιδιά... Καιγόμαστε!!!
    Tα ιδια μου ελεγε και ο πατερας ενος μαθητη μου τις προαλλες, τρελος φορτος σε επιχειρησεις που ειναι ουτως η αλλως understaffed. Οχι βεβαια για τραγικες καθυστερησεις αλλα εχουν θεματα.
    Τι να πρωτοκανουν οι ανθρωποι, γινεται χαμος.


  19. #295
    Elite Aphelian's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Piraeus
    Posts
    866
    PSN ID
    Aphelian
    Name
    Γιώργος

    Default

    Καλησπερα και απο εμενα, το Gamescom τα ιδια, θα παραλαβουν υποτιθεται κανονικα αλλα εντος Αττικης υπολογιζουν 2-4 εργασιμες καθυστερηση, οποτε πιστευω την τρωμε την εβδομαδα best case scenario

  20. #296
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Εγώ παιδιά το αγορασα ψηφιακο. Και επειδή έγινε μια "μάχη", τελικά θα μου το φέρουν και physical
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  21. #297
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,247
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ τι εννοεις; Το πηρες διπλο; Εγω ακομα δεν εχω ακυρωσει, αν εχεις καποια καινουργια πληροφορια πληζ σεαρ!

  22. #298
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    ^^ τι εννοεις; Το πηρες διπλο; Εγω ακομα δεν εχω ακυρωσει, αν εχεις καποια καινουργια πληροφορια πληζ σεαρ!
    Δεν είχα κάτι καινούργιο, απλά το βλέπω να καθυστερεί πολύ και δεν βρίσκω το λόγο. Ναι θα το έχω 2 φορές.

    Μου έχουν παραγγείλει για γενέθλια το παιχνίδι physical. Επειδή βλέπω ότι οι συνθήκες όμως δεν βοηθάνε και θα καθυστερήσει πολύ το αγόρασα από το store της Σινγκαπούρης (βγαίνει €50).

    Ε αυτοί που θα μου κάνουν το δώρο επιμένουν να μου φέρουν και τη physical εκδοχή (κακώς IMO).
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  23. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    Valkyre (07-04-2020)

  24. #299
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    .

  25. #300
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Δεν είχα κάτι καινούργιο, απλά το βλέπω να καθυστερεί πολύ και δεν βρίσκω το λόγο. Ναι θα το έχω 2 φορές.

    Μου έχουν παραγγείλει για γενέθλια το παιχνίδι physical. Επειδή βλέπω ότι οι συνθήκες όμως δεν βοηθάνε και θα καθυστερήσει πολύ το αγόρασα από το store της Σινγκαπούρης (βγαίνει €50).

    Ε αυτοί που θα μου κάνουν το δώρο επιμένουν να μου φέρουν και τη physical εκδοχή (κακώς IMO).
    Φτιαχνοντας νέο account, μετά θα μπορώ να το παίξω στο account μου ή μόνο στο καινουριο; δεν τα θυμάμαι καλά, σχεδον πάντα αγοραζω physical.

    Επίσης βλέπω η Τουρκία είναι αρκετά φθηνή, 41 ευρώ το έχει. Να φτιάξω τουρκικο;
    Last edited by kostasb13; 08-04-2020 at 03:13.

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •