Page 4 of 4 FirstFirst 1234
Results 61 to 77 of 77

Thread: Hitman [+VR]

  1. #61
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    To αστειο ειναι οτι εχει και hdr αλλα τουλαχιστον στην αρχη ειναι τοσο ασχημο που τι να το κανεις το hdr. Τσαμπα ειναι θα το δοκιμασω αλλα δεν ξερω αν μπορει να ειναι χειροτερο του absolution.

    Spoiler!

  2. #62
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Εγώ είχα κόλλημα παλιά με τα hitman και είχα παίξει τα 2 πρώτα στο PC πριν χρόνια.
    Όταν είχε δώσει το Plus το absolution, το δοκίμασα αλλά δεν μου άρεσε καθόλου..
    Τώρα ίσως δοκιμάσω μιας και δίνει δωρεάν το πρώτο επεισόδιο, αλλά από αυτά που έχω δει στο youtube δε νομίζω να με κερδίσει σαν παιχνίδι....
    Spoiler!

  3. #63
    Advanced Member balabanis's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    403
    PSN ID
    BalaJim

    Default Hitman

    Έχει κατακρεουργηθεί το game γενικά. Είναι από τις αγαπημένες μ σειρές από το ξεκινημα του.
    Έχει τα θέματα του αλλά την εμπειρία Hitman πιστεύω πως την δίνει. Θέλει πολύ ψάξιμο, προσοχή και υπομονή κάθε πίστα και αν το βαλεις για να παίξεις έτσι για πλάκα το σίγουρο είναι πως θα σε εκνευρίσει.
    Γραφικά και αφαίρεση στοιχείων (human shield , instinct mode shooting κτλ) είναι στα αρνητικά ασυζητητί.
    Τώρα που η io interactive ειναι πλέον ανεξάρτητο studio, θα ήθελα να το συνεχίσει αλλά ας εγκαταλείψει την τακτική με τα επεισοδια...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #64
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Εμένα καλό μου φάνηκε, κανείς τις αποστολές με πολλούς τρόπους.
    Βέβαια έπαιξα μονο το free δεν ξέρω πώς πάει μέτα και αν είναι ολο τα ίδια και τα ίδια.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  5. #65
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Κι εμενα μου αρεσε αρκετά. Σιγουρα θα πάρω και τα άλλα επεισόδια κάποια στιγμή

  6. #66
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Happy Hitman Holiday



    On December 15th, we will release the Hitman Holiday Pack that will allow anyone on PC, PS4 or Xbox One full access to our Paris destination. This FREE download will include the first major story mission from the game, ‘Showstopper’, plus all of the Escalation Contracts we’ve released for Paris, our ‘Holiday Hoarders’ mission plus the Paris Challenge Packs and achievements/trophies too! It will also allow you to play the future re-activated Elusive Targets in Paris.

    Here’s a full rundown of what’s included in the Hitman Holiday Pack; available between December 15 2017 and January 5 2018 on PC, PS4 and Xbox One:

    ICA Facility Location

    2 story missions
    2 Escalation Contracts
    40+ Challenges
    17 Xbox achievements / PS Trophies
    Paris Location

    ‘Showstopper’ story mission
    ‘Holiday Hoarders’ mission
    18 Escalation Contracts
    20 levels of Paris Mastery (including 6 gear/weapon unlocks)
    100+ Challenges
    7 Xbox achievements / PS Trophies
    Vampire Magician Challenge Pack
    Secret Santa Challenge Pack (rewards Santa suit unlock)
    Professional Difficulty Level for Paris
    Future Re-activated Elusive Targets in Paris
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  7. The Following 2 Users Say Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    Kane (15-12-2017),Snk (15-12-2017)

  8. #67
    Cool Member Dimitris_'s Avatar
    Join Date
    Jun 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    286
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Τις προάλλες ποσταρω για το sf στο τοπικ του παιχνιδιού, μετά βλέπω στα remakes υπήρχε ηδη αναφορά.
    Σήμερα ποσταρω στο store για το hitman, υπήρχε ηδη αναφορά εδω!

    Παιδιά δεν το κανω επίτηδες, αν κ αναγνωριζω πως τείνει να γίνει επικο το trollαρισμα που ρίχνω...

  9. #68
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    HITMAN - Summer Pack [FREE]

    ** Available for a Limited Time Only **

    The Summer Pack includes:
    - 3 Campaign missions, including all cut-scenes
    - 8 Escalation Contracts
    - 120+ Challenges
    - 24 Trophies
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  10. The Following 3 Users Say Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    Kane (18-07-2018),Nek_Food (17-07-2018),Snk (17-07-2018)

  11. #69
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Λιγο λιγο ολο το παιχνιδι θα δώσουν free στο τελος

  12. The Following User Says Thank You to Snk For This Useful Post:

    Nek_Food (17-07-2018)

  13. #70
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Έτσι όπως πάει η δουλειά, με λίγη υπομονή θα παίξουμε όλο το παιχνίδι δωρεάν... αξίζει θα μου πεις; Αν δεν είχες την κάψα να το πάρεις day 1 γιατί όχι. Είναι αυτοτελή και αυτόνομα τα επεισόδια οπότε γενικά δεν βλέπω κάποιο πρόβλημα. Μεσολαβεί και ένα μικρό κενό για να αποφύγεις το σύνδρομο της μονοτονίας και της επανάληψης.

    Thanks πάω να το κατεβάσω...

  14. #71
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Μπαίνω σήμερα να παίξω το Hitman - Marrakesh και τρώω πόρτα ότι δεν έχω κατεβασμένα το πρόσθετο, αυτό που έπαιζα πριν δυο μέρες και φαίνεται και στα τρόπαια μου. Για κάποιον λόγο μάλιστα δεν το δείχνει και διαθέσιμο στα αγοραμένα DLCs στο Library μου όπου φαίνονται κανονικά τα Paris και Sapienza (υπόψη προχθές που τα κοιτούσα μπας και κατεβάσω τα προηγούμενα επεισόδια ήταν κανονικά εκεί). Εχει κανένας άλλος αυτό το πρόβλημα; Μετά μου λέτε για ψηφιακή εποχή, digital περιεχόμενο και αγορά προσθέτων και ολική κατάργηση των retail... καλά κρασιά.

  15. #72
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by Nek_Food View Post
    Μετά μου λέτε για ψηφιακή εποχή, digital περιεχόμενο και αγορά προσθέτων και ολική κατάργηση των retail... καλά κρασιά.
    XAXAXAXA... Μου αρέσει η αγανάκτησή σου στο ποστ βρε Νεκτάριε.

    Έκανες κανένα restore licenses; Γιατί τρώνε ώρες ώρες κάποια φλασιά.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  16. The Following User Says Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    Nek_Food (02-08-2018)

  17. #73
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Χαίρομαι που σε κάνω να γελάς, τουλάχιστον βγήκε κάτι καλό από αυτό.

    Έχει αφαιρεθεί το DLC από την βιβλιοθήκη μου σαν να μην το έχω αγοράσει και φυσικά δεν υπάρχει διαθέσιμο στο Store για να το κατεβάσω ξανά.

    Έκανα επαναφορά, πήρε λίγη ώρα γιατί είχα 1266 άδειες για επαναφορά. Μάντεψε... Τζίφος

  18. #74

    Default

    Quote Originally Posted by Nek_Food View Post
    Χαίρομαι που σε κάνω να γελάς, τουλάχιστον βγήκε κάτι καλό από αυτό.

    Έχει αφαιρεθεί το DLC από την βιβλιοθήκη μου σαν να μην το έχω αγοράσει και φυσικά δεν υπάρχει διαθέσιμο στο Store για να το κατεβάσω ξανά.

    Έκανα επαναφορά, πήρε λίγη ώρα γιατί είχα 1266 άδειες για επαναφορά. Μάντεψε... Τζίφος
    Note: Game access lasts for the Summer Pack period, but your saved progress will transfer to the full game when purchased.

    Έπομενως ηταν μαλλον για περιορισμενη περιοδο...

    Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  19. #75
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Ναι το είδα και εγώ αλλά μου φάνηκε περίεργο για δύο λόγους. Πρώτον το Marrakesh DLC φαινόταν κανονικά στο library μου μέχρι και μια μέρα πριν πλέον έχει αφαιρεθεί και αυτό δεν βγάζει νόημα ενώ δεν υπάρχει και σαν προϊόν για αγορά από το store. Δεύτερον και τα προηγούμενα πακέτα Paris και Pasienza τα έδωσαν με παρόμοιο τρόπο και συνεχίζουν να βρίσκονται ως ανεξάρτητα πακέτα στο library μου. Τέλος πάντων ευχαριστώ για το ενδιαφέρον πρόλαβα και το έπαιξα απλά δεν πήρα όλα τα τρόπαια αλλά δεν θα σκάσω κιόλας.

  20. #76
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Να πω και δύο λόγια και εγώ μιας και ασχολούμαι τώρα που το έδωσε το Plus. Βήμα πίσω σε σχέση με το Absolution, το οποίο με είχε εντυπωσιάσει και εξαιτίας του έπαιξα όλα τα Hitman, βαρετό χωρίς σύνδεση. Έχει κάποιους ευρηματικούς τρόπους εκτελέσεως και κάποιους εντελώς ηλίθιους. Ο 47 έχει φάει το κράξιμο της αρκούδας από τυχαίους NPC χωρίς κανένα λόγο, χιούμορ κρύο και άτοπο. Είμαι στην προτελευταία αποστολή οπότε έχω παίξει αρκετά μιας και έχω κάνει τη συντριπτική πλειοψηφία των challenges μέχρι τώρα. Δεν το κρύβω ότι απογοητεύτηκα και ευτυχώς δεν το αγόρασα.

  21. #77

    Default

    Mεγάλο παρελθόν με τα Hitman δεν έχω, αν και είμαι λάτρης του stealth. Είχα παίξει κάποιο παλιό, δεν θυμάμαι όνομα, και λίγο το Blood Money, αλλά πάντα είχα πρόβλημα με το σύστημα saves και όλο έπρεπε να κάνω τα ίδια και τα ίδια (γενικά είναι το πρώτο που μου τη σπάει στα παιχνίδια, όταν είναι έτσι), κι εν συνεχεία έπαιξα όλο το Abosution, που μου άρεσε πολύ. Το Hitman (2016) το είχα αγοράσει ως ολοκληρωμένο πακέτο κι είχα παίξει ως τη Sapienza. Tώρα με την καραντίνα, το έπαιξα από την αρχή και μπορώ να πω ότι μου άρεσε πάρα πολύ. Δεν ξέρω συνολικά τί έχουν αλλάξει\αφαιρέσει σε σχέση με τα παλιά, αλλά νομίζω ότι ψς παιχνίδι stealth, είναι άψογο. Το human shield προσωπικά δεν με πολυπειράζει που αφαιρέθηκε, γιατί νομίζω η ουσία του παιχνιδιού είναι να περάσεις εντελώς απαρατήρητος (όποτε με παίρνουν χαμπάρι ή βγαίνουν όπλα, ξαναφορτώνω το save). Την ιστορία την λένε με cutscenes ανάμεσα στα επειδόδια\levels και δεν έχουν κάνει άσχημη δουλειά. Θα μπορούσε και καλύτερα, πχ το Absolution είναι πιο ενιαίο και πιο καλό σε αυτόν τον τομέα. Προσφέρει όμως γενικά μία πολυ καλή stealth εμπειρία, με ένα σωρό challenges και γενικά τρόπους να κινηθείς και να εκτελέσεις. Όπως ανέφερε φίλος πιο πάνω, απαιτεί συγκέντρωση, υπομονή και σκέψη, αλλιώς καλύτερα παίξε κάτι άλλο. Επίσης, στις ρυθμίσεις έχω απενεργοποιήσει τις περισσότερες βοήθειες και η εμπειρία είναι πιο "τυφλή", με περισσότερο trial and error, αλλά μπορώ να πω πολυ καλύτερη. Είσαι μόνος, χωρίς instinct, χωρίς κουκίδες πάνω από τους Npcs να ξέρεις ποιος σε υποπτέυεται, και χωρίς να σου λέει πού να πας, για το κάθε challenge. Ουσιαστικά δεν βλέπεις τα challenges, απλά στο Intel σου λέει αυτά ουσιαστικά που έχεις (κρυφ)ακούσει, σαν σημειωματάριο δηλαδή, και πρέπει να σκεφτείς και να ψάξεις αρκετά, και πάλι στις περισσότερες περιπτώσεις είναι δύσκολο να ολοκληρώσεις το challenge. Eντάξει, τον χάρτη τον άφησα on, γιατί υποτίθεται και στην πραγματικότητα ο κάθε Hitman θα είχε ολοκληρωμένο φάκελο, με λεπτομέρειες τοποθεσίας κλπ. Δοκίμασα και Professional δυσκολία, με ένα μόνο save και πιο καλή ΑΙ, κι εκεί η αδρεναλίνη ανεβαίνει περισσότερο.
    Υπάρχει και μεγάλο replayablity φυσικά. Ολα τα levels πολύ ωραία, αλλά νομίζω η Sapienza κλέβει την παράσταση. Φοβερό και το λέβελ με το ξενοδοχείο, αλλά και το Hokkaido. Από δυσκολία, νομίζω μακράν το Colorado.
    Γενικά, τώρα που το τελείωσα, νομίζω είναι ένα παιχνίδι που δεν έχει παιχθεί και αναγνωριστεί όσο θα έπρεπε από τον κόσμο. Ίσως αυτό το είδος να μην έχει και τόσο πέραση, προφανώς. Ανυπομονώ για να παίξω το Hitman 2, ίσως άλλο ενα playthrough στο Aboslution, και θα ενδιαφερθώ πάλι για το Blood Money......

    Last edited by toninio; 12-04-2020 at 00:39.

Page 4 of 4 FirstFirst 1234

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •