Page 20 of 20 FirstFirst ... 101617181920
Results 381 to 386 of 386

Thread: Dark Souls III

  1. #381
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Oυτε καν ασχοληθηκα! Και για εμενα οπως ειπα ακομα και το crushing ειναι απαισια δυσκολια για τα γουστα μου. Σταματαει το παιχνιδι απο το να ειναι διασκεδαστικο. Κυριολεκτικα ρουφαει ολο το fun to play εξω απο το παιχνιδι.

  2. #382
    Elite volyros's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Ηρακλειο Κρητης
    Posts
    1,160
    PSN ID
    omilitis1986
    Name
    Γιαννης

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post





    Εχω κατι παιχνιδια στη λιστα μου που μου λειπει 1 και μονο τροπαιο για να παρω πλατινα και τα εχω παρατησει γιατι πολυ απλα ειναι αρρωστημενο αυτο που σου ζητανε να κανεις. Πχ infamous 1 400 shards collectibles... ρε μλκες πατε καλα? χαχα! Δηλαδη ποτε ομως... μου αρεσε πολυ το game αλλα δε προκειται να πεταξω στα σκουπιδια τον ολοενα και πιο περιορισμενο χρονο μου για... shards/grind κλπ... ή το MGS4 πρεπει να το εχω παιξει 20 φορες... και ο μλκς ο Κοτζιμα ξαφνικα εβγαλε τροπαιολιστα και ηθελε 8 Playthroughs για να σου δωσει την πλατινα... δηλαδη ελεος... μη μας καις ρε φιλε lol.

    Και τελος πολλες φαπες στους devs εκεινους που φτιαχνουν open world games 100+ ωρων και αποφασιζουν να ριξουν μεσα missable trophies... αυτοι πραγματικα ειναι σε ξεχωριστη κατηγορια... (CDPR εσενα κοιταω...)
    Τι μου θυμισες τωρα με το infamous! Ακομα θυμαμαι να πηγαινω περιοχή περιοχη και να παταω το R3 και να κοιταω κτιριο κτιριο να δω την λαμψη για να τα μαζέψω καθώς αμα θυμαμαι καλα δεν ειχε ουτε χαρτη να σου λεει που ειναι ουτε τιποτα!Και εκατσα και το πηρα ο σκύλος χωρις να ασχολουμαι καν με πλατινες εκεινο τον καιρο!

    Μιλωντας για μαζοχιστικες πλατινες να αναφερω και το evil within που θελει το λιγοτερο 3 playthrough, η 4 και 5 αν κανεις το λαθος να το ξεκινησεις στο ευκολο όπως εγω. Θελει trophy να το τερματισεις σε 5 ωρες(το οποιο ενταξει ειναι βατο σε NG+ οταν εισαι τουμπανο) εχει trophy να το τερματισεις χωρις να κανεις καμμια αναβαθμιση και εχει και το τρελό akumu mode που ειναι η υψιστη δυσκολια οπου χανεις με ενα hit!! Και ολα αυτα με τα απιστευτα κακα game mechanics του παιχνιδιου που σε πουλανε ανα πασα στιγμη και ειναι τελειως random αν θα τα καταφερεις σε καποιες πιστες ασχετα με το ποσο καλος η κακος παικτης εισαι. Το χω αφησει στο 13 κεφαλαιο στο nightmare difficulty και θα αργησω να το ξαναπιασω.

    Οσον αφορα το DS3 δεν ξερω ποσο grinding θελουν τα trophy του, αλλα το πρωτο της σειρας που παιζω αυτον τον καιρο μου φαίνονται οτι θελουν προσπαθεια και grinding σιγουρα αλλα οχι τιποτα μαζοχιστικο. Θα δειξει βεβαια! Σιγουρα παντως και στο 1ο θες 2,5 playthrough.

    Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Στην εποχή αυτή που ζούμε των μετρίων,βασιλιάδες οι τρελοί των ηλιθίων.
    B.D.FOXMOOR



  3. #383
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Το αγόρασα και εγώ μόλις από τα Spring sales στα 12,50 ευρώ.

    Κάνω ένα μικρό break από Souls παιχνίδια, να παίξω και τίποτε άλλο, και θα το ξεκινήσω σε λίγο καιρό!

    Για να δούμε!
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  4. #384
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Ρε παιδιά, θέλω να παίξω online αλλά δεν θέλω να γίνεται συνέχει matchmaking και να με πηγαίνει για PVP, έχω βάλει κωδικό, έχω απανεργοποιήσει το matchmaking και παρόλα αυτά με τραβάει σε PVP μάχες. Πρέπει να βγάλω το clan μήπως; Δεν το δοκίμασα αυτό. Επίσης δε θέλω να με κάνουν invade. Γίνεται κάπως να το απενεργοποίησω;
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  5. #385
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Το τελείωσα εχθές, αν και λένε πως τα Dark Souls είναι από τα πιο δύσκολα παιχνίδια, εγώ το βρήκα πολύ πιο εύκολο από Demons Souls και Bloodborne. Και αυτό ίσως για το λόγο ότι υπήρχαν πολλά bonfire σχετικά κοντά το ένα με το άλλο οπότε είχες ένα "checkpoint" όταν έχανες κάπου. Demons Souls και Bloodborne έπρεπε να το πάρεις μονοκοπανιά ας πούμε να φτάσεις μέχρι το τέλος και να ανοίξεις το shortcut.


    Η βλακεία που έκανα ήταν το εξής όμως στο τέλος και δεν πήρα κανένα trophy!!!

    Spoiler!


    Οπότε ξανά μανά από την αρχή τώρα... Αλλά το πάω τροχάδην γιατί είμαι και OP.

    Βλέπω πως το επίπεδο δυσκολίας δεν έχει ανέβει τόσο όσο περίμενα στο NG+. Ανεβαίνει ή όχι εδώ;
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  6. #386
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Έκανα κιόλας το δεύτερο Playthrough! Βόλτα στο δάσος ήταν!

    Ηρέμησα!
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



Page 20 of 20 FirstFirst ... 101617181920

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •