Page 19 of 20 FirstFirst ... 9151617181920 LastLast
Results 361 to 380 of 386

Thread: Dark Souls III

  1. #361
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default



    19 Οκτωβρίου, πακέτο με όλα τα DLC

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  2. The Following 3 Users Say Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    Snk (21-08-2018),tsakali GR (22-08-2018)

  3. #362
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Μεγαλη χαζομαρα

    Dark Souls Trilogy Is Not Coming To Europe

  4. #363
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Ναι, ξέχασα να ενημερώσω. Δεν έχω και κανένα και μου φαινόταν καλή ευκαιρία να τα πάρω όλα με τη μια. Oh well.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  5. #364
    PS4forums Addict tsakali GR's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,662
    PSN ID
    tsakali_gr
    Name
    Γιώργος

    Default

    Quote Originally Posted by Snk View Post
    Μεγαλη χαζομαρα

    Dark Souls Trilogy Is Not Coming To Europe
    WTF, τι καραγκιόζηδες ρε γαμώτη. Επειδή θέλω να το πάρω και βλέπω ότι υπάρχει στο Play Asia, ξέρει κανείς αν από εκεί περνάει η τελωνείο ή αν έρχεται αέρα;
    https://www.play-asia.com/dark-souls-trilogy/13/70c8sj

  6. #365
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by tsakali GR View Post
    WTF, τι καραγκιόζηδες ρε γαμώτη. Επειδή θέλω να το πάρω και βλέπω ότι υπάρχει στο Play Asia, ξέρει κανείς αν από εκεί περνάει η τελωνείο ή αν έρχεται αέρα;
    https://www.play-asia.com/dark-souls-trilogy/13/70c8sj
    Δυο τελευταιες παραλαβες που ειχα (ΗΠΑ, Χονγκ-Κονγκ), περασανε και οι δυο τελωνειο (μεσω ΕΛΤΑ μαλιστα) αν και ειτε ειχαν μικρη αξια, ειτε ειχαν δηλωθει ως δωρο.
    Η τελωνειακη υπηρεσια των ΕΛΤΑ (geta) μου ζητουσε τις αποδειξεις των πληρωμων τους για να τα φορολογησει αναλογα.
    Πληρωσα 22€ και 23€ αντιστοιχα στην παραλαβη τους.
    Στιελε στο playasia και ρωτα τους εαν δηλωνουν την πραγματικη αξια του προιοντος, εαν το κανουν θα πληρωσεις μεγαλυτερο φεσι απο αυτο που πληρωσα εγω.

    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  7. #366
    PS4forums Addict tsakali GR's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,662
    PSN ID
    tsakali_gr
    Name
    Γιώργος

    Default

    Να'σαι καλά Γιάννη για την απάντηση, εντάξει δεν πρόκειται να μπω σε αυτή τη διαδικασία και να τρέχω. Θα έχω το νου μου στο ebay, που έχει αυτό το πρόγραμμα με τα import fees που τα προπληρώνεις στον seller και περνάει χωρίς επιπλέον κόστος.

  8. #367
    Elite ntsmrtz's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    963
    PSN ID
    epi60s
    Name
    Κώστας

    Default

    Τι έγινε ρε γμτ..?
    Μπαίνω τις προάλλες να ξαναπαίξω, και μου λέει ότι υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση.. Οκ, ας την κάνουμε.
    Μετά λοιπόν την αναβάθμιση, ΔΕΝ μου εμφανίζει ένα από τα dlc's (ringed city) και μου λέει ότι πρέπει να ξανααρχίσω από την αρχή όλο το game.
    Βοηθάτε γειτόνοι!!

  9. #368
    Elite ntsmrtz's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    963
    PSN ID
    epi60s
    Name
    Κώστας

    Default

    Εγκατάσταση πάλι και τα 2 dlc's καθώς έβγαλε μήνυμα ότι κανένα από τα 2 δεν είναι εγκατεστημένα... εφυγε το 3ωρο..

  10. #369
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Γεια σας
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  11. #370

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Γεια σας
    Τα πηρες ολα σβαρνα τελικα.

  12. The Following User Says Thank You to Brazhlias For This Useful Post:

    WolfRathmA (31-03-2021)

  13. #371
    Elite ntsmrtz's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    963
    PSN ID
    epi60s
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Γεια σας
    Σε ζηλεύω..! Μεγάλος χάρτης (ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ μετά και τα 2 dlc's) και σχετικά εύκολο. Εξαιρετική επιλογή.

  14. The Following User Says Thank You to ntsmrtz For This Useful Post:

    WolfRathmA (31-03-2021)

  15. #372
    Advanced Member nikosgnr's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    565
    PSN ID
    nikosgnr
    Name
    Νίκος

    Default

    Το ξανάπιασα και 'γω μετά απο χρόνια για να το τελειώσω (επιτέλους).

    Η πλατίνα του τελικά πόσο εύκολη είναι?

    Να φανταστώ χωρίς Online δε βγαίνει?

  16. #373
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Νομιζω βγαινει αλλα χρειαζεται μαζοχιστικο farming με κατι απιθανα drops σε σημειο του να σιχαινεσαι το παιχνιδι. Κι εγω ειχα ξεκινησει για πλατινα, δεν ειχα και ps plus που διευκολυνει το farming καποιων αντικειμενων μεσω online play και μολις καταλαβα οτι εχει αρχισει να με χαλαει η φαση το παρατησα αμεσως. Το ελιωσα το παιχνιδι σε ο,τι αφορα mulptiple playthroughs και διαφορετικα endings, spells, οπλα κτλ αλλα ως εκει.
    Ολα τα from games ειναι απαιτητικα για 100% completion και πλατινες κτλ αλλα το DS3 με κουρασε απιστευτα λογω εμμονης σε drops που ηταν απλα καψονι να τα παρεις.
    No thanks.


  17. The Following 2 Users Say Thank You to hakoo For This Useful Post:

    Valkyre (07-04-2021),WolfRathmA (07-04-2021)

  18. #374
    Advanced Member nikosgnr's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    565
    PSN ID
    nikosgnr
    Name
    Νίκος

    Default

    Ναι μπράβο. Αυτό ξέρω και 'γω, πως θέλει τρελό Farming.

    'Νταξ, ευχαριστώ δε θα πάρω.

    Βλέπεις καλόμαθα απο τα BB & Sekiro που δεν έχουν στη πλατίνα τους Online.

  19. #375
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Νομιζω βγαινει αλλα χρειαζεται μαζοχιστικο farming με κατι απιθανα drops σε σημειο του να σιχαινεσαι το παιχνιδι. Κι εγω ειχα ξεκινησει για πλατινα, δεν ειχα και ps plus που διευκολυνει το farming καποιων αντικειμενων μεσω online play και μολις καταλαβα οτι εχει αρχισει να με χαλαει η φαση το παρατησα αμεσως. Το ελιωσα το παιχνιδι σε ο,τι αφορα mulptiple playthroughs και διαφορετικα endings, spells, οπλα κτλ αλλα ως εκει.
    Ολα τα from games ειναι απαιτητικα για 100% completion και πλατινες κτλ αλλα το DS3 με κουρασε απιστευτα λογω εμμονης σε drops που ηταν απλα καψονι να τα παρεις.
    No thanks.
    Οταν κανουν κατι τετοια οι devs με τα τροπαια πραγματικα νιωθω οτι δεν εχουν επαφη με το gaming ή απλα και επιδεικτικα θελουν να δειξουν οτι δεν σεβονται το χρονο σου. Πολυ καλα εκανες και του εριξες ακυρο.

  20. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    hakoo (07-04-2021),psx3 (07-04-2021)

  21. #376
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Πάντως αν η πλατίνα βγαίνει πιο εύκολα με online gameplay, το λες και έμμεσο τρόπο «σπρωξίματος» συνδρομών...

  22. #377
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Mα αυτο ειναι το εντελως κουλο ρε συ, το παιχνιδι δεν εχει microtransactions ουτε leveling στο online για να πεις οτι στοχευει να σου παρει κι αλλα λεφτα, τα dlc ειναι story content, δεν ειναι καν first party game για να πεις οτι θελει να σπρωξει την ps plus συνδρομη για καποιο λογο.
    Ο μονος λογος που μπορω να σκεφτω ειναι γιατι δεν ηθελαν να αδειασει γρηγορα η online κοινοτητα του Dark souls 3, ειλικρινα δεν μπορω να σκεφτω κανεναν αλλο λογο που το εκαναν τοσο μαζοχιστικο. Μιλαμε για items που σε offline play για να πετυχεις 1 drop απο τον εχθρο (και ηθελες 30 ξερω γω) επρεπε να παιζεις ωρες. Σε online play ειχες καλυτερες πιθανοτητες να πετυχεις καποια drops αλλα κι εκει μη νομιζεις οτι ηταν ευκολο.
    Μιλαμε για ηλιθιοτητες οπως λεει και ο Val παραπανω.


  23. The Following 2 Users Say Thank You to hakoo For This Useful Post:

    psx3 (08-04-2021),Valkyre (08-04-2021)

  24. #378
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Λιγο offtopic αλλα σχετικο με τις τελευταιες αναρτησεις:

    Με χαροποιησε που η Bluepoint με το Demon Souls αφαιρεσε κατι grindy τροπαια που ειχε το original και σε αναγκαζαν να κανεις ποσα playthroughs για πραγματικα ευτελης λογους. Εφερε μια πολυ ωραια ισορροπια με αποτελεσμα τα τροπαια να ειναι και challenging αλλα και accessible, χωρις να εχουν σκοπο να σου καταστρεψουν το χρονο. Ειναι ωραιο να θες να κανεις complete ενα game που σου αρεσει πολυ και να σε σεβεται το παιχνιδι γι αυτο.

    Ετσι πρεπει να σκεφτονται στις μερες μας. Γνωριζουν πολυ καλα οτι ο μεσος ορος ηλικιας των gamers συνεχως ανεβαινει. Δεν μπορεις να πηγαινεις και να το ξεφτυλιζεις με καποια τροπαια... ή στην τελικη αν θες να το ξεφτυλιζεις τοτε να σε αφηνει η Sony να απενεργοποιεις τα τροπαια.

    Εχω κατι παιχνιδια στη λιστα μου που μου λειπει 1 και μονο τροπαιο για να παρω πλατινα και τα εχω παρατησει γιατι πολυ απλα ειναι αρρωστημενο αυτο που σου ζητανε να κανεις. Πχ infamous 1 400 shards collectibles... ρε μλκες πατε καλα? χαχα! Δηλαδη ποτε ομως... μου αρεσε πολυ το game αλλα δε προκειται να πεταξω στα σκουπιδια τον ολοενα και πιο περιορισμενο χρονο μου για... shards/grind κλπ... ή το MGS4 πρεπει να το εχω παιξει 20 φορες... και ο μλκς ο Κοτζιμα ξαφνικα εβγαλε τροπαιολιστα και ηθελε 8 Playthroughs για να σου δωσει την πλατινα... δηλαδη ελεος... μη μας καις ρε φιλε lol.

    Και τελος πολλες φαπες στους devs εκεινους που φτιαχνουν open world games 100+ ωρων και αποφασιζουν να ριξουν μεσα missable trophies... αυτοι πραγματικα ειναι σε ξεχωριστη κατηγορια... (CDPR εσενα κοιταω...)

  25. The Following 3 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    psx3 (08-04-2021),Snk (08-04-2021),WolfRathmA (08-04-2021)

  26. #379
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Καποιοι το κανουν για να αυξησουν το replayability, οκ δεκτο αν προκειται για παιχνιδι λιγων ωρων. Αλλα οπως ειπες το να βαζεις missable trophies στο Witcher και το Cyberpunk που ειναι παιχνιδια των 100+ ωρων ειναι απλα ηλιθιο. Ας κανω αλλο ενα playthrough των 100 ωρων για να παρω ενα trophy, said noone ever.
    Και αυτες οι περιπτωσεις ειναι τραγικες οπως και καποιες αλλες που στην ουσια ευτελιζουν τα ιδια τους τα παιχνιδια με τα πραγματα που σου ζητανε να κανεις για να παρεις καποια trophies.
    Η Bluepoint οντως εκανε πολυ ωραια δουλεια με τα trophies και δεν νομιζω οτι ειναι τυχαιο μιας και η Sony εχει εδω και καποια χρονια αλλαξει την πολιτικη στα first party games με τα trophies στην λογικη της επιβραβευσης του completion και οχι του ψυχαναγκασμου. Εχει κατηγορηθει εννοειται οτι τα εκανε "ευκολα" και noob friendly απο καποιους, προσωπικα ειναι ακριβως στην λογικη που μου αρεσει.
    Horizon, Spiderman, GOW, Uncharted, LOU 2, Ghost of Tsushima, Ratchet and Clank, Days Gone, Demon's Souls ολα στην ιδια λογικη (με εναλλαγες στη δυσκολια αναλογα με το παιχνιδι εννοειται), μεσα απο την ανασχοληση σου με ο,τι εχει να σου δωσει το παιχνιδι και ολο το διαθεσιμο υλικο παιρνεις και platinum trophy, ουτε σε βασανιζει, ουτε σου κανει καψονια.


  27. The Following 2 Users Say Thank You to hakoo For This Useful Post:

    Snk (08-04-2021),Valkyre (08-04-2021)

  28. #380
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Καποιοι το κανουν για να αυξησουν το replayability, οκ δεκτο αν προκειται για παιχνιδι λιγων ωρων. Αλλα οπως ειπες το να βαζεις missable trophies στο Witcher και το Cyberpunk που ειναι παιχνιδια των 100+ ωρων ειναι απλα ηλιθιο. Ας κανω αλλο ενα playthrough των 100 ωρων για να παρω ενα trophy, said noone ever.
    Και αυτες οι περιπτωσεις ειναι τραγικες οπως και καποιες αλλες που στην ουσια ευτελιζουν τα ιδια τους τα παιχνιδια με τα πραγματα που σου ζητανε να κανεις για να παρεις καποια trophies.
    Η Bluepoint οντως εκανε πολυ ωραια δουλεια με τα trophies και δεν νομιζω οτι ειναι τυχαιο μιας και η Sony εχει εδω και καποια χρονια αλλαξει την πολιτικη στα first party games με τα trophies στην λογικη της επιβραβευσης του completion και οχι του ψυχαναγκασμου. Εχει κατηγορηθει εννοειται οτι τα εκανε "ευκολα" και noob friendly απο καποιους, προσωπικα ειναι ακριβως στην λογικη που μου αρεσει.
    Horizon, Spiderman, GOW, Uncharted, LOU 2, Ghost of Tsushima, Ratchet and Clank, Days Gone, Demon's Souls ολα στην ιδια λογικη (με εναλλαγες στη δυσκολια αναλογα με το παιχνιδι εννοειται), μεσα απο την ανασχοληση σου με ο,τι εχει να σου δωσει το παιχνιδι και ολο το διαθεσιμο υλικο παιρνεις και platinum trophy, ουτε σε βασανιζει, ουτε σου κανει καψονια.
    Με εξαίρεση την τριλογία Uncharted που εισάγανε νέο επίπεδο δυσκολίας (Brutal) με σχετικά trophies (δεν απαιτούνται μεν για πλατίνα, αλλά αν θες το 100% completion)... δεν ξέρω πόσοι το τολμήσατε, αλλά για μένα ήταν από τα χειρότερα gaming καψώνια που έχω ζήσει.

    https://uncharted.fandom.com/wiki/Difficulty#Brutal
    https://www.playstationtrophies.org/...fficulty-ever/

    Spoiler!

    ¶πειρες φάπες σε όποιον σαδιστή το σκέφτηκε!

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •