Page 15 of 20 FirstFirst ... 5111213141516171819 ... LastLast
Results 281 to 300 of 386

Thread: Dark Souls III

  1. #281

    Default

    Σου γεμιζει το mana(μπλε μπαρα).

  2. The Following User Says Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    minaras_tio (03-03-2017)

  3. #282
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Dark Souls III Ringed City 4K screens



    Click image for larger version. 

Name:	Enemy_Dark_Dragon.jpg 
Views:	187 
Size:	812.2 KB 
ID:	9740Click image for larger version. 

Name:	Enemy_Ringed_City_Knight.jpg 
Views:	192 
Size:	653.2 KB 
ID:	9741Click image for larger version. 

Name:	Map_Deep_Swamp.jpg 
Views:	184 
Size:	554.3 KB 
ID:	9742Click image for larger version. 

Name:	NPC_Conversation_EN.jpg 
Views:	187 
Size:	591.5 KB 
ID:	9743Click image for larger version. 

Name:	NPC_Judiacator_EN.jpg 
Views:	184 
Size:	528.7 KB 
ID:	9744Click image for larger version. 

Name:	Enemy_Ringed_City_Knight.jpg 
Views:	192 
Size:	653.2 KB 
ID:	9741Click image for larger version. 

Name:	Weapon_Crucifix.jpg 
Views:	180 
Size:	411.6 KB 
ID:	9745Click image for larger version. 

Name:	Weapon_Demons_Scar.jpg 
Views:	183 
Size:	831.2 KB 
ID:	9746

  4. #283
    Elite gonzalez's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    756
    Name
    Κώστας

    Default

    Δοκίμασα το καινούργιο patch το οποίο όπως φαίνεται "ξεκλειδώνει" το framerate στο ps4 pro. Δεν είναι καρφωμένο στα 60fps γιατί έχει τα drops του γενικά, και δεν είδα επιλογή να κάνεις πχ lock στα 30fps αν δε συμφωνείς με το unlocked. Εμένα βέβαια μου άρεσε με το patch aρκετά, μου φαίνεται καλή κίνηση λίγο πριν το dlc! Εν αναμονή του dlc τώρα λοιπόν!

    Ένα framerate test στην αρχή του παιχνιδιού:

    Last edited by gonzalez; 24-03-2017 at 14:01.

  5. #284
    Elite ntsmrtz's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    963
    PSN ID
    epi60s
    Name
    Κώστας

    Default

    Κάποιος που να έχει ασχοληθεί με το νέο dlc? Εγώ όχι ακόμα αλλά θα γίνει σύντομα.

  6. #285
    Elite gonzalez's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    756
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by ntsmrtz View Post
    Κάποιος που να έχει ασχοληθεί με το νέο dlc? Εγώ όχι ακόμα αλλά θα γίνει σύντομα.
    Το τελείωσα χθες εγώ, είναι ίσως λίγο μεγαλύτερο από το προηγούμενο(πιο πολλά bosses), αρκετά ατμοσφαιρικό και αρκετά δύσκολο μέχρι να καταλάβεις σε κάποια σημεία τι πρέπει να κάνεις.
    Είναι πολύ εντυπωσιακό με το που μπαίνεις στη ringed city. Εμένα πρέπει να μου πήρε κανά 4ωρο και κάτι πάνω κάτω.

  7. The Following 2 Users Say Thank You to gonzalez For This Useful Post:

    ntsmrtz (30-03-2017)

  8. #286

    Default

    Οπως αναφερθηκε επεσε δουλεια στο εν λογω dlc μιας και το προηγουμενο κακα τα ψεμματα ηταν μετριο και μιας και πλησιαζει και η GOTY Edition επρεπε να δικαιολογηθει η νεα εκδοση. Βρηκα απιστευτα σπαστικους τους ιπταμενους αγγελους like εχθρους στην πρωτη περιοχη αλλα οι υπολοιποι εχθροι μια χαρα. Η ringed city ωραια.

    Οσο για τα boss περαν του δευτερου το οποιο ειναι στυλακι Demons Souls pvp boss(ενας παικτης παιρνει την θεση του boss με λιγα λογια)τα υπολοιπα τα βρηκα παρα πολυ καλα,αν και για καποιο λογο ψοφησα περισσοτερο στο πρωτο boss και οχι στον τελευταιο δρακο που φαινεται να δυσκολεψε τους περισσοτερους.

    Μιλαμε για επιπεδο dlc επιπεδου αρχικου Dark Souls και ενα σκαλι πιο κατω απο το dlc του bloodborne.

    - - - Updated - - -

    Εχει παντως παρα πολυ δυνατα invasion npcs η αληθεια ειναι σε σημειο να ειναι κατι σαν mini bosses.

  9. The Following 2 Users Say Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    ntsmrtz (31-03-2017)

  10. #287
    Elite ntsmrtz's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    963
    PSN ID
    epi60s
    Name
    Κώστας

    Default

    Εχοντας τελειώσει 3 φορές το κυρίως game και άλλες 2 φορές το 1o dlc, είπα να ξεκινήσω και το ringed city.
    Αμ δε... Πρέπει να το έχεις τελειώσει και να μην έχεις πάει σε επόμενο walkthrough για να έχεις όλα τα bonfires active..
    Είχα ξεκινήσει 4ο walkthrough στο main game και 3ο στο dlc και δεν είχα φτάσει πριν το final boss.. τουτέστιν τρέξιμο!
    Σε ένα απόγευμα έριξα κάτω bosses που υπό κανονικές συνθήκες θα ήθελα καμιά βδομάδα.
    Πάντως η είσοδος στην dreg heap είναι ενδιαφέρουσα.

  11. #288
    Advanced Member nikosgnr's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    565
    PSN ID
    nikosgnr
    Name
    Νίκος

    Default

    ΨΥΧΑΚΙ





  12. #289

    Default

    Quote Originally Posted by ntsmrtz View Post
    Εχοντας τελειώσει 3 φορές το κυρίως game και άλλες 2 φορές το 1o dlc, είπα να ξεκινήσω και το ringed city.
    Αμ δε... Πρέπει να το έχεις τελειώσει και να μην έχεις πάει σε επόμενο walkthrough για να έχεις όλα τα bonfires active..
    Είχα ξεκινήσει 4ο walkthrough στο main game και 3ο στο dlc και δεν είχα φτάσει πριν το final boss.. τουτέστιν τρέξιμο!
    Σε ένα απόγευμα έριξα κάτω bosses που υπό κανονικές συνθήκες θα ήθελα καμιά βδομάδα.
    Πάντως η είσοδος στην dreg heap είναι ενδιαφέρουσα.
    Σχεδον.

    Υπαρχουν 2 τροποι να εχεις προσβαση στο dlc.
    1)Μεσω του bonfire πριν το τελευταιο boss οντως.
    Ομως
    2)γινεται και απο το bonfire μετα το τελευταιο boss στο πρωτο dlc(στην κοπελια φυσικα αναφερομαι).

  13. #290
    Elite ntsmrtz's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    963
    PSN ID
    epi60s
    Name
    Κώστας

    Default

    Το ίδιο λέμε.
    Στο main είχα αφήσει το 4ο πέρασμα στον aldrich ενώ στο dlc μόλις είχα ξεκινήσει 3ο. Σε κανένα από τα δύο προβλεπόμενα bonfires δεν είχα πρόσβαση...
    Επέλεξα να πάω μέσω του main και με το που έφαγα τον lothric younger prince πήγα πριν το final boss και πέρασα στο ringed city.

  14. #291
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Παρόλο που έχω το παιχνίδι από την ημέρα της κυκλοφορίας του, το ξεκίνησα εχθές το βράδυ για πρώτη φορά. Έχω ήδη κλεισει 5ώρο, έχω ρίξει 2 Boss και έχω αφεθεί στην μαγεία του κόσμου του!
    Η αλήθεια είναι ότι ακόμα παίζω με λογική Bloodborne και δεν έχω συνηθίσει 100% το πιο "αργό" στυλ του DS3.. Και την ασπίδα δεν την πολυχρησιμοποιώ. Αλλά θεωρώ πως θα συνηθίσω με τον καιρό και θα μπω 100% στην λογική του DS.
    Προς το παρόν μου φαίνεται πιο εύκολο από το BB. Εννοείται πως έχω πεθάνει ήδη πάρα πολλές φορές, αλλά θυμάμαι στο BB το πρώτο μου boss το έριξα μετά από 8-9 ώρες
    Βέβαια τώρα έχω και μια Α πείρα και παίζω το παιχνίδι γνωρίζοντας πως πρέπει να προσέχω κάθε μου βήμα.
    Πάντως έως τώρα δηλώνω ενθουσιασμένος.
    Spoiler!

  15. The Following 2 Users Say Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    ntsmrtz (09-04-2017)

  16. #292
    Elite ntsmrtz's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    963
    PSN ID
    epi60s
    Name
    Κώστας

    Default

    ^
    Εχεις δρόμο αρκετό μπροστά σου φίλε. Βάλε και τα 2 dlc (τελείωσα και το ringed city πριν λίγο) ήρθε και έδεσε.
    Θα το ευχαριστηθείς και ας έχει κατάτι πιο αργές αποκρίσεις από το ΒΒ. Την ασπίδα στο 2ο πέρασμα την υιοθέτησα πλήρως.
    Που είσαι ακριβώς?

  17. #293
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Και εγώ πιστεύω πως θα το ευχαριστηθώ φουλ Κώστα.
    Είμαι ακριβώς στο σημείο που έριξα τον Vordt of the Boreal Valley. Το μόνο σίγουρο είναι πως έχω πολύ δρόμο ακόμα..
    Κάποια πράγματα δεν έχω συνηθίσει ακόμα όπως το dodge που είναι αρκετά διαφορετικό απο του BB, αλλά δεν ανησυχώ παίζοντας θα το μάθω και αυτό


    Spoiler!

  18. #294
    Elite ntsmrtz's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    963
    PSN ID
    epi60s
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Εχει παντως παρα πολυ δυνατα invasion npcs η αληθεια ειναι σε σημειο να ειναι κατι σαν mini bosses.
    Εμένα μου φανήκανε εύκολα... τι να πω.
    Αν είναι κάτι να γκρινιάξω, αυτό είναι πάλι η έλλειψη φαντασίας στα bosses. stamina-range attack ατελείωτα όλα... Κάτι πρέπει να κάνουνε για να γίνουν πιο ενδιαφέρουσες οι μάχες και όχι να είναι μία αγγαρεία.. Κανένα boss fight δεν με ικανοποίησε, εν αντιθέσει με το ashes of ariandel όπου το final boss ήταν κορυφαίο.
    Γενικά πάντως το νέο dlc μου έκανε πολύ καλή εντύπωση.

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Και εγώ πιστεύω πως θα το ευχαριστηθώ φουλ Κώστα.
    Είμαι ακριβώς στο σημείο που έριξα τον Vordt of the Boreal Valley. Το μόνο σίγουρο είναι πως έχω πολύ δρόμο ακόμα..
    Κάποια πράγματα δεν έχω συνηθίσει ακόμα όπως το dodge που είναι αρκετά διαφορετικό απο του BB, αλλά δεν ανησυχώ παίζοντας θα το μάθω και αυτό
    Είσαι τυχερός γιατί είσαι στην αρχή. Απόλαυσέ το, λέει κάργα.
    Και εγώ στην αρχή το σύγκρινα συνέχεια με το ΒΒ αλλά στην πορεία με κέρδισε το παιχνίδι και πλέον τα ξεχωρίζω ως διαφορετικά και κορυφαία Games.

  19. The Following User Says Thank You to ntsmrtz For This Useful Post:

    mihalis13 (09-04-2017)

  20. #295

    Default

    Quote Originally Posted by ntsmrtz View Post
    Εμένα μου φανήκανε εύκολα... τι να πω.
    Μιλαω για τα npc του τελευταιου dlc παντα και οχι γενικα του παιχνιδιου.

    Οσο για τα bosses εμενα μια χαρα μου αρεσαν του dlc(το δευτερο pvp οχι τοσο,αλλα ειναι μια μεταφορα που μενει καλυτερα σε βαθος χρονου σε σχεση με του demons souls),περισσοτερο ο berserk τυπου Gael,και λιγοτερο το πρωτο boss παρολο που ειναι και demon prince τρομαρα του.

    Οσο για το dark souls,προσωπικα το βρισκω το ιδιο γρηγορο με το bloodborne αν παιξει καποιος με την ιδια νοοτροπια. Δηλαδη αν παιξεις σε pc(με 60fps)με light armor(γιατι στο dark souls σε αντιθεση με το bloodborne οι πανοπλιες εχουν βαρος οπως φυσικα και οι ασπιδες και τα οπλα)και φυσικα με melee οπλα απλα δεν υπαρχει το visceral attack.

    Επισης ειναι γεγονος οτι η αρχη του dark souls 3 εχει κατι σαν learning curve(δηλαδη ξεκιναει απο ευκολο και ανεβαινει η δυσκολια οσο παιζεις)ναι στον περισσοτερο κοσμο δειχνει ευκολοτερο.

    Οσο για τα περι bosses νομιζω σε αυτο φταιει περισσοτερο το γεγονος οτι βγηκαν 4 παιχνιδια(μαζι και το demons souls)με ιδια θεματολογια και γενικα εποχη/ατμοσφαιρα γιατι ισως να δειχνουν πιο βαρετα σε σχεση με του bloodborne.

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Προς το παρόν μου φαίνεται πιο εύκολο από το BB. Εννοείται πως έχω πεθάνει ήδη πάρα πολλές φορές, αλλά θυμάμαι στο BB το πρώτο μου boss το έριξα μετά από 8-9 ώρες
    Βέβαια τώρα έχω και μια Α πείρα και παίζω το παιχνίδι γνωρίζοντας πως πρέπει να προσέχω κάθε μου βήμα.
    Οπως το ειπες και εσυ. Και εγω εχοντας παιξει demons souls,dark souls,dark souls 2 και bloodborne πριν το dark souls 3 προφανως σε αρκετα σημεια(ως melee παντα γιατι ως μαγος/cleric ειναι τελειως διαφορετικα τα πραγματα)να μου φανηκε πιο ευκολο για τον ιδιο ακριβως λογο,δηλαδη της ''προυπηρεσιας'' ας το πουμε.

  21. #296
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Τα estus flask γεμίζουν όταν κάνει rest σε bonfire σωστά;;
    Έχω παρατηρήσει κάποιες φορές εκεί που δεν έχω κανένα estus flask ξαφνικά να έχω 1. Γεμίζουν και με άλλο τρόπο δηλαδή; Και αν ναι πως;
    Spoiler!

  22. #297
    Elite ntsmrtz's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    963
    PSN ID
    epi60s
    Name
    Κώστας

    Default

    Τι φοράς? Κάποιο attribute.

  23. #298
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by ntsmrtz View Post
    Τι φοράς? Κάποιο attribute.
    Φοράω ένα δακτυλίδι από όταν έφτιαξα τον χαρακτήρα μου (Knight) αλλά δεν θυμάμαι τώρα πως ακριβώς λέγεται.. Νομίζω πως σου έδινε περισσότερο HP.
    Το απόγευμα που είμαι σπίτι αν προλάβω να παίξω θα το τσεκάρω και θα σου πω.
    Spoiler!

  24. #299
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Κάποιες random στιγμές παίρνεις από τους εχθρούς που νικάς

  25. The Following 2 Users Say Thank You to Snk For This Useful Post:

    mihalis13 (10-04-2017)

  26. #300
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Ισχύει αυτό που είπε ο Μιχάλης. Εχθές που έπαιξα λίγο το παρατήρησα αυτό.
    Μια ερώτηση.
    Τα gems δεν τα βάζεις και τα βγάζεις όπως στο Bloodborne;; Γιατί νομίζω έκανα aplly ένα fire gem και το gem που είχα βάλει στο όπλο χάθηκε και δεν το βρίσκω πουθενά....
    Spoiler!

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •