Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 20 of 23

Thread: Darksiders 2:Deathinitive Edition

  1. #1

    Default Darksiders 2:Deathinitive Edition

    Ακομα ενα remaster σε στυλ Dark Souls 2:Scholar of the First Sin,θα εχει upgraded visuals και θα περιεχει ολα τα DLC του παχνιδιου

    Οσοι δεν το παιξατε αξιζει να το αγορασετε,απτα πιο underated tripple A games των προηγουμενων ετων



    Απτην αλλη δε νομιζω να αξιζει για οσους το εχουν αγορασμενο ηδη στο PS3


  2. #2
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    Συμφωνώ απόλυτα , για εμένα ηταν στο Τοπ 10 των παιχνιδιών του PS3 .


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #3
    Advanced Member ary4022's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Αθήνα
    Posts
    503
    PSN ID
    ary4022
    Name
    Χαρης

    Default

    εαν βγαλουν ξανα την ωραια collector θα το ξαναπαρω...

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by nikoladim View Post
    Συμφωνώ απόλυτα , για εμένα ηταν στο Τοπ 10 των παιχνιδιών του PS3 .


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Το πρώτο ήταν από τα αγαπημένα μου της προηγούμενης γενιάς. Το 2 είχε ανάμεικτα σχόλια από τον κόσμο και δεν ασχολήθηκα. Μήπως το φόρτωσαν λίγο με περισσότερα rpg στοιχεία ;

  5. #5
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    Μπα όχι ! Αν δεν το έπαιξες ειναι η ιδανική ευκαιρία !! Σε άποψη μεκανιξ ειναι πολυ μπροστά απο το πρώτο !


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. The Following User Says Thank You to Nikoladim For This Useful Post:

    DJTaurus (12-06-2015)

  7. #6
    Elite Aphelian's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Piraeus
    Posts
    866
    PSN ID
    Aphelian
    Name
    Γιώργος

    Default

    Ναι, κι εμενα σίγουρα η αγαπημένη μου σειρά για ps3, και τα δυο του μέρη ήταν εκπληκτικά.

    Το 2 έχει πολύ περισσότερο βάθος από το πρώτο, είναι πολύ μεγάλο και με πολλά πράγματα να κάνεις, χωρίς όμως να έχει χάσει το στόχο του.

    Αξίζει 100% αν δεν το έχει παίξει κάποιος, ειδικά αν το port γίνει σωστά.

  8. The Following User Says Thank You to Aphelian For This Useful Post:

    DJTaurus (12-06-2015)

  9. #7

    Default

    Quote Originally Posted by DJTaurus View Post
    Το πρώτο ήταν από τα αγαπημένα μου της προηγούμενης γενιάς. Το 2 είχε ανάμεικτα σχόλια από τον κόσμο και δεν ασχολήθηκα. Μήπως το φόρτωσαν λίγο με περισσότερα rpg στοιχεία ;

    κατα κυριο λογο το loot system και το leveling system ειναι τα rpg στοιχεια που προσθεσαν,αντε και το quest tracker-μη φανταστεις τιποτα skyrim,καμια σχεση-

    στον πυρηνα παραμενει action-adventure game οπως το πρωτο ,τα dungeons παραμενουν γαματα με ωραια bosses και ο χαρτης ειναι πολυ μεγαλυτερος πλεον...το ποιο θα σαρεσει εντελει περισσοτερο απτα 2 ειναι θεμα γουστου,αλλα και τα 2 τα γουσταρα 100% και πιστευω αξιζει να το παιξεις οπωσδηποτε

  10. The Following User Says Thank You to Alastor For This Useful Post:

    DJTaurus (12-06-2015)

  11. #8
    PS4forums Fanatic Nerven's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Πρέβεζα
    Posts
    2,452
    PSN ID
    Nerven86
    Name
    Ιωάννης

    Default

    Θα το τιμήσω μιας και δεν είχα παίξει όταν στην ώρα τους.

  12. #9
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Darksiders 2: Deathinitive Edition comparison screens show graphical upgrade on PS4










    http://www.videogamer.com/ps4/darksi...de_on_ps4.html

  13. #10
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    Τεραστιες διαφορες !!!!!!
    Mηπως ειναι remake? δεν αναγνωρισα την εκδοση για το PS4

  14. The Following 5 Users Say Thank You to Nikoladim For This Useful Post:

    Desmond (29-06-2015),DJTaurus (29-06-2015),Nerven (30-06-2015),panos74gr (15-12-2015),Slay (29-06-2015)

  15. #11
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default






    Για πιο εύκολη σύγκριση.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  16. #12
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Δεν εχω παίξει κανένα από τα 2 αν και είχα το 1 στο ps3 από δώρο.


    Τώρα βλέπω το remaster του 2 στα Black Friday deals και ψήνομαι!

    Πρέπει να τελειώσω και το 1 για να έχει νόημα η ιστορία;

  17. #13
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Τελικά το πήρα το παιχνίδι και έπαιξα αρκετά εχτές. Είναι αρκετά ωραία τα γραφικά του χωρίς και χωρίς να ειναι κάτι φοβερό τεχνικά σε σημεία εντυπωσιάζουν από άποψη αισθητικής.

    Το πρόβλημα μου ειναι κάπως το frame rate. Δεν ξέρω αν πέφτει κάτω από τα 30, αλλά μετα τα απίστευτα σταθερά 60fps του metal gear solid 5, το darksiders 2 μου μοιάζει πολύ σπασμένο και ενοχλητικό. Έχει και την συνήθεια να ελέγχει αυτό την κάμερα και την τοποθετεί αυτό στα να κοιτάει αρκετά πιο κάτω από όσο την θέλω για να ευχαριστιέμαι τα γραφικά του.

    Από gameplay ειναι αρκετά καλό και τα 1-2 dungeons που εχω παίξει μέχρι τώρα πολύ ωραία. Μου είχε λείψει αρκετά ένα τέτοιο λιγο πιο old school παιχνίδι τύπου God of war meets Zelda.

  18. The Following User Says Thank You to panos74gr For This Useful Post:

    Aphelian (16-12-2015)

  19. #14
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Το εχω λιωσει κυριολεκτικα εδω και δεκα μερες και ειχα κανει το ιδιο και στο ps3.

    Σαν παιχνιδι ειναι πολυ ανωτερο απο το god of war, το level design ειναι εκπληκτικο , το combat system απολαυστικο, τα rpg στοιχεια πραγματικα αλλαζουν τον τροπο που παιζεις και το story παραπανω απο συμπαθητικο.

    Τεχνικα δεν ειδα τεραστιες βελτιωσεις και ναι σε καποια σημεια εχει θεματακια με το framerate αλλα οχι κατι εκνευριστικο.

    Στα 23 ευρω που κανει retail ειναι κλοπη πραγματικα, το ξαναπαιζω ευχαριστα και αναρωτιεμαι πως γινεται να αρεσει περισσοτερο το god of war σε πολυ κοσμο?

    Spoiler!

  20. The Following User Says Thank You to james9 For This Useful Post:

    Alastor (16-12-2015)

  21. #15

    Default

    Οι καθ' εαυτου συγκρισεις με το God of War πιστευω παντως οτι ειναι αστοχες.Το Darksiders 2 ειναι περισσοτερο στον πυρηνα του ενα Zelda game και απλα παρομοιαζεται με το God of War για το hack n slash combat του,ολα τα υπολοιπα απο level design-dungeons,items,σεντουκια,bosses κλπ ειναι "κοπιες" απο Zelda.Για αυτο και φυσικα ειναι τοσο κορυφαιο παιχνιδι.

    Μπορει να το τσιμπησω και γω αν το βρω σε φτηνη τιμη.Αναρωτιεμαι αν αξιζουν τα DLC,διοτι δεν ειχα παιξει κανενα.

  22. #16
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Alastor View Post
    Οι καθ' εαυτου συγκρισεις με το God of War πιστευω παντως οτι ειναι αστοχες.Το Darksiders 2 ειναι περισσοτερο στον πυρηνα του ενα Zelda game και απλα παρομοιαζεται με το God of War για το hack n slash combat του,ολα τα υπολοιπα απο level design-dungeons,items,σεντουκια,bosses κλπ ειναι "κοπιες" απο Zelda.Για αυτο και φυσικα ειναι τοσο κορυφαιο παιχνιδι.

    Μπορει να το τσιμπησω και γω αν το βρω σε φτηνη τιμη.Αναρωτιεμαι αν αξιζουν τα DLC,διοτι δεν ειχα παιξει κανενα.
    Nαι πιο πολυ σε Zelda μοιαζει αλλα ειναι αναποφευκτη η συγκριση με gow.

    Το παιχνιδι ειναι πολυ φτηνο ηδη αλλα δεν ξερω να σου πω για τα dlc ακομα λιωνω το main.

    Spoiler!

  23. The Following 2 Users Say Thank You to james9 For This Useful Post:

    Alastor (16-12-2015),panos74gr (16-12-2015)

  24. #17
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Τσα!!!






    4k with improved shadows:



    1080p with improved shadows:



    1080p without improved shadows:
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  25. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    christos-sonyboy (09-06-2017)

  26. #18

    Default

    ξεθαματακι

    λοιπον το εχω ξεκινησει κανα δυο μερες τωρα στο pro.απο τα τιμια παιχνιδακια κ σε τιμη ξεφτιλα αν ενδιαφερεται καποιος να το παρει.βγαινει το 3 σε λιγες μερες κ αφου εχω τελειωσει προσφατα το 1,ειπα να ξεκινησω κ αυτο για να μπω σε darksiders mood. φαινεται ομορφο τεχνικα,χωρις κανενα προβλημα με το framerate. λογικα θα το εχω τελειωσει μεχρι να βγει το 3. παντως σου κανει για μικρο σε διαρκεια αλλα μονο μικρο δε το λες τελικα γιατι ενα 20ωρο+ το χτυπας απ'οσο διαβασα,εχει μπολικο ψωμι το παιχνιδι!

  27. #19
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    ξεθαματακι

    λοιπον το εχω ξεκινησει κανα δυο μερες τωρα στο pro.απο τα τιμια παιχνιδακια κ σε τιμη ξεφτιλα αν ενδιαφερεται καποιος να το παρει.βγαινει το 3 σε λιγες μερες κ αφου εχω τελειωσει προσφατα το 1,ειπα να ξεκινησω κ αυτο για να μπω σε darksiders mood. φαινεται ομορφο τεχνικα,χωρις κανενα προβλημα με το framerate. λογικα θα το εχω τελειωσει μεχρι να βγει το 3. παντως σου κανει για μικρο σε διαρκεια αλλα μονο μικρο δε το λες τελικα γιατι ενα 20ωρο+ το χτυπας απ'οσο διαβασα,εχει μπολικο ψωμι το παιχνιδι!
    Το εχει δωσει δωρεαν παρεπιπτοντως και το plus .Καλο παιχνιδι αλλα πολύ dungeon crawling .Το πρωτο το ειχα τερματισει.Αυτο το ειχα παρατησει εκει καπου στις 20 ωρες σε 360.Σκεφτομαι να το ξαναπαιξω,διοτι ακούγεται ότι θα παρει πατς που θα τρεχει στα 60 φρειμς.

  28. The Following User Says Thank You to spartan For This Useful Post:

    christos-sonyboy (13-11-2018)

  29. #20
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    ξεθαματακι

    λοιπον το εχω ξεκινησει κανα δυο μερες τωρα στο pro.απο τα τιμια παιχνιδακια κ σε τιμη ξεφτιλα αν ενδιαφερεται καποιος να το παρει.βγαινει το 3 σε λιγες μερες κ αφου εχω τελειωσει προσφατα το 1,ειπα να ξεκινησω κ αυτο για να μπω σε darksiders mood. φαινεται ομορφο τεχνικα,χωρις κανενα προβλημα με το framerate. λογικα θα το εχω τελειωσει μεχρι να βγει το 3. παντως σου κανει για μικρο σε διαρκεια αλλα μονο μικρο δε το λες τελικα γιατι ενα 20ωρο+ το χτυπας απ'οσο διαβασα,εχει μπολικο ψωμι το παιχνιδι!
    Το έπαιξα πρόσφατα και το ευχαριστήθηκα. Έχει αρκετό περιεχόμενο και ενώ στην αρχή είχα ξινίσει λίγο με τη μάχη όταν το συνήθισα έβγαινε νεράκι. Το πόσες ώρες τώρα θα σου πάρει σχετίζεται και με τη δυσκολία και με το πόσο ψάξιμο θα ρίξεις για τα διάφορα collectibles (τα οποία θέλεις να τα ψάξεις μιας και σε βοηθούν). Μια συμβουλή για να γλυτώσεις κρασαρίσματα (μου κράσαρε πάνω από 20 φορές) είναι να απενεργοποιήσεις τις ενδείξεις του damage στη μάχη. Όταν είναι πολλοί γύρω γύρω και τους πετσοκόβεις κρσάρει.

Page 1 of 2 12 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •