Page 14 of 16 FirstFirst ... 410111213141516 LastLast
Results 261 to 280 of 301

Thread: Uncharted: The Nathan Drake Collection

  1. #261
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Ειναι ευκολο να μου σκαναρει καποιος το εξωφυλλο του τιτλου κ να μου το στειλει? Το εχω σε προμο κ θα ηθελα να το βαλω σε κουτακι με εξωφυλλο. Ευχαριστω

    Spoiler!

  2. #262

    Default

    και εγω το εχω σε promo και το σκεφτομαι να τυπωσω το cover, νομιζω οτι ειναι καλο αυτο http://cs627123.vk.me/v627123501/19235/FPPOJaplgMg.jpg

  3. The Following User Says Thank You to alan sirer For This Useful Post:

    ilias78 (10-04-2016)

  4. #263
    Cool Member andapo's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    237
    Name
    Ανδρέας

    Default

    Πολύ καλή τιμή για μεταχειρισμένο:
    http://www.public.gr/product/gaming/...f-da0f2e15ded8

  5. #264

    Default

    Quote Originally Posted by andapo View Post
    Πολύ καλή τιμή για μεταχειρισμένο:
    http://www.public.gr/product/gaming/...f-da0f2e15ded8
    Είναι ελληνικό όμως;



    Στάλθηκε από το XT1068 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  6. #265

    Default

    Quote Originally Posted by teopanta1 View Post
    Είναι ελληνικό όμως;

    Στάλθηκε από το XT1068 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Ελληνικά έχουν όλες οι εκδόσεις. Μόνο το εξώφυλλο αλλάζει.

  7. #266
    Rimeldur's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    New Jersey
    Posts
    31
    PSN ID
    Rimeldur
    Name
    Πέτρος

    Default

    Τερμάτησα και το 3ο σήμερα. Ωραία παιχνίδια και τα 3 (ανάλογα και την εποχή τους) αν και είχα 1-2 παράπονα. Αναμένουμε το 4ο λοιπόν!

  8. #267

    Default

    ερωτηση:
    προχθες ξαναρχισα το 1 να παρω ολα τα trophies και μαζευα και μερικους θησαυρους που μου ειχαν μεινει τους βρηκα ολους εκτος απο εναν στο chapter 14, τερματιζω το παιχνιδι παιρνω το trophy δυσκολιας τελειωνει και παω στην επιλογη κεφαλαιου ωστε να παρω τον ενα θησαυρο που εμεινε και δεν υπηρχε ο θησαυρος, περα απο αυτο χαθηκε και το save που τερματισα στο δυσκολο.. και παλι δεν εμφανιζοταν ο θησαυρος στο σημειο που επρεπε.. τι μπορει να εγινε?

    οπως επισης πηγα να παρω το trophy στο chapter 12 που πρεπει να περασεις το ποταμι σε κατω απο 5 λεπτα.. το εκανα χρονομετρημενα σε 3 λεπτα και παλι δε μου εδωσε το αντιστοιχο trophy..ενω διαφορα αλλα τα πηρα κανονικα!

  9. The Following User Says Thank You to thanasis7 For This Useful Post:

    Giannis1979 (20-05-2016)

  10. #268
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Uncharted PS4 Remasters Go on Sale Individually in Europe Next Month

    If, for some reason, you're not keen on buying Uncharted: The Nathan Drake Collection on PlayStation 4 - which includes current-gen remasters of PlayStation 3 titles Uncharted: Drake's Fortune, Uncharted 2: Among Thieves, and Uncharted 3: Drake's Deception - then you may be happy to hear that Sony will be releasing each game individually on the European PlayStation Store next month.
    In other words, starting from the 16th November, you'll be able to nab any of the aforementioned games at what we assume will be a much reduced price. Again, though, we're not quite sure why you wouldn't just grab the whole trilogy and be done with it, but hey, options are always nice.
    source: Pushsquare


  11. #269

    Default

    Δεν εχω παιξει ποτε κανενα παιχνιδι της σειρας, ειδα ενα demo ps4 και μου φανηκε πολυ ενδιαφερον το uncharted.
    Δεν εχω καταλαβει τι ειδους multiplayer mode ειχαν τα παιχνιδια μονα τους, γιατι βλεπω οτι τωρα στην τριλογια αναφερει ξεκαθαρα single player campaign.
    Προσπαθειστε να το εξηγησετε σε καποιον που δεν εχει παιξει κανενα απο τα 4 πλεον παιχνιδια.

  12. #270
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name
    Χάρης

    Default

    Quote Originally Posted by orck View Post
    Δεν εχω παιξει ποτε κανενα παιχνιδι της σειρας, ειδα ενα demo ps4 και μου φανηκε πολυ ενδιαφερον το uncharted.
    Δεν εχω καταλαβει τι ειδους multiplayer mode ειχαν τα παιχνιδια μονα τους, γιατι βλεπω οτι τωρα στην τριλογια αναφερει ξεκαθαρα single player campaign.
    Προσπαθειστε να το εξηγησετε σε καποιον που δεν εχει παιξει κανενα απο τα 4 πλεον παιχνιδια.
    Third person shooter ειναι το multiplayer που είχε το 2 και 3 με διάφορα modes. Όχι ότι παίζουν και πάρα πολλοί πλέον. Για να πάρω τα δύο trophies στο 2 περίμενα αρκετή ώρα σε lobby και τελικά ειμασταν όλοι και όλοι τέσσερις άνθρωποι. Αν δεν τα έχεις παίξει καθόλου είναι καταπληκτικά παιχνίδια. Δείχνουν την ηλικία τους βέβαια και ίσως το 3 να σου φανεί λίγο "βαρετό" χωρίς να σημαίνει ότι δεν είναι ωραίο παιχνίδι. Γνώμη μου ειναι οτι πρέπει να ασχοληθείς με όλη τη σειρά. Αν πάρεις τη τριλογία στο ps4 και θέλεις και πλατίνα θα δυσκολευτείς με το crushing επίπεδο δυσκολίας αλλά δεν είναι και ακατόρθωτο. Εκνευριστικό σε κάποια σημεία σίγουρα, αλλά με επιμονή και υπομονή βγαίνει. Καλή επιτυχία αν δοκιμάσεις το brutal χωρίς τα cheats. Για σιδερένια νεύρα για να μη πω ότι δε βγαίνει με τίποτα.

  13. The Following User Says Thank You to Axilleas_GR For This Useful Post:

    orck (27-08-2017)

  14. #271
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Eπειδη δεν εχω παιξει το U4, τα πηρα ολα απο την αρχη με την σειρα στο The Nathan Drake Collection για να προετοιμαστω.

    Μονο το drake's fortune ειχα παιξει 2 φορες στο ps3, τα υπολοιπα απο μια.

    Παρ'ολα τα flaws της σειρας που φαινονται καπως πιο ξεκαθαρα σημερα(ειδικα στο πρωτο Uncharted) το ταξιδι ηταν και παλι μαγικο. Τελειωνα το ενα και εβαζα να δω τον αρχικο τιτλο του αλλου ενθουσιασμενος οτι εχω ακομα πολυ μελλον με την σειρα.
    Τα γραφικα ειναι πολυ καλα και σε στιγμες εντυπωσιακα ακομα και σημερα. Οι χαρακτηρες απλα αξιολατρευτοι, οι διαλογοι υπεροχοι. Η ιστορια ειναι εκει για να κανει την δουλεια της. Aυτα ειναι τα uncharted στην ουσια.

    Ξεκινησε λιγο ''πιθηκακι'' ο drake(η Cloe αστειευομενη του προσφερε μπανανα στο δευτερο μερος) κατι που βελτιωνεται αρκετα στα επομενα, τουλαχιστον στο animation και γενικα με τις πιο stiff αναβασεις(δεν εχουν παντα τοσο αποσταση τα ''τουβλακια'' απο το 2 και μετα). Παντα προκαλει ''γενοκτονιες'' αλλα και αυτο περιοριστηκε κάααπως στο 2ο και 3ο μερος. Δεν ηταν επισης τοσο αγγαρεία οπως το πρωτο μερος να φτασεις απο το Α σημειο στο Β. Απαιτουσε σε καποιο βαθμο να σκεφτεις λιγο περισσοτερο στα επομενα τις επιλογες σου.

    Τα επαιξα το ενα μετα το αλλο και βλεπω με μεγαλυτερη ευκολια τις διαφορες. Αυτο που μπορω να πω με σιγουρια οτι η ND ξεκινησε δειχνοντας λιγο απο το ταλεντο της με το Drake's fortune (δεν ειχα ξαναπαιξει ποτε στο συνολο του κατι αναλογο, για αυτο και ειναι το αγαπημενο μου Uncharted) και με τα επομενα σου βγαζει μια μεγαλυτερη αυτοπεποιθηση και την αισθηση οτι δεν υπαρχει ταβανι για αυτο το ταλεντο(κατι που επιβεβαιωθηκε με το TLOUS αργοτερα).

    Aν το Uncharted 2 ηταν ενα φανταστικο αλμα απο το drake's, fortune, το τελευταιο(DF) στα δικα μου ματια ηταν τεραστιο αλμα σε σχεση με το Uncharted που δεν ειχαμε δει ποτε. Ηταν κατι πρωτογνωρο για μενα και μπορω να μπω οτι ξαναπαιζοντας το θυμηθηκα αυτην την αισθηση που ειχα τοτε το 2007. Το 3ο μερος κατ'εμε ειναι αρκετα αδικημενο καθως εχει βελτιωσει ξανα τα παντα αλλα οχι ισως στον βαθμο 1-->2.

    Διαβαζα παντα οτι το 2 ειχε εξαιρετικο pace και τελειωνοντας την τριλογια διαπιστωνω οτι το εξαιρετικο pace ειναι χαρακτηριστικο και των 3ων Uncharted και οτι αυτος ειναι ενας λογος της επιτυχιας τους. Σιγουρα το δευτερο σε αυτο το κομματι ειναι ενα κλικ καλυτερο. Με το τριτο να ειναι πιο σταθερο στον οπτικο τομεα(αλλα και καλυτερο, καλυτερος φωτισμος, animation κτλ).
    Αυτο που μου κανει εντυπωση στα γραφικα ειναι οτι τα 2 επομενα το εχασαν περισοτερο στην βλαστηση(ηταν καπως χειροτερη οπτικα) σε συγκριση με το πρωτο μερος.
    Το shooting κομματι ηταν πολυ πιο απολαυστικο σε καθε νεο Uncharted(θυμαμαι καποια παραπονα για το 3ο μερος αλλα δεν το ειδα στην πραξη)

    Οπως και να χει περιμενα να εχουν γερασει πιο ασχημα(κυριως οι μηχανισμοι και οχι τα γραφικα) αλλα τα ευχαριστηθηκα στο τερμα.

    Ανυπομονω να δω το U4 οταν παρω την νεα TV
    .

  15. The Following 6 Users Say Thank You to PDS For This Useful Post:

    chronohill (26-09-2018),hakoo (26-09-2018),toninio (16-10-2019),tonybsg (26-09-2018),tsakali GR (26-09-2018),Valkyre (26-09-2018)

  16. #272
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Το 3ο μερος κατ'εμε ειναι αρκετα αδικημενο καθως εχει βελτιωσει ξανα τα παντα αλλα οχι ισως στον βαθμο 1-->2.
    Το τριτο μερος για μενα ειναι το πιο ολοκληρωμενο παιχνιδι της τριλογιας και οπτικα εχει καποια sequences που ανηκουν σε αλλη γενια.
    Το δευτερο φυσικα και ειχε πολυ μεγαλυτερη βελτιωση τεχνικα απο τον προκατοχο του αλλα ηταν και πιο "ευκολο" να την εχει. Το 1 ειχε καποιες χτυπητες αδυναμιες στο τεχνικο κομματι που ευκολα μπορουσαν να φτιαχτουν, το 3 ειναι πιο εντυπωσιακο απο την αποψη οτι πηρε εναν ηδη εξαιρετικο τομεα με το 2 και τον απογειωσε.
    You're in for a treat με το 4 και μετα για ακομη μια μεγαλη εκπληξη με το Lost Legacy που ξεκινησα να το παιζω εντελως διαδικαστικα και κατεληξε να ειναι ισως το αγαπημενο μου.


  17. The Following User Says Thank You to hakoo For This Useful Post:

    PDS (26-09-2018)

  18. #273
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Nαι οταν τα παιζεις με την σειρα το ενα μετα το αλλο τα βλεπεις λιγο διαφορετικα. Το 3ο ειναι εξαιρετικο και εχει καποια set pieces απιθανα.
    Για να μην σποιλεριασω(αν και μαλλον ειναι καπως αργα για κατι τετοιο)...''Φωτια, νερο, αερας''.
    .

  19. #274
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Εγώ θυμάμαι ακόμη την πρώτη φορά που βγήκα από το ξέφωτο και έσκασα μύτη απέναντι από το υποβρύχιο στο πρώτο Uncharted. Από αυτό το σημείο και μετά όλα τα Uncharted ήταν μία απόλαυση να τα παίζω και να τα ξαναπαίζω (το πρώτο πρέπει να το είχα παίξει 4 φορές - χωρίς τρόπαια και με τρομερό tearing η πρώτη φορά - μετά από patches διορθώθηκαν πολύ τα θέματα του). Το δεύτερο είναι ίσως το πιο αγαπημένο μου θα έλεγα. Έχει τις ανατροπές του, έχει τα διάφορα περιβάλλοντα, είχε αυτό το άλμα από το πρώτο. Το τρίτο ήταν το ίδιο εντυπωσιακό μεν και ενδιαφέρουσα η ιστορία, αλλά είχα ένα κάποιο deja vu ειδικά προς το τέλος που μου φάνηκε κάπως σαν reskin του 2ου. To 4o ήταν πιο μονότονο από πλευράς περιβάλλοντων και χρωματισμών, πιο ενήλικο θα έλεγα, όμορφη σε βάθος ιστορία και ποιότητα στο άπειρο αλλά δεν ξεπέρασε ποτέ σε εντύπωση αυτό που είχα ζήσει με το 2ο της σειράς. Η πλάκα είναι ότι ακόμη και του Vita ή το Lost Legacy ήταν απολαυστικά και από πλευράς παραγωγής ανώτερα από την πλειοψηφία άλλων τίτλων εκεί έξω, αλλά απέχω πολύ να πω ότι είναι από τα αγαπημένα μου. Έχω πάρει την τριλογία στο PS4 αλλά διστάζω να την ξεκινήσω, μην τυχόν και "χαλαστώ" από πλευράς αναμνήσεων μετά από τόσο καιρό.

  20. The Following 3 Users Say Thank You to Nek_Food For This Useful Post:

    PDS (26-09-2018),toninio (16-10-2019),tsakali GR (26-09-2018)

  21. #275
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    4,000
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Εμένα η παρουσίαση του 2 στην E3 ήταν ο λόγος που πήρα PS3

    Το πρώτο δεν το έχω παιξεί βέβαια, το έχω και πρέπει να το πιάσω κάποια στιγμή


  22. The Following User Says Thank You to tonybsg For This Useful Post:

    PDS (26-09-2018)

  23. #276

    Default

    Ευτυχως που προσωπικα δεν σταματησα στο πρωτο παιχνιδι οταν ξεκινησα την τριλογια,γιατι ειναι με διαφορα το χειροτερο στα δικα μου ματια.

    Αυτη η επαναληψη των ιδιων εχθρων και μαχων με σχεδον τα ιδια οπλα και τα ιδια σκηνικα ειναι που με ειχαν φερει σε σημειο παραλιγο να το παρατησω.

    Τα επομενα ευτυχως ηταν πολυ καλυτερα.

  24. The Following User Says Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    PDS (26-09-2018)

  25. #277
    PS4forums Addict tsakali GR's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,662
    PSN ID
    tsakali_gr
    Name
    Γιώργος

    Default

    Εκτός των άλλων, όλα τα Uncharted είναι και απολαυστικά ακόμη και απλά να σε βλέπει κάποιος να τα παίζεις. Τόσο το narrative, όσο και τα περιβάλλοντα είναι ακόμη και σήμερα εντυπωσιακά και εμπνευσμένα, σαν να ξεπηδούν από κινηματογραφική ταινία.

    Τα έχω παίξει κι εγώ τόσες φορές το καθένα, κι όμως κάθε φορά είναι σαν να το παίζω για πρώτη φορά. Την ανάμνηση του να βλέπω το υποβρύχιο στο 1ο την έχω αντίστοιχα τόσο έντονα χαραγμένη μέσα μου, ως μια στιγμή που με ανατρίχιασε και με έκανε να νιώσω προσμονή για το τι ακολουθεί στο παιχνίδι. Ή το τρένο στην αρχή του 2ο και το φανταστικό τρόπο που το παιχνίδια κάνει catch up κάπου στη μέση.

    Προσωπικά κάθε μέρος της σειράς είχε για μένα μικρά και μεγάλα wow moments, αυτές τις χαρακτηριστικές στιγμές που κάνουν το Uncharted ξεχωριστό και μοναδικό, παρόλο που στο genre υπάρχουν εξίσου εντυπωσιακοί τίτλοι (κλείνω το μάτι στο reboot του Tomb Raider).

    Και νομίζω ότι όσο έχω PlayStation πάντα θα γυρνάω πίσω σε αυτούς τους τίτλους για τη δόση ανατριχίλας. Μακάρι και όσα έρθουν από τη Naughty Dog να΄ναι τόσο σημαντικά για την gaming ζωή μας.

  26. The Following 3 Users Say Thank You to tsakali GR For This Useful Post:

    Kane (26-09-2018),PDS (26-09-2018),toninio (16-10-2019)

  27. #278
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Πως γινεται να μην εχεις παιξει ακομα το U4??

  28. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    PDS (26-09-2018)

  29. #279
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Nek_Food View Post
    Έχω πάρει την τριλογία στο PS4 αλλά διστάζω να την ξεκινήσω, μην τυχόν και "χαλαστώ" από πλευράς αναμνήσεων μετά από τόσο καιρό.
    Oπως εγραψα παραπανω, τελικα δεν με χαλασε αλλα με εφτιαξε περισσοτερο η επιστροφη. Βεβαια στον καθενα λειτουργει διαφορετικα.

    Quote Originally Posted by tonybsg View Post
    Το πρώτο δεν το έχω παιξεί βέβαια, το έχω και πρέπει να το πιάσω κάποια στιγμή
    To πρωτο ειναι το μονο που με κουρασε πολυ στις μαχες και το επαιξα στο hard. Iσως θα προτεινα να παιχτει σε μικροτερη δυσκολια για να αποφυγεις να χασεις χρονο εκει και να απολαυσεις το στορυ διαλογους. Το προτεινω παντως! Να δεις πως αρχισαν ολα.

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Ευτυχως που προσωπικα δεν σταματησα στο πρωτο παιχνιδι οταν ξεκινησα την τριλογια,γιατι ειναι με διαφορα το χειροτερο στα δικα μου ματια.
    Δυστυχως το πρωτο Uncharted εχει ''γερασει'' περισσοτερο απο ολα τα αλλα. Δεν ξερω αν το επαιξες το 2007, αλα εκεινη την περιοδο ηταν συνολικα κατι πολυ φρεσκο.
    Quote Originally Posted by tsakali GR View Post
    Και νομίζω ότι όσο έχω PlayStation πάντα θα γυρνάω πίσω σε αυτούς τους τίτλους για τη δόση ανατριχίλας. Μακάρι και όσα έρθουν από τη Naughty Dog να΄ναι τόσο σημαντικά για την gaming ζωή μας.
    Αυτο που σκεφτομουν οταν τελειωσα την τριλογια ειναι απλα δεν μπορω να τα διαγραψω απο τον σκληρο, παρολο που τα αρχισα με αυτη τη λογικη, γιατι ο σκληρος εχει γεμισει και ''αντε να φευγει και αυτο''.

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Πως γινεται να μην εχεις παιξει ακομα το U4??
    Χαχαχα.
    Γελασα γιατι αρχικα ειδα το ονομα σου τελευταιο στα ποστς και σκεφτηκα οκ ετοιμαζομαι να διαβασω σεντονι στο τελος. Καθως εβλεπα καθε ενα ποστ και εφτιαχνα μια απαντηση για τον καθε ενα, φτανω στο τελος στο δικο σου το οποιο τελικα ηταν λιτο και περιεκτικο

    '''Γιατι δεν το εχεις παιξει?!!'''

    Δεν εχω παιξει αρκετα παιχνιδια σε αυτη τη γενια. Εχω παιξει λιγοτερο σε συγκριση με αλλες γενιες σιγουρα και τον περισσοτερο χρονο τον αφιερωσα σε VR. Ειμαι σε φαση να το ισορροπησω καπως, γιατι εχω χασει παιχνιδαρες!

    Τωρα που εχω φρεσκα στο μυαλο μου τα πρωτα 3, ειμαι πολυ περιεργος να δω πως θα ειναι το U4.
    .

  30. The Following 5 Users Say Thank You to PDS For This Useful Post:

    Nek_Food (26-09-2018),toninio (16-10-2019),tonybsg (26-09-2018),tsakali GR (28-09-2018),Valkyre (26-09-2018)

  31. #280
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Διαβαζω για την σκηνη με το υποβρυχιο που ηταν πολυ ιδιαιτερη πραγματι, αλλα σκεφτομαι οτι η σκηνη που με εβαλε στο Uncharted(τυπου εδω ειμαστε) ηταν η ολη σκηνη στο αεροσκαφος που επεσε. Η πρωταγωνιστες, το χιουμορ, οι διαλογοι, η υπεροχη μουσικη ηταν η φαση αυτο το παιχνιδι θελω να το δω! Και οντως το τερματησα με σε ενα ΣΚ παιζοντας ασταματητα.

    .

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •