Page 4 of 19 FirstFirst 1234567814 ... LastLast
Results 61 to 80 of 378

Thread: PES 2016

  1. #61
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    system setings οταν εχει ξεκινησει το παιχνιδι
    Ωραίος! Ευχαριστώ!
    Spoiler!

  2. #62

    Default

    Επαιξα κι εγω το ντεμο. Μαλλον για προ με βλεπω φετος. Δεν ειχα παιξει πολυ το περσινο, μιας και ειχα το φιφα, το φετινο παντως φαινεται εξαιρετικο.

  3. #63
    PS4forums Fanatic pictorino's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Αττική
    Posts
    3,330
    PSN ID
    pictorino13pao

    Default

    Καλό το προ 16 αλλά τα γκολ μπαίνουν βροχή απ'όπου κι αν σουτάρεις. Οι τερματοφύλακες είναι σα να μην υπάρχουν. Σε 3 παιχνίδια (διάλεξα για ομάδα μου και αντίπαλο τις χειρότερες ομάδες) μπήκαν 15 (!!!!) γκολ. 15 γκολ είναι πάρα πολλά αν σκεφτούμε ότι η διάρκεια παιχνιδιού είναι η μικρότερη δυνατή.

  4. #64
    Advanced Member opozit's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    511
    PSN ID
    receiver21

    Default

    Quote Originally Posted by pictorino View Post
    Καλό το προ 16 αλλά τα γκολ μπαίνουν βροχή απ'όπου κι αν σουτάρεις. Οι τερματοφύλακες είναι σα να μην υπάρχουν. Σε 3 παιχνίδια (διάλεξα για ομάδα μου και αντίπαλο τις χειρότερες ομάδες) μπήκαν 15 (!!!!) γκολ. 15 γκολ είναι πάρα πολλά αν σκεφτούμε ότι η διάρκεια παιχνιδιού είναι η μικρότερη δυνατή.
    βαλε μεγαλυτερο βαθμο δυσκολιας φιλαρακι και μειωσε την ταχυτητα θα δεις αλλο ποδοσφαιρακι,ειναι λογικο στο rookie να βαζεις 572231 γκολ..

  5. #65
    PS4forums Addict jorgedept's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    1,499
    PSN ID
    JorgeDept

    Default

    Μετά από 10 παιχνίδια απογοητεύτηκα, έχουν φτιάξει αρκετά λάθη του παρελθόντος αλλά και πάλι όταν παίζεις έχεις την αίσθηση της αφύσικης κίνησης. Οι τερματοφύλακες είναι ψιλό χάλια πάλι σε ότι επίπεδο και αν έπαιξα. Μου άρεσε πολύ αυτό το τάκλιν που κρατάει κατοχή της μπάλας αλλά το θέμα είναι ότι πιάνει σχεδόν πάντα και καταντάει ψεύτικη η αίσθηση.

    θα περιμένω να παίξω και το demo του FIFA16 για να αποφασίσω αλλά μάλλον προς τα εκεί γέρνω...


  6. #66
    Advanced Member opozit's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    511
    PSN ID
    receiver21

    Default

    το θεμα ειναι κατα την αποψη μου οτι το beta του φιφα16 δεν εχει σχεδον καμμια διαφορα απο το 15 περα απο καποια ταττοο και σπρευ απο οτι εχω δει ,μενει να παιξουμε και εμεις το demo αν και εγω οπως περσυ θα τα παρω και τα 2...

  7. #67
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    σε αλλο forum αλλα ελεγαν για την beta...βεβαια ολοι το demo περιμενουμε και οχι τι λεει ο καθενας

  8. #68
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Λοιπόν το παιχνίδι είναι αρκετά διασκεδαστικό και ευχάριστο, έχω πει σε προηγούμενο ποστ πως μου αρέσει αυτό που βλέπω και παίζω. Ακόμα δυστυχώς δεν έχω παίξει με άλλο άτομο για να έχω μια πιο ολοκληρωμένη άποψη.Έχω παίξει όμως πάνω από 30 ματς σίγουρα έως τώρα, οπότε θεωρώ πως έχω δει ήδη αρκετά πράγματα από το ντεμο.

    Έχω πει πως μου αρέσουν πολύ τα animation των παιχτών και η φυσική της μπάλας. Βλέπεις ότι η μπάλα δεν είναι με τον παίχτη ένα πράγμα αλλά τελείως ξεχωριστό κομμάτι (και στο Fifa έτσι είναι αλλά εδώ το νοιώθει πιο έντονα)
    Ωραίες και ρεαλιστικές "κόντρες" όπου η μπάλα δεν κολλάει σε έναν από τους δύο παίχτες που την διεκδικούν.
    Έβαλα και στο -2 την ταχύτητα (thanks PDS) και το παιχνίδι είναι ακόμα καλύτερο (αν και ήθελα 2 κλικ παρακάτω να πω την αλήθεια).
    Πάντως γενικά με έχουν εντυπωσιάσει τα πάντα που αφορούν την μπάλα (η φυσική της, πως κοντράρει ανάμεσα σε δύο παίχτες, πως "φεύγει από τον έλεγχο ενός ποδοσφαιριστή κλπ)
    Επίσης ωραία προσθήκη το Dynamic Weather αν και με χαλάει η απότομη μετάβαση από λιακάδα σε καταρρακτώδη βροχή λες και είμαστε στον Αμαζόνιο. Η βροχή επηρεάζει αρκετά και τις κινήσεις των ποδοσφαιριστών (γλιστράνε πιο εύκολα για παράδειγμα).
    Γενικά με έχει εντυπωσιάσει ευχάριστα φέτος και ελπίζω να συνεχίσει έτσι.

    Βέβαια δεν είναι όλα τέλεια στο παιχνίδι μιας και έχω εντοπίσει και αρκετά αρνητικά στοιχεία και θα αναφέρω κάποια από αυτά παρακάτω.
    Να διευκρινίσω ότι έχω παίξει και στο μεγαλύτερο επίπεδο δυσκολίας (Superstar αν θυμάμαι καλά).
    Δεν μου αρέσουν καθόλου το πως εκτελούνται οι στημένες φάσεις θεωρώ τα "βελάκια" ξεπερασμένα πλέον. Μπορείς να τα βγάλεις αλλά δεν μπορείς μετά να εκτελέσεις ούτε ένα απλό φάουλ. Δεν ξέρω, θεωρώ δύσκολο και μη άμεσο να χρησιμοποιούμε και τους 2 μοχλούς για να εκτελέσουμε μια στημένη φάση. Ελπίζω του χρόνου να το αλλάξουν αυτό...
    Επίσης η ΑΙ έχει τρομερό θέμα στις στημένες φάσεις. Αν παρατηρήσετε η πρώτη επιλογή είναι πάντα να τις στείλει σε κάποιο κοντινό συμπαίχτη, οπότε αν έχεις τον παίχτη σε μια "ασφαλή" (για την ΑΙ) απόσταση τότε θα δώσει στο παίχτη που εσύ "θες" και θα προλάβεις να κλέψεις την μπάλα πριν καν φτάσει στον παίκτη της αντίπαλης ομάδας. Αυτό πιστεύω πάντως πως θα διορθωθεί.
    Όσοι παίζαμε Fifa λέγαμε για τραγικούς τερματοφύλακες, στο Pro είναι 10 φορές χειρότεροι.. Τρώνε τα πάντα και από παντού. Οσοι έχετε παίξει αρκετά το ντεμο καταλαβαίνετε τι λέω.
    Άλλο ένα αρνητικό είναι πως οι παίχτες είναι ακούραστοι. Ακόμα και στο 90' τρέχουν λες και δεν έχουν μπει εκείνη τη στιγμή στο γήπεδο.
    Προς το παρόν αυτά έχω βρει έως τώρα.
    Να σημειώσω πάντως ότι κανένα από αυτά τα αρνητικά δεν μου χαλάει την απόλαυση όταν παίζω κάποιο ματσάκι.

    Δεν ξέρω αν θα το αγοράσω, μιας και πλέον λόγο έλλειψης χρόνου δεν πολυπαίζω sport games και επίσης φοβάμαι πως θα είναι "φτωχό" (σε σχέση με το Fifa) το offline κομμάτι του.
    Πάντως αν το Fifa 16 δεν έχει καμιά βελτίωση από το 15 τότε αν αγοράσω ποδοσφαιράκι αυτό θα είναι το pro.
    Επίσης ελπίζω η έκδοση που θα έρθει Ελλάδα να έχει Άγγλο σχολιαστή γιατί με τον Σωτηρακόπουλο εγώ δεν μπορώ να παίξω...
    Last edited by mihalis13; 17-08-2015 at 12:48.
    Spoiler!

  9. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    tsakali GR (19-08-2015)

  10. #69
    PS4forums Fanatic pictorino's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Αττική
    Posts
    3,330
    PSN ID
    pictorino13pao

    Default

    Χαμηλωσα την ταχύτητα τέρμα και έβαλα τη δυσκολία στο τρίτο επίπεδο. Ακόμα χειρότερα. Οι τερματοφυλακες δεν πιάνουν τίποτα. Πάλι fifa.

  11. #70
    AriStos13's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ριο, Πατρα
    Posts
    5,602
    PSN ID
    Aristos13
    Name
    Αρης

    Default

    παντως εχοντας παιξει καμια δεκαρια ματσακια δεν εχω δει μεγαλη διαφορα στο gameplay με βαση το 2015.ασε που στο superstar η αντιπαλη ομαδα ειναι superstar μπροστα στην δικια σου.. πως γινετε να μην μπορω να παρω μια κεφαλια μετα απο βολε τερματοφυλακα με τον giroud που ειναι δυο μετρα ανθρωπος?

  12. #71
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Adam Bhatti @Adam_Bhatti So to clarify = PS4 1920 x 1080, Xbox One 1360 x 1080, PS3 and Xbox 360 1280 x 720. Demo now available to judge for yourself #PES2016

    ΚΛΑΙΩΩΩΩΩ

  13. #72
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Βρηκαν καινουριο τροπο για να λενε οτι τρεχει σε 1080p στο xbone,
    στην πραγματικοτητα ομως τα pixels του 1360Χ1080 ειναι σχεδον ιδια με του 900p (1600Χ900).

    Αφαιρεσανε καθετες γραμμες, τις προσθεσανε στις οριζοντιες και το πουλανε για 1080p.

  14. The Following User Says Thank You to odytsak For This Useful Post:

    Slay (23-08-2015)

  15. #73
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default


  16. #74

    Default

    Για πρώτη φορά μετά από 10 χρόνια, το Προ μου αρέσει ξανά. Έχει θέματα, σίγουρα, πχ οι πάσες, ακόμα και στη μία μπάρα βοήθειας, συχνά είναι τηλεκατευθυνόμενες, οι άμυνες είναι αρκετά ανοικτές στον άξονα και οι τερματάδες τρώνε ότι συρτό σουτ περάσει από δίπλα τους. Όμως το παιχνίδι έχει εξαιρετικά μοντέλα παικτών και animations, έχει στιβαρότητα, αισθάνεσαι τις κόντρες, την τροχιά της μπάλας, έχει ένταση και δυναμική. Σε αυτόν τον τομέα, το Φίφα μπροστά του είναι καρτούν.
    Για μένα, το πιο σημαντικό: στην επίθεση μπορείς να δημιουργήσεις και να βάλεις όλων των ειδών τα γκολ, άρα το παιχνίδι δεν σε εγκλωβίζει να αναπτύσσεσαι με συγκεκριμένο τρόπο. Το Φίφα θεωρώ ότι στον τομέα αυτό πάσχει, είναι αρκετά πιο περιοριστικό, ειδικά αν παίζεις slow, manual και με αλλαγμένα sliders για ρεαλισμό (στα default πρόκειται για ένα αφύσικα γρήγορο και ψεύτικο ποδόσφαιρο).
    Επίσης, στο Προ η Cpu αναπτύσσεται λογικά, με καλό passing και χωρίς σπαστικά και υπερβολές (βλέπε Φίφα). Κι αυτό είναι πολύ σημαντικο΄για τους παίκτες που δεν παίζουν online.
    Εάν ο χειρισμός ήταν πιο άμεσος, θα ήταν πολυ καλύτερα, αλλά κι έτσι είναι οκ. Σε αυτό είναι καλύτερο το Φίφα.
    Δεν ξέρω τί θα κάνω φέτος, ίσως επιστρέψω στο Προ, ίσως παίξω και Φίφα. Έχω αποφασίσει να το αγοράσω, ούτως ή άλλως, ελπίζοντας να μην κάνουν καμία πατάτα στο full και χαλάσουν το gameplay του demo.......

  17. The Following 3 Users Say Thank You to toninio For This Useful Post:

    djpar (06-09-2015),opozit (06-09-2015),PDS (06-09-2015)

  18. #75
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Aν δεν έχει ΠΑΟΚ με Μπερμπάτοφ δεν πρόκειται να αγοραστεί με την καμμία.

  19. The Following User Says Thank You to odytsak For This Useful Post:

    ary4022 (06-09-2015)

  20. #76
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Ειναι πραγματι δελεαστικο το φετινο pes.

    Σιγουρα δεν εχει καμια σχεση το ξεκινημα της σειρας σε αυτη τη γενια. Πολυ γερα θεμελια ακομα και για τη πρωτια.
    .

  21. The Following 2 Users Say Thank You to PDS For This Useful Post:

    mihalis13 (06-09-2015),opozit (07-09-2015)

  22. #77
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    τωρα που βγηκαν και τα 2 demo, ποιος θα παρει προ απο εδω μεσα...να μαζευομαστε ρε παιδι μου σιγα σιγα!

  23. #78
    PS4forums Addict stratisd's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Ίλιον
    Posts
    1,917
    PSN ID
    stratisd

    Default

    Quote Originally Posted by djpar View Post
    τωρα που βγηκαν και τα 2 demo, ποιος θα παρει προ απο εδω μεσα...να μαζευομαστε ρε παιδι μου σιγα σιγα!
    Mε βλεπω να ξαναστηνω tournaments οπως παλια 😉

  24. #79
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Ήδη έχω αρχίσει και μπαίνω στα site που μου είχαν λείψει (pesfan,evoweb...για editing)

  25. #80
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default

    Θα ειναι ευκολα το καλυτερο προ μετα το σωτηριο ετος 2005...

    Αγορα για πλακα....

Page 4 of 19 FirstFirst 1234567814 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •