Page 2 of 28 FirstFirst 12345612 ... LastLast
Results 21 to 40 of 558

Thread: Fallout 4

  1. #21
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default





    .

  2. #22

    Default

    Quote Originally Posted by BigBOSS View Post
    άσε το Witcher 3 κανεις δεν ειπε οτι το Witcher 3 δεν έχει πολύ καλυτερα γραφικά και για πολλους ειναι οτι καλυτερο υπάρχει αυτη τη στιγμή,

    ειπες για ελάχιστη διαφορα, εγώ βλέπω τουλάχιστον ορατή και στην πραγματικοτητα μεγαλη διαφορα στις συγκριτικές εικονες που μπηκαν. Μου θυμιζεις αυτους που έλεγαν πως το Witcher 3 εχει ιδια γραφικά με το δεύτερο που δεν έχει ουδεμια σχέση με την πραγματικοτητα.

    To παιχνιδι δεν δειχνει άσχημο και φαινεται να διατηρει την επιβλιτική ατμοσφαιρα της σειρας.
    Αρχικα το παιχνιδι δεν πιστευω οτι θα εχει ουτε τα γραφικα που βλεπεις τωρα καθως ειναι In-Engine και οχι Gameplay. Ας δουμε το Gameplay στην Ε3 αλλα ξαναλεω. Αν σημερα εβγαινε το Expansion του Fallout 3 μετα απο 7 χρονια καπως ετσι πιστευω οτι θα εμοιαζε. Και μονο που δεν εχει νεα μηχανη γραφικων απο την αρχη φτιαγμενη, μετα απο 7 χρονια το θεωρω ντροπη. Οπως θεωρω ντροπη τα απαραδεκτα animations και κινησεις των χαρακτηρων σε παιχνιδια της Bethesda που λογικα ουτε αυτα θα εχουν βελτιωθει(κατι φαινεται στο Trailer αλλα δεν μπορω να ειμαι 100% σιγουρος απο τωρα οτι τo animation θα ειναι ρομποτικο τυπου 2005 εποχη).

    Αρα για ποια δουλεια μιλαμε οτι εγινε? Πιο πολυ κοροιδία μου μοιαζει η υποθεση και εκμεταλλευση του Brand

  3. #23
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Τα γραφικά έχουν μεγάλη διαφορά με του ps3, και αναμένω να γίνει αρκετό upgrade γιατί στο trailer σε κάποιες σκηνές λείπουν διαφορά εφέ που δεν σε αλλά σημεία του trailer υπάρχουν.

    Πχ αν προσέξετε ο σκύλος στους εσωτερικούς χώρους αλλά και σε άλλες σκηνές δεν έχει σκιά (???)

  4. #24
    Editor Viper's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Athens
    Posts
    4,572
    PSN ID
    kamenos13
    Name
    Κώστας

  5. #25
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ειλικρινα κ ετσι να ειναι τα γραφικα δε με χαλαει καθολου. Εγω θελω να εστιασουν στο story για να μην εχουμε μια απο τα ιδια μιας και το σκηνικο του trailer θυμιζει εντονα τα προηγουμενα και να βελτιωσουν το shooting που ηταν και το αδυνατο σημειο του παιχνιδιου.

    ΥΓ Ή εγω γερασα και εχω γινει περιεργος ή οι gamers ανα τον κοσμο εχουν "αποβλακωθει" τελειως . Περιμενουμε 7 χρονια για ενα παιχνιδι , βλεπουμε ενα trailer αγνωστων λοιπων στοιχειων και μετα διαβαζουμε απο σχετικους κ ασχετους για downgrade απατες κλπ. Ας δουμε gameplay και μετα κραζουμε ολοι μαζι αλλιως υπαρχει και το The Order που εχει τα καλυτερα γραφικα που εχουμε δει αλλα το πουλανε αυτη τη στιγμη 30€ και δωρο 1 πιτσα γιατι δεν ασχοληθηκε κανεις μαζι του παραπανω απο μερικες ωρες.

    Spoiler!

  6. The Following 6 Users Say Thank You to james9 For This Useful Post:

    Akrida79 (04-06-2015),Aphelian (04-06-2015),Desmond (04-06-2015),Nerven (04-06-2015),panos74gr (04-06-2015),PDS (04-06-2015)

  7. #26
    PS4forums Addict rookie's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    XALANDRI
    Posts
    1,746
    PSN ID
    l_imperi_UM
    Name
    ΛΥΜΠΕΡΗΣ

    Default

    Μια χαρα....γουσταρω με τρελλα τα fallout, και προσωπικα δεν με ενοχλουν ουτε τα γραφικα ουτε θα ηθελα να ειναι μονο για οσους εχουμε Ps4....γενικα δεν μου αρεσει η σκεψη οτι πρεπει μονο εγω να χαιρομαι παιχνιδια που αλλοι δεν μπορουν επειδη δεν εχουν τα φραγκα για την καινουργια κονσολα.
    Λογικα αυτο θα συμβει καποτε (να μην βγαινουν τιτλοι για ps3) αλλα θεωρω οτι ειναι πολυ νωρις ακομα.
    Προτιμω ως λυση μια εταιρεια να εχει μια πιο οπτικα εξελιγμενη version ενος παιχνιδιου για τις νεες κονσολες και ενα downgraded game για τις παλιες



    Τίποτα το ανθρώπινο δεν μου είναι ξένο

  8. #27
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    Ειλικρινα κ ετσι να ειναι τα γραφικα δε με χαλαει καθολου. Εγω θελω να εστιασουν στο story για να μην εχουμε μια απο τα ιδια μιας και το σκηνικο του trailer θυμιζει εντονα τα προηγουμενα και να βελτιωσουν το shooting που ηταν και το αδυνατο σημειο του παιχνιδιου.

    ΥΓ Ή εγω γερασα και εχω γινει περιεργος ή οι gamers ανα τον κοσμο εχουν "αποβλακωθει" τελειως . Περιμενουμε 7 χρονια για ενα παιχνιδι , βλεπουμε ενα trailer αγνωστων λοιπων στοιχειων και μετα διαβαζουμε απο σχετικους κ ασχετους για downgrade απατες κλπ. Ας δουμε gameplay και μετα κραζουμε ολοι μαζι αλλιως υπαρχει και το The Order που εχει τα καλυτερα γραφικα που εχουμε δει αλλα το πουλανε αυτη τη στιγμη 30€ και δωρο 1 πιτσα γιατι δεν ασχοληθηκε κανεις μαζι του παραπανω απο μερικες ωρες.
    Σε αυτο συμφωνω εν μερει, οτι δηλαδη ειδικα για παιχνιδια RPG μου φαινεται αδιανοητο να ξεκιναμε χαρακτηριζοντας τα γραφικα... Απο την αλλη η βιομηχανια πρεπει να παει μπροστα γιατι κακα τα ψεματα εκτος απο ελαχιστες εξαιρεσεις το επιπεδο δεν εχει ανεβει οσο πιστευω θα επρεπε.

  9. #28

    Default

    σχεδον δακρυσα οταν το ειδα , αργει πολυ;

  10. #29
    Editor Viper's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Athens
    Posts
    4,572
    PSN ID
    kamenos13
    Name
    Κώστας

  11. #30
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Παιδια το να βαζουμε την καλυτερη εικονα απο κατι διπλα στην χειροτερη απο κατι αλλο η το αντιθετο δεν ειναι τροπος να γινει μια συγκριση.
    Αν καποιος ειδε αυτο το trailer και θεωρει συνολικα οτι ειναι αυτα γραφικα για να δικαιολογουν μεταβαση απο μια γενια στην αλλη εγω παω πασο αλλα δεν γινεται να μην πω και την αποψη μου. Κατα τη γνωμη μου παντα βλεπω μια καθαρη εικονα λογω μεγαλυτερης αναλυσης, βλεπω καποια wall textures να ειναι ομορφα και απο εκει και περα τιποτα το ιδιαιτερο και καμια συγκλονιστικη διαφορα. Στα δικα μου ματια καποια απο τα assets ειναι last gen quality σε υψηλοτερη αναλυση.
    Αυτο φυσικα δεν σημαινει οτι δεν ενδιαφερομαι για το παιχνιδι η οτι ειναι...ασχημο οπως διαβασα παραπανω.


  12. #31
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  13. #32
    PS4forums Addict Zeichef's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,220
    PSN ID
    zeichef
    Name
    Νίκος

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Παιδια το να βαζουμε την καλυτερη εικονα απο κατι διπλα στην χειροτερη απο κατι αλλο η το αντιθετο δεν ειναι τροπος να γινει μια συγκριση.
    Αν καποιος ειδε αυτο το trailer και θεωρει συνολικα οτι ειναι αυτα γραφικα για να δικαιολογουν μεταβαση απο μια γενια στην αλλη εγω παω πασο αλλα δεν γινεται να μην πω και την αποψη μου. Κατα τη γνωμη μου παντα βλεπω μια καθαρη εικονα λογω μεγαλυτερης αναλυσης, βλεπω καποια wall textures να ειναι ομορφα και απο εκει και περα τιποτα το ιδιαιτερο και καμια συγκλονιστικη διαφορα. Στα δικα μου ματια καποια απο τα assets ειναι last gen quality σε υψηλοτερη αναλυση.
    Αυτο φυσικα δεν σημαινει οτι δεν ενδιαφερομαι για το παιχνιδι η οτι ειναι...ασχημο οπως διαβασα παραπανω.
    Χακούλη, για αυτό που είπα εγώ τι έχεις να πεις? Ότι αν λάβουμε υπόψιν το scope του παιχνιδιού και με την προϋπόθεση ότι θα τρέχει με 60fps στο PS4, ναι, αυτά τα γραφικά δικαιολογούν την μετάβαση. Αν από την άλλη το παιχνίδι τρέχει στα 30fps με αυτά τα γραφικά, είμαι με το μέρος σου 100%, τα γραφικά είναι utter shite!
    Welcome back, Zeichef, there have been 90,595 posts and 2,345 threads since your last visit at 16:40, 06-10-2010

    Spoiler!

  14. #33
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Man δεν προκυπτει απο καπου οτι το παιχνιδι θα ειναι 60fps στις κονσολες, ισα ισα η προιστορια της εταιρειας (στις κονσολες) αλλα δειχνει.
    Αν ειναι 60 δικαιολογειται αλλα και παλι δεν θεωρω οτι ειναι το genre που τα χρειαζεται. Αν υποθεσουμε λοιπον οτι θα ειναι στα 30 fps (το πλεον λογικο) υπαρχουν παιχνιδια με αντιστοιχο scope που ειναι ανωτερα στα γραφικα. Και υπαρχουν παιχνιδια που ναι μεν δεν εχουν το ιδιο scope αλλα ειναι και αυτα open world και δεν εχουν καμια επαφη.
    Και ξαναλεω, δεν θεωρω οτι ειναι utter shit, απλα οτι ειναι ενα μετριο αποτελεσμα για τα δεδομενα της γενιας.
    Θα το δουμε καλυτερα στην E3, σε καθε περιπτωση. Αυτο που με ανησυχει περισσοτερο για να πω την αληθεια ειναι οτι φαινεται πως δεν εχουν αλλαξει ακομα μηχανη και οτι προκειται για την gamebryo βελτιωμενη.


  15. #34
    PS4forums Fanatic Nerven's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Πρέβεζα
    Posts
    2,452
    PSN ID
    Nerven86
    Name
    Ιωάννης

    Default

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    Ειλικρινα κ ετσι να ειναι τα γραφικα δε με χαλαει καθολου. Εγω θελω να εστιασουν στο story για να μην εχουμε μια απο τα ιδια μιας και το σκηνικο του trailer θυμιζει εντονα τα προηγουμενα και να βελτιωσουν το shooting που ηταν και το αδυνατο σημειο του παιχνιδιου.

    ΥΓ Ή εγω γερασα και εχω γινει περιεργος ή οι gamers ανα τον κοσμο εχουν "αποβλακωθει" τελειως . Περιμενουμε 7 χρονια για ενα παιχνιδι , βλεπουμε ενα trailer αγνωστων λοιπων στοιχειων και μετα διαβαζουμε απο σχετικους κ ασχετους για downgrade απατες κλπ. Ας δουμε gameplay και μετα κραζουμε ολοι μαζι αλλιως υπαρχει και το The Order που εχει τα καλυτερα γραφικα που εχουμε δει αλλα το πουλανε αυτη τη στιγμη 30€ και δωρο 1 πιτσα γιατι δεν ασχοληθηκε κανεις μαζι του παραπανω απο μερικες ωρες.

    δεν με αφήνει για ρεπ στο χρωστάω!

    καθομαστε και ψειριζουμε την μαϊμού χωρίς λόγο.

  16. The Following User Says Thank You to Nerven For This Useful Post:

    Akrida79 (04-06-2015)

  17. #35
    Elite BigBOSS's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    711
    PSN ID
    BigBOSS_Gr

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Παιδια το να βαζουμε την καλυτερη εικονα απο κατι διπλα στην χειροτερη απο κατι αλλο η το αντιθετο δεν ειναι τροπος να γινει μια συγκριση.
    καλυτερη, χειροτερη το Fallout 4 ειναι μια γενιά μπροστά απο τα Fallout 3/New Vegas

    ας σταματήσει η πλάκα

    Last edited by BigBOSS; 04-06-2015 at 15:12.

  18. The Following User Says Thank You to BigBOSS For This Useful Post:

    panos74gr (04-06-2015)

  19. #36
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Βλεπεις πουθενα να λεω οτι το Fallout 3/N.Vegas ειναι ανωτερο τεχνικα απο το 4?


  20. #37
    Elite BigBOSS's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    711
    PSN ID
    BigBOSS_Gr

    Default

    Λες δεν βλέπεις καμια συγκλονιστική διαφορά, εγω βλέπω συγλονιστικές διαφορές δηλαδή μεγάλες διαφορές σχεδόν σε όλα, απο lighting μέχρι την μικροτερη λεπτομέρεια..

  21. #38
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Και καλα κανεις, εγω βλεπω ενα καλοφωτισμενο σκηνικο με καλη αναλυση και καποια ομορφα wall textures (κυριως) και καποια μετριοτατα πραγματα για τα δεδομενα της γενιας. Καποια παρα πολυ low res ground textures, εναν σκυλο που ειναι βγαλμενος απο το ps3 και καποια low res assets.
    Το τι βλεπεις εσυ ως συγκλονιστικο και τι εγω δεν ειναι προς συζητηση.


  22. #39
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    1080/60 δεν υπαρχει ουτε μια στο εκατομμυριο να δουμε , ακομη και με γραφικα fallout 3

    Spoiler!

  23. #40
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Και καλα κανεις, εγω βλεπω ενα καλοφωτισμενο σκηνικο με καλη αναλυση και καποια ομορφα wall textures (κυριως) και καποια μετριοτατα πραγματα για τα δεδομενα της γενιας. Καποια παρα πολυ low res ground textures, εναν σκυλο που ειναι βγαλμενος απο το ps3 και καποια low res assets.
    Το τι βλεπεις εσυ ως συγκλονιστικο και τι εγω δεν ειναι προς συζητηση.
    Ρε συ το λαθος που κανεις κατ'εμε ειναι οτι το συγκρινεις γενικα με την προηγουμενη γενια και οχι με τα fallout της προηγουμενης γενιας.
    To fallout 3 και Vegas ηταν μετρια στον τεχνικο τομεα και για την προηγουμενη γενια(αν και μενα για καποιο λογο μου αρεσε που εβλεπα), οποτε δεν περιμενω να δω infamous SS γραφικα στο fallout 4.

    Αυτο που βλεπω ειναι αλμα γενιας για τα δεδομενα τους. Οποια φωτο και να συγκρινεις θα δεις μεγαλη διαφορα. Εδω αν δεν κανω λαθος τα προηγουμενα fallout δν ειχαν καν σκιες.
    .

  24. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    hakoo (04-06-2015)

Page 2 of 28 FirstFirst 12345612 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •