Page 7 of 14 FirstFirst ... 34567891011 ... LastLast
Results 121 to 140 of 280

Thread: FIFA 16

  1. #121
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by polakis View Post
    To pro εχει καλυτερο animation. To διαβασαμε κι αυτο. Μαλιστα...
    polakis σου φαινεται πιο φυσικη η κινηση των ποδοσφαιριστων στο fifa?
    Εμενα οχι.

    Πιο πλουσιο animation εχει το fifa, πιο ρεαλιστικο οχι. Τουλαχιστον για τα δικα μου ματια, που εχω να αγορασω pes απο το 2006 και παιζω fifa καθε χρονο απο το 2009 κ μετα..

    Βαλτα και τα 2 στην broadcast καμερα και πες μου ποιο απο τα 2 μοιαζει πιο πολυ με πραγματικο ποδοσφαιρο.


    Το Fifa εχει σοβαρο προβλημα κατ'εμε στο βασικο animation πλεον. Αυτες οι αποτομες κινησεις των παιχτων εχουν αρχισει και γινονται ανυποφορες.
    .

  2. The Following 3 Users Say Thank You to PDS For This Useful Post:

    djpar (09-09-2015),mihalis13 (09-09-2015),opozit (09-09-2015)

  3. #122
    Cool Member tzimis's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    173
    PSN ID
    stikaros

    Default

    Οντως ισχυει αυτο και επηρεαζει και επιθεση και αμυνα γτ εχεις ξερω γω τον ταδε αμπαλο και κανεις τριπλες αλλα ronaldo και επισης στην αμυνα δεν μπορεις να μαρκαρεις καλα με τις αποτομες κινησεις,γενικα ομως ειναι βελτειωμενο απο περσυ αλλα πρεπει να το δουμε κ στο online του (τουλαχιστον εμενα αυτο με νοιαζει πιο πολυ το multi)

  4. #123
    Elite manos_ps3's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    East Coast
    Posts
    634
    PSN ID
    Manos_GR
    Name
    Μάνος

    Default

    Ξεκίνησα να "παστελώνω" τα στημένα από το demo κιόλας...!!!

    PSN ID: Manos_GR




  5. The Following User Says Thank You to manos_ps3 For This Useful Post:

    djpar (18-09-2015)

  6. #124
    Advanced Member SacHpe's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Salonica
    Posts
    385
    PSN ID
    geosachpe

    Default

    παιδια αν γνωριζεται κανενα μαγαζι απο θεσσαλονικη που μπορουμε να το βρουμε πιο νωρις , καντε ενα pm


  7. #125

    Default

    Σαν πρωτη ματια δεν δειχνει να εχει μεγαλες διαφορες απο το 2015
    Δοκιμασα και το pro..αλλα πραγματικα αν καποιος εχει παιξει fifa 15 δεν μπορει να το γυρισει στο pro με τιποτα
    Ειναι η μερα με τη νυχτα στο gameplay..

  8. #126
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Θα βρεις αρκετούς που παίζαμε και Fifa 15 και 14 και 13 και 12 κ.ο.κ. που φέτος θα πάμε σε PES.
    Spoiler!

  9. #127
    Cool Member djteov's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    278
    PSN ID
    djteov

    Default

    και εγω έπαιζα προ μεχρι το 08 αλλά επειδή έβλεπα ωραία πραγματα στο φιφα ακόμα και τώρα το φιφα 16 ειναι μακράν καλύτερο απο το προ που πράγματι εχει κάνει μεγάλες βελτιώσεις αλλα θέλει πολύ δουλειά ακομα για να φτάσει το επίπεδο του φιφα και φυσικα δεν περιμένω ιδιαίτερες σοκαρικές αλλαγές στα επόμενα φιφα εκτος απο μικρες βελτιώσεις ατομικα στους παίκτες και στα συστήματα στα τραβηγματα στα φαουλ και περισσοτερα γήπεδα (πρωτάθλημα γερμανίας,ιταλίας,γαλλίας).

  10. #128

    Default

    Εγω απο το 2008 αν θυμαμαι καλα το γυρισα σε fifa..
    Το φετινο pes δεν αγγιζεται..

  11. #129
    Advanced Member opozit's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    511
    PSN ID
    receiver21

    Default

    Ναι ευκολα 2 χρονια επαιζα φιφα14,15 ειχα πει και φετος οπως περσυ να παρω και τα 2 αλλα μονο με προ με βλεπω καθως το φιφα16 πιο πολυ για update του 15 μου φαινεται παρα νεο παιχνιδι,τλπ γουστα ειναι αυτα και νομιζω οτι με προ16 ειμαι οκ...!

  12. #130

    Default

    Quote Originally Posted by opozit View Post
    Ναι ευκολα 2 χρονια επαιζα φιφα14,15 ειχα πει και φετος οπως περσυ να παρω και τα 2 αλλα μονο με προ με βλεπω καθως το φιφα16 πιο πολυ για update του 15 μου φαινεται παρα νεο παιχνιδι,τλπ γουστα ειναι αυτα και νομιζω οτι με προ16 ειμαι οκ...!
    Εγω θα αγορασω και τα δυο στο pc αλλα ξερω απο τωρα οτι το φιφα 16 θα με κρατησει οπως γινετε παντα τα τελευταια χρονια.Καταρχην το φιφα 16 ετσι οπως ειδα το ντεμο στο pc ανεβηκε σκαλοπατι φετος σε γραφικα,φωτοσκιασεις,κερκιδες,ηχο οπαδων κτλ.Το ποιο συμαντικο ειναι ομως οτι ισοροπησε το gameplay μεταξυ αμηνας επιθεσης και πλεον παιζετε μπαλα και οχι κυνηγητο κουνουπιων.Ειναι το καλυτερο φιφα ever απο την στιγμη που καταφερα με καποιες ρυθμισεις να εξωμαλινω τα animations
    και πλεον στην εκδοση για pc με ικανοποιει αρκετα.Το προ εχει το ΚΟΥΣΟΥΡΙ του LEGASY DEFENDING που ειχε καποτε το φιφα και μαλιστα ΧΩΡΙΣ να σφυριζοντε τα φαουλς.Στα online ματς το προ θα καταντα αηδια και θα πεζετε μονο ξυλικη και τιποτα αλλο.Θα σου αρμαει ο καθενας με το κερατο-ποδι του συκωμενο και θα πεφτει απανω σου σαν πυραυλος και ο διαιτητης κοιματε και δεν σφηριζει τιποτα.Θα το επαιζα μονο αν βγει αντιδοτο σε αυτο που περιεγραψα πριν δηλαδη απο την στιγμη που δεν σφιριζει φαουλ να προσθεσουν μια κινηση block-κλωτσιας ΚΑΡΑΤΕ ωστε να σπαω το καλαμι αυτουνου που ορμαει σαν ρινοκερος να μου παρει την μπαλα

  13. #131
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

  14. #132
    Senior Member pnnchios's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    κορυδαλλος
    Posts
    114
    PSN ID
    pnnchios

    Default

    Τα σουτ σας φαίνονται αδυναμα ή ειναι ιδεα μου?

  15. The Following User Says Thank You to pnnchios For This Useful Post:

    opozit (16-09-2015)

  16. #133

    Default

    Quote Originally Posted by pnnchios View Post
    Τα σουτ σας φαίνονται αδυναμα ή ειναι ιδεα μου?
    Τα σουτ ειναι οντος αδυναμα και δεν καταδεχομε να το παιζω αν δεν παω το slider της ταχυτητας του σουτ στο 52.Παρολο που μου αρεσει το ντεμο του 16 ποιο πολυ απο το 15 ομως αν στο online τα σουτ ειναι αδυναμα οπως στο ντεμο ειμε ικανος να το γυρισο στο προ φετος

  17. #134
    Elite polakis's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Π. Φάληρο Greece
    Posts
    788
    PSN ID
    polbitz

    Default

    Παίξαμε χθες βράδυ με φιλους που εχουν xbox one την φουλ εκδοση. Δεν ασχοληθηκαμε με online καθόλου, απλά παίζαμε offline πρωταθλημα custom tournament full manual ολα και slow ταχυτητα. Δεν θα πω πολλά πολλά, απλά είναι μακραν το καλύτερο fifa ever, με εκπληκτικό ρυθμό αργό, με μεγάλη ποικιλία φάσεων. Έτη φωτός από το ντεμο pro2016 που έπαιξα. Επαναλαμβάνω μιλάω για offline παιχνιδι με παρέα και όχι online...Online θα δοκιμάσω στο ps4 που το εχω παραγγείλει σε digital μορφη όταν βγει...

    Υ.Γ. Το παιχνίδι παίχτηκε σε 64αρα samsung plasma F8500...

  18. #135
    Senior Member pnnchios's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    κορυδαλλος
    Posts
    114
    PSN ID
    pnnchios

    Default

    Quote Originally Posted by peter1777 View Post
    Τα σουτ ειναι οντος αδυναμα και δεν καταδεχομε να το παιζω αν δεν παω το slider της ταχυτητας του σουτ στο 52.Παρολο που μου αρεσει το ντεμο του 16 ποιο πολυ απο το 15 ομως αν στο online τα σουτ ειναι αδυναμα οπως στο ντεμο ειμε ικανος να το γυρισο στο προ φετος
    οντως και μενα μου φαινονται σαν η μπαλα να ειναι... μπαλονι.πρωτη φορα απο το 2010 που γυρισα σε φιφα τοσο ξενερωμα με τα σουτ.Αν το παρεις retail θα ηθελα να ενημερωσεις πως παει γιατι αλλιως μενω στο 15 φετος

  19. #136
    Advanced Member opozit's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    511
    PSN ID
    receiver21

    Default

    Quote Originally Posted by polakis View Post
    Παίξαμε χθες βράδυ με φιλους που εχουν xbox one την φουλ εκδοση. Δεν ασχοληθηκαμε με online καθόλου, απλά παίζαμε offline πρωταθλημα custom tournament full manual ολα και slow ταχυτητα. Δεν θα πω πολλά πολλά, απλά είναι μακραν το καλύτερο fifa ever, με εκπληκτικό ρυθμό αργό, με μεγάλη ποικιλία φάσεων. Έτη φωτός από το ντεμο pro2016 που έπαιξα. Επαναλαμβάνω μιλάω για offline παιχνιδι με παρέα και όχι online...Online θα δοκιμάσω στο ps4 που το εχω παραγγείλει σε digital μορφη όταν βγει...

    Υ.Γ. Το παιχνίδι παίχτηκε σε 64αρα samsung plasma F8500...
    μαλιστα...δλδ εμεις παιξαμε αλλο φιφα16? τλπ εμενα μου φαινεται το εχω ξαναπει πιο πολυ για update του 15..

  20. #137
    Elite polakis's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Π. Φάληρο Greece
    Posts
    788
    PSN ID
    polbitz

    Default

    Quote Originally Posted by opozit View Post
    μαλιστα...δλδ εμεις παιξαμε αλλο φιφα16? τλπ εμενα μου φαινεται το εχω ξαναπει πιο πολυ για update του 15..
    Και update να ειναι οπως λες (που δεν ειναι) παλι ειναι το καλυτερο φιφα που εχει βγει. Αφου σου αρεσει το προ με τις ραγες, παιξε προ λοιπον. Οτι αρεσει στον καθενα...

  21. #138
    Advanced Member opozit's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    511
    PSN ID
    receiver21

    Default

    Quote Originally Posted by polakis View Post
    Και update να ειναι οπως λες (που δεν ειναι) παλι ειναι το καλυτερο φιφα που εχει βγει. Αφου σου αρεσει το προ με τις ραγες, παιξε προ λοιπον. Οτι αρεσει στον καθενα...
    φιλαρακο εγω δεν παιρνω το μερος κανενος εχω ξαναπει οτι περσυ τα πηρα και τα 2 και κατεληξα στο φιφα15,ομως φετος το προ16 σε σχεση με το φιφα εχει κανει μεγαλα βηματα μπροστα,τωρα το τι θα παιξω εγω ειναι δικαιωμα μου νομιζω και δεν σου πεφτει λογος και ναι προ θα παιξω ,μετα απο πολλα χρονια περιμενω να σχολασω απο δουλεια και να λιωσω με ενα ποδοσφαιρακι...!

  22. #139

    Default

    ρε μαγκες εχεις κανεις απο εσας προβλημα στην συνδεση στο playstore μετα την τελευεταια αναβαθμιση λογισμηκου στο PS4?
    Ειμαι στην τηλεφωνικη αιτερια HOLL και απο οταν εκανα την τελευταια αναβαθμιση λογισμηκου στο PS4 δεν μπορω να συνδεθω στο playstore .Μου ειπε ενας τεχνικος στα public οτι πρεπει να αλλαξω μοντεμ και τρεχα γυρευε.

  23. #140

    Default

    Παιδια η αληθεια ειναι πως εχω να παιξω master league απο το 06 αλλα το FUT δεν παιζεται. Απιστευτο καψιμο.

Page 7 of 14 FirstFirst ... 34567891011 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •