Page 8 of 9 FirstFirst ... 456789 LastLast
Results 141 to 160 of 168

Thread: DiRT Rally [+VR]

  1. #141
    PS4forums Addict Gazof's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Αthens
    Posts
    1,652
    PSN ID
    jimmy_mondeo

    Default

    ¶λλη μία ειδική που έμαθα για να κινούμαι γρήγορα. Του βίντεο είχε προηγηθεί η εξάντληση της υπομονής μου και κοπάνημα του DS4 στο μπράτσο του καναπέ τον οποίο και έγδαρα λίγο, πρώτη φορά που δεν συγκράτησα τα νεύρα μου. Θα το σταματήσω το DiRT για λίγο γιατί αλλιώς θα γκρεμίσω το σπίτι στον βωμό των καλών χρόνων




    Last edited by Gazof; 24-05-2017 at 19:29.
    Mega Drive, Sega Saturn, PS1, PS2, PS3, PS4, PSP, PSVITA, Xbox 360, Xbox ONE, Wii U. Games on


  2. #142
    PS4forums Addict teras1's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Athens
    Posts
    2,129
    PSN ID
    Panos_GRE
    Name
    Πάνος

    Default

    Φαντάζομαι παίζεις σε VR mode.

  3. #143
    PS4forums Addict Gazof's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Αthens
    Posts
    1,652
    PSN ID
    jimmy_mondeo

    Default

    Δεν έχω VR

    Όμως θέλω να το δω και σε VR κάποια στιγμή.
    Mega Drive, Sega Saturn, PS1, PS2, PS3, PS4, PSP, PSVITA, Xbox 360, Xbox ONE, Wii U. Games on


  4. #144
    PS4forums Addict teras1's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Athens
    Posts
    2,129
    PSN ID
    Panos_GRE
    Name
    Πάνος

    Default

    Χαχαχα!
    Εσυ μας έκανες να το πάρουμε με την παρουσίαση και δεν το πήρες ο ίδιος. Είσαι μεγάλο troll

    Τουλάχιστον δες το στο VR. Είναι απίστευτο!

  5. #145
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    DiRT Rally® PLUS PLAYSTATION®VR BUNDLE
    https://store.playstation.com/en-gr/...RTRALLY0001000

    πολυ καλη προσφορα στα 17.50 και το τσιμπησα!
    .

  6. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    obione (14-12-2017)

  7. #146
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Με 17.50 παιζεις ενα απιστευτο sim racing ! Εχω φαει τρελο σκαλωμα παιδια και ο λογος ειναι οχι μονο που το παιχνιδι ετσι κι αλλιως σπερνει..ειναι οτι δεν εχω καθολου ναυτια παιζοντας το! Μια κουραση και 2-3 μικρα εγκεφαλικα σε καθε προσπαθεια να κανεις καλο χρονο ισως lol Καμια σχεση με το driveclub που ξερναγα καλαποδια στην πρωτη στροφη..Κοιτα να δεις που θα παω για τιμονιερα παλι...

  8. #147
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    first things first .
    Τιμονιέρα+VR απογειωνεται τρελα η εμπειρια!
    Πραγματικα ειναι χάσιμο...

    Απο την αλλη κατα την γνωμη μου η VR εκδοση μπορουσε να ειναι πολυ καλυτερη.
    Το παιχνιδι ηταν ηδη 60fps και δεν ειχε τπτ σουπερ απαιτητικα γραφικα και ομως καταφεραν να δωσουν ισως το πιο θολο αποτελεσμα που εχω δει στο VR.
    Δεν μπορει να βλεπω το The last guardian σε τετοια ευκρινεια(για τα δεδομενα του VR) και να βλεπω στο dirt τετοια θολουρα.
    Δεν θελω να ξερω πως δειχνει στο απλο ps4.
    Δεν μπηκαν στον κοπο να δουλεψουν και τα εσωτερικα των αυτοκινητων στο πισω μερος.

    Κατ'εμε φτωχο το VR update, αλλα οκ και παλι το προτιμας. Ακομα και ετσι δεν εχει σχεση. Η οδηγηση ειναι απιστευτη οταν νιωθεις οτι εισαι μεσα. Γυρνας τιμονι και το γυρνας και μπροστα στα ματια σου. Αλλη απολαυση οταν τα καταφερνεις στους χρονους και εισαι μεσα στο αυτοκινητο. Αλλο επιπεδο.

    To παιχνίδι ειναι για 9/10 ετσι οπως το κοβω.
    Το VR upgrade ειναι για 6/10 imo(σε συγκριση με οτι εχουμε δει μεχρι σημερα).

    Aλλα αυτο το 6/10 ειναι ικανο για να δωσει μια συνολικη εμπειρια ανωτερη απο το 9/10 της flat screen.

    Αχ...ξενερωνω και πωρωνομαι ταυτοχρονα,
    .

  9. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    obione (18-12-2017)

  10. #148
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Καλα αυτο με το πισω μερος μου φανηκε σαν bug οταν το ειδα πρωτη φορα ...απλα ναι τραγικο!! Το πιξελιασμα εννοεις θολουρα? Εμενα βασικα μου εκανε ακριβως οπως το περιεγραψες στο τελος .Τρως λιγο ξενερα , αλλα ρε φιλε παιζοντας τα ξεχνας ολα . Αυτη τη στιγμη εγω διασκεδαζω πεrισσοτερο και απο το Driveclub!(οχι την vr εκδοση εννοειται) Αν το VR του GT μεινει ετσι ενας με εναν ,ειναι απλα μονοδρομος ιδιαιτερα με τετοια τιμη !!

  11. The Following User Says Thank You to obione For This Useful Post:

    PDS (18-12-2017)

  12. #149
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Γενικα δεν ειναι πολυ καθαρη η εικόνα οπως σε αλλα VR παιχνίδια.
    Σιγουρα ξερεις τι να περιμενεις, αλλα αυτο ηταν πιο θολο απο οτι περιμενα. Ομως καποιες πιστες δειχνουν πιο καθαρες τωρα που επαιξα περισσοτερο.
    Οπως και να χει σιγουρα η εμπειρια ειναι πολυ ανωτερη, αλλα γιατι να μην εδιναν λιγο περισσοτερο βαση στο update?

    Παντως σαν παιχνιδι ειναι πολυ δυσκολο, πρεπει να εισαι στην τσιτα συνεχεια. Κουραζεσαι κανονικα, ειδικά με την τιμονιέρα.
    Λεω να παρω και το shifter σημερα.

    Είδα οτι πήρες τιμονιέρα. Περιμένω εντυπώσεις
    .

  13. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    obione (18-12-2017)

  14. #150
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Σημερα εχω χρονο , οποτε θα του δωσω να καταλαβει!!

    Κανω edit για απάντησή.
    Εντελως διαφορετικό gamplay, οκ αναμενόμενο αφου υπαρχει τιμονιερα.
    Δεν ειναι ουτε η G29 ουτε Η Τ300 αλλα ρε παιδια η αίσθησή ειναι α.π.ισ..τ.ε.υ.τ.η ακομα και με την fair T150.Οπως ειπε και ο φιλος απογειώνονται ο συνδυασμός VR και τιμονιερας στα racing!!
    Ειλικρινά κουράστηκα και ετρεξα μολις 3 διαδρομές (Ελβετία) Οκ σε μια φαση υπηρχε απότομη κατηφόραΚαι jump..EΚΕΙ άφησα κραυγή Dukes Lol
    Το μονο που με χάλασε ηταν οτι θολώνει συχνα μπροστα το VR ιδρώτα κτλ κΙ αναγκαζόμουν να παταω pause για καθάρισμα.
    Με βλεπω και εμενα να μπαίνω σε αλλα έξοδα (βαση και οτι αλλο εξτρα που θα μπορώ να βαλω πανω) και φετος ο Αγιος βασιλης να φέρει σε εμενα πολλα δωρα απο οτι στον μικρο..
    Last edited by obione; 19-12-2017 at 00:34.

  15. #151
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default


  16. #152
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Ωραιος

    Γιατι δεν το εβαζες σε νεο ποστ βρε? Σιγα.

    Εγω θα δοκιμασω σε λιγο το shifter

    Οντως ειναι αλλη φαση. Οταν το μαθεις και καλα ειναι τρελα. Παω να ξεκινησω
    .

  17. #153
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Ωραιος

    Γιατι δεν το εβαζες σε νεο ποστ βρε? Σιγα.

    Εγω θα δοκιμασω σε λιγο το shifter

    Οντως ειναι αλλη φαση. Οταν το μαθεις και καλα ειναι τρελα. Παω να ξεκινησω
    Για πες? Με εβαλες σε διαδικασίες να ψαχνω και γω τωρα ε να ξερεις λολ.
    Ποια χρησιμοποιείς?Εχεις βαση κτλ?
    Γαμωτο εχω την Logitech που εχει shifter και ειχα κ μια ωραια βαση , αλλα τα εχω αφήσει ολα Ελλαδα και ειπα να μην παλι μπω σε έξοδα και εδω . Βρήκα κατι οικονομικές λύσεις τουλαχιστον για βάση. Στο shifter κολλάω
    Εντωμεταξύ εκει που λέει πατήστε χειρόφρενο για να γινει το countdown γρηγορα, ειδα στο μυαλο μου έτοιμη εικόνα βάσης,τιμονιερας,ταχύτητες ,χειρόφρενο.. κ ωω ναι, ειχα αυτο το χαζο παιδικο χαμόγελο πάλι!!
    Ζουμε μεγαλες στιγμές χαχαχα

  18. #154
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Βαση δεν εχω, ισως στο μελλον αγορασω. Την G29 με το shifter εχω.

    Παει τελειωσε, συνηθισα θολουρα(που πραγματι υπαρχει, εβαλα το TLG demo μετα και ειχε πολυ μεγαλη διαφορα) και το παιχνίδι ξεφευγει ασχημα πλεον.
    Ολο το πακετο(VR,G29,shifter) δινει immersion στον θεο!!

    Καταρχας το παιχνίδι με shifter είναι σαν να ξεκινάς απο την αρχη...
    Πολυυυ δύσκολο αλλα το μαθαίνω.
    Σκεψου οτι συχνά μου σβήνει στην πρωτη και στην οπισθεν. Και παλι νεκρά για να το βάλω μπροστά. Νουμπας ftw.

    Οπως και να χει είναι πραγματικα απιστευτο. Πολυ κριμα που δεν το προσεξαν οσο θα ήθελα στο VR, αλλα και παλι...

    ΥΓ.Για μενα μπαινει μαζι με το RE7 στα καλύτερα παιχνίδια του PSVR.
    Βαζω το RE7 πρώτο γιατι έχουν δουλέψει περισσότερο την VR εκδοση.

    ΥΓ2. Παίξε με τις ρυθμίσεις για την θέση. Παίζει μεγάλο ρόλο.Έχει αρκετές. Επίσης για το callibration πάτα το πλειστεισιον κουμπί και κοίτα ακριβώς μπροστά σου. Νομίζω οτι το σκέτο options δεν αρκεί.
    .

  19. #155
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Καταλαβα...Φανταζομαι εχει και αλλη αποκριση αναλογα settings και αυτοκινητου ! Καληνυχτα ζωη ! Για αρχη βρηκα μια βαση απλη ,αλλα με βλεπω για sifter soon also! οντως παιζει ρολο η θεση thanks! Σημερα εχω αλλη μια κουρσα σε χιονι. Απλα λατρευω χιονι!Αν ηταν οπως λες πιο προσεγμενος τιτλος σε vr ..maybe next time! Το GT το ειδες? Ετρεξα με το Mazda convertible.. Μετα ξανα και ξανα παιζοντας και αλλαζοντας το time setting ετσι μονο για να χαζευω θεα

  20. #156
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Δεν το εχω παιξει το GT oχι.

    Ρυθμισεις δεν εχω κοιταξει. Ειμαι λιγο ασχετος απο το μηχανικο κομματι των αυτοκινητων, αλλα λατρευω την οδηγηση.
    Συνηθως οσοι παιζουν αυτα τα παιχνιδια γνωριζουν και τα παντα απο αυτοκινητα. Εγω απλα λατρευω να πηγαινω τερματα και να απολαμβανω την ταχυτητα, στροφες. οδηγηση γενικα κτλ. Σε sim επιπεδο το Dirt με τιμονιερα που προσφερει αυτο ακριβως.

    Η θεση οντως παιζει ρολο(και εχει αρκετες ρυθμισεις) ωστε να ''ενταχθεις'' κανονικα στο αυτοκινητο. Στο κομματι του immersion βοηθα δλδ. Εγω βαζω εκει τα κουμπια του D pad και σε οτι απομεινει βαζω τα L και R. Tα 2 τελευταια για την θεση ειναι πολυ σημαντικα γιατι φερνουν την εικονα πιο καλα μπροστα σου.

    Παω να παιξω χεχε.
    Θα μου βγαλει την πιστη παλι.
    .

  21. #157
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Να Περιμενω να παει 10 το βραδυ για να παιξω δυο τρεις ωρες, ειχα να το κανω χρονια πάντως.
    Πρεπει να δεις το GT και περιμένω εντυπώσεις οταν το κανεις. Δηλαδη συγνωμη...ποσο πια δυσκολο ειναι να προσθέσουν ενα VR mode με εστω 8 αυτοκίνητα αντιπάλους.

  22. #158
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Quote Originally Posted by obione View Post
    Να Περιμενω να παει 10 το βραδυ για να παιξω δυο τρεις ωρες, ειχα να το κανω χρονια πάντως.
    Πρεπει να δεις το GT και περιμένω εντυπώσεις οταν το κανεις. Δηλαδη συγνωμη...ποσο πια δυσκολο ειναι να προσθέσουν ενα VR mode με εστω 8 αυτοκίνητα αντιπάλους.
    Ακατόρθωτο. Δεν έχει την απαιτούμενη δύναμη το PS4 αλλά και το Pro.

    Ένας φίλος συνέδεσε το PSVR με PC. Μέσω ενός προγράμματος που ξεγελάει τα Windows 10 να νομίζουν ότι έχεις συνδέσει HTC Vive, έπαιξε κάποια παιχνίδια Steam VR.
    Η αποκάλυψη όμως ήταν στα settings και στην επιλογή oversampling (πιο γνωστό ως downsampling σε εμάς, η τεχνική δηλαδή που το παιχνίδι τρέχει σε μεγαλύτερη ανάλυση και μετά γίνεται downscale στην ανάλυση της οθόνης, εν προκειμένω στα optics του PSVR). "Τα πάντα έγιναν πεντακάθαρα" ήταν τα λόγια του.

    Εμφανέστατα λοιπόν, για τις θολούρες ευθύνεται σε μεγάλο βαθμό η έλλειψη δύναμης του PS4/Pro (και φυσικά ο τσαπατσούλικος προγραμματισμός).
    Το να περιμένουμε ραλλάκι με γραφικά επιπέδου GT Sport να προσθέσει 8 αυτοκίνητα στον αγώνα, είναι ακατόρθωτο.

    Το PSVR (ή το PSVR 2) θα δείξει τα δόντια του στο PS5.

  23. The Following 2 Users Say Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    DJTaurus (20-12-2017),obione (20-12-2017)

  24. #159
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Καταλαβα!οποτε μενουμε σε οτι εχουμε τωρα!Τουλαχιστον ξερουμε οτι ισως να μην χρειαστει νεο psvr για το πσ5 αν και χλωμο να μην βγαλουν κατι !!

  25. #160
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Παιζεις ακομα obione?

    Το παιχνίδι γίνεται ακομα καλύτερο οσο το μαθαίνεις. Απολαυστικοτατο.
    Αλλα και αρκετα παλουκι μεχρι να το μαθεις. Παλι καλα που ειμαι ήρεμος γενικά, φανταζομαι αλλοι θα εσπαγαν τιμονιερες, vr και tv μαζι.
    .

Page 8 of 9 FirstFirst ... 456789 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •