Page 29 of 68 FirstFirst ... 1925262728293031323339 ... LastLast
Results 561 to 580 of 1349

Thread: Nintendo Switch

  1. #561

    Default

    9εκ πωλήσεις σε 2 μόλις μήνες για το Odyssey. Oι συνολικές πωλήσεις του πιο επιτυχημένου Mario to date είναι (SMGalaxy) στα 12,75εκ.

    Αντε να δούμε.

    Spoiler!

  2. #562
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Δεν θα μπορούσε να γίνει διαφορετικά για τον φυσικό διάδοχο του mario64....εκπληκτικό, μαγευτικό, η αποθέωση της έμπνευσης και της διασκέδασης είναι το Odyssey.
    Όσον αφορά την virtual console, έχει αργήσει πολύ και αδικαιολόγητα. Αναμένουμε....

  3. The Following User Says Thank You to kostasb13 For This Useful Post:

    DJTaurus (31-01-2018)

  4. #563

    Default Nintendo Switch

    Quote Originally Posted by kostasb13 View Post
    Δεν θα μπορούσε να γίνει διαφορετικά για τον φυσικό διάδοχο του mario64....εκπληκτικό, μαγευτικό, η αποθέωση της έμπνευσης και της διασκέδασης είναι το Odyssey.
    Όσον αφορά την virtual console, έχει αργήσει πολύ και αδικαιολόγητα. Αναμένουμε....
    Εξακολουθώ πάντως να θεωρώ τα Mario Galaxy ότι πιο πρωτότυπο και εμπνευσμένο έχω παίξει σε design level ποτέ μου. Θα ήθελα πολύ να δω και 3η πράξη.

    Σε αλλά νέα:
    1) Οι ψηφιακές πωλήσεις της Ninty από έτος σε έτος αυξημένες κατά 87%.
    2) Splatoon (To 2 πούλησε 4,91εκ τεμάχια σε 5 μήνες όταν το 1 χρειάστηκε 2.5 χρόνια για τον ίδιο αριθμό). Το πιο επιτυχημένο νέο IP της Ninty.
    3) To Breath of the Wild είναι το 2ο πιο επιτυχημένο Zelda σε πωλήσεις ever και είναι ζήτημα χρόνου να βρεθεί στην πρώτη θέση.
    4) Labo is only the beginning of a vast campaign to expand the reach of the Switch to more than just core gamers, it seems. Nintendo is already preparing multiple other products that will likely be revealed at a later date.
    5) https://www.cnet.com/news/nintendo-h...-units-so-far/

  5. The Following 3 Users Say Thank You to DJTaurus For This Useful Post:

    kostasb13 (31-01-2018),Nikoladim (31-01-2018),panos74gr (31-01-2018)

  6. #564
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default Nintendo Switch

    Quote Originally Posted by DJTaurus View Post
    Εξακολουθώ πάντως να θεωρώ τα Mario Galaxy ότι πιο πρωτότυπο και εμπνευσμένο έχω παίξει σε design level ποτέ μου. Θα ήθελα πολύ να δω και 3η πράξη.
    Ακριβώς αυτό! Καλό το odyssey αλλά τα galaxy 1&2 ήταν πολύ πιο ευφάνταστα παιχνίδια που σχεδόν σε κάθε ένα από τα 120 levels που είχαν, έβαζαν και από νέα ιδέα που σε άφηνε με το στόμα ανοιχτό.

    Μακάρι να τα βγάλουν σε remaster στο Switch μιας και τα έχουν ήδη κάνει hd upgrade για το λανσάρισμα του nvidia shield στην Κίνα.

  7. The Following 3 Users Say Thank You to panos74gr For This Useful Post:

    DJTaurus (31-01-2018),kostasb13 (31-01-2018),Nikoladim (31-01-2018)

  8. #565
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    Quote Originally Posted by panos74gr View Post
    Ακριβώς αυτό! Καλό το odyssey αλλά τα galaxy 1&2 ήταν πολύ πιο ευφάνταστα παιχνίδια που σχεδόν σε κάθε ένα από τα 120 levels που είχαν, έβαζαν και από νέα ιδέα που σε άφηνε με το στόμα ανοιχτό.

    Μακάρι να τα βγάλουν σε remaster στο Switch μιας και τα έχουν ήδη κάνει hd upgrade για το λανσάρισμα του nvidia shield στην Κίνα.
    Πανο για να καταλαβω καλα, το Nvidia Shield παιζει παιχνιδια Wii? η μεσω emulator?

  9. #566
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Quote Originally Posted by Nikoladim View Post
    Πανο για να καταλαβω καλα, το Nvidia Shield παιζει παιχνιδια Wii? η μεσω emulator?
    Από ότι έχω καταλάβει το έχει κάνει σε συνεργασία με Nintendo και είναι ports συγκεκριμένων παιχνιδιών για να τρέχουν σε 1080p. Δεν είναι emulation.

    Το ότι το Switch έχει σχεδόν την ίδια αρχιτεκτονική και CPU με το shield με κάνει να πιστεύω ότι θα έρθουν και στο Switch τα παιχνίδια αυτά.

  10. The Following User Says Thank You to panos74gr For This Useful Post:

    DJTaurus (31-01-2018)

  11. #567
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Δυστυχώς από τα Galaxy έχω παίξει μόνο το πρώτο σε emulator και αυτό όχι πολύ....ξέρω ότι θεωρούνται από πολλούς τα καλύτερα mario ever, οπότε αναμένω και εύχομαι μια collection με τα δύο παιχνίδια στο switch...

  12. #568
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Τελειωσα λοιπόν και τον Ganon αφού πρώτα έκανα τα divine beasts, ολες τις shrines, armors, το χωριο μου, δεκαδες side guests, ολες τις memories, για να μην τα πολυλογω 150+ ώρες χαλαρά....και ακόμα υπάρχουν πράγματα να κάνω όπως πχ αυτοί οι lynels....

    Να το πω απλά, αν κάποιος πήγαινε στα ράφια των καταστημάτων και έβλεπε το BOTW στα 350 ευρώ θα του έλεγα να το πάρει χωρίς δεύτερη σκέψη....το Αριστουργημα αυτό είναι αρκετό από μόνο του για να πάρει κάποιος το switch.
    Δεν χωράει δεύτερη σκέψη ότι μιλάμε για το παιχνίδι της χρονιάς. Το βάθος του gameplay είναι κάτι που πρεπει κάποιος να παίξει το παιχνίδι για να το καταλάβει, ολες αυτές οι μικρές και μεγάλες λεπτομέρειες σε έναν open world όπως ποτέ ξανά με την αλληλεπίδραση και τα physics και φυσικά το εκπληκτικό art design.
    Ειλικρινά δεν ξέρω από που να το πιάσω και που να το αφήσω, ίσως γιατί το ίδιο το παιχνίδι φαντάζει ατελειωτο και τρομερά δυσκολο να βρεις όλα τα στοιχεία του, τα μυστικά του....η Nintendo μας θυμίζει ξανα γιατί αγαπήσαμε το gaming και το καναμε μερος της ζωγς μας, ειδικά εμείς οι 35+ που μεγαλώσαμε με τον Link, την πριγκίπισσα Zelda και την παρέα τους.
    Θα κάνω ένα διάλειμμα τώρα να παίξω και τίποτα άλλο μετα απο όλες αυτές τις εβδομάδες και μετά θα κατεβασω τα 2 dlc. Και αυτούς τους ξεφτιλισμενους τους lynels, θα τους περιποιηθώ έναν προς ένα γιατί μέχρι στιγμής περιποιούνται αυτοί εμένα....
    Last edited by kostasb13; 02-02-2018 at 03:54.

  13. The Following 8 Users Say Thank You to kostasb13 For This Useful Post:

    DJTaurus (02-02-2018),Dragonpaul (02-02-2018),isildur83 (02-02-2018),james9 (02-02-2018),Nikoladim (02-02-2018),ntsmrtz (02-02-2018),panos74gr (02-02-2018),WolfRathmA (02-02-2018)

  14. #569
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Συμφωνω σε ολα και να για να καταλαβει καποιος για τι παιχνιδι μιλαμε το εχω απο τα χριστουγεννα και ακομη δεν εχω τελειωσει το 1ο divine beast. Και αυτο γιατι καθε φορα που μπαινω να παιξω ολο κατι θα βρεθει στο δρομο μου, ολο κατι θα μου τραβηξει την προσοχη , ολο και κατι θα θελω να εξερευνησω ή απλα να κυνηγησω γρυλους πισω απο το χωριο κοβοντας τα χορτα.




    Το παιχνιδι ειναι απιστευτο και ειναι αδυνατο να το περιγραψεις σε καποιον χωρις να το εχει ζησει ο ιδιος.

    Spoiler!

  15. #570
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Ήξερε κανείς ότι το joycon είχε κάμερα; Εγώ όχι. LOL

    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  16. The Following 2 Users Say Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    DJTaurus (02-02-2018),panos74gr (02-02-2018)

  17. #571

  18. #572
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Ήξερε κανείς ότι το joycon είχε κάμερα; Εγώ όχι. LOL

    Μάλλον δε το ήξερε κανεις, Απόστολε...

  19. #573

  20. #574
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Λίγο απογοητευτικό ότι το bayonetta 2 έρχεται στο switch με καλύτερο framerate μεν, φτανοντας τα 60fps παραμενοντας ομως αρκετα ασταθες, αλλά 720p και ίδια πάνω κάτω γραφικά.
    Ναι, σίγουρα παραμένει παιχνιδαρα και είναι ευκαιρία για όσους δεν το έπαιξαν στο wiu ειδικά σε handheld, αλλά για ένα παιχνιδι που βγηκε σε lastgen, προσωπικά θα ήθελα κάτι παραπάνω.
    Το docked πάντως μέχρι στιγμής δεν προσφέρει κάτι παραπάνω έκτος από την ανάλυση σε κάποια παιχνίδια και πολύ συχνα βλέπουμε το 900p, υποτίθεται ότι το docked mode δίνει διπλάσια δύναμη σε σχέση με το handheld, έτσι δεν ειναι;...

  21. #575
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ποτε μα ποτε δεν καταλαβα την τρελα με το μπατονετα. Βλεπω ανθρωπους που πληρωνουν μια περιουσια να φερουν την συλλεκτικη απο το εξωτερικο και αναρωτιεμαι τι μου διαφευγει?

    Γενικα ειμαι παλιομοδιτης , αλλα μπορω να κατανοησω τι βρισκει κανεις στο Pugb , στο destiny , σε πολλα παιχνιδια τελος παντων που εμενα δεν μου αρεσουν .

    Το πρωτο μπατονετα το ειχα παιξει και το ειχα τελειωσει εντελως ψυχαναγκαστικα. Υπαρχουν απειρα καλυτερα παιχνιδια στο genre κατα τη γνωμη μου, αλλα περι ορεξεως .....

    Σε αλλα νεα η nintendo εχει τα δικαιωματα απο το fatal frame και αντι να βγαλει μια συλλογη κοιμαται ορθια. Επισης το store παραμενει στην αρχικη αθλια κατασταση, οι τιμες των παιχνιδιων ειναι για γελια και οι nintendo fans βαρανε παλαμακια επειδη οι πωλησεις ειναι υψηλες.

    Spoiler!

  22. The Following User Says Thank You to james9 For This Useful Post:

    panos74gr (15-02-2018)

  23. #576

    Default

    Για την συλλεκτικη του Bayonetta απο εξωτερικο αν δεν κανω λαθος εχει και τα 2 παιχνιδια σε cardrige ενω η δικη μας το ενα το εχει σε κωδικο.

  24. #577
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Ναι ισχύει αυτο, το πρωτο είναι digital.
    Είναι πάντως από τα παιχνίδια, μιλάω για το δεύτερο, που θα ήθελα να παίξω σε docked mode λόγω του art design, των χρωμάτων και των εφέ, δυστυχώς ομως οι τεχνικές αδυναμίες του switch φαινονται και ολοι λενε οτι ειναι καλυτερο να το παιξεις σε handheld. Το docked γενικα μεχρι στιγμης δεν φαινεται να προσφερει κατι παραπανω σε ποιοτητα περα απο μια μικρη αύξηση στην ανάλυση στα 900p ακόμα και στα παιχνίδια της Ninty, κάτι το οποίο όπως είπα πιο πάνω είναι απογοητευτικό....θα ήθελα να παίξω κάποια δυνατά παιχνίδια στην tv μου με το calibration που έχω εγώ στα χρώματα, contrast κτλ αλλα με 720p και χωρίς antialising δεν το βλέπω...

  25. #578
    Elite Stefanos's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Greece
    Posts
    1,050
    Name
    Στέφανος

    Default

    |-->> Οριστε και το Unboxing της Ευρωπαικης εκδοσης <<--|


    " H ζωή είναι μικρή γι' αυτό γράφεται με τρία γράμματα "
    (By Stefanos to Simple People)


  26. The Following User Says Thank You to Stefanos For This Useful Post:

    DJTaurus (16-02-2018)

  27. #579
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Έχουν περάσει κάμποσα χρόνια και είχα ξεχάσει πόσο...naughty girl είναι η bayonetta
    Εντυπωσιακά cinematics, χαμός από εφέ, διασκεδαστικοτατο gameplay και ξεχωριστο στυλ. Υπάρχουν στιγμές που αναρωτιέσαι με όλα αυτά που γίνονται πως βγήκε στο wiiu αυτό το παιχνίδι...
    Εξαιρετικό σε αυτές τις πρώτες ώρες που το έχω παιξει.

  28. The Following User Says Thank You to kostasb13 For This Useful Post:

    Nikoladim (19-02-2018)

  29. #580
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Σκέφτομαι να το πάρω κι εγώ, αλλα εχω πολλα παιχνίδια στην ουρά.

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •