Page 62 of 68 FirstFirst ... 1252585960616263646566 ... LastLast
Results 1,221 to 1,240 of 1349

Thread: Nintendo Switch

  1. #1221
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ναι θελω να το παιξω. Το προβλημα ειναι οτι δεν υπαρχουν αλλοι τιτλοι που να με ελκυουν, αλλα απο την αλλη σκεφτομαι οτι για ενα μικρο παιδι η νιντεντο ειναι πολυ πιο προσβασιμη. Οποτε ισως ενα Switch 2 να παει για αγορα!

  2. #1222

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Ναι θελω να το παιξω. Το προβλημα ειναι οτι δεν υπαρχουν αλλοι τιτλοι που να με ελκυουν, αλλα απο την αλλη σκεφτομαι οτι για ενα μικρο παιδι η νιντεντο ειναι πολυ πιο προσβασιμη. Οποτε ισως ενα Switch 2 να παει για αγορα!
    Θα σου πω για να καταλάβεις πάνω κάτω τι παίζει.

    Και εγώ με το Zelda είχα σκάλωμα και πήρα switch περισυ ,όλα τα άλλα big smoking guns της nintendo τύπου Mario , Xenoblade κλπ με άφηναν ψιλοαδιαφορο.

    Τελικώς αυτό που εισέπραξα από την κονσόλα είναι ένα θεϊκό παιχνίδι στο οποίο επένδυσα πάνω από 300 ώρες (BOTW το οποίο στην κυριολεξία το ερωτεύτηκα για τη μοναδικότητα του) το οποίο με οδήγησε να ψάξω και άλλα παιχνίδια από το Zelda universe (Links awakening, Huryle warriors) τα οποία ήταν επίσης υπέροχα.

    Φυσικά κατόπιν έπαιξα και mario και μερικά ακόμα αποκλειστικά της ninty και πλέον το Switch έχει " κλειδωμένη" τη θέση του δίπλα από την TV μου.

    Ακόμα και τώρα που παίζω κυρίως Series X και PS5 (Ένας φίλος μου να είναι καλά μου έδωσε και plus και σχεδόν όλα τα παιχνίδια που ήθελα να παίξω με sharing οπότε είμαι καλυμμένος για αρκετό καιρό) πάντα βρίσκεται χρόνος για switch, κυρίως σε handheld μορφη στο κρεβάτι πριν κοιμηθώ εν αναμονή και του zelda skyward sword που έρχεται καλοκαίρι .

    Τώρα για τη δική σου περίπτωση έχω 2 πράγματα .

    Μην περιμένεις τεχνική αρτιότητα το Botw είναι πανέμορφο οπτικά (ειδικά σε handheld μορφή που μεγαλώνει το PPI) αλλά υπάρχουν κάποιες (λίγες) περιοχές όπως πχ το korok forest που θα ψάχνεις τα μάτια σου από το frame rate drop και θα απορεις γιατί τόσα χρόνια δεν βγάζουν ένα patch να το φτιάξουν.

    Το δε links awakening είναι ένα remake παιχνιδιού του Ganeboy (ναι του Gameboy) μικρό και καθόλου απαιτητικό σε πόρους (κλασσικό zelda με dungeons) και έχει χειρότερο frame rate από το BOTW.

    Επίσης μην περιμένεις δυνατές ιστορίες.
    Οποιο First party (δε νομίζω κάνεις από μας να πάρει switch για να παίξει multiplatform με τα θηρία next gen στην κατοχή μας) και να έπαιξα ήταν gameplay focused.

    Ακόμα και το BOTW που έχει φανταστική ιστορία σαν standalone παιχνίδι διαπίστωσα ότι η σειρά κάνει συχνά ταξίδια σε διαφορετικά timeline.
    ΠΧ διαφημίζει η nintendo το age of calamity σαν prequel του ΒΟΤW το πήρα αμέσως εγώ για να δω τι έγινε στο παρελθόν και πως οδηγήθηκαμε στα γεγονότα του παιχνιδιού, και τελικά ήταν άλλο timeline σε σχέση με το BOTW και άλλη εξέλιξη στην ιστορία.

    Στα αναφέρω γιατί ξέρω το σκάλωμα σου και με το frame rate και ότι σου αρέσουν τα δυνατά story driven games.

    Στην άλλη διαπίστωση σου ότι η nintendo είναι πολύ πιο προσβάσιμη για ένα παιδί εχεις απόλυτο δίκιο.
    Θα βρεις πολύ παιδικό υλικό μέσα.
    Και όλα τα λεφτά φυσικά το portability.



    Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Giannis1979; 10-04-2021 at 09:51.

  3. The Following User Says Thank You to Giannis1979 For This Useful Post:

    Valkyre (10-04-2021)

  4. #1223
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Έχει δει κανείς εδώ Ελλάδα το crash 4 σε retail? Εξωτερικό παίζει αλλά εδώ δεν βρίσκω κάτι.


    Spoiler!

  5. #1224
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Για να μην βγούμε offtopic, λέω να συνεχίσουμε εδώ:

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    ΥΓ: Για Switch Pro δεν ξέρω, γιατί απεχθάνομαι τις φθηνοκατασκευές που προσφέρει η Νιντεντο, όχι τώρα αλλά ανέκαθεν. Χώρια την απαράδεκτη αδιαφορία της, βλέπε ντριφτάρισμα με το καλημέρα.....και μέχρι σήμερα παραμένει. Χώρια τις ταμπλέτες που λύγιζαν (στις αρχές), χώρια ότι έχει χεσμένο εντελώς το online (μα να χρησιμοποιώ το κινητό για παρτυ τσατ; ΠΑΣ ΚΑΛΑ ΡΕ ΝΙΝΤΕΝΤΟ; ). Ε, όχι, δεν πληρώνω τέτοιες πρακτικές. Είναι θέμα νοοτροπίας. Ζηλεύω τα παιχνιδάκια, αλλά τα προαναφερθέντα με σταματάνε ΚΑΘΕ φορά για να προβώ σε αγορά.
    Έχεις τα δίκια σου εδώ.

    Εγώ για αυτό είχα γράψει πριν καιρό (και κάποιοι διαφώνησαν, σεβαστό) ότι έχει νόημα να βγει μια home έκδοση του Switch -> όχι οθόνη, όχι μπαταρία (στο κυρίως σώμα της κονσόλας), όχι joy-cons (αλλά Pro controller στο βασικό πακέτο). Διορθώστε με αν κάνω λάθος, αλλά το Pro νομίζω ΔΕΝ ντριφτάρει (ή τουλάχιστον εγώ δεν έχω ακούσει κάτι).

    ΑΝ γινόταν κάτι τέτοιο, θα μπορούσαμε να μιλήσουμε για MSRP κάτω από $400 (ίσως και $250-300). Πάντα μιλώντας για Tegra SoC.

    Το mobile app όντως τραγικό αν ισχύει ακόμα (ακούγονται φήμες για διπλάσια RAM στο New Switch Pro, οπότε ίσως βοηθήσει), γιατί ακόμα και στο PS3 που δεν είχαμε OS party chat, κάθε παιχνίδι είχε in-game VoIP (δεν ήταν πάντα καλή η ποιότητα του codec, αλλά τουλάχιστον υπήρχε ως δυνατότητα). Η Nintendo από ό,τι διαβάζω δεν βάζει καν VoIP στα παιχνίδια της (οι 3rd parties βάζουν κανονικά, άρα δεν τίθεται θέμα τεχνικού κωλύματος, αλλά το ζουμί είναι τα 1st party, τα άλλα τα παίζουμε κι αλλού).

    Σε ένα εναλλακτικό/παράλληλο σύμπαν υπάρχει ήδη Nintendo home console των 200W με semi-custom AMD APU, NVMe SSD και οπτικούς δίσκους (πιο φτηνό κόστος κατασκευής συγκριτικά με cartridges)... και μετά ξύπνησα, χαχαχα!!!

    Θα ήταν τραγέλαφος αν η Nintendo έβγαζε βαρβάτη home console και να της λείπουν τα βασικά (τύπου party chat, messaging, άντε να πω και achievements για τους hunters του είδους).

    Τελοσπάντων, το θεωρώ εντελώς απίθανο αυτό το σενάριο (μόνο και μόνο η αλλαγή hardware vendor από nVidia σε AMD θα έστελνε το Switch BC για βρούβες), δίνω μια μικρή πιθανότητα να βγει home-only Switch και μια μεγάλη πιθανότητα να βγει πάλι υβριδικό Switch (με νεότερο Tegra SoC).

    Προσωπικά δεν έχω πάρει Nintendo κονσόλα εδώ και δεκαετίες (κατά καιρούς έχω παίξει σε διάφορες που έπεσαν στα χέρια μου), αλλά πλέον το σκέφτομαι σοβαρά για αγορά.

    Το κακό με το υβριδικό όπως είπα είναι ότι σε βάζει στην διαδικασία των κρυφών εξόδων (λέγε με Pro controller), άρα ανεβαίνει κι άλλο ο λογαριασμός. Όλα τα hybrid features είναι άχρηστα για μένα. Θέλω docked και μόνο docked. Άρα ναι, υπάρχει κοινό που ενδιαφέρεται για home-only Switch.

    Φορητότητα έχω χορτάσει όπως έχω ξαναπεί, δεν μου λέει κάτι πλέον, ούτε θέλω να στραβώνομαι σε οθονίτσα 6-7 ιντσών, λες κι έχω αντοχές μικρού παιδιού (μακάρι να είχα). Άσε που οι γιατροί λένε ότι δεν κάνει καλό να βλέπεις φωτιζόμενες (LED) οθόνες και μάλιστα από κοντινή απόσταση λίγο πριν πέσεις για ύπνο, γιατί διαταρράσσεται ο κιρκάδιος ρυθμός (όλα τα έμβια όντα βλέπουν δυνατό άσπρο φως κάθε πρωί για να ξυπνήσουν -> μαντέψτε τι κάνει αυτό το τεχνητό φως όταν είσαι ήδη στο κρεβάτι). Για αυτό τον λόγο έχω night mode σε διάφορες συσκευές (υπολογιστής, mobile) και μαύρη ταινία σε τυχόν ενοχλητικά μπλε LED (μάστιγα!). Η μόνη φορητή κονσόλα που ΔΕΝ δημιουργούσε τέτοιο πρόβλημα είναι το Game Boy (ακριβώς επειδή δεν είχε φωτιζόμενη οθόνη).

    Για όποιον θέλει να διαβάσει περισσότερα επί του θέματος:

    https://www.innovative-eyewear.com/w...D-1024x236.jpg
    https://www.health.harvard.edu/stayi...as-a-dark-side
    https://journals.physiology.org/doi/...iol.00165.2011

    Μια φαινομενικά αθώα συνήθεια («ας παίξω 10-20 λεπτά πριν πέσω για ύπνο», ενώ home console δύσκολα την ανοίγεις σε τέτοιο σενάριο) μπορεί να έχει επιπτώσεις που δεν τις φανταζόμαστε, για αυτό το αναφέρω. Να προσέχετε όλοι την υγεία σας, ειδικά τώρα με COVID να παραμονεύει!

  6. #1225
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  7. #1226
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by nikosarg View Post
    Παιδιά μια παρένθεση: η nintendo από το n64 και μετά απευθύνεται κυρίως σε προεφηβεία, εφηβεία και ενήλικες. Τα 3d mario, zelda, metroid, super smash bros, kart, animal crossing και τα τοιαύτα εκεί παίζουν. Σαν φιλοσοφία κονσόλας δε ( με τα καλά και τα άσχημα) είναι η μόνη που την εκπροσωπεί ακόμα σε τέτοιο βαθμό. Είμαι 50 και από το n64 και μετά έχω όλες τις κονσόλες πλην wii u.
    Ηθελα να σου απαντησω προχθες, αλλα ξεχαστηκα.
    Απο το N64 κ μετα η Ninty εβγαλε καποια λιγα παιχνιδια για εφηβους, οχι ομως οτι εστιασε κιολας σε αυτους.
    Το focus της ηταν παλι στα kids.
    To 2001 που κυκλοφορουσε το Cube, ημουν software product manager σε μια γνωστη τοτε αλυσιδα κατ/των (εχει κλεισει εδω κ χρονια).
    Οι πωλησεις στο Cube ηταν μηδαμινες κ παλι το focus εκει ηταν τα kids games.
    Πουλουσε ομως πολυ gb advance, φυσικα που αλλου σε kids.
    Μερικα χρονια αργοτερα με το ds, αλλα πολυ περισσοτερο με το wii, το target group μεγαλωσε.
    Αρχισε να απευθυνεται σε:
    α) κοριτσια σε εφηβικη ηλικια
    β) μαμαδες που ηθελαν καποιο χαλαρωτικο παιχνιδι, να κρατηθουν fit, ή να συμμετεχουν σε καποιο vgame με τα παιδια τους
    γ) μπαμπαδες που ηθελαν κ αυτοι να συμμετεχουν παιζοντας με την οικογενοια καποιο vgame

    Κ φτανουμε στο δια ταυτα:
    Εδω κ μηνες η διαφημιση που παιζεται στην Ελλαδα για το Switch, δειχνει 2 γυναικες (μαμα & κορη) να παιζουν animal crossing.
    Αν κοιταξουμε εξωτερικο οι πιο πολλες διαφημισεις αφορουν 20-40 ετων γυναικες κ αλλη μια παλι με μαμα-κορη.
    Προσωπικα ο μονος ανθρωπος που εχει switch στο περιβαλλον μου ειναι η 16 χρονη κορη μιας φιλης μου.
    Σε ολα τα υπολοιπα σπιτια που ξερω υπαρχει ps & σε αλλο ενα xbox.

    Δεν εγραψα τα παραπανω για να σου πω κατι κακο.
    Ο καθενας μας αγοραζει οτι του αρεσει κ περναει τον ελευθερο χρονο του με τα παιχνιδια που αγαπαει.
    Εισαι ομως η εξαιρεση στον κανονα σαν ενηλικας αντρας που επιλεγει switch, δεν ξερω εαν ειναι η μονη κονσολα που εχεις, θα μου φαινοταν απιθανο παντως.
    Σαν 2η θα το κατανοοουσα, σαν η μοναδικη κονσολα καποιου αντρα, πιστευω θα ησουν απο τους λιγους.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  8. #1227
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Η Nintendo όπως το αντιλαμβάνομαι εγώ βγάζει κονσόλες που σε κάνουν να νιώθεις πάλι παιδί. Και είναι για όλη την οικογένεια (άλλο αν πολλοί μπαμπάδες αγοράζουν Switch με δήθεν pantofla-proof δικαιολογία «για το παιδί το θέλω αγάπη μου!» και τελικά λιώνουν οι ίδιοι). Είναι ο τελευταίος, ζωντανός εκπρόσωπος της παλιάς console gaming φρουράς (μαζί με Atari/SEGA που μας άφησαν προ πολλού ως console manufacturers). Sony/MS ανήκουν στην new age φρουρά του console gaming (χωρίς να θέλω να μειώσω την αδιαμφισβήτητη συνεισφορά τους στο gaming, ο καθένας σε διαφορετικό πεδίο).

    Όχι manchild, αλλά παλιμπαιδισμός (με την καλή έννοια). Να σου ζωγραφίζεται ένα χαμόγελο στα χείλη.

    Προσωπικά από ένα πέρασμα που έκανα το Astro's Playroom, μπορώ να καταλάβω απόλυτα πως νιώθουν οι Νιντεντάδες όταν παίζουν τέτοια παιχνίδια. Κι ας μην έχω παίξει Mario Odyssey. Η Nintendo είναι ικανή να χρέωνε €60 το Astro's Playroom απλά και μόνο με αλλαγή στο theme/skin (Astro -> Mario). Τόσο δυνατό brand name έχει στην πιάτσα. Η Sony δεν τόλμησε να το χρεώσει ούτε καν €20 (θα τα έδινα αν δεν ήταν free).

    Θα μπορούσε να έχει και πιο ενήλικες/cinematic παραγωγές; Ίσως, αλλά όταν έχεις low-power μηχανάκι, οι ατέλειες στο rendering θα κάνουν μπαμ σε σχέση με ένα θηριάκι των 200W.

    Για αυτό τον λόγο επιμένει σε καρτουνίστικα, stylized παιχνίδια. Για να έχουν αντοχή στον χρόνο και να μην γερνάνε οπτικά. Συν ότι κοστίζουν λιγότερο (πολύ βασικό, γιατί η Nintendo έχει καβούρια στις τσέπες).

    Το Switch αν δει κάποιος τι παιχνίδια έχει, θυμίζει από πολλές απόψεις PS360 γενιά. Και από άποψη γραφικών (άντε πες λίγο καλύτερο) και από άποψη gameplay και από άποψη εμπορικών πρακτικών (όχι τόσο aggressive monetization σε buy2play games).

    Πολλοί το έχουν παράπονο γιατί δεν βγάζει και αυτή κονσόλα των 200W να γίνει triplets η φάση. Υποθέτω γιατί φοβάται το ρίσκο της αποτυχίας. Άλλη πιθανή απάντηση δεν έχω να δώσω.

    Γενικά η κατάσταση είναι λίγο μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα:

    Από την μια η Nintendo δεν βάζει party chat, από την άλλη οι ανταγωνιστές (Sony/MS) όπως το πάνε θα βάλουν AI censorship στο party chat να κόβει επίμαχες λεξούλες in real time. Ήδη η Intel έδειξε ένα πρώτο δείγμα αυτής της τεχνολογίας.

    Και ναι, ξέρω ότι υπάρχει κόσμος που δεν τον ενδιαφέρει το party chat (SP-only gamers), αλλά θυμηθείτε πόσο κόστισε η έλλειψη party chat στο PS3 (μικρότερο engagement, λιγότερα royalties σε σχέση με 360). Θέλω να πω ότι είναι must-have feature αν έχεις βλέψεις να γίνεις η mainstream πλατφόρμα της αγοράς. Το αυτό και το PVR/video recording (για λόγους διαφήμισης).

    Δεν υπάρχει η τέλεια πλατφόρμα δυστυχώς. Μια πλατφόρμα που θα τα έχει όλα και θα είναι όπως πρέπει. Ίσως σε ένα άλλο σύμπαν.

  9. The Following User Says Thank You to psx3 For This Useful Post:

    Valkyre (15-04-2021)

  10. #1228
    Advanced Member nikosarg's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    393
    PSN ID
    k-r-o-n-o-s666
    Name
    Νικος

    Default

    @jk_blue_tiger όχι, δεν έχω μόνο Switch. Την 1995 - 2005 έπαιζα MP shooters σε pc (τη σειρά quake και unreal tournament) και από το 2007 παίρνω το εκάστοτε playstation (πριν από όλα αυτά είχα amiga, το παιχνίδι το ξεκίνησα με spectrum). Το n64 το είχα πάρει για να παίζω κάνα παιχνιδάκι με τον τότε μικρό ανηψιό μου. Εκεί κόλλησα, και από τότε ότι άλλο και να έχω, nintendo για Mario και Zelda θα έχω πάντα. Η φράσεις του psx3 με καλύπτουν φουλ "Η Nintendo όπως το αντιλαμβάνομαι εγώ βγάζει κονσόλες που σε κάνουν να νιώθεις πάλι παιδί. Όχι manchild, αλλά παλιμπαιδισμός (με την καλή έννοια). Να σου ζωγραφίζεται ένα χαμόγελο στα χείλη".

  11. #1229
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Bloomberg: Nintendo Plans Upgraded Switch Replacement as Soon as September

    Nintendo Co. plans to begin assembly of its new Switch as soon as July and release the upgraded replacement for its four-year-old game console in September or October, people familiar with the matter said.

    The new console, likely to be priced higher than the $299 original, may be announced ahead of the E3 conference starting June 12 to allow publishers to showcase their full range of Switch games at the global event, the people said, asking not to be named because the plans are not yet public. It will be sold alongside the $199 Switch Lite, with the standard Switch phased out over time.

    Assemblers will start shipping the new model -- whose commercial name is known only to a handful of people within the Kyoto-based company -- as early as July and production is planned to ramp up to a peak in the October-December quarter. This is despite widespread semiconductor shortages that have affected the supply of everything from automobiles to TVs, headphones and games consoles, including the Switch itself.

    A Nintendo spokesman declined to comment.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  12. #1230
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Παίζει να ανακοινωθεί σήμερα το συγκεκριμένο ��
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  13. #1231
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Nintendo Switch Pro Docked Performance Will Be Optimized for 1440p Resolution; DLSS May Be Locked Out at Launch - Rumor

    https://wccftech.com/nintendo-switch...-launch-rumor/

    Το Switch Pro λογικά θα είναι η πρώτη κονσόλα με DLSS και dedicated Tensor cores...

    Αυτά είναι τα καλά του hardware diversity (το OG Switch επίσης είχε tiled rasterizer α λα Dreamcast/PS Vita, κάτι που δεν είχαν ακόμα και τα ισχυρότερα PS4 Pro/XB1X). Αν πήγαινε με AMD και η Nintendo, ακόμα θα τρίβανε στο Βιλαμπάχο.

    ΥΓ: Γελάω με κάτι εικασίες ότι θα πάνε σε Samsung SoC με RDNA2 GPU. Είναι καιρός κάποιοι (PCMR) να μάθουν ότι οι κονσόλες ΔΕΝ δουλεύουν με HAL (α λα Windows PC) για να είναι hardware-agnostic και να αλλάζουν vendors σαν τα πουκάμισα (ειδικά σήμερα που καλώς ή κακώς έχει τεθεί ως απαίτηση το BC).

    Μπορεί το Switch να μην έχει custom SoC, αλλά έχει custom software stack (by nVidia) το οποίο ουδεμία σχέση έχει με τον χώρο των Android mobile devices...

    Φυσικά αυτό δεν αναιρεί το γεγονός ότι οι κονσόλες των Sony/MS έχουν παραπάνω ωμή δύναμη (ό,τι ακριβώς ίσχυε και με τα PS4/XB1).

  14. #1232
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Tiled είναι και οι Ax / M1 επεξεργαστές της Apple.

    Ξέρουμε πολύ καλά για την δύναμή τους και την κατανάλωσή τους (ολόκληρος iMac 24 ιντσών, ζήτημα να ζητάει 60 watt σε full load, εννοώ ΟΛΟ το μηχάνημα: τσιπάκια, ηχεία, οθόνη 24 ιντσών).

    Τίποτε δεν είναι τυχαίο.

    Εκτός από τα τυχάρπαστα Windows.....που ακόμα περιμένουν τα Win 10X (και τα οποία ακυρώθηκαν..........).
    Βίβα λε x86, HAL, DX.

  15. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    psx3 (08-06-2021)

  16. #1233
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default





    Το παιχνίδι δεν γράφει πλατφόρμες στο τέλος. (switch pro)
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  17. #1234
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Πώς δεν γράφει πλατφόρμες; Γράφει Switch με το γνωστό logo (ως συνήθως). Τι θα έπρεπε να γράφει; OG + Pro;

  18. #1235
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Πώς δεν γράφει πλατφόρμες; Γράφει Switch με το γνωστό logo (ως συνήθως). Τι θα έπρεπε να γράφει; OG + Pro;
    Χμμ, μου το χαλάς

    Στην παρουσίαση νομίζω το ανέφεραν μόνο μια φορά το Switch, ούτε στο τέλος υπήρχε κάποιο trademark, ούτε το logo υπήρχε στην αρχή και σχολιάστηκε γενικά.

    (τώρα είδα ότι έχει το logo στα μεμονωμένα βίντεο)
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  19. #1236
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Χμμ, μου το χαλάς

    Στην παρουσίαση νομίζω το ανέφεραν μόνο μια φορά το Switch, ούτε στο τέλος υπήρχε κάποιο trademark, ούτε το logo υπήρχε στην αρχή και σχολιάστηκε γενικά.

    (τώρα είδα ότι έχει το logo στα μεμονωμένα βίντεο)
    Δεν νομίζω ότι είναι αξιόπιστη ένδειξη για Pro αυτό το video, ούτε τα offline CGI γραφικά (τα συνηθίζει κάτι τέτοια η Ubi από εποχής AC).

    Ότι θα έρθει Pro, -μάλλον- θα έρθει φέτος τέλη του έτους, ΑΝ δεν υπάρχει έλλειψη σε ημιαγωγούς... απλά το video δεν βλέπω να αφήνει κάποιο σχετικό hint.

    ΥΓ: Ένα σβησμένο tweet που πήρε το μάτι μου τι έγραφε ακριβώς;

  20. #1237
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    ΥΓ: Ένα σβησμένο tweet που πήρε το μάτι μου τι έγραφε ακριβώς;
    ?????
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  21. #1238
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    ?????
    https://www.resetera.com/threads/mar...#post-67158691

    Υπέθεσα ότι από εκεί πήρες τα videos και το είδες.

  22. #1239
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    https://www.resetera.com/threads/mar...#post-67158691

    Υπέθεσα ότι από εκεί πήρες τα videos και το είδες.
    Αυτό έβλεπα που το σχολίασαν

    EasyAllies
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  23. #1240

    Default

    Η ubisoft στην παρουσίαση του watch dogs το 12 επίσης δεν ανακοινώθηκαν πλατφόρμες και αργοτερα ανακοινώθηκαν τα Xbox one/PS4.
    Οπότε με αυτή τη λογική έρχεται μάλλον το switch pro.

    Αυτό ανέφερε το Tweet που διαγράφηκε.

    Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •