Page 18 of 68 FirstFirst ... 814151617181920212228 ... LastLast
Results 341 to 360 of 1349

Thread: Nintendo Switch

  1. #341
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Αποστόλη ξεφορτωθηκες επιτελους το vr και πηρες το switch? Well played!

    Spoiler!

  2. #342
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Ευχαριστώ παιδιά!



    Ναι Δημήτρη. Το έκανα ανταλλαγή τελικά. Δόξα το θεό που βρήκα άτομο που ήθελε! LOL , Βγήκα και κερδισμένος κιόλας.

    Edit:

    Γράψτε κανένα κωδικό να σας κάνω friend request όσοι έχουν!
    Last edited by WolfRathmA; 23-10-2017 at 18:19.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  3. #343

    Default

    Λυπαμαι αυτον που πηρε το VR και εδωσε το Switch. Πραγματικα δεν ξερω εαν υπαρχει αλλο σαν το Zelda BOTW, εαν πιστευει κανεις οτι υπαρχει ας το γραψει

  4. #344
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Αυτό με τα friends codes κτλ δεν θα τα καταλάβω ποτέ με την Nintendo. Anyway. Παρακάτω το δικό μου. Κάντε με add όποιος θέλει.

    SW-5081-6954-1809
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  5. #345
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Απόστολε, ξεκίνησες να παίζεις καθόλου Zelda; Μια συμβουλή πάντως... Μη το βιαστείς καθόλου το παιχνιδι!!!!!! Απόλαυσέ το!!!!!!

  6. The Following User Says Thank You to Dragonpaul For This Useful Post:

    panos74gr (24-10-2017)

  7. #346
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonpaul View Post
    Απόστολε, ξεκίνησες να παίζεις καθόλου Zelda; Μια συμβουλή πάντως... Μη το βιαστείς καθόλου το παιχνιδι!!!!!! Απόλαυσέ το!!!!!!
    Ε ναι! Φυσικά και ξεκίνησα!

    Δε το βιάζομαι. Το απολαμβάνω όσο δεν πάει!
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  8. #347
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    E, πες και πρώτες εντυπώσεις, βρε.

  9. #348
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,001
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Με πήραν πρωί πρωί από το κατάστημα που ψωνίζω για να παραλάβω το Super Mario Odyssey αλλά τελικά είπα να το πάρω digital, γιατί θεωρώ ότι είναι ένα παιχνίδι που θα το παίζω μήνες σε μικρές και μεγάλες δόσεις και δεν λέει να βάζω και να βγάζω συνέχεια τις καρτούλες (στις 50+ ώρες ακόμα δεν είμαι ούτε στην μέση του Zelda). Οπότε το πήρα digital και είναι ήδη preloaded.

    Στην αναμονή για αύριο βράδυ που θα καταφέρω να το ξεκινήσω!


    BTW ένας συνάδελφος εδώ στην δουλειά το πήρε αλλά δεν έφερε μαζί το Switch
    Last edited by panos74gr; 26-10-2017 at 12:04.

  10. The Following 2 Users Say Thank You to panos74gr For This Useful Post:

    DJTaurus (26-10-2017),Nikoladim (27-10-2017)

  11. #349
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by panos74gr View Post
    Με πήραν πρωί πρωί από το κατάστημα που ψωνίζω για να παραλάβω το Super Mario Odyssey αλλά τελικά είπα να το πάρω digital, γιατί θεωρώ ότι είναι ένα παιχνίδι που θα το παίζω μήνες σε μικρές και μεγάλες δόσεις και δεν λέει να βάζω και να βγάζω συνέχεια τις καρτούλες (στις 50+ ώρες ακόμα δεν είμαι ούτε στην μέση του Zelda). Οπότε το πήρα digital και είναι ήδη preloaded.

    Στην αναμονή για αύριο βράδυ που θα καταφέρω να το ξεκινήσω!


    BTW ένας συνάδελφος εδώ στην δουλειά το πήρε αλλά δεν έφερε μαζί το Switch

    Εγώ είμαι λάτρης γενικότερα με τα "κουτάκια" και το προτιμώ κιόλας για μεταπώληση έπειτα (μελλοντικά).


    Quote Originally Posted by Dragonpaul View Post
    E, πες και πρώτες εντυπώσεις, βρε.

    Περίμενα να παίξω λίγο παραπάνω για να πω τις πρώτες εντυπώσεις γενικότερα... Ότι και να πω, το παιχνίδι βρίσκεται σε άλλο επίπεδο, εκεί που δεν μπορεί πιστεύω να φτάσει κανείς άλλος. Χάνεσαι με τις ώρες μέσα, να βρεις να κάνεις διάφορα! Το ωραίο της όλης υπόθεσης είναι ότι σε αφήνει να ανακαλύψεις μόνος σου τα πράγματα και το παιχνίδι δε σου λέει τίποτα το πως θα κάνεις τι κτλ. Τα γραφικά είναι πανέμορφα και έχουν την δική τους χροιά, έτσι όπως αρμόζει σε ένα παιχνίδι όπως το Zelda. Αυτό και το Wind Waker για εμένα (που ήταν η καλύτερη υλοποίηση στα cel shaded γραφικά πιστεύω για την τότε εποχή) είναι από τα πιο μαγευτικά παιχνίδια. Το gameplay είναι εξαιρετικό είτε σε handle mode η στην τηλεόραση. Όπου και να παίξεις είναι το ίδιο καλό! Αξίζει το παιχνίδι με χίλια και προτείνεται ανεπιφύλακτα για όλους!

    Αυτό που είπε και ο James/Δημήτρης (χρόνια πολλά κιόλας), αυτό το πράγμα που κάνει η Nintendo, να σε κάνει να νιώθεις και πάλι παιδί με τις κονσόλες της, είναι όντως αλήθεια. Έτρεχα σαν παλαβός σπίτι μόλις πήρα το Switch για να κάτσω να παίξω. Την ίδια ακριβώς αίσθηση όταν μου πήρε η γιαγιά μου το πρώτο GameBoy. 33 χρονών μαλάκας. ΧΑΧΑΧΑΧΑ.

    Εννοείται ότι σκέφτομαι τώρα και αγορά για 2DS XL, απλά και μόνο να το έχω να το βλέπω! LOL
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  12. The Following 3 Users Say Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    DJTaurus (26-10-2017),Dragonpaul (26-10-2017),Nikoladim (27-10-2017)

  13. #350

    Default

    Περιμενοντας στην γωνια για να μπει σε προσφορα το switch για αγορα

  14. The Following User Says Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    spartan (27-10-2017)

  15. #351

    Default

    Να δούμε αν το Mario θα ξεπεράσει σε 10αρια το Zelda.... οι περισσότεροι κάνουν λόγω για το καλύτερο open world Mario από το Mario 64. Είναι πολλά τα 10αρια.....

    Μια αστεία βαθμολογία: Entertainment Reviews: 6/5
    Hats off to Nintendo but it’s done it again. As if the latest Legend of Zelda wasn’t reason enough alone to own a Switch console, Super Mario Odyssey effortlessly confirms the theory that no one can conjure gaming magic like Nintendo can.
    "Encapsulates the fun and creativity of video games at its best"...μα δεν έχει HDR και True 4k



    Και σε πωλήσεις δεν τα πάει άσχημα

    Click image for larger version. 

Name:	Screen_Shot_2017-10-26_at_16.44.57.jpg 
Views:	77 
Size:	22.2 KB 
ID:	10248
    Last edited by DJTaurus; 26-10-2017 at 16:45.

  16. The Following 4 Users Say Thank You to DJTaurus For This Useful Post:

    Nikoladim (27-10-2017),panos74gr (26-10-2017),WolfRathmA (26-10-2017)

  17. #352
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,010
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Ρε παιδια ..τα bundle δεν υποτίθεται ειναι κονσολα που εχουν παιχνίδι μεσα η κατι εξτρα σε οικονομική τιμη για να σε οδηγήσουν σε μια πιο συμφέρουσα αγορα? Το λεω αυτο διοτι περιμενα το μαριο με την οδύσσεια του και εγω περναω αλλη οδύσσεια εδω ..χαχα. Ευτυχώς που μπορω και επιστρεφω πισω τις κονσολες ενα πραμα. Τεσπα στα 379 με το παιχνιδι σε download μορφη κ με μια θηκη που την βρίσκεις on sale 5-6 δολλαρια, τι σοι μπαντλ ειναι δεν ξερω...
    Θα περιμενω black Friday φυσικα μπας και αλλαξει κατι.
    Να πω οτι επεστρεψα δυο μοναδες πισω διοτι ειχαν πρόβλημα τα dock .

  18. #353
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by obione View Post
    Ρε παιδια ..τα bundle δεν υποτίθεται ειναι κονσολα που εχουν παιχνίδι μεσα η κατι εξτρα σε οικονομική τιμη για να σε οδηγήσουν σε μια πιο συμφέρουσα αγορα? Το λεω αυτο διοτι περιμενα το μαριο με την οδύσσεια του και εγω περναω αλλη οδύσσεια εδω ..χαχα. Ευτυχώς που μπορω και επιστρεφω πισω τις κονσολες ενα πραμα. Τεσπα στα 379 με το παιχνιδι σε download μορφη κ με μια θηκη που την βρίσκεις on sale 5-6 δολλαρια, τι σοι μπαντλ ειναι δεν ξερω...
    Θα περιμενω black Friday φυσικα μπας και αλλαξει κατι.
    Να πω οτι επεστρεψα δυο μοναδες πισω διοτι ειχαν πρόβλημα τα dock .
    Τι πρόβλημα είχαν τα dock;

    Η Nintendo γενικότερα δεν φημίζεται καθόλου για τις τιμές που έχει πάντως. Πανάκριβα όλα ότι βγάζει και σχεδόν ποτέ δεν κάνει καμία έκπτωση/σκόντο. Όπως λες και με το bundle, δεν γλυτώνεις ούτε ευρώ. Τι να πάρεις τη κονσόλα μαζί με το bundle, τι σκέτη κονσόλα και το παιχνίδι, είναι ακριβώς τα ίδια λεφτά. + ότι στο δίνει και σε download code. Δηλαδή έλεος! Δεν θα έπιανε καν χώρο η κασετούλα.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  19. #354
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,001
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Εχτές ανακάλυψα ότι τo wireless headset της Sony που έχω για το ps4, δουλεύει κανονικότατα αν συνδέσεις το dongle στο usb port που είναι πάνω στο dock του Switch.

    Το συστήνω ανεπηφήλακτα για το Zelda.

  20. #355
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by panos74gr View Post
    Εχτές ανακάλυψα ότι τo wireless headset της Sony που έχω για το ps4, δουλεύει κανονικότατα αν συνδέσεις το dongle στο usb port που είναι πάνω στο dock του Switch.

    Το συστήνω ανεπηφήλακτα για το Zelda.
    Ναι, ισχύει. Από την έκδοση 4.0 και μετά υποστηρίζει.

    Η μαλακία είναι ότι δεν υποστηρίζει 5.1 από οπτική ίνα ρε γαμώτο μέσο της τηλεόρασης. Το γυρνάει σε prologic. Χρειάζεται να έχω ενισχυτή με HDMI να συνδεθεί για να έχω 5.1 LPCM. Λόγο δικαιωμάτων όπως μου είπαν και διάβασα για Dolby/DTS.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  21. The Following User Says Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    panos74gr (26-10-2017)

  22. #356
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,010
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Τι πρόβλημα είχαν τα dock;

    Η Nintendo γενικότερα δεν φημίζεται καθόλου για τις τιμές που έχει πάντως. Πανάκριβα όλα ότι βγάζει και σχεδόν ποτέ δεν κάνει καμία έκπτωση/σκόντο. Όπως λες και με το bundle, δεν γλυτώνεις ούτε ευρώ. Τι να πάρεις τη κονσόλα μαζί με το bundle, τι σκέτη κονσόλα και το παιχνίδι, είναι ακριβώς τα ίδια λεφτά. + ότι στο δίνει και σε download code. Δηλαδή έλεος! Δεν θα έπιανε καν χώρο η κασετούλα.
    Το πρωτο μου εκανε σημαδια και γραμμές στο τάμπλετ, το δευτερο πολλες φορες δεν εδινε εικόνα στην τβ η αφου εδινε εχανε την εικόνα και επανερχόταν αρκετες φορες στη διάρκεια του παιχνιδιού.

  23. #357
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name
    Χάρης

    Default

    Quote Originally Posted by obione View Post
    Το πρωτο μου εκανε σημαδια και γραμμές στο τάμπλετ, το δευτερο πολλες φορες δεν εδινε εικόνα στην τβ η αφου εδινε εχανε την εικόνα και επανερχόταν αρκετες φορες στη διάρκεια του παιχνιδιού.
    Για το δεύτερο που αναφέρεις, με εξαίρεση το ότι δεν έδινε εικόνα καθόλου, μπορεί να φταίει η τηλεόραση σου. Η δική μου το χάσιμο της εικόνας για δευτερόλεπτα και η επαναφορά της, όταν παίζω παιχνίδι, είναι σύνηθες φαινόμενο. Έχω "χάσει" πολλές φορές έτσι και δε ξέρω αν πρέπει να σπάσω το χειριστήριο ή τη τηλεόραση από τα νεύρα μου. Θεραπεία δεν υπάρχει, χρήματα για καινούρια δε θέλω να διαθέσω με τίποτα οπότε υπομονή.

    Στάλθηκε από το SM-A300FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  24. #358
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Axilleas_GR View Post
    Για το δεύτερο που αναφέρεις, με εξαίρεση το ότι δεν έδινε εικόνα καθόλου, μπορεί να φταίει η τηλεόραση σου. Η δική μου το χάσιμο της εικόνας για δευτερόλεπτα και η επαναφορά της, όταν παίζω παιχνίδι, είναι σύνηθες φαινόμενο. Έχω "χάσει" πολλές φορές έτσι και δε ξέρω αν πρέπει να σπάσω το χειριστήριο ή τη τηλεόραση από τα νεύρα μου. Θεραπεία δεν υπάρχει, χρήματα για καινούρια δε θέλω να διαθέσω με τίποτα οπότε υπομονή.

    Στάλθηκε από το SM-A300FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Δοκίμασες να αλλάξεις καλώδιο hdmi ή έστω σε άλλη θύρα;
    Φίλος που είχε παρόμοιο πρόβλημα έφταιγε τελικά το καλώδιο του.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  25. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Axilleas_GR (27-10-2017)

  26. #359
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name
    Χάρης

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Δοκίμασες να αλλάξεις καλώδιο hdmi ή έστω σε άλλη θύρα;
    Φίλος που είχε παρόμοιο πρόβλημα έφταιγε τελικά το καλώδιο του.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Η αλήθεια είναι πως όχι δεν έχω δοκιμάσει να αλλάξω καλώδιο hdmi.
    Το κάνει και στα δύο μηχανήματα (ps3, ps4) οπότε οι hdmi θύρες είναι εκτός, αφού έχει έτσι κι αλλιώς μόνο δύο η τηλεόραση.
    Έχω σκεφτεί τη λύση που προτείνεις, αλλά διστάζω να σκάσω έξτρα χρήματα για να πάρω κάτι πιο ακριβό σε καλώδιο και ίσως άνευ αποτελεσματος. Άσε που θέλω περίπου τρία μέτρα, αν όχι περισσότερο, για κάθε συσκευή.

    Στάλθηκε από το SM-A300FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  27. #360
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Παιδιά γράψτε και κανένα friend code. Παύλο;
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •