Page 26 of 68 FirstFirst ... 1622232425262728293036 ... LastLast
Results 501 to 520 of 1349

Thread: Nintendo Switch

  1. #501
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Alex View Post
    Τώρα μπήκα στο account μου και πρόσεξα οτι δεν είναι linked με το NNid.
    Δεν με ενδιαφέρει πάντως γιατί δεν έχω wii u η 3ds.
    Από ότι διάβασα ο λόγος που θα ήθελε κάποιος να έχει linked τους λογαριασμούς αυτούς είναι μόνο αν είχε τις άλλες κονσόλες.

    "What's the difference between a Nintendo Network ID and a Nintendo Account?
    The short answer is that a NNID is used to make purchases on the Wii U and 3DS, while a Nintendo Account is used to make purchases on the Switch.

    To expand on that a little more, if you have a Wii U or a 3DS, you probably created a NNID to use the eShop or to access multiplayer functions and other system-wide interactions".
    A γιαυτό μου το έβγαλε γιατί έχω 2ds xl! Το οποίο θα πουληθεί σύντομα, δεν βλέπω το λόγο να το κρατήσω αν μου αρέσει το ρημάδι...

    Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    Spoiler!

  2. #502
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Πήραμε στον ανιψιό μου Switch και θέλω να του πάρω το FIFA 18. Βλέπω στο South Africa το έχουν 40 ευρώ, αντί 60 που το βρίσκω εδώ.

    Θα του φτιάξω νέο account οπότε στην χώρα βάζω South Africa και τέλος; Πληρώνω κανονικά μετά με PayPal; Πρέπει να προσέξω κάτι άλλο;
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  3. #503
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Πήραμε στον ανιψιό μου Switch και θέλω να του πάρω το FIFA 18. Βλέπω στο South Africa το έχουν 40 ευρώ, αντί 60 που το βρίσκω εδώ.

    Θα του φτιάξω νέο account οπότε στην χώρα βάζω South Africa και τέλος; Πληρώνω κανονικά μετά με PayPal; Πρέπει να προσέξω κάτι άλλο;
    To ιδιο ερωτημα εχω και εγω. Ενω εκανα την αλλαγη region , τωρα δεν δεχεται ουτε την καρτα μου , ουτε το paypal μου , οποτε οποιος ξερει ας μας βοηθησει σε αυτο γιατι οι τιμες σε South Africa και Mexico ειναι πολυ χαμηλες.

    Spoiler!

  4. #504
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Εγώ με το δικά μου στοιχεία που μπήκα, μπήκε κανονικά και με έβαλε να βάλω πληρωμή αλλά δεν δοκίμασα γιατί δε το θέλω για τον δικό μου λογαριασμό. Θα το δοκιμάσω τώρα που θα φτιάξω άλλο λογαριασμό για τον ανιψιό μου.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  5. #505
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Και εμενα με αφηνει να βαλω στοιχεια πληρωμης αλλα τελικα δεν τα δεχεται . Για δοκιμασε και πες μας.

    Spoiler!

  6. #506
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Μην περιμένεις άδικα γιατί δε θα το κάνω τώρα. Θα ρωτήσω τον μικρό γιατί μπορεί να το θέλει στο PS4 αντί για το Switch. Αλλά ας μας πει κάποιος γιατί και εγώ θέλω να μάθω. Μαλακία που δεν μπορείς να κάνεις και share το λογαριασμό με δεύτερη κονσόλα.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  7. #507
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    @Wolf αν θες αντί να πας σπίτι του να δοκιμάσεις στο switch - ζήτα του τα στοιχεία του account του και δοκίμασε από pc - web δηλαδή από το σπίτι σου. Νομίζω ότι έτσι μπορείς να κάνεις και από το σπίτι σου έτσι ότι θα έκανες και από το switch του ανιψιού σου.

    Φυσικά δεν είμαι σίγουρος ότι θα δουλέψει.

    Εγώ πάντα έτσι αγοράζω παιχνίδια για το U και το 3ds αλλά αυτά δεν είναι region free όπως ξέρουμε.


    Edit: Πάντως μόλις τώρα μπήκα στο Nintendo Account μου και επιβεβαίωσα ότι μπορείς να αλλάξεις την χώρα διαμονής σου άνετα και να κάνεις save.
    Last edited by Sir_Teraflop; 28-12-2017 at 22:47.

  8. #508
    Advanced Member Alex's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Λάρισα
    Posts
    556
    PSN ID
    Alex_Hellas
    Name
    Αλέξης

    Default

    Από South Africa εγώ μια χαρά αγοράζω με την πιστωτική μου κάρτα.Να επιλέγετε πάντα να σας παίρνει ακριβώς το ποσό που κόστιζει το παιχνίδι γιατί έτσι και μείνει ακόμα και 1 λεπτό μέσα στο account μετά δεν μπορείτε να αλλάξετε region.
    Θα πρέπει να είναι μηδενικό το υπόλοιπο μας στο wallet του λογαριασμού για να μπορούμε να αλλάζουμε τη χώρα.
    Ενώ πάντως από Αφρική ψωνίζω κανονικά με την κάρτα μου,σε πολλές άλλες χώρες που δοκίμασα δεν δέχεται την κάρτα(ουτε σε Αμερική ούτε σε Μεξικό).
    Από Αμερική πήρα εχθές το Axiom Verge που το έχει προσφορά εκεί, αγοράζοντας gift card από Amazon.Μου έμειναν λίγα δολλάρια στο account και τώρα δεν με αφήνει να αλλάξω χώρα.Ετσι αναγκάστικα και έκανα 2ο account με χώρα την South Africa.


  9. #509

  10. #510
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Το πραγματικό νέο δεν είναι αυτό αλλά το γεγονός το ότι ξεπέρασε ΚΑΙ το PS2 έστω και λίγο:

    https://wccftech.com/nintendo-switch...lls-ps2-japan/

  11. The Following User Says Thank You to Sir_Teraflop For This Useful Post:

    DJTaurus (04-01-2018)

  12. #511

    Default

    Τρενο.




  13. The Following User Says Thank You to DJTaurus For This Useful Post:

    Nikoladim (05-01-2018)

  14. #512
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Δεν έχει specs ρε, δεν αξίζει.


    ΧΑΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧ

    Πάρτε τα όλοιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!

  15. #513

    Default

    Τα ιδια δεν ειχαν γινει και με το Wii(και ολως τυχαιως με τα τοτε mario και zelda)?Σαν specs η κονσολα κλασσικα πισω απο ps3/360 αλλα και πωλησεις εκανε και τα εν λογω παιχνιδια χτυπαγαν βαθμολογιες στο θεο.

    Εν μερη το ιδιο εγινε και με το Wii U.Specs πισω απο ανταγωνισμο(ps4,xbox one)αλλα και εκει τα exclusives χτυπαγαν πολυ υψηλες βαθμολογιες(αν και δεν ειχε αναλογες πωλησεις).

  16. #514
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Παιδιά η πρώτη χρονιά του switch ήταν ανέλπιστα καλή και ίσως από τις καλύτερες ever ανεξαρτήτως συστήματος με 2 κατηγορίας GOTY τίτλους.

    Εγώ σαν υποψήφιος αγοραστής του δεν προχώρησα ακόμα γιατί σαν κάτοχος wiiU/3ds, δεν νιώθω ότι χάνω κάτι ακόμα, εκτός ίσως mario/x2 ή τέλος πάντων δεν μπορούσα να δικαιολογήσω προς το παρόν το asking price.

    Ελπίζω πάντως σε πολύ καλές ανακοινώσεις σύντομα και για την Nintendo για να διατηρήσει την ορμή της και φυσικά για μένα για να κάνω το βήμα.

  17. The Following User Says Thank You to Sir_Teraflop For This Useful Post:

    DJTaurus (06-01-2018)

  18. #515

    Default

    Ken Levine (Bioshock) on why Zelda Breath of the Wild is a masterpiece

    I feel compelled to applaud the people on the Breath of the Wild team not just for their vision, but the courage they had to mess with a time-honored formula. It’s easy to change for the sake of change. It’s really hard to do it right.The victory of Breath of the Wild is multifaceted. You can see it in its nuanced art direction. You can hear it in the meticulous sound design. You can feel it in its tightly tuned systems. But what makes it a masterpiece is that it’s a link to our past, but not a repeat of it.

  19. The Following 4 Users Say Thank You to DJTaurus For This Useful Post:

    james9 (11-01-2018),panos74gr (11-01-2018),WolfRathmA (11-01-2018)

  20. #516
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default


  21. #517
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Επίσημα Dark Souls remaster στο Switch.

    https://www.facebook.com/NintendoHel...8579562217792/
    Spoiler!

  22. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Nikoladim (11-01-2018)

  23. #518
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Δεν ειδα κατι εκπληκτικο για φετος. To Dark Souls δεν ειναι για φορητη κονσολα . Donkey Kong και Kirby στα υποψιν



    Spoiler!

  24. The Following 2 Users Say Thank You to james9 For This Useful Post:

    mihalis13 (11-01-2018)

  25. #519

    Default

    Μεχρι να κυκλοφορησουν τα γνωστα exclusives που ανακοινωθηκαν το 2017(metroid,bayonetta 2)ειναι μια καλη ευκαιρια να γινει μεταφορα παιχνιδιων του Wii U στο Switch.Και μιας και δεν γνωριζουμε ποτε θα βγει το νεο Donkey Kong στο Switch,το DKCR ειναι μια καλη ευκαιρια να παιξει ο κοσμος και Donkey Kong στο Switch(δεν εκανε δα και παρα πολλες πωλησεις στο switch αρα αρκετοι δεν το εχουν παιξει).

  26. #520
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Συμφωνώ πως το Dark Souls δεν είναι για φορητή κονσόλα. Αλλά είμαι πιστεύω πως θα κάνει πωλήσεις.
    Ειδικά κάποιος που έχει μόνο switch σίγουρα θα το αγοράσει και θα το δοκιμάσει.
    Καλό είναι για το switch που έρχονται και τέτοιου είδους παιχνίδια άσχετα αν δεν ταιριάζουν στην κονσόλα. Βλέπουμε πως αυτή τη φορά έχει καλή υποστήριξη από third party devs.
    Προσωπικά δεν το περίμενα με τίποτα πως θα πάει τόσο καλά το switch και σίγουρα έχω σχολιάσει πως θα είναι αποτυχία (μπορεί και εδώ). Χαίρομαι που με διέψευσε η Nintendo παρόλο που δεν σκοπεύω να πάρω switch. Ο ανταγωνισμός όμως κάνει θα ξυπνήσει και τη Sony που μπορεί κάποια στιγμή να νοιώσει "ήσυχη" στον θρόνο της. Οπότε και εγώ θεωρώ πως βγαίνω κερδισμένος από την επιτυχία του switch.
    Spoiler!

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •