Page 54 of 68 FirstFirst ... 44450515253545556575864 ... LastLast
Results 1,061 to 1,080 of 1349

Thread: Nintendo Switch

  1. #1061

    Default

    Quote Originally Posted by nikosarg View Post
    οσο προχωρας θα ανακαλυπτεις τρελα πραγματα, θα γινεις παιδι στην ψυχη ξανα.
    το εζησα. ακριβως οπως το πες. Δε το χορταινω μιλαμε. Πρωτη φορα μετα απο πολλα πολλα χρονια, παιζω Mario και η ωρα περναει νερακι χωρις ν το καταλαβω

  2. #1062

    Default

    Quote Originally Posted by ntsmrtz View Post
    Το κανονικό ή το lite? Δεν είναι θέμα χρημάτων, δεν μπορώ να αποφασίσω..
    Αν σου αρεσει να παίζεις και στην τηλεόραση παίρνεις το κανονικό.
    Αν προτιμάς handheld το lite ειναι αρκετά ελαφρύτερο πιο compact, και γενικα ΠΟΛΥ πιο βολικό και ξεκούραστο στο χέρι αλλα ξεχνάς τηλεόραση και tabletop mode.
    Your call.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #1063
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    Quote Originally Posted by ntsmrtz View Post
    Το κανονικό ή το lite? Δεν είναι θέμα χρημάτων, δεν μπορώ να αποφασίσω..
    Τα + του κανονικου:
    Συνδεεται σε TV. Αυτο ειναι ενα τεραστιο πλεονεκτημα, κυριως επειδη το μηχανημα "τρεχει" πιο γρηγορα και με καλυτερη αναλυση. Τις προαλλες επαιζα με τον Dragonpaul NBA battlegrounds σε φορητο mode, εμεινα απο μπαταρια και δεν ειχα προχειρο καποιο φορτιστη οποτε "αναγκαστικα" το επαιξα στη τηλεοραση (γιατι σε docked φορτιζεται κιολας η συσκευη). Εννοειται πως το απολαυσα πολυ περισσοτερο, οπως και το Μarvel Ultimate Alliance 3 γιατι η διαφορα στα γραφικα ειναι παραπανω απο εμφανης (docked vs portable). Ειναι πραγματικα κριμα να μην παιξεις την καλυτερη εκδοση.
    Αποσπωμενα JoyCons. Σε περιπτωση που θα ηθελες να παιξεις Local coop.
    Η εκδοση V2 εχει βελτιωμενη μπαταρια -> οποτε στη φοροτητα δεν απεχει πολυ απο το lite.
    Στα - του κανονικου
    Η τιμη αυτη τη στιγμη -> αλλα οπως εγραψες δεν υπαρχει θεμα σε αυτο.

  4. The Following 2 Users Say Thank You to Nikoladim For This Useful Post:

    Dragonpaul (17-05-2020),ntsmrtz (17-05-2020)

  5. #1064

    Default Nintendo Switch

    Quote Originally Posted by Nikoladim View Post
    Τα + του κανονικου:
    Συνδεεται σε TV. Αυτο ειναι ενα τεραστιο πλεονεκτημα, κυριως επειδη το μηχανημα "τρεχει" πιο γρηγορα και με καλυτερη αναλυση. Τις προαλλες επαιζα με τον Dragonpaul NBA battlegrounds σε φορητο mode, εμεινα απο μπαταρια και δεν ειχα προχειρο καποιο φορτιστη οποτε "αναγκαστικα" το επαιξα στη τηλεοραση (γιατι σε docked φορτιζεται κιολας η συσκευη). Εννοειται πως το απολαυσα πολυ περισσοτερο, οπως και το Μarvel Ultimate Alliance 3 γιατι η διαφορα στα γραφικα ειναι παραπανω απο εμφανης (docked vs portable). Ειναι πραγματικα κριμα να μην παιξεις την καλυτερη εκδοση.
    Αποσπωμενα JoyCons. Σε περιπτωση που θα ηθελες να παιξεις Local coop.
    Η εκδοση V2 εχει βελτιωμενη μπαταρια -> οποτε στη φοροτητα δεν απεχει πολυ απο το lite.
    Στα - του κανονικου
    Η τιμη αυτη τη στιγμη -> αλλα οπως εγραψες δεν υπαρχει θεμα σε αυτο.
    Γενικα Διαφωνω.
    Κάποια παιχνίδια δείχνουν καλύτερα στην τηλεόραση αλλα επίσης πολλα (ειδικά τα απαιτητικά σε horsepower) δείχνουν πολυ καλυτερα σε handheld.

    Αν παρεις πχ το Witcher και το παίξεις handheld θα μείνεις αρκετά ικανοποιημένος απο το οπτικό αποτελεσμα , ενω αν το βαλεις docked ειναι στην κυριολεξία ΞΕΡΑΣΜΑ .
    Δεν βλέπεται με τιποτα.

    Γενικα ολα τα απαιτητικά games ειναι πολυ πιο όμορφα σε handheld mode λόγω του οτι παίζεις σε μικρη οθόνη και εχεις πολυ μεγαλύτερο ppi.

    Επίσης η οθόνη του switch ειναι perfectly calibrated κατι που πολλοι αδυνατούν να κάνουν στις τηλεοράσεις τους.

    Αν παίζεις σε πλήρως uncalibrated TV και εχει συνηθίσει το μάτι σου σε φουλ sharpness contrast και χρώματα , λογικο ειναι στην αρχη να σου φανεί χειρότερη η απόδοση στην οθονη του switch.

    Συνήθως ετσι την πατάνε ολοι .
    Και εγω στην αρχη που έπαιζα με uncalibrated TV μου φαίνονταν άθλια τα παιχνίδια που έπαιζαν ακριβως οπως τα σχεδίασαν οι developers σε calibrated οθονες.

    Οταν ομως εκανα και εγω calibrate τη δικη μου και πέρασα λίγες μερες «στρωσιματος» των ματιών μου πλεον δε μπορω να παιξω σε uncalibrated οθονη με τιποτα ασχέτως παιχνιδιού.

    Με ενοχλούν τα παντα.

    Πισω στο θεμα μας το switch στον πυρήνα του ειναι handheld device, και οτι τα παιχνίδια παιζουν καλυτερα στην tv δεν ισχιει σε καμμια περιπτωση.

    Ειναι μεγαλύτερη η αναλυση αλλα ειναι τοσο ΕΞΩΦΡΕΝΙΚΑ μικρότερο το pixel density σε σχεση με την οθονη του switch που στις περισσότερες των περιπτώσεων ειτε δεν θα καταλάβεις τιποτα , ειτε θα φαινεται πολυ καλύτερο στην οθονη του switch λόγω σωστού calibration .

    Ολη η ουσία ειναι στο αν θες να παιζουν τα παιχνίδια σου και στην τηλεόραση .

    Τιποτα αλλο.

    Αυτο ηθελα και εγω και πηρα το κανονικό αντί του lite.

    Για προβληματάκια τύπου drifting 2 χρονια εγγυηση δίνει ρε παιδια δεν καταλαβαινω ειλικρινά γιατι αγχώνεστε.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Giannis1979; 17-05-2020 at 15:41.

  6. The Following User Says Thank You to Giannis1979 For This Useful Post:

    ntsmrtz (17-05-2020)

  7. #1065
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    ntsmrtz επισης το λεγομενο drifting υπαρχει και στην εκδοση lite.
    Γενικα να ειμαι ειλικρινης δεν μπορω να βρω ενα λογο (εκτος απο τον οικονομικο) για να παει καποιος σε lite.

  8. #1066

    Default

    Quote Originally Posted by Nikoladim View Post
    ntsmrtz επισης το λεγομενο drifting υπαρχει και στην εκδοση lite.
    Γενικα να ειμαι ειλικρινης δεν μπορω να βρω ενα λογο (εκτος απο τον οικονομικο) για να παει καποιος σε lite.
    Πολυ πιο βολικό handheld mode και 100 ευρω φτηνότερο.
    Αν πιάσεις και τα 2 στα χέρια σου η διαφορα ειναι μεγαλη.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #1067

    Default


    Switch


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. The Following 2 Users Say Thank You to Giannis1979 For This Useful Post:

    DJTaurus (20-05-2020),Sir_Teraflop (22-05-2020)

  11. #1068

    Default

    Διαβασα κατι σε ενα φορουμ που με τρομαξε αρκετα κ ηθελα να ρωτησω αν καποιος εχει συναντησει αυτο π θα πω. 2 παιδια, εγραψαν πως ειχα να ανοιξουν το Switch τους για αρκετους μηνες (5-6), και οταν το ανοιξαν (ανοιγε κανονικα), δε διαβαζε τις κασετες!!!! Ελεος! Ξερετε κατι για αυτο; ή σας εχει τυχει (χτυπα ξυλο);;;


  12. #1069
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Πρώτη φορά το ακούω... Είχαν αφήσει κασέτα μέσα και δεν διάβαζε τις συγκεκριμένες ή όλες τις κασέτες?

  13. #1070

  14. #1071
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Ε εντάξει αυτό νομίζω ότι σπάνιο. Χάλασε το card reader - τόσο συχνά όσο όσο ώστε να χαλάσει και το SD Card reader στην πλάτη του.

    Σε άλλα νέα το καινούργιο WII Sports (για την δημοφιλία μιλάω) έρχεται σύντομα δια χειρός Nintendo:



    Προσέξτε την στιγμή που 4 switch γίνονται μια ενιαία οθόνη....

    Άντε γεια.

    (Υπήρχε πατέντα για αυτό από καιρό - και εδώ είναι η πρώτη υλοποίησή της)

  15. #1072

    Default

    Click image for larger version. 

Name:	99274636_2591601697748640_6033407248095510528_o.jpg 
Views:	92 
Size:	50.2 KB 
ID:	12101 να αυτο τουβγαζε. απλα μου κανε εντυπωση γτ λεει οτι εχει να το δουλεψει μηνες, κ ξαφνικα το ανοιξε κ ιδου. το ιδιος κ ο αλλος. κ ειπα μηπως ειναι κανενα προβλημα συχνο. τεσπα. μακρυα απο μας.

  16. #1073
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Το φύσηξε το game card?!

  17. #1074
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Back to the future...

  18. The Following 2 Users Say Thank You to Nek_Food For This Useful Post:

    Sir_Teraflop (22-05-2020)

  19. #1075

    Default

    Quote Originally Posted by Sir_Teraflop View Post
    Το φύσηξε το game card?!
    ναι ετσι λεει. Anyway, απο τη στιγμη π δεν βλεπω να πεταγεται καποιος κ να λεει πως του χει συμβει, θελω να πιστευω πως ειμαστε "ασφαλεις" χαχα

  20. #1076
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    χαχαχαα έκλαψα με το σχόλιο σου.

    Not sure if serious.jpeg



    Εντάξει έχει κάποια διαπιστωμένα flaws το nintendo switch αλλά είναι διαπιστωμένα εδώ και καιρό.

    Κάτι κουλό μπορεί να συμβεί σε οποιοδήποτε σύστημα. Αυτό δεν σημαίνει αυτόματα ότι είναι και η κανονικότητα/common θέμα.

  21. #1077
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Έχε υπόψη σου ότι και τα παιχνίδια έχουν εγγύηση συνήθως. Αν έχει κλατάρει το cartridge - game card θεωρητικά θα μπορεί να απαιτήσει την αντικατάσταση του. Αν το κάνει σε πολλά game cards τότε θα πρέπει να δει αν αυτά δουλεύουν σε άλλες κονσόλες κι αν όχι, μπορεί να φταίει το μηχάνημα και με κάποιον τρόπο να τα καταστρέφει, όπως παλιά έκανε το 360 σε κάποια μοντέλα drives που χαραζαν τα δισκάκια περιμετρικά και τα αχρηστευαν.

  22. #1078
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Και πάνω που λέγαμε για SD Cards...


  23. #1079

    Default

    Quote Originally Posted by Sir_Teraflop View Post
    Και πάνω που λέγαμε για SD Cards...

    Συγνωμη ρε παιδια, δεν εχω καταλαβει. Δηλαδη μου λετε οτι θα παρω την φυσικη/retail μορφη του παιχνιδοιου, την κασετουλα μου δλδ με λιγα λογια, θα την βαλω μεσα και μετα τι; Θα πρεπει να χω διαθεσιμα ολα αυτα τα GB που αναφερονται στη συσκευη μου; Γιατι; Δε χοραει ολο το παιχνιδι μεσα στην κασετα; ή κατι αλλο; Αποσαφηνιστε το μου λιγο, Pls.

  24. #1080
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Θα βάλεις την κασετούλα σου και αν δεν έχεις σύνδεση στο Internet θα την πάρεις "μασχάλη" που λέμε. Τόσο απλά.

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •