Page 30 of 68 FirstFirst ... 2026272829303132333440 ... LastLast
Results 581 to 600 of 1349

Thread: Nintendo Switch

  1. #581
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Δοκίμασα το ντεμο του Kirby. Πολύ μπέρδεμα με αυτούς τους φίλους, την περισσότερη ώρα δεν καταλάβαινα τι έκανα, τι γινόταν στην οθόνη....

  2. #582
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Κ εμένα δε μου άρεσε καθόλου. Από ότι φαίνεται είναι στημένο για Co op δεν ξέρω.

    Αυτό τον καιρό παίζω golf story το οποίο είναι πάρα πολύ καλό. Επίσης τελείωσα το Blossom Tales έναν κλώνο του Zelda a link between worlds και είναι πραγματικά πολύ ευχάριστο και ιδιαίτερο.



    Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    Spoiler!

  3. The Following User Says Thank You to james9 For This Useful Post:

    DJTaurus (04-03-2018)

  4. #583

    Default

    Το θελω το Switch. Εχω ομως ενα σωρο παιχνιδια ακομα που περιμενουν σε PC,PS4 και 3DS. Αρα μπορω να το αφησω για λιγο αργοτερα. Το μονο που θα με κανει να αλλαξω γνωμη ειναι η κυκλοφορια του Animal crossing για το Switch. Εκει το ξερω οτι θα λυγισω...

  5. #584
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Κάπως έτσι ήμουν κ εγώ. Κ τελικά το πούλησα το 3ds, για μένα δεν έχει λόγο ύπαρξης μαζί με το switch. Ναι έχει παιχνιδαρες αλλά το switch τελικά είναι πιο πολύ φορητό και κάποια παιχνίδια όπως το stardew valley, oxenfree κλπ είναι φτιαγμένα για το switch.

    Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    Spoiler!

  6. #585
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    Quote Originally Posted by AgentPrinny007 View Post
    Το θελω το Switch. Εχω ομως ενα σωρο παιχνιδια ακομα που περιμενουν σε PC,PS4 και 3DS. Αρα μπορω να το αφησω για λιγο αργοτερα. Το μονο που θα με κανει να αλλαξω γνωμη ειναι η κυκλοφορια του Animal crossing για το Switch. Εκει το ξερω οτι θα λυγισω...
    Πω ρε αδερφε.. και εγω ακριβως στην ιδια φαση ειμαι. Επεσε στα χερια μου και το Into the breach, απο τους δημιουργους του FTL... ΚΟΛΛΗΜΑ

  7. The Following User Says Thank You to Nikoladim For This Useful Post:

    AgentPrinny007 (04-03-2018)

  8. #586

    Default

    Το stardew valley το εχω στο PS4. Αν και μου αρεσουν αυτα τα παιχνιδια δεν πρεπει να εχω ασχοληθει πανω απο 2 ωρες. Ειμαι σιγουρος οτι ετσι και το πιασω στο Switch θα του αλλαξω τα φωτα

  9. #587
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Quote Originally Posted by kostasb13 View Post
    Δοκίμασα το ντεμο του Kirby. Πολύ μπέρδεμα με αυτούς τους φίλους, την περισσότερη ώρα δεν καταλάβαινα τι έκανα, τι γινόταν στην οθόνη....
    Quote Originally Posted by james9 View Post
    Κ εμένα δε μου άρεσε καθόλου. Από ότι φαίνεται είναι στημένο για Co op δεν ξέρω.

    Αυτό τον καιρό παίζω golf story το οποίο είναι πάρα πολύ καλό. Επίσης τελείωσα το Blossom Tales έναν κλώνο του Zelda a link between worlds και είναι πραγματικά πολύ ευχάριστο και ιδιαίτερο.



    Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Μολις τελείωσα κι εγώ το ντέμο. Αυτο που εχω να πω ειναι οτι η π#%τανα η Nintendo έχει ενα τροπο να κανει τα παιχνίδια της εθιστικά, ανεξαρτήτως τίτλου και ηλικιακού στόχου. Ξεκινάς και βλέπεις ενα χαζοχαρούμενο setting και τον Kirby που ξέρετε πως ειναι. Προχωράς και ξαφνικά συνειδητοποιείς οτι έχει διάσπαρτες τοσες έξυπνες ιδέες που θες να παίξεις μεχρι το τελος. Εξαιρετική δουλειά!!!
    Όσον αφορά στο "μπέρδεμα" δε θα διαφωνήσω ιδιαίτερα, αλλα αν προσέξεις λίγο τις οδηγίες που σου δίνει και αυτές μέσα στο pause menu, τότε γίνονται πιο απλα τα πράγματα.

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    Κάπως έτσι ήμουν κ εγώ. Κ τελικά το πούλησα το 3ds, για μένα δεν έχει λόγο ύπαρξης μαζί με το switch. Ναι έχει παιχνιδαρες αλλά το switch τελικά είναι πιο πολύ φορητό και κάποια παιχνίδια όπως το stardew valley, oxenfree κλπ είναι φτιαγμένα για το switch.

    Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Δημητρη, απο τις ελάχιστες φορές που θα διαφωνήσω με ποστ σου.
    Το 3DS αν και έχει κλείσει τα 7 χρονιάς πλέον, έχει λόγο ύπαρξης. Έχουν ανακοινωθεί νέα παιχνίδια για δαυτο και φαίνεται πως παει φουλ και για όλο το 18!!! Τωρα...
    ...αλλα παιχνίδια έχει το ενα και αλλα το αλλο. Μάλιστα, κάποια παιχνίδια του 3DS δε γινεται να υπάρχουν στο Switch, λόγω της διπλής οθόνης.
    Επισης, πως ειναι το Switch πιο φορητο απο το 3DS;;;;; Ίσα ίσα που λόγω μεγέθους, το Switch ειναι "λιγότερο" φορητο απο το 3DS που χώρα και σε μια τσέπη.

  10. #588

    Default

    Αχ ρε Nintendo σε αγαπαω/σε λατρευω αλλα αυτες τις τιμες σου ποτε δεν τις αντεχα



    To zelda ενα χρονο μετα 57+ευρω?
    Το Skyrim 53+ευρω?

    Μακαρι να εμενα εξωτερικο βεβαια που εκει ειναι ιδιες οι τιμες αλλα με αναλογους μισθους αλλα για Ελλαδα ειναι απλα too much,χειροτερα και απο εποχες wii u λογω του οτι η κονσολα εχει πουλησει πολυ.

  11. #589
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Αυτο, δυστυχώς, θα πρέπει να το ξεπεράσεις κάποια στιγμή... Πάντα ετσι ήταν η Ν και ετσι θα ειναι. Ειδικοτερα τωρα που πουλά το Switch σα ζεστά ψωμάκια, δύσκολα θα δεις μειώσεις τιμών εκτός απο τις πρόσκαιρες που κανουν στο eshop.

  12. #590

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonpaul View Post
    Αυτο, δυστυχώς, θα πρέπει να το ξεπεράσεις κάποια στιγμή... Πάντα ετσι ήταν η Ν και ετσι θα ειναι. Ειδικοτερα τωρα που πουλά το Switch σα ζεστά ψωμάκια, δύσκολα θα δεις μειώσεις τιμών εκτός απο τις πρόσκαιρες που κανουν στο eshop.
    Δεν αντιλεγω αλλα οσο να ναι ειναι μεγαλη ξενερα για την τσεπη μας. Οκ και στην προηγουμενη γενια θυμαμαι οι τιμες στα γνωστα exclusive ηταν ψιλο τσιμπημενες αλλα δεν βλεπαμε αυτα τα χαλια στα multiplatform.

    Δηλαδη ναι ειναι μεγαλη ευκολια και βολευει να εχεις on the go τα παιχνιδια αλλα 53+ευρω για το Skyrim?52+το doom?

    Ειμαι σιγουρος οτι γιαυτο και αρκετοι ακομα δεν το εχουν αγορασει ακομα.

    Mario kart+Super Mario odyssey+zelda+bayonetta+Donkey kong=250ευρω(300 με το splatoon)

    Μακαρι να δουμε κατι τωρα τις γιορτες.
    Last edited by Fulgore; 04-03-2018 at 20:14.

  13. #591
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Εδώ θυμάμαι οταν σκεφτόμουν να παρω 3DS, με σταμάταγε η τεράστια τιμη παλιών τίτλων. Πχ, το New Super Mario Bros έκανε 50 ευρω!!!! Η Ν δε χαμπαριάζει απο τέτοια...

  14. #592
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonpaul View Post
    Μολις τελείωσα κι εγώ το ντέμο. Αυτο που εχω να πω ειναι οτι η π#%τανα η Nintendo έχει ενα τροπο να κανει τα παιχνίδια της εθιστικά, ανεξαρτήτως τίτλου και ηλικιακού στόχου. Ξεκινάς και βλέπεις ενα χαζοχαρούμενο setting και τον Kirby που ξέρετε πως ειναι. Προχωράς και ξαφνικά συνειδητοποιείς οτι έχει διάσπαρτες τοσες έξυπνες ιδέες που θες να παίξεις μεχρι το τελος. Εξαιρετική δουλειά!!!
    Όσον αφορά στο "μπέρδεμα" δε θα διαφωνήσω ιδιαίτερα, αλλα αν προσέξεις λίγο τις οδηγίες που σου δίνει και αυτές μέσα στο pause menu, τότε γίνονται πιο απλα τα πράγματα.


    Δημητρη, απο τις ελάχιστες φορές που θα διαφωνήσω με ποστ σου.
    Το 3DS αν και έχει κλείσει τα 7 χρονιάς πλέον, έχει λόγο ύπαρξης. Έχουν ανακοινωθεί νέα παιχνίδια για δαυτο και φαίνεται πως παει φουλ και για όλο το 18!!! Τωρα...
    ...αλλα παιχνίδια έχει το ενα και αλλα το αλλο. Μάλιστα, κάποια παιχνίδια του 3DS δε γινεται να υπάρχουν στο Switch, λόγω της διπλής οθόνης.
    Επισης, πως ειναι το Switch πιο φορητο απο το 3DS;;;;; Ίσα ίσα που λόγω μεγέθους, το Switch ειναι "λιγότερο" φορητο απο το 3DS που χώρα και σε μια τσέπη.
    Να διευκρινησω. Τα εχουμε πει τηλεφωνικα , εγω το switch το πηρα για κονσολα αντιστοιχη ps4, xbox one. Στην πορεια ομως διαπιστωσα οτι με τραβαει πιο πολυ να το χρησιμοποιω ως φορητο παρα docked. Εκει παει το σχόλιο μου, όχι οτι ειναι πιο φορητο απο το 3ds.

    Αν και αν το πιασουμε λιγο διαφορετικα η μικροτερη οθονη του 3ds εμενα με κουραζε. Βεβαια μιλαμε για τελειως φορητο μηχανημα , με δευτερη οθονη οποτε ειναι αδικη η συγκριση.

    Και τελος δε νομιζω οτι καποιος μπορει να συντηρησει και switch και 3ds. Οχι μονο οικονομικα (με τη Nintendo οι τιμες ειναι εξωφρενικες) αλλα και απο θεμα χρονου. Ποσο χρονο να διαθεσεις σε 2 φορητες κονσολες?

    Spoiler!

  15. #593
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    Να διευκρινησω. Τα εχουμε πει τηλεφωνικα , εγω το switch το πηρα για κονσολα αντιστοιχη ps4, xbox one. Στην πορεια ομως διαπιστωσα οτι με τραβαει πιο πολυ να το χρησιμοποιω ως φορητο παρα docked. Εκει παει το σχόλιο μου, όχι οτι ειναι πιο φορητο απο το 3ds.

    Αν και αν το πιασουμε λιγο διαφορετικα η μικροτερη οθονη του 3ds εμενα με κουραζε. Βεβαια μιλαμε για τελειως φορητο μηχανημα , με δευτερη οθονη οποτε ειναι αδικη η συγκριση.

    Και τελος δε νομιζω οτι καποιος μπορει να συντηρησει και switch και 3ds. Οχι μονο οικονομικα (με τη Nintendo οι τιμες ειναι εξωφρενικες) αλλα και απο θεμα χρονου. Ποσο χρονο να διαθεσεις σε 2 φορητες κονσολες?
    Όπως το θέτεις τωρα, συμφωνώ μεχρι σημείο στίξης!!!!!
    Στο μεταξύ, να πω εδώ πως της Ν, άσχετα με το οτι το Switch πουλά σα τρελό, δε της "έκατσε" στο ακριβώς το σχέδιό της. Τι θέλω να πω... Οι περισσότεροι, εμου συμπεριλαμβανομένου, το χρησιμοποιούν σα φορητο και λιγότερο στην docked μορφή του. Με εξαίρεση το Zelda, σχεδόν ολα τα υπολοιπα παιχνίδια τα εχω παίξει σα φορητο. Στο σπίτι...!!!!!
    Όσο για το αν μπορεί κανεις να συντηρήσει 2 φορητές κονσόλες, το "φορητές" ειναι περιττό. Σκέτο κονσόλες. Το παιχνιδι ειναι παιχνιδι είτε σε home concole είτε σε φορητή και ο χρόνος που δαπανούμε σε αυτο ο ίδιος. Προσωπικά εγώ με το PS4 και το Switch είμαι υπέρκαλυμμένος!!! Κάποια στιγμή θα πάρω με κάποια ευκαιρία και το 3DS, περισσότερο για κάποιες αποκλειστικότητες και τη Virtual Console, μια και δε βλέπω να βγαίνεις σύντομα στο Switch.

    Y.Γ. Δοθείσης της ευκαιρίας, να πω οτι σε λίγα λεπτά θα πραγματοποιηθεί ένα gaming "όνειρο" που είχα απο μικρός. Φανατικοτατος του Street Fighter 2 (με άπειρο μέταλλο στα arcades), ονειρευόμουν να το είχα σε φορητή μορφή. Αλλα ακριβώς όπως ήτανε στα Arcades!!!! Σήμερα, λοιπόν, αφου το έβαλε ο Κωτσόβολος στα 20 ευρώ για το Switch, το τσίμπησα χαλαρά!!!!!! Και θα το απολαύσω!!!!!

  16. #594
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Εγώ δεν βλέπω pokemon να βγάζουν, δεν ξέρω αν είναι για μικρούς αλλά μου αρέσουν.
    Περιμένω μήπως βρω κ καμία προσφορά να πάρω το Zelda.


    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  17. #595

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonpaul View Post
    Οι περισσότεροι, εμου συμπεριλαμβανομένου, το χρησιμοποιούν σα φορητο και λιγότερο στην docked μορφή του.
    Αυτο οφειλεται στο γεγονος οτι σαν φορητη την κονσολα την συγχωρεις περισσοτερο απο οτι σαν docked mode και φυσικα εξαρταται και απο το παιχνιδι που παιζεις.
    Κοινως σαν φορητη κονσολα μπορεις πιο ευκολα να ''χωνεψεις'' τα 30fps του doom,αλλα σε dock mode ποιος θα το αγορασει για να το παιξει χειροτερα απο ολες τις αλλες εκδοσεις αλλα και σε 3πλασια τιμη?

    Για τα περι Street fighter αναμονη για την anniversary εκδοση τον Μαιο αν δεν κανω λαθος.

  18. #596
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Spoiler!

  19. #597
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Επιτέλους βρήκα το παιχνίδι σε καλή τιμή.
    Αντε να αρχίσω το Zelda να δω τι λέει.
    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Christos33; 07-03-2018 at 18:02.

    xbox:Christoforo7s

  20. #598
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Πριν το ξεκινήσεις, βεβαιώσου οτι δεν εχεις άλλες εκκρεμότητες...

  21. The Following 2 Users Say Thank You to Dragonpaul For This Useful Post:

    Christos33 (07-03-2018),kostasb13 (10-03-2018)

  22. #599
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonpaul View Post
    Πριν το ξεκινήσεις, βεβαιώσου οτι δεν εχεις άλλες εκκρεμότητες...
    Δυστυχώς έχω πολλά

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  23. #600
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Ή ξεχνα τα για αρκετό καιρό, ή τελείωνε τα και ξεκινα μετα το Zelda!!!!

  24. The Following User Says Thank You to Dragonpaul For This Useful Post:

    Christos33 (07-03-2018)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •