Page 44 of 68 FirstFirst ... 3440414243444546474854 ... LastLast
Results 861 to 880 of 1349

Thread: Nintendo Switch

  1. #861
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    ασε σου λεω με τρωει εντονα το χερι μου για switchακι. μολις παει λιγο κατω απο 300,γιατι ειναι ηδη στα 300 τωρα,εχω φυγει για αγορα.
    που λες τη συνδρομη για τα παιχνιδια τη θελω. επισης ειδα αυτο το καινουριο snes controller και κατουρηθηκα! δεν εχω καταλαβει ομως πως μπορει κανεις
    να το παραγγειλει,κατι με τη συνδρομη παιζει παλι...
    Την συνδρομή την θέλεις κυριότερα για τα cloud saves. Τα NES/SNES παιχνίδια είναι ένα τυράκι καλό μεν αλλά όχι και κάτι που δεν γίνεται και με άλλες συσκευές και καλύτερα μιας και η Nintendo στουκάρει στα δικαιώματα των 3rd party κυρίως.

    Όσον αφορά την συνδρομή την ίδια, με μια τυρόπιτα παραπάνω, αγοράζεις και το Family πλαν, όπου μέχρι και 7 άτομα μπορούν να μοιραστούν το ήδη χαμηλό κόστος της.

    Όσον αφορά τα παιχνίδια όπως λέει και ο dragon παραπάνω, δεν έχει μόνο όλα, αλλά τα καλύτερα indies όπως και αυτά που απλά δεν πάνε σε άλλα συστήματα, γιατί απλώς ...τα αγνοούν. Τυράκι φυσικά και αντίστοιχα exclusive της MS όπως π.χ. Ori που μπορείς να παίξεις στο σύστημα.
    Και για να λέμε την αλήθεια σε ένα σύστημα που θα το παίξεις το ίδιο όπως και στα ps/xbx, η φορητότητα κερδίζει κατά κράτος.

    No brainer που λέμε για το συγκεκριμένο είδος παιχνιδιών.

    Όσον αφορά την τιμή, υπάρχει και το lite, το οποίο ναι μεν bang for buck δεν συγκρίνεται με το καινούργιο μοντέλο που κυκλοφορεί τώρα αλλά σε απόλυτα νούμερα είναι φθηνό ήδη.

    Στο black friday άνετα θα διατίθεται και στην κανονική του τιμή στα 199eur και στην χώρα μας.

  2. The Following 2 Users Say Thank You to Sir_Teraflop For This Useful Post:

    christos-sonyboy (08-09-2019),Dragonpaul (08-09-2019)

  3. #862
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Επειδή τα Xbox/PS4 είναι τάχα μου "κονσόλες για ενήλικους" χάνουμε αυτό το αριστούργημα.




  4. #863
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Επειδή τα Xbox/PS4 είναι τάχα μου "κονσόλες για ενήλικους" χάνουμε αυτό το αριστούργημα.


    Θα έχει πολύ χαβαλέ όντως! Ο ήχος όταν κάνει σουτ που ακούγεται σαν σφαλιάρα, όλα τα λεφτά! LOL
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  5. #864
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default



    Είναι πανέμορφο και μόνο να το βλέπεις! Θα το παίξουμε κιόλας σε λίγες μέρες!

    Last edited by WolfRathmA; 12-09-2019 at 15:42.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  6. #865
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by Vengeance 64 View Post
    Όσον αφορά τα παιχνίδια όπως λέει και ο dragon παραπάνω, δεν έχει μόνο όλα, αλλά τα καλύτερα indies όπως και αυτά που απλά δεν πάνε σε άλλα συστήματα, γιατί απλώς ...τα αγνοούν.
    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Επειδή τα Xbox/PS4 είναι τάχα μου "κονσόλες για ενήλικους" χάνουμε αυτό το αριστούργημα.
    Τι λέγαμε?

    Πάντως τα πράγματα δεν είναι τόσο ζοφερά. Δες και το Legendary Eleven που είναι arcadeίλα και αυτό του παρελθόντος με Super Shots, αθάνα μαλλιά στους παίκτες κλπ., κάτι σαν το Tecmo World Cup για να καταλάβεις αν και λίγο πιο αργό από αυτό που πόσταρες.

    Το έχω (παίξει) στο Switch και αναμένεται σύντομα και για το PS4.

    Ένα πράγμα θα σου πω: Κερδίζεις κάρτες/στικεράκια που τα βάζεις σε βιβλίο στυλ Panini και είναι abilities (modifiers στην πραγματικότητα) που χρησιμοποιείς in game όπως π.χ. ο διαιτητής να σφυρίζει υπέρ σου.

    Κλαίω λέμε.

  7. The Following User Says Thank You to Sir_Teraflop For This Useful Post:

    Lefteris_X (12-09-2019)

  8. #866

    Default

    τελικα το πηρα,ειπαμε με ετρωγε ο κωλος μου! ρε'σεις τι μικρο και ελαφρυ που ειναι αυτο. ξεκινησα με donkey kong tropical freeze και επεται συνεχεια.
    το φοβαμαι λιγο οταν το βαζω για να παιξω στην tv. λετε απο το βαλε βγαλε (με τροπο παντα) να γρατζουνιστει καμια οθονη? μεχρι στιγμης οι εντυπωσεις ειναι
    πολυ καλες παντως.

  9. The Following 2 Users Say Thank You to christos-sonyboy For This Useful Post:

    Dragonpaul (24-09-2019),Sir_Teraflop (23-09-2019)

  10. #867
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    τελικα το πηρα,ειπαμε με ετρωγε ο κωλος μου! ρε'σεις τι μικρο και ελαφρυ που ειναι αυτο. ξεκινησα με donkey kong tropical freeze και επεται συνεχεια.
    το φοβαμαι λιγο οταν το βαζω για να παιξω στην tv. λετε απο το βαλε βγαλε (με τροπο παντα) να γρατζουνιστει καμια οθονη? μεχρι στιγμης οι εντυπωσεις ειναι
    πολυ καλες παντως.
    Δεν του έβαλες Gorilla Glass v5?

    Θα στο σκίσει το dock

    - - - Updated - - -

    Άστο στο dock και πάρε glass protector. Και με αυτό βέβαια θα σου γρατσουνίσει την πλάτη του.... Είναι το ίδιο σκατο-υλικό που το πιάνεις και είναι σαν να χαϊδεύεις άμμο?

  11. #868
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Καλορίζικο! Θα καταλάβεις γιατί η Νιντεντο (που έχει γενέθλια σήμερα είναι 130 ετών!) είναι αυτή που είναι.

    Και παράλληλα θα απορήσεις γιατί Sony και MS δεν βγάζουν έστω 1-2-3 τέτοια παιχνίδια στα μηχανήματά τους. (Luigi Mansion, Donkey, Mario Bros, Mario Odyssey, Kart, Toad Island κλπ)

    Και πάλι καλορίζικο. Όσο για το βγάλε-βάλε, ναι, με προσοχή. Όχι χράπα-χρούπα λες και είναι κοντόκαννη καραμπίνα! λολ

    Όπως σου προτείνει και ο Σταύρος από πάνω, ένα κατιτίς προστατευτικό θα το χρειαστείς.

  12. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    christos-sonyboy (24-09-2019)

  13. #869
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Καλορίζικο! Θα καταλάβεις γιατί η Νιντεντο (που έχει γενέθλια σήμερα είναι 130 ετών!) είναι αυτή που είναι.

    Και παράλληλα θα απορήσεις γιατί Sony και MS δεν βγάζουν έστω 1-2-3 τέτοια παιχνίδια στα μηχανήματά τους. (Luigi Mansion, Donkey, Mario Bros, Mario Odyssey, Kart, Toad Island κλπ)

    Και πάλι καλορίζικο. Όσο για το βγάλε-βάλε, ναι, με προσοχή. Όχι χράπα-χρούπα λες και είναι κοντόκαννη καραμπίνα! λολ

    Όπως σου προτείνει και ο Σταύρος από πάνω, ένα κατιτίς προστατευτικό θα το χρειαστείς.
    Το OG switch έχει αυτή την μαλακία βαφή από πίσω λες και είναι γόμα. Φαντάσου έφαγα γρατσουνιά στην πίσω πλευρά, προσπαθώντας να ανοίξω την σκατοθύρα/Stand από πίσω την πρώτη φορά και το μεταλλικό έλασμα με "κέρασε" κανονικότατα το scratch και λέω δεν γαμιέται? Θα το σβήσω στο πλαστικό με την παλιά κλασσική συνταγή της "γόμας".

    Αμ δε... Είναι τόσο (τρι-3x) μπουρδέλο που ναι μεν έσβησα την γρατσουνιά αλλά και το χρώμα πήγε για μανιτάρια.

    Μεταξύ της οθόνης και των drift joycon, είμαι τυχερός που το πούλησα στην τιμή που το πούλησα.

  14. The Following User Says Thank You to Sir_Teraflop For This Useful Post:

    christos-sonyboy (24-09-2019)

  15. #870

    Default

    ευχαριστω παιδια! ναι παντα με προσοχη το βαζω και το βγαζω (ακουστηκε καπως αυτο ε?χαχαχα)
    σταυρε εχω παρει και τη θηκη για να το μεταφερω ως handheld,εχει μεσα δωρο ενα αυτοκολλητο προστατευτικο,λες να το βαλω ε?

  16. #871
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    AXAXAXXAXAAXXAAX
    Γενικώς όταν το βάζεις και το βγάζεις θέλει την προσοχή του. (κλαίω)

    Ιδιαίτερα όταν είναι ευαίσθητο. (έχω ΠΕΘΑΝΕΙ)

  17. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    christos-sonyboy (24-09-2019)

  18. #872
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    ευχαριστω παιδια! ναι παντα με προσοχη το βαζω και το βγαζω (ακουστηκε καπως αυτο ε?χαχαχα)
    σταυρε εχω παρει και τη θηκη για να το μεταφερω ως handheld,εχει μεσα δωρο ενα αυτοκολλητο προστατευτικο,λες να το βαλω ε?
    Τζαμάκι πάρε καλύτερα κατά προτίμηση επώνυμο (orzly π.χ.). Η ζελατίνη μπορεί αν δεν είναι καλή να σου αλιώσει χρώματα και φωτεινότητα, το δε τζαμάκι αν είναι της πλάκας να κάνει τη συσκευή να μπαίνει πιο δύσκολα στο Ντοκ.

  19. #873

    Default

    Thanks
    Και κάτι άλλο,έχει γρατζουνιστει και σε άλλους από κάτω? Δεύτερη μέρα και έχει κάτι πολύ μικρές γρατζουνιές στο κάτω μέρος. Τόσο ευαίσθητο πια?

  20. #874
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    τελικα το πηρα,ειπαμε με ετρωγε ο κωλος μου! ρε'σεις τι μικρο και ελαφρυ που ειναι αυτο. ξεκινησα με donkey kong tropical freeze και επεται συνεχεια.
    το φοβαμαι λιγο οταν το βαζω για να παιξω στην tv. λετε απο το βαλε βγαλε (με τροπο παντα) να γρατζουνιστει καμια οθονη? μεχρι στιγμης οι εντυπωσεις ειναι
    πολυ καλες παντως.
    Καταρχην καλορίζικο και να το χαρείς!!!!
    Οπως σου είπαν τα παιδιά πιο πάνω, πάρε να του βάλεις γυαλί και όχι ζελατίνα, καθώς η δεύτερη αλλοιώνει τα χρώματα εαν ειναι κακής ποιότητας. Εγώ του εχω βάλει γυαλί και ειναι οκ η οθόνη. Να φανταστείς το βάζω σχετικά απρόσεκτα στο dock και με δύναμη καμιά φορα (έως και ανάποδα το εχω βάλει κάποιες φορές) αλλα γρατζουνιές στο πίσω μέρος δεν εχω δει. Ίσως ειναι τυχαίο το τι θα "κάτσει" στον καθένα.
    Οσον αφορά στα παιχνίδια... Ξεκίνησες με δυνατό τίτλο. Δύσκολο να το τερματισεις και εξαιρετικά δύσκολο να το τερματισεις έχοντας κανει τα πάντα. Να ξέρεις οτι εαν δώσεις στο Switch τη σημασία που του αρμόζει, θα περάσεις πολύ πολύ καλα μαζι του!!! Έχει δίκιο ο Λευτερης που συνοψίζει αυτο που λέω με δυο φράσεις. Θα καταλάβεις γιατί gameplay>γραφικά. Όχι οτι θα σε χαλάσουν τα γραφικά του Switch... Μια χαρά ειναι, ειδικότερα εαν σκεφτείς οτι το παίρνεις και μαζι σου.
    Τιτλους μπορώ να σου προτείνω παρα πολλούς, αλλα θα σου πω μερικούς κλασικούς. Zelda (BOTW, Links Awakening), Mario Odyssey, Mario Bros U Deluxe, Mario Kart, Smash, Octopath Treveler, Wonder Boy (και τα δυο), Tetris 99 (αυτο απαγορεύεται να μη το κατεβάσεις), Xenoblade Chronicles 2 και η λίστα δεν τελειώνει. Αλλα η μαγεία ειναι στα indies. Και στο λέει κάποιος που δε τρελαίνεται για δαύτα...
    Περιμένω περισσότερες εντυπώσεις!

  21. The Following 2 Users Say Thank You to Dragonpaul For This Useful Post:

    christos-sonyboy (25-09-2019),Sir_Teraflop (25-09-2019)

  22. #875

    Default

    Το πηρα και εγω το Lite (turquoise). Nομιζα οτι θα αντεχα μεχρι να βγλαει η Atlus καποιο τιτλο, αλλα δεν...
    Aγορασα και μια θηκη για να το εχω μεσα γιατι δεν ειναι σαν το 3DS που κλεινει και ευκολα μπορει να γινει η στραβη.
    Ομορφη και ελαφρια συσκευη.

    Ηθελα να το παρω μαζι με το Xenoblade 2 αλλα δυστυχως δεν το βρηκα στο συγκεκριμενο καταστημα και ετσι πηγα στην αμεσως επομενη επιλογη που ηταν το Breath of the Wild.

    Μπορω να πω οτι μου αρεσει περισσοτερο απο οτι περιμενα αφου φοβομουν την αλλαγη σε open world μιας και δεν ειμαι φαν της μοδας αυτης. Η τουλαχιστον δεν πιστευω οτι μπορει να λειτουργησει παντου ικανοποιητικα. Φαινεται οτι επασα εξω. Πιστευα οτι θα μου ελειπαν τα μεγαλα Dungeons που ηταν σημα κατατεθεν της σειρας αλλα τελικα δεν με ενοχλει ετσι οπως τα εχουν "τεμαχισει".
    Ο κοσμος ειναι πανεμορφος, το παιχιδι δεν ειναι πια ευκολο αφου δεν ειναι λιγες οι φορες που εχω συναντησει εχθρους που σε τελειωνουν με ενα μονο χτυπημα αφαιροντας σου τουλαχιστον 5 καρδιες. Βασικα ουτε Final boss στα παλιωτερα Zelda δεν θυμαμαι να σου αφαιρουσαν τοσες καρδιες με ενα χτυπημα.Το γεγονος οτι τα οπλα σπανε μετα απο ελαχιστα χτυπηματα δεν με ενοχλει καθολου και γενικα πρωσπαθω να συνηθισω τη μεταβαση απο παιχνιδι με 2 με 3 οπλα και αλλες τοσες πανοπλιες σε παιχνιδι με +3 +4 +5 +6 κτλ.

    Ειμαι ακομα στην αρχη
    Spoiler!
    αλλα πιανω τον εαυτο μου να περιμενω πως και πως να χαθω μεσα στο κοσμο του, πραγμα οχι και τοσο συνηθες στις μερες μας.

  23. The Following 2 Users Say Thank You to AgentPrinny007 For This Useful Post:

    chronohill (24-09-2019),Dragonpaul (24-09-2019)

  24. #876

    Default

    ευχαριστω παυλο
    σιγουρα οι επομενοι τιτλοι που θα παρω θα ειναι αυτοι που αναφερεις συν luigi's mansion 3

  25. #877
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    ευχαριστω παυλο
    σιγουρα οι επομενοι τιτλοι που θα παρω θα ειναι αυτοι που αναφερεις συν luigi's mansion 3
    Επέτρεψε μου να σου δώσω 2 συμβουλές επειδή σε βλέπω να έχεις OCD σαν και εμένα

    - Πάρε θήκες σιλικόνης για τα Joycon. Ειδικά αν έχεις παιδιά. Ξεβάφουν/επηρεάζονται αρκετά περισσότερα από τα ματ/σαγρέ χειριστήρια που έχουμε στα xbox/ps.

    - Αν σκοπεύεις να χρησιμοποιήσεις το tabletop mode, πάρε ένα ξεχωριστό stand, για να μην χρειάζεται να χρησιμοποιείς το "ενσωματωμένο" του που λειτουργεί και ως πορτάκι για την SD, γιατί κάποια στιγμή άνοιξε - κλείσε, θα σταματήσει την λειτουργία του "κλείσε".

    Για παράδειγμα:



    - Αγόρασε και το Mario Party

  26. The Following User Says Thank You to Sir_Teraflop For This Useful Post:

    christos-sonyboy (25-09-2019)

  27. #878

    Default

    thanks σταυρο! οτι αλλη απορια εχω θα σου στειλω μηνυμα για να μη σπαμαρω εδω.

  28. The Following User Says Thank You to christos-sonyboy For This Useful Post:

    Sir_Teraflop (25-09-2019)

  29. #879
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Ότι θες στην διάθεσή σου. Το έχω μελετήσει το σύστημα (όπως όλα δηλαδή) και έχω βρει λύσεις εκεί που δεν έβρισκε κανείς!

    (Ναι ξέρω ακούστηκε πολύ Star-Trek αυτό )

  30. The Following User Says Thank You to Sir_Teraflop For This Useful Post:

    christos-sonyboy (25-09-2019)

  31. #880

    Default

    σε κατι τετοια για 'σενα και τον λευτερη,δεν εχω καμια αμφιβολια.μαγκα μου εγκυκλοπαιδειες ειστε και οι δυο.

  32. The Following 2 Users Say Thank You to christos-sonyboy For This Useful Post:

    Lefteris_X (25-09-2019),Sir_Teraflop (25-09-2019)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •