Page 64 of 68 FirstFirst ... 1454606162636465666768 LastLast
Results 1,261 to 1,280 of 1349

Thread: Nintendo Switch

  1. #1261
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Το €349 είναι πρόσφατο (παγαποντιά της CD Media?) και κοροϊδία ολκής για 16-20nm SoC!

    Μου θυμίζει υπερτιμολογήσεις εποχής ITOCHU/Nortec... βαράγανε στο κεφάλι αβέρτα τότε, αλλά ήταν και άλλες εποχές.
    Πάντως και με ένα Search βρήκα κάτι άρθρα που λένε για pre orders στα 339€ και 350€. Το ένα μάλιστα της Media Markt.
    Και στο Wikipedia σαν launch price έχει τα 329€ για Ευρώπη.

    https://mediatrends.mediamarkt.gr/ni...ada-3-martiou/

    https://www.maxmag.gr/gaming/nintendo-switch/



    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  2. #1262
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Console exclusive μέχρι νεωτέρας:

    Sky: Children of Light now on Nintendo Switch and features two modes - Performance and Graphics

    https://mynintendonews.com/2021/06/3...-and-graphics/

    Θα έχει ενδιαφέρον να δούμε αν θα παγιωθούν τα 2 modes σε αυτή την γενιά, γιατί βλέπω μια «τάση» προς τα εκεί...

  3. The Following User Says Thank You to psx3 For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (02-07-2021)

  4. #1263
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Να το!! 8 Οκτωβριου!!

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  5. The Following 5 Users Say Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    Giannis1979 (06-07-2021),jk_blue_tiger (06-07-2021),panos74gr (06-07-2021),PDS (06-07-2021),psx3 (06-07-2021)

  6. #1264
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Ωραία τα QoL improvements, αλλά τίποτα για SoC δεν βλέπω, ούτε καμία αναφορά για DLSS.

    Πάλι Tegra X1 θα έχει; Αν έχει κάτι καλύτερο, θα πρέπει να το διαφημίζουν από τα μπαλκόνια με ντουντούκες.

  7. #1265
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Ωραία τα QoL improvements, αλλά τίποτα για SoC δεν βλέπω, ούτε καμία αναφορά για DLSS.

    Πάλι Tegra X1 θα έχει; Αν έχει κάτι καλύτερο, θα πρέπει να το διαφημίζουν από τα μπαλκόνια με ντουντούκες.
    Ναι δεν είναι το Pro μοντέλο (αν υπάρξει ποτέ). Trollαρει κανονικά η Nintendo
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  8. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    psx3 (06-07-2021)

  9. #1266
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Bummer... εκτός αν πουν περισσότερα αργότερα.

  10. #1267
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Bummer... εκτός αν πουν περισσότερα αργότερα.
    Το είπαν στο Verge ότι δεν έχει άλλο επεξεργαστή ή περισσότερη RAM
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  11. #1268

    Default

    Αν είχαν βάλει bt θα το ακεφτομουν
    Η μεγαλύτερη oled δεν με συγκινεί τόσο για να αναβαθμίσω συσκευή

  12. #1269
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Η OLED μια χαρά τυράκι είναι για portable users, αλλά αδιάφορη για TV/docked usage. 10 χρόνια μετά συγκριτικά με το PS Vita, αλλά κάλλιο αργά παρά ποτέ!

    Ελπίζω να έχουν στα σκαριά και κανά home console edition, μπας και ολοκληρωθεί η «οικογένεια συσκευών» (NX) που είχε οραματιστεί ο Iwata...

  13. #1270
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Άσχετο, αλλά τώρα πρόσεξα ότι έχει μπόλικα dislikes το video. Εμφανώς δεν το πήρε καλά ο κόσμος.

    Γενικώς η Ninty σαν να καβάλησε καλάμι μου φαίνεται, γιατί μπουσταρισμένη/iterative console πάντα έβγαζε στα φορητά της: GBC, DSi, New 3DS.

    Μόνο το Switch παραμένει στην αρχαιολογία SoC του 2015... "because reasons".

  14. #1271
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    10 χρόνια μετά συγκριτικά με το PS Vita, αλλά κάλλιο αργά παρά ποτέ!
    Να λέμε και του στραβού το δίκιο, το Vita ήταν πολύ μπροστά για την εποχή του.

  15. The Following User Says Thank You to odytsak For This Useful Post:

    psx3 (07-07-2021)

  16. #1272
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by odytsak View Post
    Να λέμε και του στραβού το δίκιο, το Vita ήταν πολύ μπροστά για την εποχή του.
    Ήταν το άτιμο... αν η Sony το χειριζόταν καλύτερα (σε κάποιο εναλλακτικό σύμπαν)...

  17. #1273

    Default

    Unpopular opinion, καταλαβαινω οσους κραζουν την Nintendo, αλλα εγω τη γουσταρω. Και αυτα που πουλαει και οτι δεν ριχνει τις τιμες και πως ειναι στο δικο της συμπαν, αδιαφοροντας για PS-Xbox και για την τιμολογιακη της πολιτικη.

    Μιλαω εκ του ασφαλους, δεν θα πω ψεματα, διοτι κονσολα της εχω να αγορασω απο το Wii. Μου αρεσει ομως που χαραζει την δικη της πορεια. Against Modern Football, που λενε.

    Χαραζει τον δικο της δρομο, οπως βολευει την ιδια και τελικα δικαιωνεται. Ομορφα παιχνιδια, τα οποια παιζεις για να διασκεδασεις. Οχι για να δεις αν η σκια του γκαζον ειναι οσο αληθοφανης πρεπει, οχι για να κανεις βαθυ ψυχογραφημα των χαρακτηρων στα παιχνιδια. Απλη και ατοφια διασκεδαση.

    Βγαζει το 2017 κονσολα με specs μια γενια πισω. Βγαινει νεα γενια και αρχιζουν οι insiders τις φημες τους για switch pro, ερχεται και τους πετσοκοβει, με μια αλπη αναβαθμιση στην οθονη.

    Στοχος μου ειναι να παω για ps5, ομως με ολη την κατασταση της διαθεσιμοτητας ξενερωνω λιγο, οποτε το εχω βγαλει απο το μυαλο μου, μεχρι να υπαρχει επαρκες αποθεμα και να μην ειμαι με το δακτυλο στην σκανδαλη, μηπως βγει για 10 λεπτα για παραγγελια στο πλαισιο.

    Μεχρι τοτε, εχει αρχισει να μπαινει στο μυαλο μου κανα μεταχειρισμενο switch με 3-4 παιχνιδακια.

  18. #1274
    Advanced Member nikosarg's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    393
    PSN ID
    k-r-o-n-o-s666
    Name
    Νικος

    Default

    Υπαρχει παλι και η αλλη αναγνωση, ολοι οσοι πηραν switch τον τελευταιο 1.5 χρονο δεν θα στεναχωρηθουν οτι εχουν ενα ξεπερασμενο μοντελο ουτε οτι τα παιχνιδια θα δινουν καλυτερα αποτελεσματα σε μια pro εκδοση. Οτι εχουν αυτοι θα εχουν οι καινουργιοι. Εμενα περισσοτερο με ξενιζει το γεγονος οτι δεν αντικαθιστα το υπαρχον μοντελο στην ιδια τιμη, αλλα κραταει το τωρινο και βγαζει το oled edition 50 δολλαρια (η ευρω αναλογα με την περιπτωση) ακριβοτερα. Μιλαμε για 349, διολου ευκαταφρονητο ποσο. Τωρα βεβαια αν η αγορα απαντησει με πωλησεις και νουμερα, τοτε οι αλλοι ειναι που πρεπει να σκεφτουνε τι κανουνε λαθος και η nintendo καταφερνει να πουλαει soc τεχνολογιας 2015 εν ετη 2021 σε παραπλησια τιμη που αυτοι πουλανε 5ης γενιας κονσολες.

  19. The Following User Says Thank You to nikosarg For This Useful Post:

    Brazhlias (07-07-2021)

  20. #1275
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Μέχρι στιγμής πάντως έχουμε 2 κονσόλες/SKUs (Lite, OLED) ως "fanservice" για τους portable users... μια φτηνή (για τα παιδιά) και μια ακριβή/premium (για τους μεγάλους).

    Εδώ Ελλάδα σιγά μην έχει €349, αφού η CD Media βάζει καπέλο. Όσο ένα PS5 digital θα ζητάνε!

  21. #1276
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Γλέντια:

    https://www.mediamarkt.de/de/product...n-2749171.html
    https://www.mediamarkt.de/de/product...n-2749170.html

    Αυτά τα κουλά με το καπέλο +50€ στην MSRP μόνο η Ninty τα κάνει!

    Το βλέπω να ζητάει 500άρικο το Switch Pro/Switch 2 και θα θεωρείται και φτηνό (αφού το iPhone ζητάει 1000άρικο).

  22. #1277

    Default

    True

    Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  23. The Following 3 Users Say Thank You to Giannis1979 For This Useful Post:

    Brazhlias (14-07-2021),panos74gr (07-07-2021),psx3 (07-07-2021)

  24. #1278
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default


  25. #1279
    Elite drifterx's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Salonica
    Posts
    638
    Name
    Μάνος

    Default

    https://www.public.gr/product/ninten...ons_category_3

    Στα 380 η νέα oled κονσόλα στην Ελλάδα.

    Το λες και ευκαιρία το 30ευρω καπέλο στο oled σε σχέση με το 50ευρω καπέλο σε απλό και lite!

  26. #1280
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    380 ευρώ για το Σουιτς Ε;
    ωραιος


Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •