Page 45 of 68 FirstFirst ... 3541424344454647484955 ... LastLast
Results 881 to 900 of 1349

Thread: Nintendo Switch

  1. #881
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    ΧΑΧΑΑΧΑΧΧΑΑΧ να 'σαι καλά ρε συ Χρήστο!

    (και προσοχή πως το βάζεις-βγάζεις μην ξεχνιόμαστε )

  2. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    christos-sonyboy (26-09-2019)

  3. #882
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonpaul View Post
    Τιτλους μπορώ να σου προτείνω παρα πολλούς, αλλα θα σου πω μερικούς κλασικούς. Zelda (BOTW, Links Awakening), Mario Odyssey, Mario Bros U Deluxe, Mario Kart, Smash, Octopath Treveler, Wonder Boy (και τα δυο), Tetris 99 (αυτο απαγορεύεται να μη το κατεβάσεις), Xenoblade Chronicles 2 και η λίστα δεν τελειώνει. Αλλα η μαγεία ειναι στα indies. Και στο λέει κάποιος που δε τρελαίνεται για δαύτα...
    Περιμένω περισσότερες εντυπώσεις!
    Τα wonder boy αξιζουν; το ρωτάω γιατί έχω σκεφτεί ουκ ολίγες φορές να τα πάρω αλλά μέχρι στιγμής δεν το έχω κάνει. Είναι και λιγο ακριβά....
    Επίσης πέρα από τα dragon's trap και monsterboy, φαντάζομαι είναι αυτά τα δύο που αναφέρεις, υπάρχει και το wonderboy returns remix, remake του κλασικού....δεν ξέρω ειλικρινά πόσα χρηματα είχα χαλασει και πόσες ώρες είχα παίξει στα arcades αυτο το παιχνίδι.

  4. #883
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by kostasb13 View Post
    Τα wonder boy αξιζουν; το ρωτάω γιατί έχω σκεφτεί ουκ ολίγες φορές να τα πάρω αλλά μέχρι στιγμής δεν το έχω κάνει. Είναι και λιγο ακριβά....
    Επίσης πέρα από τα dragon's trap και monsterboy, φαντάζομαι είναι αυτά τα δύο που αναφέρεις, υπάρχει και το wonderboy returns remix, remake του κλασικού....δεν ξέρω ειλικρινά πόσα χρηματα είχα χαλασει και πόσες ώρες είχα παίξει στα arcades αυτο το παιχνίδι.
    Θα χαλαστείς. Μην αφήσεις την νοσταλγία να σε παρασύρει.

    Περίμενε για demo.

    - - - Updated - - -

    Όχι τίποτα άλλο αλλά ζητάνε νεφρό....

  5. #884
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Παίζω Zelda και είμαι καλά. Υπέροχο, πανέμορφο...

  6. The Following 5 Users Say Thank You to kostasb13 For This Useful Post:

    Christos33 (04-10-2019),DJTaurus (04-10-2019),panos74gr (05-10-2019),Sir_Teraflop (05-10-2019),WolfRathmA (07-10-2019)

  7. #885
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by kostasb13 View Post
    Παίζω Zelda και είμαι καλά. Υπέροχο, πανέμορφο...

    Αυτή τη μαγεία και θαλπωρή που μου δίνει αυτό το παιχνίδι (για το breath of the wild λέω, δεν ξέρω αν μιλάς για το link's awakening), δεν μου την έχει δώσει πότε κάποιο άλλο παιχνίδι. Αυτό το συναίσθημα, δεν το έχω αισθανθεί ξανά με άλλο τίτλο. Σίγουρα από τα καλύτερα παιχνίδια που έχω παίξει μέχρι στιγμής στη ζωή μου. Το είχα τελειώσει και τώρα το ξεκίνησα πάλι από την αρχή για να παίξω και τα DLC που δεν είχα παίξει.

    Τα λόγια κάποιες φορές δεν μπορούν να περιγράψουν τι εστι αυτό το ΕΠΟΣ.
    Last edited by WolfRathmA; 07-10-2019 at 14:50.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  8. The Following 2 Users Say Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    DJTaurus (07-10-2019),kostasb13 (07-10-2019)

  9. #886
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Για το link's awakening μιλάω το οποίο εννοείται το συνιστώ ανεπιφύλακτα αν ακόμα δεν το έχεις παίξει. Το τελείωσα χθες, έχοντας ψάξει ότι υπάρχει στο χάρτη, ενα ακομα διαμαντι για το switch. Σε αναμονή τωρα για το luigi's mansion τελος του μηνα.

    Για το breath of the wild δεν χρειάζονται πολλές αναλυσεις, όπως το λες και εσύ, έπος!

  10. #887
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Αυτή τη μαγεία και θαλπωρή που μου δίνει αυτό το παιχνίδι (για το breath of the wild λέω, δεν ξέρω αν μιλάς για το link's awakening), δεν μου την έχει δώσει πότε κάποιο άλλο παιχνίδι. Αυτό το συναίσθημα, δεν το έχω αισθανθεί ξανά με άλλο τίτλο. Σίγουρα από τα καλύτερα παιχνίδια που έχω παίξει μέχρι στιγμής στη ζωή μου. Το είχα τελειώσει και τώρα το ξεκίνησα πάλι από την αρχή για να παίξω και τα DLC που δεν είχα παίξει.

    Τα λόγια κάποιες φορές δεν μπορούν να περιγράψουν τι εστι αυτό το ΕΠΟΣ.
    Απόστολε, αν θυμάμαι καλα, δεν είχες πουλήσει το Switch? Ή θυμάμαι ο,τι να ναι;
    παντως μπράβο για το κουράγιο σου να ξεκινήσεις απο την αρχή το BOTW!!!! Αλλα αξίζει!!!
    Quote Originally Posted by kostasb13 View Post
    Για το link's awakening μιλάω το οποίο εννοείται το συνιστώ ανεπιφύλακτα αν ακόμα δεν το έχεις παίξει. Το τελείωσα χθες, έχοντας ψάξει ότι υπάρχει στο χάρτη, ενα ακομα διαμαντι για το switch. Σε αναμονή τωρα για το luigi's mansion τελος του μηνα.

    Για το breath of the wild δεν χρειάζονται πολλές αναλυσεις, όπως το λες και εσύ, έπος!
    Το μεγαλύτερο μανίκι στο παίχνιδι ειναι να βρεις ολα τα κοχύλια. Δε τα εχω βρει! Αλλα η ανταμοιβή ειναι πολύ καλή!!!!!

  11. #888

    Default

    Εχει κανεις τσεκαρει το switch lite?
    Οντως το θελω μονο για handheld, αλλα δεν ξερω αν τα παιχνιδια του switch εχουν φτιαχτει για μεγαλύτερες οθονες/τηλεορασεις και κατα ποσο θα ενοχλει η απώλεια της δόνησης (σε καποια παιχνιδια διαβασα παιζει ρόλο).
    Το εχει πιασει κανεις στα χερια του, ειναι βολικο/λειτουργικο για πολύωρη χρήση?

    Ευχαριστω προκαταβολικά.

  12. #889
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonpaul View Post
    Απόστολε, αν θυμάμαι καλα, δεν είχες πουλήσει το Switch? Ή θυμάμαι ο,τι να ναι;
    παντως μπράβο για το κουράγιο σου να ξεκινήσεις απο την αρχή το BOTW!!!! Αλλα αξίζει!!!
    Ναι το είχα πουλήσει. Αλλά υιοθέτησα του ανιψιού μου που το είχε πετάξει στη γωνία και έπιανε σκόνες. (Να είναι καλά το fortnite χαχαχα)
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  13. #890

    Default

    Quote Originally Posted by vadergr View Post
    Εχει κανεις τσεκαρει το switch lite?
    Οντως το θελω μονο για handheld, αλλα δεν ξερω αν τα παιχνιδια του switch εχουν φτιαχτει για μεγαλύτερες οθονες/τηλεορασεις και κατα ποσο θα ενοχλει η απώλεια της δόνησης (σε καποια παιχνιδια διαβασα παιζει ρόλο).
    Το εχει πιασει κανεις στα χερια του, ειναι βολικο/λειτουργικο για πολύωρη χρήση?

    Ευχαριστω προκαταβολικά.
    Το εχω το μηχανημα εδω και δυο εβδομαδες περιπου. Βολικο, ελαφρυ, παιζω Breath of the wild δυο με τρεις ωρες καθε μερα και δεν με εχει κουρασει καθολου... στα χερια, γιατι τις πρωτες δυο ωρες ειχα εναν τρομερο πονοκεφαλο.

    Δυστυχως το Switch lite δεν ειναι σαν την περιπτωση του 3DS που τα παιχνιδια ειχαν φτιαχτει αποκλειστικα για τη φοριτη κονσολα με οτι αυτο συνεπαγεται για το μεγεθος του UI , υποτιτλων κτλ. Στη περιπτωση του lite πρεπει να εχουν μεταφερει απο την TV οπως ειναι στη μικρη οθoνη η με ελαχιστες μετατροπες. Μπορει να ειναι και θεμα ηλικιας



    Παντως στην αρχη δυσκολευτηκα αρκετα. Μπορει να το εχω συνηθισει τωρα αλλα δεν εχω ιδεα πως θα ειναι οταν πιασω παιχνιδια που θελουν περισσοτερο διαβασμα, σαν το Fire emblem πχ. Καλυτερα να το δοκιμασεις πριν το παρεις.
    Last edited by AgentPrinny007; 09-10-2019 at 18:08.

  14. #891

    Default

    Σάλια



  15. The Following User Says Thank You to DJTaurus For This Useful Post:

    Sir_Teraflop (10-10-2019)

  16. #892
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Όποιος έχει switch του αρέσουν τα ποδοσφαιράκια και δεν αγοράσει Active Soccer 2019, είναι καταραμένος να παίζει Fifa xbox 360 edition για μια ζωή.

    Το αγόρασα χθες για το One και το Game είναι Goal (και όχι Kick off 2 όπως λένε τα millenials που δεν έχουν ιδέα) και Sensible Soccer remaster, ταυτόχρονα από το παρελθόν, με ένα tick στα settings του.

    Σκατά μενού/UI - 150% gameplay.

    Τι fifa και μπαρμπούτσαλα.

    Για κάποιον λόγο ο dev δεν έβγαλε PS έκδοση - και ούτε πρόκειται από ότι κατάλαβα.

    Στηρίξτε για να λάβετε. Το game υποθέτω τα σπάει για φάση tabletop mode.

  17. #893
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  18. The Following User Says Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    DJTaurus (17-10-2019)

  19. #894
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Βλέπω το ποσό άθλιο οπτικα είναι το witcher 3 στο switch και παρ' όλα αυτά 85 στο metacritic...
    Επειδή είναι "on the go", και ας μην βλέπεται, δεν έχει σημασία...

  20. #895
    Elite lak100's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Καστορια
    Posts
    1,075
    PSN ID
    mitsos17(UK) mitsos1990(GR)

    Default

    τον Ιουλιο και ενω ειχα κανει preorder το lite εσκασε μια προσφορα με καρτες eurobank και επιστροφη απο τον γερμανο και μου βγηκε στα 248 απο τα 310 για φορητο που το θελω ειναι μια χαρα στα 330 δεν το επαιρνα τα θεωρω πολλα λεφτα. Εσεις στα 248 θα το περνατε αποκλειστικα μονο για το φορητο κομματι?

  21. #896
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by lak100 View Post
    τον Ιουλιο και ενω ειχα κανει preorder το lite εσκασε μια προσφορα με καρτες eurobank και επιστροφη απο τον γερμανο και μου βγηκε στα 248 απο τα 310 για φορητο που το θελω ειναι μια χαρα στα 330 δεν το επαιρνα τα θεωρω πολλα λεφτα. Εσεις στα 248 θα το περνατε αποκλειστικα μονο για το φορητο κομματι?
    Και εγώ αυτό ήθελα να αγοράσω αλλά με το RROD της Nintendo που λέγεται joycon drifting, δυστυχώς θα πω από μακριά και αγαπημένοι.

    Και το ίδιο σου συστήνω και εσένα δυστυχώς.

    Αν αυτό συνέβαινε σε καμία MS/SONY θα την είχαν λιντσάρει τα media και μιλάμε για controller αρκετά φθηνότερα και τα οποία δεν σου περιορίζουν μια κρίσιμη για το selling point του συστήματος δυνατότητα.

    Εδώ περίεργα... μούγκα.

  22. #897
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by Vengeance 64 View Post
    Και εγώ αυτό ήθελα να αγοράσω αλλά με το RROD της Nintendo που λέγεται joycon drifting, δυστυχώς θα πω από μακριά και αγαπημένοι.

    Και το ίδιο σου συστήνω και εσένα δυστυχώς.

    Αν αυτό συνέβαινε σε καμία MS/SONY θα την είχαν λιντσάρει τα media και μιλάμε για controller αρκετά φθηνότερα και τα οποία δεν σου περιορίζουν μια κρίσιμη για το selling point του συστήματος δυνατότητα.

    Εδώ περίεργα... μούγκα.
    Δεν έκανε δήλωση η Nintendo ότι το γνωρίζει το θέμα και θα το καλύψει σε εγγύηση;

    Φίλος νομίζω είχε το ίδιο πρόβλημα πιο παλιά και του το επισκευάσανε πάντως. Εγώ σε 2 κονσόλες που είχε δεν είχα κάποιο θέμα.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  23. #898
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default



    Great news, Bubble Bobble fans! Remember when we said that a brand new Switch-exclusive game called Bubble Bobble 4 Friends was on the way? Well, it turns out we're getting a little more than we bargained for.
    That's right, ININ Games has revealed that Bubble Bobble 4 Friends will also come with Taito's original Bubble Bobble, the coin-op arcade version from 1986. This essentially means that in addition to the 100 stages players will experience in the new game, there will also be another 100 from the original game, complete with original music, sound, and visuals.


    Κριμα που θα κυκλοφορησει αποκλειστικά στο switch. Αν και το παιχνιδι στο trailer δεν με εντυπωσιαζει τοσο και παλι ομως θα θελα να το παιξω.Ελπίζω να εχει την καταληξη του Toki και αυτο και να το δουμε καποια στιγμη και στο Ps4.

  24. #899
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Με πέθανες τώρα. Από τα πλέον αγαπημένα μου παιχνίδια, που ασχολούμαι ακόμα μέχρι σήμερα. Μιλάμε δηλαδή για 33 χρόνια ενασχόλησης έτσι; Όχι αστεία!

    Και γαμώ το κέρατό τους που το κυκλοφορούν μόνο στο Switch.

  25. #900
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Αστα ρε Λευτερη, με τοσα κερματα που ειχα σταξει στις καμπινες για το παιχνιδι θα μπορουσα να ειχα αγορασει μια δικια μου.

    Και το χα λιωσει και σε Amiga, PSone και Mame.

    Και ρε γαμωτο δεν ζηταμε πολλα, μονο Online co-op να χε η εκδοση του psn και θα ειμασταν κομπλε.

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •