Page 52 of 68 FirstFirst ... 24248495051525354555662 ... LastLast
Results 1,021 to 1,040 of 1349

Thread: Nintendo Switch

  1. #1021
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Sir_Teraflop View Post
    Υπάρχει πάντα η έκδοση BC του XBOX σε true 4K, αν ενδιαφέρεσαι.
    αν ηταν το Saga θα αγοραζα xbox!

    Εκεινο το ειχα στο XBOX.
    .

  2. #1022
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name
    Χάρης

    Default

    Quote Originally Posted by ilias78 View Post
    Εννοείς τη συνδρομή φαντάζομαι. Πέρα από αυτό όμως, offline μπορείς να παιξεις? Για τους λόγους που ανέφερα
    Αν είναι όπως στο ps4-ps3 παίζει και offline. Το on-line είναι μόνο για co-op ή για τα rift. Αν θέλεις να τα κάνεις με κάποιον άλλο δηλαδή. Έχω καιρό να ασχοληθώ βέβαια είναι η αλήθεια αλλά αν θυμάμαι καλά ισχύει ότι σου έγραψα.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  3. #1023
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Καλή φάση:

    Nintendo to close 3DS and Wii U eShop in 42 countries

    https://www.vg247.com/2020/04/28/esh...-42-countries/

  4. The Following 2 Users Say Thank You to Sir_Teraflop For This Useful Post:

    Nek_Food (30-04-2020)

  5. #1024

    Default

    Quote Originally Posted by Sir_Teraflop View Post
    Καλή φάση:

    Nintendo to close 3DS and Wii U eShop in 42 countries



    https://www.vg247.com/2020/04/28/esh...-42-countries/
    Καταλαβα. Θα μας παρει κ εμας (ΕΥΡΩΠΗ) η μπαλα συντομα δηλαδη. Ισως και μεσα στη χρονια.

  6. #1025
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by Obiwan88 View Post
    Καταλαβα. Θα μας παρει κ εμας (ΕΥΡΩΠΗ) η μπαλα συντομα δηλαδη. Ισως και μεσα στη χρονια.
    H μόνη φορά που θα καταφύγω στο hack κονσόλας.

    Δεν θα μείνει κόκκαλο.

  7. #1026

    Default

    55+ εκατομμύρια Switch.... και αφήστε τους άλλους να σφάζονται με spec.
    https://gonintendo.com/stories/36061...illion-sold-an

    Προσοχή τα νούμερα προκαλούν ζαλάδα:
    https://www.videogameschronicle.com/...orizons-sales/

  8. #1027

    Default

    Quote Originally Posted by DJTaurus View Post
    55+ εκατομμύρια Switch.... και αφήστε τους άλλους να σφάζονται με spec.
    https://gonintendo.com/stories/36061...illion-sold-an

    Προσοχή τα νούμερα προκαλούν ζαλάδα:
    https://www.videogameschronicle.com/...orizons-sales/
    Αυτη τη στιγμή αν μου παρεις το switch ειναι σαν να μου παίρνεις την μισή μου ζωη.
    Και δεν μας φτάνει μια κονσόλα στο σπιτι.
    Παω και για lite αργοτερα.




    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #1028

    Default

    Τι remaster παιχνιδαρας ανακάλυψα τυχαία ρε!
    Μιλαμε τη δεκαετία του 90 του έριχνα ολα μου τα χαρτζιλίκια.
    Έφυγε ήδη η παραγγελια στο public.
    https://www.nintendo.com/games/detail/toki-switch/


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. The Following 3 Users Say Thank You to Giannis1979 For This Useful Post:

    DJTaurus (08-05-2020),PDS (08-05-2020),WolfRathmA (08-05-2020)

  11. #1029
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    H Nintendo είναι βασικά η ζωντανή απόδειξη του ρητού:
    ΟΙ ΚΟΝΣΟΛΕΣ ΠΟΥΛΑΝΕ ΓΙΑ ΤΑ EXCLUSIVES ΤΟΥΣ!!!


    Κι αν οι άλλες εταιρείες δεν το τηρούν απαραίτητα κατά γράμμα, τι σημασία έχει; Η Nintendo πάντα ξεχώριζε και στις μεγάλες της επιτυχίες και στις μεγάλες της αποτυχίες, παίρνει τα ρίσκα της, προσπαθεί να δει τι επιθυμεί ο παίκτης ανά περίοδο - γενεά. Αν ο ίδιος δεν ξέρει, θα τον διδάξει... Κάτι που απέτυχε χθες, για τον ίδιο λόγο μπορεί να γίνει τεράστια επιτυχία αύριο. Δεν νομίζω να νοιάζεται στο να ξεκλέψει όλους τους παίκτες από τις άλλες εταιρείες, ας τους έχουν δεν πειράζει, αρκεί να τους εντάξει η ίδια και στην δικιά της οικογένεια.

    Μπράβο (πραγματικό μπράβο και ειρωνικό ταυτόχρονα) στην Nintendo που συνεχίζει να αδιαφορεί για τις τεχνολογικές εξελίξεις όσον αφορά την δύναμη και τις επιδόσεις και βαδίζει στους δικούς της ρυθμούς και δημιουργεί την δική της διαδρομή. Ουσιαστικά όσον αφορά τα παιχνίδια, αδιαφορεί πλήρως πια για την πλειοψηφία των 3rd party devs που φτιάχνουν "hard core" τίτλους, δεν ιδρώνει νομίζω το αυτάκι της για το αν το Χ ή Ψ παιχνίδι θα γίνει διαθέσιμο στην πλατφόρμα της, γιατί πολύ απλά οι παίκτες που προσελκύει ενδιαφέρονται προφανώς πρωτίστως για τους δικούς της αποκλειστικούς τίτλους, δεν πειράζει ας είναι η πολλοστή μεταφορά ενός ήδη υπάρχοντος εδώ και πολλά χρόνια και γενεές IP, θα την ανανεώσει και θα την κάνει πιο φρέσκια - πιο επιθυμητή. Παρόλα αυτά κάποιες εταιρείες ξαφνικά καίγονται να μεταφέρουν τους τίτλους τους στην πλατφόρμα της, δημιουργώντας έτσι διαθέσιμη μία ακόμη πιο πλούσια βιβλιοθήκη.

    Πανέξυπνη, προσπερνάει με διάφορα τεχνάσματα τυχόν ανταγωνισμό από κινητά τηλέφωνα και ταμπλέτες (μισή home based κονσόλα, ξάφνου με μία κίνηση φορητή), κυρίως πιστεύω επειδή ΔΕΝ επιτρέπει τα παιχνίδια της να είναι διαθέσιμα σε οποιανδήποτε άλλη πλατφόρμα. Τι κάνει όμως παράλληλα; Δίνει γεύση των τίτλων της σε αυτές τις ανταγωνιστικές πλατφόρμες και δημιουργεί επιπλέον πελάτες πλέον του βασικού πυρήνα της. Μετά η έξυπνη κίνηση της εξελίσσεται, εκεί που είχε δύο εντελώς διαφορετικές κονσόλες για σπιτικό παιχνίδι και εκτός αυτού, τι κάνει; Μετά από λίγο καιρό, καταργεί ουσιαστικά την προηγούμενη κινητή και μετατρέπει αυτή την 2 σε 1 σε κινητή μόνο (χωρίς την κατάργηση του 2σε1 μοντέλου) με την ίδια ΔΗΜΟΦΙΛΗ πλέον ονομασία. Ήτοι κάνει merge τα νούμερα των πωλήσεων και εντυπωσιάζει όταν στην προηγούμενη γενιά τα νούμερα αυτά ήταν κατά πολύ ανώτερα (αλλά βέβαια είναι ακόμη νωρίς για να δούμε που θα κάτσει η μπάλα τελικά με το momentum πωλήσεων που έχει), χώρια που χρήστες μπορεί να ξαναγοράζουν και την νέα. Εάν είχε και καλύτερη τιμολογιακή πολιτική - πιο προσιτές τιμές - πραγματικές εκπτώσεις και προσφορές το πιο πιθανόν είναι ότι θα τα πήγαινε ακόμη καλύτερα.

    Το καλύτερο; Ιδρώνει η MS να σπρώξει την κονσόλα της στην Ιαπωνική αγορά και παρόλα αυτά τα νούμερα που κάνει είναι απλά για γέλια. Η Ninty από την άλλη κατακτάει τους πάντες στην υφήλιο και κυρίως του Αμερικάνους που συνήθως δεν ξέρουν τίποτα παραπάνω από αυτά που βρίσκονται εντός των συνόρων τους. Ξεπουλάει κονσόλες αβέρτα, σε μια αγορά που ξεκινάει από τους πιο διάσημους παίκτες του NBA μέχρι τον πιο μικρό παίκτη (δεν θέλω να πω ασήμαντο - όλοι είναι ξεχωριστοί σαν οντότητες) και τα νούμερα της στην Αμερική ξεπερνάνε και αυτά της motherland Ιαπωνίας. Τρομερό;

    Μπράβο της... σχεδόν ζηλεύω που δεν έχω Switch και πολλές φορές έχω μια ανεξήγητη φαγούρα στην τσέπη μου.

  12. The Following User Says Thank You to Nek_Food For This Useful Post:

    mihalis13 (08-05-2020)

  13. #1030

    Default Nintendo Switch

    Quote Originally Posted by Nek_Food View Post
    H Nintendo είναι βασικά η ζωντανή απόδειξη του ρητού:
    ΟΙ ΚΟΝΣΟΛΕΣ ΠΟΥΛΑΝΕ ΓΙΑ ΤΑ EXCLUSIVES ΤΟΥΣ!!!


    Κι αν οι άλλες εταιρείες δεν το τηρούν απαραίτητα κατά γράμμα, τι σημασία έχει; Η Nintendo πάντα ξεχώριζε και στις μεγάλες της επιτυχίες και στις μεγάλες της αποτυχίες, παίρνει τα ρίσκα της, προσπαθεί να δει τι επιθυμεί ο παίκτης ανά περίοδο - γενεά. Αν ο ίδιος δεν ξέρει, θα τον διδάξει... Κάτι που απέτυχε χθες, για τον ίδιο λόγο μπορεί να γίνει τεράστια επιτυχία αύριο. Δεν νομίζω να νοιάζεται στο να ξεκλέψει όλους τους παίκτες από τις άλλες εταιρείες, ας τους έχουν δεν πειράζει, αρκεί να τους εντάξει η ίδια και στην δικιά της οικογένεια.

    Μπράβο (πραγματικό μπράβο και ειρωνικό ταυτόχρονα) στην Nintendo που συνεχίζει να αδιαφορεί για τις τεχνολογικές εξελίξεις όσον αφορά την δύναμη και τις επιδόσεις και βαδίζει στους δικούς της ρυθμούς και δημιουργεί την δική της διαδρομή. Ουσιαστικά όσον αφορά τα παιχνίδια, αδιαφορεί πλήρως πια για την πλειοψηφία των 3rd party devs που φτιάχνουν "hard core" τίτλους, δεν ιδρώνει νομίζω το αυτάκι της για το αν το Χ ή Ψ παιχνίδι θα γίνει διαθέσιμο στην πλατφόρμα της, γιατί πολύ απλά οι παίκτες που προσελκύει ενδιαφέρονται προφανώς πρωτίστως για τους δικούς της αποκλειστικούς τίτλους, δεν πειράζει ας είναι η πολλοστή μεταφορά ενός ήδη υπάρχοντος εδώ και πολλά χρόνια και γενεές IP, θα την ανανεώσει και θα την κάνει πιο φρέσκια - πιο επιθυμητή. Παρόλα αυτά κάποιες εταιρείες ξαφνικά καίγονται να μεταφέρουν τους τίτλους τους στην πλατφόρμα της, δημιουργώντας έτσι διαθέσιμη μία ακόμη πιο πλούσια βιβλιοθήκη.

    Πανέξυπνη, προσπερνάει με διάφορα τεχνάσματα τυχόν ανταγωνισμό από κινητά τηλέφωνα και ταμπλέτες (μισή home based κονσόλα, ξάφνου με μία κίνηση φορητή), κυρίως πιστεύω επειδή ΔΕΝ επιτρέπει τα παιχνίδια της να είναι διαθέσιμα σε οποιανδήποτε άλλη πλατφόρμα. Τι κάνει όμως παράλληλα; Δίνει γεύση των τίτλων της σε αυτές τις ανταγωνιστικές πλατφόρμες και δημιουργεί επιπλέον πελάτες πλέον του βασικού πυρήνα της. Μετά η έξυπνη κίνηση της εξελίσσεται, εκεί που είχε δύο εντελώς διαφορετικές κονσόλες για σπιτικό παιχνίδι και εκτός αυτού, τι κάνει; Μετά από λίγο καιρό, καταργεί ουσιαστικά την προηγούμενη κινητή και μετατρέπει αυτή την 2 σε 1 σε κινητή μόνο (χωρίς την κατάργηση του 2σε1 μοντέλου) με την ίδια ΔΗΜΟΦΙΛΗ πλέον ονομασία. Ήτοι κάνει merge τα νούμερα των πωλήσεων και εντυπωσιάζει όταν στην προηγούμενη γενιά τα νούμερα αυτά ήταν κατά πολύ ανώτερα (αλλά βέβαια είναι ακόμη νωρίς για να δούμε που θα κάτσει η μπάλα τελικά με το momentum πωλήσεων που έχει), χώρια που χρήστες μπορεί να ξαναγοράζουν και την νέα. Εάν είχε και καλύτερη τιμολογιακή πολιτική - πιο προσιτές τιμές - πραγματικές εκπτώσεις και προσφορές το πιο πιθανόν είναι ότι θα τα πήγαινε ακόμη καλύτερα.

    Το καλύτερο; Ιδρώνει η MS να σπρώξει την κονσόλα της στην Ιαπωνική αγορά και παρόλα αυτά τα νούμερα που κάνει είναι απλά για γέλια. Η Ninty από την άλλη κατακτάει τους πάντες στην υφήλιο και κυρίως του Αμερικάνους που συνήθως δεν ξέρουν τίποτα παραπάνω από αυτά που βρίσκονται εντός των συνόρων τους. Ξεπουλάει κονσόλες αβέρτα, σε μια αγορά που ξεκινάει από τους πιο διάσημους παίκτες του NBA μέχρι τον πιο μικρό παίκτη (δεν θέλω να πω ασήμαντο - όλοι είναι ξεχωριστοί σαν οντότητες) και τα νούμερα της στην Αμερική ξεπερνάνε και αυτά της motherland Ιαπωνίας. Τρομερό;

    Μπράβο της... σχεδόν ζηλεύω που δεν έχω Switch και πολλές φορές έχω μια ανεξήγητη φαγούρα στην τσέπη μου.
    Προσωπικα πριν παρω την κονσόλα ειχα μεσα μου αμφιβολίες του τύπου «μηπως ξενερώσω με τα γραφικά»
    Η μηπως «τα παιχνίδια του ειναι για παιδάκια» κλπ.
    Τελικα ενα μήνα μετα εχω ανακαλύψει ξανά το golden age του gaming.
    Καμμια σχεση ομως.
    Δε θες να αφήσεις την κονσόλα απο τα χέρια σου.
    Δεν ειναι μονο τα exclusives .
    Ειναι γενική φιλοσοφία του συστήματος και των παιχνιδιών του.
    Καμμια σχεση με τα νεοταξικά games των ανταγωνιστών και των «προοδευτικών» μηνυμάτων που περνάνε κατω απο τα καλογυαλισμένα γραφικά τους.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Giannis1979; 08-05-2020 at 13:13.

  14. #1031

    Default

    Γιάννη αγόρασε το χθες.
    https://www.metacritic.com/game/switch/the-touryst

  15. The Following 2 Users Say Thank You to DJTaurus For This Useful Post:

    Giannis1979 (08-05-2020),PDS (08-05-2020)

  16. #1032

    Default

    Quote Originally Posted by DJTaurus View Post
    Γιάννη αγόρασε το χθες.
    https://www.metacritic.com/game/switch/the-touryst
    Φεύγει άμεσα . Οτιδηποτε αλλο εχεις αναμένω


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. #1033
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Πάρε το Luigi's Mansion.

    Θα το ευχαριστηθείς όσο δεν πάει!

  18. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    kostasb13 (09-05-2020)

  19. #1034

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Πάρε το Luigi's Mansion.

    Θα το ευχαριστηθείς όσο δεν πάει!
    Το εχω Λευτέρη απο το πρωτο πακέτο games που ειχα παραλάβει.
    Πολυ μαματο.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  20. The Following User Says Thank You to Giannis1979 For This Useful Post:

    Lefteris_X (08-05-2020)

  21. #1035
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Το είχα λατρέψει από την 1η μέρα που βγήκε στο GameCube!

    (επίσης: ένας συνφορουμίτης ήταν στην ομάδα dev πριν αρκετά χρόνια που έφτιαχναν το Toki. Κάπου ναυάγησε το project και μπήκε στον πάγο, μετά από καιρό ξαναπήρε μπροστά και εν τέλει ολοκληρώθηκε)

  22. The Following 2 Users Say Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    DJTaurus (08-05-2020),Giannis1979 (08-05-2020)

  23. #1036
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Τι remaster παιχνιδαρας ανακάλυψα τυχαία ρε!
    Μιλαμε τη δεκαετία του 90 του έριχνα ολα μου τα χαρτζιλίκια.
    Έφυγε ήδη η παραγγελια στο public.
    https://www.nintendo.com/games/detail/toki-switch/
    Oτι πρεπει για το switch!
    .

  24. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    Giannis1979 (08-05-2020)

  25. #1037

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Oτι πρεπει για το switch!
    Νομιζω βγαίνει και PS4.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  26. #1038
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Υπάρχει ήδη στο πς4.

  27. #1039
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Νομιζω βγαίνει και PS4.
    Ναι το ξερω απλα αυτα τα παιχνιδακια μου αρεσουν σε φορητα.
    .

  28. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    Giannis1979 (08-05-2020)

  29. #1040
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Στο Γιάννη ρε συ το είπα λολ!!!

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •