Page 47 of 68 FirstFirst ... 3743444546474849505157 ... LastLast
Results 921 to 940 of 1349

Thread: Nintendo Switch

  1. #921
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Κανα Metroid prime trilogy remaster θα βγάλουν; Αυτό θέλω

  2. #922

    Default

    Λοιπον παρέλαβα σημερα την κονσόλα και αναλυτικές εντυπώσεις θα γράψω τις επόμενες μερες που θα εχω πλήρη εικόνα.
    Αυτο ομως που εχω να πω (χωρις την παραμικρη επιφύλαξη) μετα απο ενα 7ωρο στο Botw, ειναι οτι οποίος δεν εχει παίξει αυτο το παιχνίδι -ως gamer- εχει πει μαμά 20 χρόνων
    Απλα ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ.
    Ειναι απλα σαν να χάθηκα στη gaming εποχη που λάτρεψα.
    Δεν εχω λογια.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #923
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Πες εντυπώσεις για το πως φαίνονται τα γραφικά σε 4κ τηλεόραση γιατί το θέλει φίλος και έχει 4κ μόνο

  4. The Following User Says Thank You to djpar For This Useful Post:

    Giannis1979 (08-04-2020)

  5. #924

    Default Nintendo Switch

    Λοιπον μετα απο 48 ώρες μπορω να πω εντυπώσεις.

    Κατ αρχήν πρεπει να ξεκινήσουμε απο το αυτονόητο (και ας μην υπάρχουν στις μερες μας).

    Το switch απο άποψη ισχύος βρίσκεται στο 1ΤF (docked, γιατι σε Handheld η tabletop mode πέφτει αρκετά για λόγους οικονομίας μπαταρίας, χωρις πάραυτα αυτο να μπορεις να το καταλάβεις λόγω μικρής οθόνης και πολυ μεγαλύτερου PPI).

    Αυτο πρακτικά σημαίνει οτι σε σχεση με τα vanilla PS4/Xbox one η κονσόλα βρίσκεται στα απόλυτως σωστα επίπεδα απόστασης ωστε να μπορει να προσφέρει και πολυ όμορφα παιχνίδια , και να εχεις το επίσης φανταστικό portability σε μια τιμή περίπου όσο των άλλων.

    Νομιζω δεν εχει νόημα να συζητήσουμε ποσο θα κόστιζε ενα switch που θα ειχε την ίδια απόσταση απόδοσης απο τα pro/onex.
    Μπορει και 1000αρικο.

    Την ανωμαλία σε αυτη τη γενιά λοιπον (ημουν απο τους πρώτους που έκραξαν) την έκαναν η Sony και η Microsoft , οχι η Nintendo.

    Φανταστείτε λοιπον το switch ΠΟΛΥ ανώτερο απο τα 360/ps3 (περίπου 3 φορες)και κατώτερο απο τα vanilla PS4 /one.
    Θα το χαρακτήριζα σαν το Xbox 720 που περιμέναμε πριν την έναρξη αυτής της γενιάς .

    Τα παιχνίδια ειναι πανέμορφα και τα περισσότερα παίζουν σε native 1080p ανάλυση σε docked mode (720p μόνιμα σε Handheld η tabletop), ενω βάρια παιχνίδια τύπου Botw κατεβαίνουν στα 900p.

    Καθόλου άσχημα αλλα οταν Προέρχεσαι απο premium συστήματα τύπου pro / onex ε ειναι λογικό να δεις αρκετά σημαντική διαφορα.

    Επίσης πρεπει να ξεκαθαριστεί οτι η κονσόλα της Nintendo ΔΕΝ ειναι το κλασικό portable που γνωρίζαμε παίζοντας spin off των μεγάλων τίτλων για να υπαρχει υλικό, απευθυνόμενο σε παιδάκια.

    Ειναι μια κανονική και πολυ καλη κονσόλα παίζοντας τις βασικές εκδόσεις των τίτλων ενω για μενα το δυνατό της χαρακτηριστικό ειναι το οτι απυθευνεται ΞΕΚΑΘΑΡΑ σε gamers που εχουν έλλειψη χώρου και χρόνου για να τον αφιερώνουν αποκλειστικά στο σαλόνι.

    Πχ εγω με 3 παιδια να τρέχουν πανω κατω ολο το απόγευμα μπορω να παίξω μετα Τίς 9 το βραδυ που πανε για υπνο.
    Δε μπορω ουτε το πρωι ουτε το απόγευμα.

    Οποτε παίρνω την κονσόλα στο κρεβάτι μου πανω και problem solved.

    Δεν υπαρχει πλεον περιπτωση να βγαίνει παιχνίδι στο switch που να απαιτεί πολλες ωρες ενασχολησης και να το παρω σε αλλη κονσόλα και ας κανω παραχωρήσεις στον τεχνικό τομέα.

    Αυτο το flexibility ειναι αυτο ακριβως που χρειαζόμουν απλα.

    Απο άποψη τίτλων η κονσόλα εχει πολυ δυνατά χαρτιά αλλα και αρκετές ελλείψεις που απ οτι φαινεται αναπληρώνονται σιγα σιγα λόγω του οτι πουλάει πολυ.

    Εξαπλώνεται σαν τον κορονοιο στην κυριολεξία .

    Και το αξίζει .

    Νομιζω λοιπον οτι τα ασφαλή συμπεράσματα που μπορούμε βγάλουμε ειναι τα εξής:

    Αν εχεις PS4/one και χρονο για σαλόνι και δεν σε ενδιαφέρουν τα exclusives της Nintendo δεν υπαρχει λόγος να το πάρεις .

    Αν εχεις τα παραπάνω αλλα θες να παίξεις τα βαριά ονόματα της ninty η καλυτερη λύση ειναι νομιζω το lite ωστε και portable κονσόλα να εχεις και να παίξεις και τα παιχνίδια που θες, και να γλιτώσεις 100-130 ευρω απο τα 340που κανει το κανονικό μοντέλο.

    Αν δεν εχεις χρονο και χώρο ειναι απαραίτητο !
    Η κανονική έκδοση φυσικα , μην κανετε το λαθος και πάρετε το lite σε αυτήν την περιπτωση.
    Το αναφέρω γιατι και εγω προβληματίστηκα πολυ και κυριολεκτικά τελευταια στιγμή πηρα τη σωστή απόφαση και το πηρα full pack.
    Σ αυτη τη φάση Ειναι κομμένο και ραμμένο για πάρτι σου.

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Giannis1979; 08-04-2020 at 12:05.

  6. The Following 4 Users Say Thank You to Giannis1979 For This Useful Post:

    chronohill (08-04-2020),DJTaurus (08-04-2020),hakoo (08-04-2020),PDS (08-04-2020)

  7. #925
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Ωραιο review Γιαννη. Παντα εχω στο μυαλο την αγορα ενος switch. Κολλαω στην τιμη κονσολας και παιχνιδιων
    Αν η Sony δωσει remote play εκει, το τσιμπησα.
    .

  8. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    Giannis1979 (08-04-2020)

  9. #926
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Ειναι μια κανονική και πολυ καλη κονσόλα παίζοντας τις βασικές εκδόσεις των τίτλων ενω για μενα το δυνατό της χαρακτηριστικό ειναι το οτι απυθευνεται ΞΕΚΑΘΑΡΑ σε gamers που εχουν έλλειψη χώρου και χρόνου για να τον αφιερώνουν αποκλειστικά στο σαλόνι.

    Πχ εγω με 3 παιδια να τρέχουν πανω κατω ολο το απόγευμα μπορω να παίξω μετα Τίς 9 το βραδυ που πανε για υπνο.
    Δε μπορω ουτε το πρωι ουτε το απόγευμα.

    Οποτε παίρνω την κονσόλα στο κρεβάτι μου πανω και problem solved

    ….
    Αν εχεις τα παραπάνω αλλα θες να παίξεις τα βαριά ονόματα της ninty η καλυτερη λύση ειναι νομιζω το lite ωστε και portable κονσόλα να εχεις και να παίξεις και τα παιχνίδια που θες, και να γλιτώσεις 100-130 ευρω απο τα 340που κανει το κανονικό μοντέλο.

    Αν δεν εχεις χρονο και χώρο ειναι απαραίτητο !
    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Ωραιο review Γιαννη. Παντα εχω στο μυαλο την αγορα ενος switch. Κολλαω στην τιμη κονσολας και παιχνιδιων
    Αν η Sony δωσει remote play εκει, το τσιμπησα.
    Νομίζω ότι η Sony πρόσφερε εξαρχής remote play μέσω του PS Vita για τους κατόχους και χωρίς να είμαι 100% σίγουρος επειδή δεν έχω ασχοληθεί αφού δεν το έχω προσωπικά ανάγκη, νομίζω ότι προσφέρει remote play και από ταμπλέτα, κινητό, pc, καφετιέρα; (καλά για το τελευταίο δεν το νομίζω ακόμη)
    Οπότε το switch για τέτοια αποκλειστικά χρήση στους κατόχους του PS4 ίσως είναι περιττό, για τα αποκλειστικά παιχνίδια της Nintendo που δεν νομίζω να τα δούμε αλλού, ναι το αντιλαμβάνομαι πλήρως.

    https://www.playstation.com/en-us/explore/ps4/remote-play/

    Τώρα PDS να πάρεις switch για remote play του PS4 (αν κατάλαβα καλά) για ποιον λόγο όταν υπάρχουν ταμπλέτες (και κινητά) με καλύτερες επιδόσεις και πολύ καλύτερες νομίζω οθόνες; Πολύ πιθανό να έχεις ήδη ένα τέτοιο εξοπλισμό.

  10. The Following User Says Thank You to Nek_Food For This Useful Post:

    PDS (08-04-2020)

  11. #927
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Καλα ναι εχω PSvita. Αλλα το switch θα ηταν ενας καλος αντικαταστατης. Ο λογος που θα το προτιμουσα απο ενα κινητο ειναι οτι εχει ενσωματωμενο χειριστηριο οπως και το Vita.
    .

  12. #928

    Default

    Quote Originally Posted by Nek_Food View Post
    Νομίζω ότι η Sony πρόσφερε εξαρχής remote play μέσω του PS Vita για τους κατόχους και χωρίς να είμαι 100% σίγουρος επειδή δεν έχω ασχοληθεί αφού δεν το έχω προσωπικά ανάγκη, νομίζω ότι προσφέρει remote play και από ταμπλέτα, κινητό, pc, καφετιέρα; (καλά για το τελευταίο δεν το νομίζω ακόμη)
    Οπότε το switch για τέτοια αποκλειστικά χρήση στους κατόχους του PS4 ίσως είναι περιττό, για τα αποκλειστικά παιχνίδια της Nintendo που δεν νομίζω να τα δούμε αλλού, ναι το αντιλαμβάνομαι πλήρως.

    https://www.playstation.com/en-us/explore/ps4/remote-play/

    Τώρα PDS να πάρεις switch για remote play του PS4 (αν κατάλαβα καλά) για ποιον λόγο όταν υπάρχουν ταμπλέτες (και κινητά) με καλύτερες επιδόσεις και πολύ καλύτερες νομίζω οθόνες; Πολύ πιθανό να έχεις ήδη ένα τέτοιο εξοπλισμό.
    Δεν καταλαβα. Μπορεις να παίζεις uncharted στο PS4 και μετα να το κλείσεις και να συνεχίσεις στο vita η στο tablet?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. #929
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Δεν κλείνεις την κονσόλα, απλά δεν χρειάζεσαι τηλεόραση για να παίζεις αφού χρησιμοποιείς το κινητό, ταμπλέτα, υπολογιστή, PS vita σαν συσκευή εισόδου (χειρισμό) και εξόδου (εικόνα/ήχος)

    Δες τα γράφει όλα στο Link που έβαλα και παραπάνω:

    https://www.playstation.com/en-us/explore/ps4/remote-play/

    https://www.playstation.com/el-gr/get-help/help-library/apps---features/playstation-apps---features/playstation-4-remote-play-and-second-screen/




  14. The Following User Says Thank You to Nek_Food For This Useful Post:

    Giannis1979 (08-04-2020)

  15. #930

    Default

    Quote Originally Posted by Nek_Food View Post
    Δεν κλείνεις την κονσόλα, απλά δεν χρειάζεσαι τηλεόραση για να παίζεις αφού χρησιμοποιείς το κινητό, ταμπλέτα, υπολογιστή, PS vita σαν συσκευή εισόδου (χειρισμό) και εξόδου (εικόνα/ήχος)

    Δες τα γράφει όλα στο Link που έβαλα και παραπάνω:

    https://www.playstation.com/en-us/explore/ps4/remote-play/

    https://www.playstation.com/el-gr/get-help/help-library/apps---features/playstation-apps---features/playstation-4-remote-play-and-second-screen/



    Α μάλιστα πρωτη φορα το ακούω αυτο.
    Το χεις δοκιμάσει; Δουλεύει σωστα; Καλα θα να σίγουρα θεμα το οτι δε μπορεις να εχεις πανω τα χειριστήρια οπως λεει ο PDS.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. #931
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Eχω να ασχοληθω με remote play κατι αιωνες απο εποχες vita, πλεον streamαρει σε ολες τις συσκευες.
    Το control scheme εξαρταται απο τη συσκευη που θα streaμαρεις, προσαρμοζεται για να το κανει τοσο χαλια οσο θα περιμενε κανεις .
    Με το vita η εμπερια ηταν πολυ μετρια για μενα αν και δεν ασχοληθηκα αρκετα για να πω την αληθεια, ισως πλεον εχει διορθωθει.
    Σε tablets/κινητα δεν θελω ουτε καν να φανταστω. Σε pc απο τη στιγμη που υπαρχει υποστηριξη για dualshock υποθετω ειναι καλυτερα.

    edit
    μολις διαβασα οτι μπορεις πλεον να κανεις pair το dualshock και σε ios/android.


  17. The Following 2 Users Say Thank You to hakoo For This Useful Post:

    Giannis1979 (08-04-2020),PDS (08-04-2020)

  18. #932

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Καλα ναι εχω PSvita. Αλλα το switch θα ηταν ενας καλος αντικαταστατης. Ο λογος που θα το προτιμουσα απο ενα κινητο ειναι οτι εχει ενσωματωμενο χειριστηριο οπως και το Vita.
    Εκτός αυτού το να πρεπει να εχεις το χειριστήριο της κονσόλας σε περιορίζει γιατι δε μπορεις να πας να αράξεις όπου θες και να συνεχίσεις .
    Εγω πχ που εχω το υπνοδωμάτιο πανω θα εχω θέματα εμβέλειας του controller.
    Το ιδιο και κάποιος που θελει να παει σε αλλο δωμάτιο και μεσολαβούν τοίχοι.
    Δε θα με βόλευε προσωπικα να κάθομαι στον ιδιο χώρο και απλα να αλλάζω οθόνη.
    Ειναι αλλιώς το switch.
    Πας όπου θες, κανεις οτι θες.


    Sent from my iPhone using Tapatalk


  19. #933
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    μολις διαβασα οτι μπορεις πλεον να κανεις pair το dualshock και σε ios/android.
    Α νομιζα οτι ηταν custom φαση καποιου user οταν το ειχα δει. Καλη φαση. Αν μπορεις να τοποθετεις πανω το κινητο.

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Εκτός αυτού το να πρεπει να εχεις το χειριστήριο της κονσόλας σε περιορίζει γιατι δε μπορεις να πας να αράξεις όπου θες και να συνεχίσεις .
    Εγω πχ που εχω το υπνοδωμάτιο πανω θα εχω θέματα εμβέλειας του controller.
    Το ιδιο και κάποιος που θελει να παει σε αλλο δωμάτιο και μεσολαβούν τοίχοι.
    Δε θα με βόλευε προσωπικα να κάθομαι στον ιδιο χώρο και απλα να αλλάζω οθόνη.
    Ειναι αλλιώς το switch.
    Πας όπου θες, κανεις οτι θες.
    Nαι ειναι και αυτο. Καλο να υπαρχει επιλογη. Δεν το εβγαλα απο το μυαλο μου btw. Νομιζω οτι η Sony το εχει ρωτησει σε survey.
    .

  20. #934
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Προσωπικά δεν το έχω κάνει, αλλά μπορείς να πας όπου θέλεις και σε άλλη πόλη (και καλά, στο εξωτερικό το έχουν κάνει) και να συνεχίσεις να παίζεις. Το χειριστήριο αν κατάλαβα καλά, κάνει pair με την συσκευή που παίζεις και όχι με το PS4 ήτοι μπορείς να καταλήξεις να παίζεις κάπως έτσι (από οπουδήποτε):

    Click image for larger version. 

Name:	img_8138.jpg 
Views:	85 
Size:	795.0 KB 
ID:	11983

  21. The Following 2 Users Say Thank You to Nek_Food For This Useful Post:

    Giannis1979 (08-04-2020),PDS (08-04-2020)

  22. #935
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Ειναι αλλιώς το switch.
    Πας όπου θες, κανεις οτι θες.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Kαλα ναι, καμια σχεση. Στο switch σε καθε περιπτωση παιζεις απο την κονσολα, δεν στριμαρει με ο,τι συνεπαγεται αυτο. Γιατι κι εγω με τη μικρη εμπειρια που ειχα με το remote play μεσω vita δεν με ενοχλησε τοσο το control scheme οσο τα θεματα με latency/input lag κτλ. Οκ ειμαι σιγουρος οτι αν εκανα καλυτερο setup και ειχα διαβασει περισσοτερο θα ειχα καλυτερη εμπειρια αλλα δεν θα εμπαινα ποτε σε αυτη τη διαδικασια.
    Δεν συγκρινονται οι 2 εμπειριες ουτε κατα διανοια.
    Ειναι πολυ καλη ιδεα και φανταστικη υλοποιηση, δυστυχως δεν με ενδιαφερουν ομως τα παιχνιδια της nintendo με εξαιρεση το breath of the wild. Γενικα δεν αισθανομαι οτι μου λειπει κατι οσα χρονια εχω playstation κονσολες (πριν το ps2 ειχα σχεδον παντα ολες τις κονσολες) με εξαιρεση το zelda ρε γμτ.


  23. The Following User Says Thank You to hakoo For This Useful Post:

    Giannis1979 (08-04-2020)

  24. #936
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Λοιπον μετα απο 48 ώρες μπορω να πω εντυπώσεις.

    Κατ αρχήν πρεπει να ξεκινήσουμε απο το αυτονόητο (και ας μην υπάρχουν στις μερες μας).

    Το switch απο άποψη ισχύος βρίσκεται στο 1ΤF (docked, γιατι σε Handheld η tabletop mode πέφτει αρκετά για λόγους οικονομίας μπαταρίας, χωρις πάραυτα αυτο να μπορεις να το καταλάβεις λόγω μικρής οθόνης και πολυ μεγαλύτερου PPI).

    Αυτο πρακτικά σημαίνει οτι σε σχεση με τα vanilla PS4/Xbox one η κονσόλα βρίσκεται στα απόλυτως σωστα επίπεδα απόστασης ωστε να μπορει να προσφέρει και πολυ όμορφα παιχνίδια , και να εχεις το επίσης φανταστικό portability σε μια τιμή περίπου όσο των άλλων.

    Νομιζω δεν εχει νόημα να συζητήσουμε ποσο θα κόστιζε ενα switch που θα ειχε την ίδια απόσταση απόδοσης απο τα pro/onex.
    Μπορει και 1000αρικο.

    Την ανωμαλία σε αυτη τη γενιά λοιπον (ημουν απο τους πρώτους που έκραξαν) την έκαναν η Sony και η Microsoft , οχι η Nintendo.

    Φανταστείτε λοιπον το switch ΠΟΛΥ ανώτερο απο τα 360/ps3 (περίπου 3 φορες)και κατώτερο απο τα vanilla PS4 /one.
    Θα το χαρακτήριζα σαν το Xbox 720 που περιμέναμε πριν την έναρξη αυτής της γενιάς .

    Τα παιχνίδια ειναι πανέμορφα και τα περισσότερα παίζουν σε native 1080p ανάλυση σε docked mode (720p μόνιμα σε Handheld η tabletop), ενω βάρια παιχνίδια τύπου Botw κατεβαίνουν στα 900p.

    Καθόλου άσχημα αλλα οταν Προέρχεσαι απο premium συστήματα τύπου pro / onex ε ειναι λογικό να δεις αρκετά σημαντική διαφορα.

    Επίσης πρεπει να ξεκαθαριστεί οτι η κονσόλα της Nintendo ΔΕΝ ειναι το κλασικό portable που γνωρίζαμε παίζοντας spin off των μεγάλων τίτλων για να υπαρχει υλικό, απευθυνόμενο σε παιδάκια.

    Ειναι μια κανονική και πολυ καλη κονσόλα παίζοντας τις βασικές εκδόσεις των τίτλων ενω για μενα το δυνατό της χαρακτηριστικό ειναι το οτι απυθευνεται ΞΕΚΑΘΑΡΑ σε gamers που εχουν έλλειψη χώρου και χρόνου για να τον αφιερώνουν αποκλειστικά στο σαλόνι.

    Πχ εγω με 3 παιδια να τρέχουν πανω κατω ολο το απόγευμα μπορω να παίξω μετα Τίς 9 το βραδυ που πανε για υπνο.
    Δε μπορω ουτε το πρωι ουτε το απόγευμα.

    Οποτε παίρνω την κονσόλα στο κρεβάτι μου πανω και problem solved.

    Δεν υπαρχει πλεον περιπτωση να βγαίνει παιχνίδι στο switch που να απαιτεί πολλες ωρες ενασχολησης και να το παρω σε αλλη κονσόλα και ας κανω παραχωρήσεις στον τεχνικό τομέα.

    Αυτο το flexibility ειναι αυτο ακριβως που χρειαζόμουν απλα.

    Απο άποψη τίτλων η κονσόλα εχει πολυ δυνατά χαρτιά αλλα και αρκετές ελλείψεις που απ οτι φαινεται αναπληρώνονται σιγα σιγα λόγω του οτι πουλάει πολυ.

    Εξαπλώνεται σαν τον κορονοιο στην κυριολεξία .

    Και το αξίζει .

    Νομιζω λοιπον οτι τα ασφαλή συμπεράσματα που μπορούμε βγάλουμε ειναι τα εξής:

    Αν εχεις PS4/one και χρονο για σαλόνι και δεν σε ενδιαφέρουν τα exclusives της Nintendo δεν υπαρχει λόγος να το πάρεις .

    Αν εχεις τα παραπάνω αλλα θες να παίξεις τα βαριά ονόματα της ninty η καλυτερη λύση ειναι νομιζω το lite ωστε και portable κονσόλα να εχεις και να παίξεις και τα παιχνίδια που θες, και να γλιτώσεις 100-130 ευρω απο τα 340που κανει το κανονικό μοντέλο.

    Αν δεν εχεις χρονο και χώρο ειναι απαραίτητο !
    Η κανονική έκδοση φυσικα , μην κανετε το λαθος και πάρετε το lite σε αυτήν την περιπτωση.
    Το αναφέρω γιατι και εγω προβληματίστηκα πολυ και κυριολεκτικά τελευταια στιγμή πηρα τη σωστή απόφαση και το πηρα full pack.
    Σ αυτη τη φάση Ειναι κομμένο και ραμμένο για πάρτι σου.

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Κάποια στιγμή σκεφτόμουν κ εγώ να το τσιμπήσω. Εχει αρκετους τιτλους που θα ηθελα να παιξω κ να θυμιθω τα παλια. Το lite όμως. Αλλά με φρενάρει το θέμα με το drifting. Έχεις παρατηρήσει κάτι μέχρι στιγμής?

    Spoiler!

  25. #937

    Default

    Quote Originally Posted by ilias78 View Post
    Κάποια στιγμή σκεφτόμουν κ εγώ να το τσιμπήσω. Εχει αρκετους τιτλους που θα ηθελα να παιξω κ να θυμιθω τα παλια. Το lite όμως. Αλλά με φρενάρει το θέμα με το drifting. Έχεις παρατηρήσει κάτι μέχρι στιγμής?
    Το μονο σοβαρό προβλημα που αντιμετώπισα σχεδον αμεσως ειναι οτι ζηλεύουν ολοι οι υπόλοιποι στο σπιτι και μαλλον δε γλιτώνω με τιποτα αλλα 200 ευρω να παρω ενα lite στην κόρη μου
    Ειπα εξαπλώνεται σαν τον κορονοϊο

    Τωρα γ αυτο που με ρωτάς ειχα διαβάσει και γω για ενα θεμα με τα αναλογικά που μπορει να παρουσιαστεί μετα απο κάποιο καιρο αλλα εμενα ειναι καινούριο τι προβλημα να εχει.
    Τωρα για σενα και το δίλημμα σου ειλικρινά δε νομιζω οτι μπορει να σε φρενάρει αυτο οταν εχεις 2 χρονια εγγυηση κατασκευαστή .


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  26. The Following User Says Thank You to Giannis1979 For This Useful Post:

    DJTaurus (08-04-2020)

  27. #938

    Default

    ¶σχετο αλλα όσοι ειστε λάτρεις των RPG πρεπει να παίξετε οπωσδήποτε το breath of the wild.
    Δεν ξερω πως , δανείστητε κονσόλα , αγοράστε κάντε οτι νομίζετε.
    Το παιχνίδι ειναι ανεπανάληπτο.
    Δε μπορω να ξεκολλησω απο πανω του σημερα παιζει να εγραψα δεκάωρο.
    Παιχνίδι φαινόμενο ανάλογο με το shenmue στην εποχη του.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  28. The Following User Says Thank You to Giannis1979 For This Useful Post:

    Dragonpaul (12-04-2020)

  29. #939
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    ¶σχετο αλλα όσοι ειστε λάτρεις των RPG πρεπει να παίξετε οπωσδήποτε το breath of the wild.
    Δεν ξερω πως , δανείστητε κονσόλα , αγοράστε κάντε οτι νομίζετε.
    Το παιχνίδι ειναι ανεπανάληπτο.
    Δε μπορω να ξεκολλησω απο πανω του σημερα παιζει να εγραψα δεκάωρο.
    Παιχνίδι φαινόμενο ανάλογο με το shenmue στην εποχη του.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Για το συγκεκριμένο παιχνίδι δεν είναι ανάγκη να προέρχεσαι από καμία κατηγορία gamers (JRPG, Action κλτ). Πρέπει κάθε gamer να παίξει αυτό το αριστούργημα. Αυτό που πετυχαίνει το BOTW δεν το έχει κάνει άλλο παιχνίδι μέχρι σήμερα...
    Όπως είπες, απλά βρείτε τρόπο να το παίξετε!
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  30. The Following 2 Users Say Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    Dragonpaul (13-04-2020),Giannis1979 (13-04-2020)

  31. #940
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Βασικά σκεφτόμουν κάποια στιγμη το switch περισσότερο για την μικρή. Να ρωτήσω κάτι εδω, ευκολα παιχνίδια για μικρά παιδιά υπάρχουν? ξέρετε? παιχνίδια με 1, 2 κουμπια δηλαδή, που να μην χρειάζεται καλό skill level. Βέβαια με αυτα που συμβαίνουν τώρα, και με την οικονομική κατάσταση να δείχνει ότι θα δυσκολέψει, δεν το κάνει και εύκολο η Nintendo με την υψηλή τιμή της κονσόλας, και των παιχνιδιών.

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •