Page 55 of 68 FirstFirst ... 54551525354555657585965 ... LastLast
Results 1,081 to 1,100 of 1349

Thread: Nintendo Switch

  1. #1081
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Οποιος θέλει Nintendo switch κ Μάριο υπάρχει προσφορά στο public στα 299, βάζοντας NINTENDOSWITCHMARIO20B.



    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  2. #1082

    Default

    Quote Originally Posted by Sir_Teraflop View Post
    Θα βάλεις την κασετούλα σου και αν δεν έχεις σύνδεση στο Internet θα την πάρεις "μασχάλη" που λέμε. Τόσο απλά.
    Και αν εχω; Θα ναι ολα καλα; Δε καταλαβα γιατι στο αρθρο παραπανω γραφει "η φυσικη μοιρφη του παιχνιδιου απαιτει 42GB download". Τι φαση με Ayta τα 42 δλδ? Εγω αγορασα το game (παραδειγμα λεω τωρα) σε φυσικη μορφη για να μην το κατεβαζω γιατι εχω 24αρι κ θα κανω 1 χρονο, κια γιατι ΔΕΝ εχω χωρο. Αν ξερει καποιος, ας πει παιδες

  3. #1083
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Ε τι - δεν κατάλαβες. Το μισό παιχνίδι έρχεται στην κασέτα και το άλλο μισό για να δουλέψει είναι Download.

    Ούτε το ένα - ούτε το άλλο δουλεύει χωρίς το ...άλλο.

    Αν κλείσουν και οι Server λέμε τώρα κάποτε για το game ή του Switch - έμεινες με ένα παιχνίδι με τα μισά δεδομένα μέσα.

    Κοινώς - με ΤΟΥΒΛΟ σε μορφή SD.

  4. #1084
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Μου αρέσει παρά πολύ το σύγχρονο gaming και οι πρακτικές των εταιρειών. (not)

  5. #1085
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Εντάξει όταν η Nintendo σου δίνει 1% cashback στα κασετάκια (κατόπιν register του code) και 5% στα ψηφιακά - είναι ευνόητο τι θέλει να κάνει.

    Και εκεί έρχεται και στουκάρει ο πελάτης στα 32GB και ρωτάει για SD και τα υπόλοιπα στην οθόνη σου.

  6. #1086

    Default

    Τίποτα δεν σταματά το τρένο. Ξεπουλαει!
    http://www.nintendolife.com/news/202...in_march_alone

  7. #1087
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  8. #1088
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    WOW!!!!!


  9. #1089
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Πολύ τρελά με αυτό το παιχνίδι, παντού το βλέπω κ δεν καταλαβαίνω τι του βρίσκουν.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  10. The Following User Says Thank You to Christos33 For This Useful Post:

    Giannis1979 (06-08-2020)

  11. #1090
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Εθιστικο gameplay loop και Covid. Και ακόμα δεν έχει κλείσει 5 μήνες.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  12. #1091
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    90αρι στο metascore βλεπω. Kατι καλο θα κανει.
    .

  13. #1092

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    WOW!!!!!

    Και εγω το πηρα δώρο στη γυναικα μου και δεν της αρεσει.
    Το πούλησα μια βδομάδα μετα πλήρως άπαιχτο


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. #1093
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Νομίζω είναι σαν το Sims της EA. Πρέπει να σου αρέσει αυτό το στυλ παιχνιδιού.

  15. #1094
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  16. #1095
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default


  17. #1096
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Πάει σφαίρα το switch το τελευταίο καιρό έχει τις περισσότερες πωλήσεις, σύμφωνα με Vgchartz, κοντεύει 65 εκ κονσόλες.
    https://www.vgchartz.com/article/444...les-july-2020/

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  18. #1097

    Default

    Λετε; Εγω παντως που εχω την κονσόλα οφείλω να ομολογήσω οτι μεσα σε ενα εξάμηνο εχω πιάσει σχεδον τις ωρες που εχω με το Xbox σε αυτη τη γενιά.
    Η κονσόλα ΤΑ ΣΠΑΕΙ.

    https://www.enternity.gr/Article/Gad...edium=facebook


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  19. #1098
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Το λέει και στο άρθρο, πως η διαθεσιμότητα των PS5s θα ειναι περιορισμένη. Θα ειναι μερικά εκατομμύρια για ολο τον κοσμο. Οποτε ειναι φυσικό το Switch να πουλήσει περισσότερο.
    Κατα τα αλλα, ναι, θα συμφωνήσω!!! Τα σπαει το Switch!!!!!

  20. The Following User Says Thank You to Dragonpaul For This Useful Post:

    Giannis1979 (24-08-2020)

  21. #1099
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Η αλήθεια είναι ότι δεν αγοράσα αυτή την γενιά κονσόλα της Nintendo (ούτε είχα πάρει φυσικά το Wii U).

    Πάντως ομολογώ ότι η συγκεκριμένη εταιρεία, οι κονσόλες της και η πορεία της στον χρόνο τα τελευταία πολλά χρόνια είναι η καθαρή απόδειξη ότι στο θέμα των κονσολών μετράει απόλυτα το γεγονός των αποκλειστικοτήτων, τα 1st party studios και τα παιχνίδια που βγαίνουν για συγκεκριμένα μηχανήματα και φυσικά οι όποιες ιδιαιτερότητες, special features που αυτή έχει δώσει στο μηχάνημα της και την ξεχωρίζουν από τον όποιο ανταγωνισμό.

    Η Nintendo χαράζει μία δική της πορεία, τόσο από πλευράς μηχανήματος (επιδόσεις/ιδιαιτερότητες), όσο και από πλευράς παιχνιδιών (τύπος/είδος/χειρισμός/κλπ), πολύ πιο ξεχωριστή από τις άλλες εταιρείες και δεν διεκδικεί απαραίτητα την αποκλειστικότητα συνολικά στον χώρο του gaming όσο το δικό της αποκλειστικό πιστό κοινό χωρίς να επιδιώκει αυτόν τον άμεσο ανταγωνισμό με τους υπόλοιπους. Οι υπόλοιποι (MS/Sony/PC) θεωρώ ότι παίζουν ως επί το πλείστον στις ίδιες κατηγορίες, αρκετά έως πολύ ανταγωνιστικά μεταξύ τους και ο καθένας προσπαθεί να χτίσει μία σταθερή βάση χρηστών σε μεγάλο βαθμό εις βάρος των άλλων. Φυσικά εκεί παίζει πάλι μπάλα το τι παραπάνω προσφέρει (exclusives/επιδόσεις/υπηρεσίες/κλπ) σε σχέση με τους άμεσους ανταγωνιστές ώστε να ξεχωρίσει και να κατακτήσει αυτή την κοινή βάση χρηστών.

    Η Nintendo λοιπόν, θεωρώ ότι έως ένα μεγάλο βαθμό παίζει μπάλα μόνη της σε μία ξεχωριστή κατηγορία που αν κάποιος επιθυμεί να παίξει τα παιχνίδια της, η κατοχή της κονσόλας της είναι μονόδρομος. Το κακό είναι ότι η ίδια το γνωρίζει αυτό και δυστυχώς για τους χρήστες το εκμεταλλεύεται σε μεγάλο βαθμόως προς τις τιμές των προϊόντων της τόσο όσον αφορά το Hardware αλλά και το Software. Θεωρώ ότι αν δεν είναι φανατικός οπαδός της Nintendo ώστε να πάρει πρώτο και αποκλειστικά την κονσόλα της, σίγουρα την βάζει σε πολύ πλεονεκτική θέση για 2ο μηχάνημα πέραν του βασικού. Πιο πολύ νόημα έχει νομίζω για έναν κάτοχο του PS4, να αγοράσει Switch για δεύτερη κονσόλα αντί του Xbox ή ενός PC. Τουλάχιστον εγώ αυτό θα έκανα εάν επιθυμούσα και είχα χρόνο για δεύτερη πλατφόρμα παιχνιδιού.

  22. The Following 2 Users Say Thank You to Nek_Food For This Useful Post:

    mihalis13 (24-08-2020)

  23. #1100

    Default Nintendo Switch

    Quote Originally Posted by Nek_Food View Post
    Η αλήθεια είναι ότι δεν αγοράσα αυτή την γενιά κονσόλα της Nintendo (ούτε είχα πάρει φυσικά το Wii U).

    Πάντως ομολογώ ότι η συγκεκριμένη εταιρεία, οι κονσόλες της και η πορεία της στον χρόνο τα τελευταία πολλά χρόνια είναι η καθαρή απόδειξη ότι στο θέμα των κονσολών μετράει απόλυτα το γεγονός των αποκλειστικοτήτων, τα 1st party studios και τα παιχνίδια που βγαίνουν για συγκεκριμένα μηχανήματα και φυσικά οι όποιες ιδιαιτερότητες, special features που αυτή έχει δώσει στο μηχάνημα της και την ξεχωρίζουν από τον όποιο ανταγωνισμό.

    Η Nintendo χαράζει μία δική της πορεία, τόσο από πλευράς μηχανήματος (επιδόσεις/ιδιαιτερότητες), όσο και από πλευράς παιχνιδιών (τύπος/είδος/χειρισμός/κλπ), πολύ πιο ξεχωριστή από τις άλλες εταιρείες και δεν διεκδικεί απαραίτητα την αποκλειστικότητα συνολικά στον χώρο του gaming όσο το δικό της αποκλειστικό πιστό κοινό χωρίς να επιδιώκει αυτόν τον άμεσο ανταγωνισμό με τους υπόλοιπους. Οι υπόλοιποι (MS/Sony/PC) θεωρώ ότι παίζουν ως επί το πλείστον στις ίδιες κατηγορίες, αρκετά έως πολύ ανταγωνιστικά μεταξύ τους και ο καθένας προσπαθεί να χτίσει μία σταθερή βάση χρηστών σε μεγάλο βαθμό εις βάρος των άλλων. Φυσικά εκεί παίζει πάλι μπάλα το τι παραπάνω προσφέρει (exclusives/επιδόσεις/υπηρεσίες/κλπ) σε σχέση με τους άμεσους ανταγωνιστές ώστε να ξεχωρίσει και να κατακτήσει αυτή την κοινή βάση χρηστών.

    Η Nintendo λοιπόν, θεωρώ ότι έως ένα μεγάλο βαθμό παίζει μπάλα μόνη της σε μία ξεχωριστή κατηγορία που αν κάποιος επιθυμεί να παίξει τα παιχνίδια της, η κατοχή της κονσόλας της είναι μονόδρομος. Το κακό είναι ότι η ίδια το γνωρίζει αυτό και δυστυχώς για τους χρήστες το εκμεταλλεύεται σε μεγάλο βαθμόως προς τις τιμές των προϊόντων της τόσο όσον αφορά το Hardware αλλά και το Software. Θεωρώ ότι αν δεν είναι φανατικός οπαδός της Nintendo ώστε να πάρει πρώτο και αποκλειστικά την κονσόλα της, σίγουρα την βάζει σε πολύ πλεονεκτική θέση για 2ο μηχάνημα πέραν του βασικού. Πιο πολύ νόημα έχει νομίζω για έναν κάτοχο του PS4, να αγοράσει Switch για δεύτερη κονσόλα αντί του Xbox ή ενός PC. Τουλάχιστον εγώ αυτό θα έκανα εάν επιθυμούσα και είχα χρόνο για δεύτερη πλατφόρμα παιχνιδιού.
    Συμφωνω οτι εκμεταλλεύεται τα δυνατά αποκλειστικά της αλλα απο την αλλη οταν αγοράζεις ενα παιχνίδι της Nintendo ξερεις οτι την αλλη μερα θα το πουλήσεις ακομα και 40 ευρω.
    Και θα το πουλήσεις ευκολα.
    Ενδεικτικά σου λεω οτι το Breath of the wild που ειναι 3 χρόνων πλεον κανει ακομα 69,99 στο Nintendo e-shop και το βρίσκεις πιο ακριβό σαν μεταχειρισμένο απο πολυ δυνατά αποκλειστικά παιχνίδια άλλων εταιρειών τύπου last of us 2 που ειναι φρεσκοκυκλοφορημενα.
    Θελω να πω οτι παίρνεις ενα Nintendo exclusive , το ξεζουμίζεις ακομα και για ΧΡΟΝΙΑ και μετα το πουλάς μια 40αρα και κανεις πλήρη απόσβεση.
    Το να αγοράσεις λοιπον παιχνίδι της Nintendo στην ουσία ειναι ΕΠΕΝΔΥΣΗ.
    Δεν χάνουν ποτε την αξία τους!
    Και δεν συμβαίνει μονο με το Zelda αυτο αλλα σχεδον με ολα.

    Την καλυτερη κονσόλα της ninty έχασες Νεκτάριε.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  24. The Following User Says Thank You to Giannis1979 For This Useful Post:

    Nek_Food (24-08-2020)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •