Page 48 of 68 FirstFirst ... 3844454647484950515258 ... LastLast
Results 941 to 960 of 1349

Thread: Nintendo Switch

  1. #941
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Στο Switch αυτή τη στιγμή παίζει και να υπάρχουν 2500 παιχνίδια. Ειναι αυτονόητο, φυσικά, οτι μιλάμε και για πολύ σκουπιδαριό μέσα σε αυτα! Αλλα σιγουρα θα βρεις απλα παιχνίδια που κανουν για τέτοιες ηλικίες. Το θέμα ειναι...
    ...θα την αφήσεις εσυ τη μικρή να παίζει;;;;;


  2. #942

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Βασικά σκεφτόμουν κάποια στιγμη το switch περισσότερο για την μικρή. Να ρωτήσω κάτι εδω, ευκολα παιχνίδια για μικρά παιδιά υπάρχουν? ξέρετε? παιχνίδια με 1, 2 κουμπια δηλαδή, που να μην χρειάζεται καλό skill level. Βέβαια με αυτα που συμβαίνουν τώρα, και με την οικονομική κατάσταση να δείχνει ότι θα δυσκολέψει, δεν το κάνει και εύκολο η Nintendo με την υψηλή τιμή της κονσόλας, και των παιχνιδιών.
    Παρ της xbox που εχει το game pass και καθάρισες


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. The Following User Says Thank You to Giannis1979 For This Useful Post:

    Sir_Teraflop (14-04-2020)

  4. #943
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Πόσο είναι η μικρή; Δεν πρέπει να πηγαίνει καν σχολείο αν εκτιμάω σωστά. Θα έλεγα ότι είναι νωρίς κατά την γνώμη μου να την βάλεις σε τέτοιο τριπάκι, βρες καλύτερα κάτι άλλο πιο δημιουργικό να κάνει και κράτα την όσο μπορείς μακριά από κινητά τηλέφωνα και ταμπλέτες. Πέραν του ότι δεν της "κουράζεις" τα μάτια από νωρίς, δεν την μαθαίνεις σε κάτι κακό για την ηλικία της, δεν θα κολλήσει και από νωρίς, θα αποφύγεις και τυχόν καβγάδες για το πόσο πολύ μπορεί να ασχολείται με κάτι σχετικά άχρηστο για την ηλικία της. Γνώμη μου... Αν είναι μικρή, ζωγραφική, παιχνίδι παραδοσιακό, χειροτεχνίες, κλπ Αν περνάς ώρες μαζί της, παίξτε και επιτραπέζια της ηλικίας της. Δεν ξέρω αν διαβάζει δώσε της βιβλία και κόμικς, όσο πιο πολλά μπορείς. Μπορεί να πέφτω έξω αλλά θα έλεγα όχι κινητό τουλάχιστον πριν το Γυμνάσιο (και νωρίς είναι αλλά εφόσον θα έχουν όλοι θα είναι σχεδόν αναγκαίο, ειδικά αν μπορεί να πηγαινοέρχεται σε σχολεία/φροντιστήρια κλπ). Θα έλεγα όχι παιχνιδομηχανές χειρός όσο πιο πολύ μπορείς, είναι κόλλημα και μετά στρέφουν και στο κινητό πολύ. Ίσως αν είναι μικρούλα και έχεις ακόμη το PS3 και έχεις κάνα move να της έβαζες κανένα παιχνίδι τύπου Eye Pet ή Χάρυ Πότερ και αυτό αν πιστεύεις ότι δεν μπορείς να το αποφύγεις εντελώς και υπό έλεγχο πόση ώρα θα ασχοληθεί.

  5. The Following 2 Users Say Thank You to Nek_Food For This Useful Post:

    Giannis1979 (14-04-2020),ilias78 (14-04-2020)

  6. #944
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Βασικά σκεφτόμουν κάποια στιγμη το switch περισσότερο για την μικρή. Να ρωτήσω κάτι εδω, ευκολα παιχνίδια για μικρά παιδιά υπάρχουν? ξέρετε? παιχνίδια με 1, 2 κουμπια δηλαδή, που να μην χρειάζεται καλό skill level. Βέβαια με αυτα που συμβαίνουν τώρα, και με την οικονομική κατάσταση να δείχνει ότι θα δυσκολέψει, δεν το κάνει και εύκολο η Nintendo με την υψηλή τιμή της κονσόλας, και των παιχνιδιών.
    Ηλικία?

    Τα παιχνίδια της Nintendo ΔΕΝ είναι εύκολα, αντίθετα με την κοινή άποψη, ότι επειδή είναι παιδικό είναι playable από παιδιά.

    Με ένα 2 κουμπιά είναι το Super Mario Party, τα dance (μηδέν κουμπιά), Go Vacation.

  7. #945
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by Nek_Food View Post
    Πόσο είναι η μικρή; Δεν πρέπει να πηγαίνει καν σχολείο αν εκτιμάω σωστά. Θα έλεγα ότι είναι νωρίς κατά την γνώμη μου να την βάλεις σε τέτοιο τριπάκι, βρες καλύτερα κάτι άλλο πιο δημιουργικό να κάνει και κράτα την όσο μπορείς μακριά από κινητά τηλέφωνα και ταμπλέτες. Πέραν του ότι δεν της "κουράζεις" τα μάτια από νωρίς, δεν την μαθαίνεις σε κάτι κακό για την ηλικία της, δεν θα κολλήσει και από νωρίς, θα αποφύγεις και τυχόν καβγάδες για το πόσο πολύ μπορεί να ασχολείται με κάτι σχετικά άχρηστο για την ηλικία της. Γνώμη μου... Αν είναι μικρή, ζωγραφική, παιχνίδι παραδοσιακό, χειροτεχνίες, κλπ Αν περνάς ώρες μαζί της, παίξτε και επιτραπέζια της ηλικίας της. Δεν ξέρω αν διαβάζει δώσε της βιβλία και κόμικς, όσο πιο πολλά μπορείς. Μπορεί να πέφτω έξω αλλά θα έλεγα όχι κινητό τουλάχιστον πριν το Γυμνάσιο (και νωρίς είναι αλλά εφόσον θα έχουν όλοι θα είναι σχεδόν αναγκαίο, ειδικά αν μπορεί να πηγαινοέρχεται σε σχολεία/φροντιστήρια κλπ). Θα έλεγα όχι παιχνιδομηχανές χειρός όσο πιο πολύ μπορείς, είναι κόλλημα και μετά στρέφουν και στο κινητό πολύ. Ίσως αν είναι μικρούλα και έχεις ακόμη το PS3 και έχεις κάνα move να της έβαζες κανένα παιχνίδι τύπου Eye Pet ή Χάρυ Πότερ και αυτό αν πιστεύεις ότι δεν μπορείς να το αποφύγεις εντελώς και υπό έλεγχο πόση ώρα θα ασχοληθεί.
    Καμία σχέση τα σκουπίδια games του κινητού με το πόσο μπορούν να εξιτάρουν την φαντασία τους (και γιατί όχι να τους αγαπήσουν) τους χαρακτήρες της Nintendo. Ίσα ίσα μικροί και υπέργηροι, έχουν να κερδίσουν πολλά από το mind-eye coordination σε παιχνίδια που δεν περιορίζονται σε Mindiless swipping.

    Και το switch δεν είναι μόνο φορητό.

  8. #946
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Είμαστε οπαδοί του gaming αλλά από μια ηλικία και άνω. Παιδιά 5, 6 χρόνων είναι πολύ μικρά για να βάλεις σε αυτόν τον κόσμο. Θα έλεγα μέχρι 10 ας μην μάθουν σε ηλεκτρονικά παιχνίδια και κονσόλες, πόσο μάλλον με κινητά και ταμπλέτες, Ας ασχοληθούν με κάτι άλλο. Να πω την αλήθεια; Ας μην ασχοληθούν και πότε με το gaming αν μπορούν να ασχολούνται με άλλα πιο δημιουργικά ή πιο χρήσιμα πράγματα όπως το διάβασμα ή η άθληση. Ας βγαίνουν βόλτες με τους φίλους να χαρούν την ζωή, μετά αν τους περισσεύει χρόνος ας παίξουν και κάνα ηλεκτρονικό παιχνίδι .

  9. #947
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Κοίταξε να δεις καταλαβαίνω ότι δεν είναι forum/νήμα για μπαμπάδες αλλά:

    Το gaming δεν είναι τσιγάρο για να πεις ότι επειδή εμείς καπνίζουμε αν είναι να καπνίσουν τα παιδιά μας ας το αρχίσουν στα 30 τους να ζήσουν λίγο παραπάνω.

    Αυτό που θέλει προσοχή είναι η ισορροπία, σε όλα όπως σωστά λες (αθλοπαιδεία, ζωγραφική κλπ.), αλλά μην αφορίζουμε το gaming ενώ εμείς είχαμε βουτήξει στα μούτρα από 5 π.χ. και μάλιστα χωρίς τις γνώσεις ή τα tools του σήμερα.

    Μπορεί να παίξει mario και να ζωγραφίσει μια peach.

    Τι πιο όμορφο...

    keywords: φαντασία - εξοικείωση με την τεχνολογία (εκτός Phone tapping).

  10. The Following 3 Users Say Thank You to Sir_Teraflop For This Useful Post:

    DJTaurus (15-04-2020),Nek_Food (15-04-2020),ntsmrtz (15-04-2020)

  11. #948

    Default

    Ενα πολυ σημαντικό feature προστέθηκε χθες με το τελευταίο update , και θα βολέψει πολυ όσους εχουν και xbox one.

    Πλεον μπορεις να κανεις remapping τα πλήκτρα στο χειριστήριο και να τα διαμορφώσεις ακριβως οπως ειναι και στην αλλη σου κονσόλα ωστε να μη μπερδεύεσαι με ίδια κουμπιά (A B X Y) που βρισκονται σε διαφορετικές θέσεις στο controller.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. #949
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Μπορείς να δημιουργήσεις παραπάνω από 1 προφίλ? Με σκοπό το κάθε προφίλ να έχει τα δικά του save files κ ενδεχομένως δικά του παιχνίδια ή apps από το store

    Spoiler!

  13. #950

    Default

    Quote Originally Posted by ilias78 View Post
    Μπορείς να δημιουργήσεις παραπάνω από 1 προφίλ? Με σκοπό το κάθε προφίλ να έχει τα δικά του save files κ ενδεχομένως δικά του παιχνίδια ή apps από το store
    Ναι κανονικά.
    Απλα δεν κανεις κατευθείαν sign in αλλα οταν ξεκινάς ενα παιχνίδι η app σε ρωτάει ποιο προφίλ θα παίξει.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. The Following User Says Thank You to Giannis1979 For This Useful Post:

    ilias78 (15-04-2020)

  15. #951
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by Nek_Food View Post
    Πόσο είναι η μικρή; Δεν πρέπει να πηγαίνει καν σχολείο αν εκτιμάω σωστά. Θα έλεγα ότι είναι νωρίς κατά την γνώμη μου να την βάλεις σε τέτοιο τριπάκι, βρες καλύτερα κάτι άλλο πιο δημιουργικό να κάνει και κράτα την όσο μπορείς μακριά από κινητά τηλέφωνα και ταμπλέτες. Πέραν του ότι δεν της "κουράζεις" τα μάτια από νωρίς, δεν την μαθαίνεις σε κάτι κακό για την ηλικία της, δεν θα κολλήσει και από νωρίς, θα αποφύγεις και τυχόν καβγάδες για το πόσο πολύ μπορεί να ασχολείται με κάτι σχετικά άχρηστο για την ηλικία της. Γνώμη μου... Αν είναι μικρή, ζωγραφική, παιχνίδι παραδοσιακό, χειροτεχνίες, κλπ Αν περνάς ώρες μαζί της, παίξτε και επιτραπέζια της ηλικίας της. Δεν ξέρω αν διαβάζει δώσε της βιβλία και κόμικς, όσο πιο πολλά μπορείς. Μπορεί να πέφτω έξω αλλά θα έλεγα όχι κινητό τουλάχιστον πριν το Γυμνάσιο (και νωρίς είναι αλλά εφόσον θα έχουν όλοι θα είναι σχεδόν αναγκαίο, ειδικά αν μπορεί να πηγαινοέρχεται σε σχολεία/φροντιστήρια κλπ). Θα έλεγα όχι παιχνιδομηχανές χειρός όσο πιο πολύ μπορείς, είναι κόλλημα και μετά στρέφουν και στο κινητό πολύ. Ίσως αν είναι μικρούλα και έχεις ακόμη το PS3 και έχεις κάνα move να της έβαζες κανένα παιχνίδι τύπου Eye Pet ή Χάρυ Πότερ και αυτό αν πιστεύεις ότι δεν μπορείς να το αποφύγεις εντελώς και υπό έλεγχο πόση ώρα θα ασχοληθεί.
    5 ειναι, το δεν πηγαινει σχολειο, εαν σχολειο εννοεις το δημοτικο ναι, αλλα έχει παει 2 χρόνια παιδικο, και αλλα 2 νηπιαγωγειο, απο πολύ μικρή δηλαδή (πριν κλεισει τα 2) ηταν σε κοινωνικό περιβάλλον που μάθαινε καινουργια πράγματα.

    Και κάπου εδώ θα διαφωνήσω για το "κακο" που κάνουν τα κινητα και ταμπλετ, και μάλιστα θα το πάω ακόμα παρα πέρα και θα πω ότι η εκθεση τους σε τόση παραπάνω πληροφορία τα κάνει και ποιο έξυπνα. Τα αγγλικά που ήξερε η Παγώνα απο 3 χρονών, εγω τα έμαθα 3η δημοτικού, και αυτό χωρίς καμια προσπαθεια να της μάθουμε ή να την προτρέψουμε, απλα εβλεπε παιδικα στο youtube και μάθαινε απο εκεί, και όχι μόνο αυτό αλλα τα μάθαινε και με την σωστή προφορά. Το ίδιο ακριβώς εχει δει και φίλος μου με γιό εναν χρόνο μεγαλύτερο της, την μόνη διαφορα που βρήκαμε ήταν στην ομιλία, που η δικιά μου το έχει πολύ εύκολο με τον λόγο, πολυπλοκες και σύνθετες λέξεις, αφηρημένες ένοιες, δύσκολες προτάσεις.

    Επίσης στο διλλημα τηλεόραση/ταμπλετ ή βολτα σε παιδότοπο, βολτα με το ποδήλατο, πάντα η απάντηση είναι στο έξω. Πριν την πανδημία πήγαινε και σε γυμναστήριο που έκανε διάφορες παιδικές δραστηριοτητες, και πηγαινε και ζωγραφικη μια φορα την εβδομάδα. Τωρα με τα παιχνίδια αν και έχει γεμίσει το ταμπλετ, παίζει λίγα , κυριώς Puzzle (ηταν πολυ καλη απο 2 χρονων σε αυτα) απλα με την κονσόλα βελτιώνει πολυ το Hand - eye coordination. Αυτό έχω παρατηρήσει, ότι ενω με το touch δεν δυσκολευεται, με τον controller τα πάει χάλια.
    Quote Originally Posted by Sir_Teraflop View Post

    Τα παιχνίδια της Nintendo ΔΕΝ είναι εύκολα, αντίθετα με την κοινή άποψη, ότι επειδή είναι παιδικό είναι playable από παιδιά.

    Με ένα 2 κουμπιά είναι το Super Mario Party, τα dance (μηδέν κουμπιά), Go Vacation.
    Αυτο θυμάμαι και εγώ, γιαυτό και δεν έχω κάνει καμία κίνηση ακόμα, απλα απο κάπου έμαθε τον μαριο και της άρεσε. Επίσης με τον controller τα πάει χάλια, κατέβασα πριν λίγο το spy chameleon και δυσκολευόταν πολύ απο την 1η πίστα. Ειχα στο Ps3 κάποια παιδικά που είχα κάνει και review που θυμάμαι ότι ήταν και εύκολα, αλλα τα έχω χαρίσει εδώ και πολλά χρόνια.

  16. #952
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Κοίτα Slay συμφωνώ με πολλά από όσα λες, διαφωνώ σε άλλα. Η σχέση μας και οι απόψεις μας για την σωστή χρήση της τεχνολογίας (και το gaming) είναι συμβατές. Το βασικό μου επιχείρημα είναι ότι απλά κάποια πράγματα κατά την γνώμη μου να γίνουν στην ώρα τους και φυσικά πάντα με μέτρο.

    Έχω περάσει από όλα αυτά που λες, είμαι πολύ πιο μπροστά από εσένα και ισχύει αυτό που λένε οι παλιοί: "εκεί που είσαι ήμουνα και εδώ που είμαι θα έρθεις". Παρότι τήρησα ή προσπάθησα να τηρήσω (κάποιες φορές και αυστηρά) κάποια μέτρα (ηλικίας, ωραρίου, πρόσβασης, περιεχομένου, συνεννόησης, συμβιβασμών, επιβράβευσης) πάλι θεωρώ/νιώθω ότι απέτυχα οικτρά σε κάποια πράγματα και πολλά τα μετανιώνω (πχ πρόσβαση ή αγορές ταμπλετών από σχετικά νωρίς/συχνά καλύτερων κινητών άνευ ουσιαστικής ανάγκης/κονσόλες Nintendo/κλπ).

    Δεν μιλάω για το πόσο έξυπνα είναι σε σχέση με εμάς τα παιδιά, τι επιτυχίες έχουν, με πόσα πράγματα ασχολούνται και τα κάνουν τέλεια, σε τι ταχύτητες και σε τι ποιότητα δουλεύει το μυαλό τους, είναι εντυπωσιακό και ίσως να έχει να κάνει με την εξέλιξη του είδους πέραν των ερεθισμάτων και της πληροφορίας. Δεν θα γίνει όμως ένα παιδί επιστήμονας επειδή όλη μέρα έχει επαφή με ταμπλέτες, YouTube, podcast, κινητά και υπολογιστές, καθώς μπορεί να βοηθάνε αλλά σκέψου ότι μπορεί και να το καταστρέψουν. Μιλάω για εικόνες με κινητά σκουλαρίκια, πλήρη εξάρτηση από την τεχνολογία, την υπερβολική χρήση και ενασχόληση με κάποια πράγματα εις βάρος άλλων, καμιά επαφή με το περιβάλλον γύρω τους (ειδικά όταν θα αρχίσει να φοράει ακουστικά - θα μου πεις απλά σε γράφει), ακόμη ή και ειδικά τώρα στην ανάγκη εγκλεισμού που ζούμε. Μπορεί απλά να βρίσκομαι στην Γη του 90 και τα παιδιά μας να βρίσκονται ήδη στον Άρη του 2200, απλά το λέω πρόσεξε και υπολόγισε το κατά πόσο είναι απαραίτητο κάτι, πέραν όλων όσων ήδη έχει. Σωστός χρόνος και μέτρο.

    Συγνώμη για το offtopic αλλά εδώ έκανες το ερώτημα δεν σκέφτηκα να σου στείλω pm. Μπορείς εφόσον τα είπαμε, να διαγράψεις τα άσχετα με το θέμα του Switch μηνύματα μου. Άντε, καλορίζικο το Switch για όποιον και να το πάρεις (αφού το ξέρεις ότι το έχεις αποφασίσει και απλά ψάχνεις δικαιολογίες)

  17. #953
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Υπάρχει πάντα και λύση τανκ: 2DS!

    Φθηνό, Nintendo Games.

    Switch για 5 χρόνων παιδί - είναι risky (pricey)

    Για τα κινητά/tablet ότι και να λέτε θα διαφωνώ για πάντα. Όχι απλά λόγω περιεχομένου που λίγη φαντασία έχει, όχι επειδή η διεπαφή είναι αυτό, που πραγματικά κάνει dumb down την όποια σκέψη/challenge για σκέψη, επειδή ακριβώς φτιάχθηκε για κόσμο που δεν θέλει να σκέφτεται και να πατάει απλά με το δάκτυλο, είναι και επικίνδυνο, αν δεν έχει κάποιο kid mode το κινητό/tablet, για να μην πω για το περιεχόμενο.

    Θα έρθει και η στιγμή που σε λίγα χρόνια θα είναι και αυτό εργαλείο μάθησης και όχι απλά gaming.

    Εγώ σαδιστικά τις κόρες μου πρώτα τους έμαθα να βάζουν δισκέτα στην Amiga να κάνουν double click να παίξουν bubble bobble/pang και μετά τους πήρα WiiU και πολύ μετά switch.

    To PC τώρα το έχουν για χαβαλέ. Αρκετοί γνωστοί μου κάποιας ηλικίας και πάνω - όχι.

    Sorry για το offtopic αλλά θεωρώ χρήσιμη αυτήν την συζήτηση.

  18. #954
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    5 ειναι, το δεν πηγαινει σχολειο, εαν σχολειο εννοεις το δημοτικο ναι, αλλα έχει παει 2 χρόνια παιδικο, και αλλα 2 νηπιαγωγειο, απο πολύ μικρή δηλαδή (πριν κλεισει τα 2) ηταν σε κοινωνικό περιβάλλον που μάθαινε καινουργια πράγματα.

    Και κάπου εδώ θα διαφωνήσω για το "κακο" που κάνουν τα κινητα και ταμπλετ, και μάλιστα θα το πάω ακόμα παρα πέρα και θα πω ότι η εκθεση τους σε τόση παραπάνω πληροφορία τα κάνει και ποιο έξυπνα. Τα αγγλικά που ήξερε η Παγώνα απο 3 χρονών, εγω τα έμαθα 3η δημοτικού, και αυτό χωρίς καμια προσπαθεια να της μάθουμε ή να την προτρέψουμε, απλα εβλεπε παιδικα στο youtube και μάθαινε απο εκεί, και όχι μόνο αυτό αλλα τα μάθαινε και με την σωστή προφορά. Το ίδιο ακριβώς εχει δει και φίλος μου με γιό εναν χρόνο μεγαλύτερο της, την μόνη διαφορα που βρήκαμε ήταν στην ομιλία, που η δικιά μου το έχει πολύ εύκολο με τον λόγο, πολυπλοκες και σύνθετες λέξεις, αφηρημένες ένοιες, δύσκολες προτάσεις.

    Επίσης στο διλλημα τηλεόραση/ταμπλετ ή βολτα σε παιδότοπο, βολτα με το ποδήλατο, πάντα η απάντηση είναι στο έξω. Πριν την πανδημία πήγαινε και σε γυμναστήριο που έκανε διάφορες παιδικές δραστηριοτητες, και πηγαινε και ζωγραφικη μια φορα την εβδομάδα. Τωρα με τα παιχνίδια αν και έχει γεμίσει το ταμπλετ, παίζει λίγα , κυριώς Puzzle (ηταν πολυ καλη απο 2 χρονων σε αυτα) απλα με την κονσόλα βελτιώνει πολυ το Hand - eye coordination. Αυτό έχω παρατηρήσει, ότι ενω με το touch δεν δυσκολευεται, με τον controller τα πάει χάλια.

    Αυτο θυμάμαι και εγώ, γιαυτό και δεν έχω κάνει καμία κίνηση ακόμα, απλα απο κάπου έμαθε τον μαριο και της άρεσε. Επίσης με τον controller τα πάει χάλια, κατέβασα πριν λίγο το spy chameleon και δυσκολευόταν πολύ απο την 1η πίστα. Ειχα στο Ps3 κάποια παιδικά που είχα κάνει και review που θυμάμαι ότι ήταν και εύκολα, αλλα τα έχω χαρίσει εδώ και πολλά χρόνια.
    απλα να προστεσω και εγω κατι, οτι τα παιδια μεχρι 2 ετων δεν πρεπει να βλεπουν τηλεοραση, tablet, κινητα κλπ γιατι τα ματια τους δεν εχουν αναπτυχθει πληρως και τους κανει κακο. Δεν το λεω ετσι το γνωριζω απο ανθρωπο που ασχολειται με μυωπια σε μικρα παιδια. Βεβαια θα μου πεις αυτο δεν γινετε...ενταξει τουλαχιστον περιορισμος στο ποση ωρα βλεπουν

  19. #955

    Default

    Ας αναφέρουμε ομως και τα αρνητικά της κονσόλας


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  20. #956
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Σορρυ, δεν σε εννόησα! (τα προκαλεί αυτά μερικές φορές ο γραπτός λόγος)

    Που είναι το αρνητικό με το BB 4;

  21. #957

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Σορρυ, δεν σε εννόησα! (τα προκαλεί αυτά μερικές φορές ο γραπτός λόγος)

    Που είναι το αρνητικό με το BB 4;
    Δεν ειναι καθολου αρνητικό το BB4 το αρνητικό ειναι οτι τους αρεσουν πολλα παιχνίδια και παντα ο μλκας πληρώνει


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  22. The Following User Says Thank You to Giannis1979 For This Useful Post:

    PDS (17-04-2020)

  23. #958
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    ΧΑΧΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ Α

  24. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    Giannis1979 (17-04-2020)

  25. #959

    Default Nintendo Switch

    Παντως το bubble ειναι πολυ ωραιο.
    Φοβερό new mode .
    Συν οτι αυτο το παλιό coin op game των ηλεκτρονικάδικών που σου δίνει μαζι με το νεο version του παιχνιδιού πέρα απο νοσταλγία και επιστροφή στις ρίζες εγινε η αιτία να ακούσω ξανά μετα απο 30 χρονια απο τη γυναικα μου τη μυθική ατάκα:
    «Δεν Θελω Παπουτσάκι εγω τρέχει πολυ και θα χάσω»
    Μιλαμε οταν το ειπε ένιωσα ενα απίστευτο deja vu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  26. The Following User Says Thank You to Giannis1979 For This Useful Post:

    Lefteris_X (18-04-2020)

  27. #960
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Για βοηθήστε οι κατέχοντες. Έχω παραγγείλει το κονσολακι αλλά θα το έχω από βδομάδα (μαλλον). Οποτε λογαριασμο δεν εχω ακόμα . Εχει κατι προσφορες ομως στο store κ θελω να τσιμπήσω 1-2 παιχνιδάκια. Μπορώ να ανοίξω λογαριασμό λοιπόν τώρα Κ να τα βάλω σε κάνα library για να τα κατεβάσω όταν με το καλό την πάρω?

    Spoiler!

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •