Page 40 of 68 FirstFirst ... 3036373839404142434450 ... LastLast
Results 781 to 800 of 1349

Thread: Nintendo Switch

  1. #781
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Το Smash Ultimate θα εκπλήξει οποιονδήποτε θελήσει να ασχοληθεί μαζι του!!!! Ειναι απίστευτο και αδιανόητο ποσα έχουν χωρέσει σε ενα τόσο μικρο cartridge!!!!!
    Το ίδιο το παιχνίδι, δε, απλα απο αλλη διάσταση!!! Ολα τα modes καταπληκτικά και οι μάχες έχουν τέτοιο βάθος που δε το περίμενα ποτε προσωπικά.

    Last edited by Dragonpaul; 19-12-2018 at 00:22.

  2. #782

    Default

    https://l.facebook.com/l.php?u=https...9oZgI8JE6W8ZqA

    αν ισχυει κατι τετοιο,μαλλον τα'χουν παιξει εκει στη nintendo.

  3. #783
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Δεν τα έχουν παίξει καθόλου.

    Ξέρουν τι λένε. Βολιδοσκοπούν τις μεταγενέστερες αγορές.

    Όποιος ρε συ έχει μελετήσει την Ιστορία των εταιρειών στα videogames, γνωρίζει ότι έχουν γίνει πολλές μεταβάσεις.

    Η Atari έβγαζε coin-op. Μετά έβγαζε coin-op και κονσόλα. Μετά έσπασε σε 2 εταιρείες, μια για υπολογιστές - μια για coin-op και κονσόλα, μέχρι και το 1996.

    Η Konami; Έβγαζε coin-op. Μετά έβγαζε παιχνίδια για κονσόλες αλλά συνέχισε τα coin-op. Μετά σταμάτησε τα coin-op. Μετά έκανε μετάβαση σε mmo-rpg/free2play/mobile και βγάζει μόνο το pro evo σε κονσόλες (και το τελευταίο έκτρωμα MGS).

    Η Nintendo έβγαζε coin-op. Μετά έβγαζε coin-op και κονσολίτσες φορητές. Μετά σταμάτησε τα coin-op, σταμάτησε και τις φορητές, αλλά άρχισε τις επιτραπέζιες κονσόλες. Μετά ξανέβγαλε φορητές (1989 Gameboy), συνεχίζοντας τις επιτραπέζιες. Κατόπιν έκανε στροφή 180 μοιρών με το Wii, αλλά συνέχισε τις φορητές. Με το Switch έκανε ΠΑΛΙ στροφή σε φορητή+επιτραπέζια, αλλά συνεχίζει να πουλάει (κατασκευάζει) το DS.

    Μπορώ να φέρω πολλά παραδείγματα για αρκετές εταιρείες (ncage, Wonderswan, Neo-Geo Pocket, Mega-Wonder κλπκλπ)......που οι εταιρείες πειραματίζονται ή αλλάζουν εντελώς κατεύθυνση.

    Κάποιες έκαναν λανθασμένες (μελλοντικές) εκτιμήσεις, κάποιες έκαναν πολύ σωστές όμως και ΚΑΡΑ-κέρδισαν από αυτές.

    Μην ξεχνάμε τη SEGA, ο κολοσσός των coin-οπ. Από το 1980 έβγαζε ΚΑΙ κονσόλες. Από το 1982-3 (το πολύ 1985) έκανε license τα coin-oo παιχνίδια της στην US Gold, και αυτή τα έδινε στον ντιβέλοπερ "Probe". Ποιος θα σκεφτόταν ότι το 2001 θα ανακοίνωνε η SEGA "αποσύρομαι από τις κονσόλες και γίνομαι ΜΟΝΟ εταιρεία λογισμικού" ; (στην Ιαπωνία όμως συνεχίζει και βγάζει coin-op). Μια χαρά τα πάει η SEGA. ΠΟΛΥ καλύτερα απ' ότι στα 90ς.

    Άρα λοιπόν, πολύ καλά κάνει η Nintendo και βολιδοσκοπεί τι να κάνει στο μέλλον.

    Το "αν" θα κάνει, "τι" θα κάνει, "πως" θα το υλοποιήσει και κατά πόσο θα το "δεχτεί" ο κόσμος, μένει να το δούμε.
    Άλλωστε μέχρι το 2015 η σκέψη "μια κονσόλα σε μορφή ταμπλέτας από τη Nintendo" φάνταζε το λιγότερο αστεία έως γελοία.
    Μόνο που.........το Switch έχει πάρει τα βρακιά όλων.
    Last edited by Lefteris_X; 07-01-2019 at 17:05.

  4. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    Dragonpaul (07-01-2019)

  5. #784

    Default

    μα να αφησει τις κονσολες φορητες κ μη κ να το γυρισει σε παιχνιδια για κινητα? τι στον dick!? μεγαλη στροφη ρε φιλε κ αποτομη θα ελεγα.

  6. #785
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Ρε συ, μην το παίρνεις τοις μετρητοίς αυτό.

    Απλώς ο πρόεδρος το λέει εντελώς "abstract" (αόριστα) επίτηδες για να μην μυριστεί κανείς τι R&D κάνει αυτή τη στιγμή η Nintendo.

    Μπορεί να είναι οτιδήποτε. Κυριολεκτικά οτιδήποτε.

    Πήγαινε κανενός το μυαλό πριν το Labo, ότι η Nintendo ρίχνει R&D στο Labo; Όχι! Μήπως υπήρχαν leaks που να κάνουν έστω την παραμικρή αναφορά σε cardboards; Ούτε!

    Άρα πάρε τα λόγια του προέδρου ως εξής:"Έχουμε όλους τους ορίζοντές μας ανοιχτούς στα πάντα. Προς πάσα κατεύθυνση. Εμείς είμαστε game makers, δεν περιοριζόμαστε από το υλικό".

  7. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    christos-sonyboy (07-01-2019)

  8. #786
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Και μετά το Freesync που ήρθε στις κάρτες της Nvidia, τις δηλώσεις του προέδρου που σχολιάζετε από πάνω - έσκασε και αυτό:

    https://www.gamesindustry.biz/articl...o-switch-games

    Digital codes for over 40 titles now available through Humble in the US only.


  9. #787
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Το φορητο gaming παντα μου αρεσε. Γιατι είναι βολικο, το εχεις παντα μαζι σου, το μεταφερεις ευκολα. Το psp το ειχα λιωσει. Ps vita ειχα αλλα δυστηχως η έλλειψη τιτλων με αναγκασαν να το αποχωριστώ γρηγορα. Σκεφτομαι λοιπον να παρω το switch. Αξιζει η αγορα του?

    Spoiler!

  10. #788
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Εγώ προσωπικά το πούλησα, γιατί απλά δεν το μεταφέρεις εύκολα. Ούτε Vita είναι ούτε 3ds. To είχα μόνο docked (που δεν έχει νόημα) και το έδωσα με την προοπτική να το ξαναγοράσω μόλις δω τι εστι New Switch ή να πάρω κανένα καλό bundle και έχω λογαριασμό με αρκετά games...

    Πολλά προβλήματα και πολλά Κρυφά Έξοδα(ΤΜ).

    Και τα παιχνίδια του έως τώρα είναι απογοήτευση. Ακόμα και το BotW που όντως είναι πρωτοποριακό είναι εξίσου κενό.
    Last edited by Sir_Teraflop; 14-01-2019 at 02:37.

  11. The Following User Says Thank You to Sir_Teraflop For This Useful Post:

    ilias78 (14-01-2019)

  12. #789

    Default

    ποσα μαριο,zelda και ξαναζεσταμενα indie παιχνιδια να παιξει κανεις. καλα εκανες κ το πουλησες,ξαναπαρτο μολις εχει πεσει στα 150 ευρω. τωρα αν καποιος θελει κονσολα για μεταφορα,ας παρει ενα 3ds.εχει ενα σκασμο παιχνιδια κ ειναι πολυ ευκολη η μεταφορα του.

  13. The Following 2 Users Say Thank You to christos-sonyboy For This Useful Post:

    ilias78 (14-01-2019),Sir_Teraflop (14-01-2019)

  14. #790
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Quote Originally Posted by ilias78 View Post
    Το φορητο gaming παντα μου αρεσε. Γιατι είναι βολικο, το εχεις παντα μαζι σου, το μεταφερεις ευκολα. Το psp το ειχα λιωσει. Ps vita ειχα αλλα δυστηχως η έλλειψη τιτλων με αναγκασαν να το αποχωριστώ γρηγορα. Σκεφτομαι λοιπον να παρω το switch. Αξιζει η αγορα του?
    Ηλία, θεωρω πως το Switch ειναι μια αγορά που αξίζει. Προσωπικά, χωρίς να έχει κλείσει καν δυο χρονια στην αγορά, για εμένα θεωρείται απο τις καλύτερες κονσόλες που είχα. Θα προσπαθήσω να επανέλθω λεπτομερώς το απόγευμα.

  15. The Following User Says Thank You to Dragonpaul For This Useful Post:

    ilias78 (14-01-2019)

  16. #791
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Quote Originally Posted by Vengeance 64 View Post
    Εγώ προσωπικά το πούλησα, γιατί απλά δεν το μεταφέρεις εύκολα. Ούτε Vita είναι ούτε 3ds. To είχα μόνο docked (που δεν έχει νόημα) και το έδωσα με την προοπτική να το ξαναγοράσω μόλις δω τι εστι New Switch ή να πάρω κανένα καλό bundle και έχω λογαριασμό με αρκετά games...

    Πολλά προβλήματα και πολλά Κρυφά Έξοδα(ΤΜ).

    Και τα παιχνίδια του έως τώρα είναι απογοήτευση. Ακόμα και το BotW που όντως είναι πρωτοποριακό είναι εξίσου κενό.
    Για το καινουριο ξερουμε πανω κατω τι επιπλεον θα εχει?

    Οταν λες προβλημαρα τι εννοεις?

    Spoiler!

  17. #792
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Καλημέρα.

    Για το καινούριο, όχι απλώς δεν ξέρουμε τι specs θα έχει, δεν ξέρουμε καν αν θα βγει καινούριο Switch. Ούτε ονομασία, ούτε ημερομηνία, ούτε τίποτα.

    Στο "μεταξύ" μας εικάζουμε ότι θα βγει, όπως εικάζουμε και την ονομασία (New Switch, εκ του New 3DS).

  18. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    ilias78 (14-01-2019)

  19. #793

    Default Nintendo Switch

    Παιζει να ειμαι ο μονος που με gaming history απο το 1989 και μετα ειχα ολες τις κονσολες ολων των εταιρειων (sony,sega,ms) πλην nintendo που δεν πηρα ποτε καμμια.
    Δεν ειμαι ninty hater απλα ποτε δεν μου εκανε κλικ.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  20. #794
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Δεν είσαι ο μόνος!!!! χααχαχαχαχαχ

    Είχα Nintendo, αλλά 1980-1983, τα Game & Watch με μονή ή/και διπλή οθόνη (Mario Bros οριζόντια διπλή οθόνη, Donkey Kong / Mickey and Donald / Garden House διπλή κάθετη οθόνη) και το Donkey Kong Jr. mini-arcade (TableTop η σωστή ονομασία), με κανονική μεγάλη οθόνη + joystick 4 κατευθύνσεων + κουμπί για άλμα! Υπερπανάκριβα μηχανάκια για την εποχή τους (το 1/3 έως το μισό ενός βασικού μισθού!!)

    (MS δεν ακούμπησα ποτέ μου)
    Last edited by Lefteris_X; 14-01-2019 at 12:57.

  21. #795
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Παιζει να ειμαι ο μονος που με gaming history απο το 1989 και μετα ειχα ολες τις κονσολες ολων των εταιρειων (sony,sega,ms) πλην nintendo που δεν πηρα ποτε καμμια.
    Δεν ειμαι ninty hater απλα ποτε δεν μου εκανε κλικ.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Βάλε και εμένα μέσα
    Ακριβώς το ίδιο και εγώ, δεν μου έκαναν ποτέ κλικ τα παιχνίδια της.
    Τώρα με το switch νομίζω είναι μια αγορά που αν κάποιος το σκέφτεται πρέπει να την κάνει για να δει αν του βγει ή όχι.
    Το λέω αυτό γιατί βλέπω κόσμο που πήρε την κονσόλα και την πούλησε γιατί δεν του έκανε, αλλά και πολύ κόσμο που είναι ενθουσιασμένος με την κονσόλα.
    Παιχνίδια έχει, σαν βασική κονσόλα δεν θα την πάρει κανείς.Σημασία έχει όμως στην πράξη πόσο θα σε βολέψει Ηλία.
    Αν δεν έχεις κάποιον φίλο να στην δανείσει νομίζω πως αξίζει να την αγοράσεις. Παιχνίδια πλέον έχει πολλά όποτε δεν νομίζω να το μετανιώσεις.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  22. #796
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Κι εγώ ήμουν στο "τσακ" για το GameCube, Wii, Wii U και Switch.

    Ο λόγος που δεν τα αγόρασα, πάντα ο ίδιος: θέλω πάρα πολύ να παίξω 2-3 παιχνίδια (Mario-κάτι, Luigi's Mansion, αργότερα και το Mario Bros) και τίποτα άλλο. Zelda, Pokemon, Smash Bros και διάφορα άλλα ιαπωνικά παιχνίδια (πάσης φύσεως) ποτέ δεν ήταν του γούστου μου.

    Οπότε, επέρχεται η λογική: να αγοράσω ένα μηχάνημα για 2-3 παιχνίδια;
    Το θεωρώ υπερβολή και καταναλωτική μανία = εντελώς εκτός ιδεολογίας μου.

    Η ύπαρξη Nintendo Store με αφήνει παγερά αδιάφορο, γιατί τα παλιά παιχνίδια της Nintendo (NES, SNES) δεν με ενδιέφεραν ανέκαθεν, όπως επίσης τα διάφορα coin-op remake δεν με ενδιαφέρουν αφής στιγμής τα έχω βιώσει απευθείας στα coin-op (και δεκαετίες μετά τα έλιωσα στο ΜΑΜΕ).

    Τουτέστιν, η Nintendo για εμένα είναι άκυρη.
    Την εκτιμώ απίστευτα, αλλά not my cup of tee.

    Αν έβγαζα 5.000 ευρώ/μήνα βέβαια, σίγουρα θα αγόραζα το Switch......γιατί ΟΚ, 500 ευρώ (κονσόλα + παιχνίδι + ότι όποιο άλλο paraphernalia μου γυαλίσει) είναι αμελητέο κόστος για τέτοιο μισθό, λολ.

  23. #797

    Default

    Το Switch μια χαρα αξιζει σαν κονσολα την αγορα του αλλα μονο μετα απο 2χρονια που θα εχουν βγει και παραπανω exclusive του,οτι δηλαδη συμβαινει και με τις προηγουμενες κονσολες της Nintendo,εκτος αν καποιος μπορει να αξιοποιησει στο full την φορητοτητα του στα σημερινα παιχνιδια.

    Ποτε μου δεν καταλαβα πχ για ποιο λογο να δινει καποιος 60ευρω για να παιζει πετσοκομμενα παιχνιδια που στις αλλες κονσολες και τρεχουν καλυτερα και κοστιζουν λιγοτερα βλεπε Doom,wolfenstein κλπ.
    Μετα παει και το θεμα του χωρου που παιχνιδια τριτων τυπου Doom και wolfenstein πιανουν παρα πολυ χωρο και επισης οι τιμες παραμενουν στα υψη. Καλο το τελευταιο για οποιον αγορασε πχ day one το zelda στα 60ευρω να βλεπει το παιχνιδι του να κραταει τιμη αν θελει να το δωσει αργοτερα,κακο για οποιον δεν αγοραζει day one που πληρωνει παιχνιδι κοντα 2ετιας full price γιατι..nintendo.

    Ασε που αυτη η μανια της Nintendo με το προηγουμενης γενιας hardware καπου εχει κουρασει. Δωσε ρε Nintendo καλυτερα specs στο λαο να παιξουμε Zelda σε 1080p 60fps και οχι με frame drops.
    Δηλαδη απο την μια ο κοσμος και καλα κοροιδευει(αυτοι που τα γραφουν τελος παντων) το Xbox που παιζει τα παιχνιδια σε 720 και 900p(το κανονικο φυσικα)αλλα στην περιπτωση των nintendo τιτλων που εχουμε παραδειγματα τυπου Ζελδα που μιλαμε για 720p 30fps με frame drops τσιμουδια.

    Και μετα βγαινει ο Reggie και λεει οτι θα ηθελε να βγει Red Dead στο Switch.Πως να βγει ρε παλικαρι μου στο Switch με το hardware που του βαζεις?Κονσολα 2017 και εχει χειροτερο hardware απο τις αλλες κονσολες του 2013.
    Ασε που ειναι ξεκαθαρο οτι πιο πολυ τους ενδιαφερει να τσεπωσουν αυτοι το μεγαλυτερο μεριδιο απο τις πωλησεις ακριβως γιατι ξερουν οτι η κονσολα παταει περισσοτερο στα exclusives.Γιαυτο δεν τους πολυ ενδιαφερει και η υποστηριξη απο 3ες εταιρειες στην πραξη.

    Και σαν να μην εφτανε αυτο,φετος αποφασισαν να χρεωσουν και το online αφου ειδαν την κονσολα να πουλαει περισσοτερο απο οσο περιμεναν.Σου λεει οι αλλοι ειναι πιο εξυπνοι και τσιμπανε απο το online χρηματα?Ας τους αντιγραψουμε και εμεις,και ας εχουμε το 1/6 των online τιτλων που εχουν οι αλλοι.

  24. The Following User Says Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    Nikoladim (15-01-2019)

  25. #798
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Θα συμφωνήσω με τον Fulgore. Ναι το switch είναι πολύ ωραίο concept αλλά η υλοποίηση απέχει πολύ από το επιθυμητό για τα δεδομένα μου, μετά από ένα χρόνο συμβίωσης:

    - Θες τζαμάκι προστασίας αν το παίξεις docked απλά και μόνο για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο ότι το dock δεν θα σου γρατσουνίσει την οθόνη και πάλι όμως θα σου γρατσουνίσει την πλάτη...

    - Σε κάποια games ζεσταίνεται τόσο πολύ που ίσως κάψει και την κόλλα από το τζαμάκι, στραβώνει το μεταλλικό πλαίσιο από μέσα, ραγίζει σε σημεία και άλλα τέτοια όμορφα...

    - Τα dock είναι σαν το Joker. Θα παρακαλάς να μην σου έκατσε κανένα στραβό.

    - Τα πλαστικά ειδικά στα joycon και την πλάτη του είναι της πλάκας εντελώς. Ξεβάφουν ακόμα και από τον ιδρώτα των χεριών. Βίδες από Vitam.


    - Τα joycon έχουν πρόβλημα μετά από λίγο καιρό από την σκόνη/πλαστικό που τρίβεται και περνάει στην βάση του μοχλού γιατί δεν έχει ικανοποιητική μόνωση - με αποτέλεσμα να κάνει register άλλα για άλλα. Δεν το αναγνωρίζει η cd-media και η Nintendo ως πρόβλημα (καλά εδώ δεν αναγνωρίζει το πρόβλημα με το pro-controller και το d-pad) + τα γνωστά wifi/σφουγγαράκι στα joycon...

    - Τα joycon straps έχουν αλουμίνιο εκεί που κλειδώνουν με το joycon με αποτέλεσμα με τον καιρό να μην κλειδώνουν καν στο switch ή να χαλάνε οι πλαστικές "ασφάλειες" που έχουν.

    - Θες SD, δεν γίνεται χωρίς SD να πεις ότι θα πάω full digital αλλά και physical.

    - Αν δεν έχεις 5ghz router τον ήπιες - πας για Lan Αdapter αλλά και πάλι και θα χρειαστείς καλό router γιατί το Switch είναι εντελώς περίεργο στο NAT και όλα αυτά για p2p gaming και AN πιάνει στο δίπλα δωμάτιο. Πλερώ Online..

    - Θέλεις θήκη/μόντες για να παίξεις ικανοποιητικά σε handheld mode - και το dpad είναι ανύπαρκτο (βλ. Κρυφά έξοδα (TM).)

    - Μπαταρία /meh

    - Nintendo fanboys - ίσως το πιο τοξικό είδος fanboy.

    + Είναι Nintendo - σου φτιάχνει την διάθεση.

    + Τέλειο για οικογένειες και ειδικά για local multiplayer.

    + H μόνη σωστή λύση για Just Dance

    + Το πλέον κατάλληλο για παιδιά μετά το Carnation.

    + Games arcadeίλα + 60fps.

    + Φορητότητα προφανώς αν και το 3ds είναι ΠΟΛΥ πιο βολικό.

    + To απόλυτο indie machine.

    + Region free πραγματικά.

    + Με τις μόντες που θέλει αποκτάς και πτυχίο ηλεκτρονικού.

    + Χακάρεται με συνδετήρα.

    + Zelda και Mario (ή Wario) ανάλογα τα γούστα.

    Αυτά.
    Last edited by Sir_Teraflop; 14-01-2019 at 21:48.

  26. The Following 5 Users Say Thank You to Sir_Teraflop For This Useful Post:

    christos-sonyboy (14-01-2019),Fulgore (15-01-2019),ilias78 (15-01-2019),spartan (15-01-2019),thanosa75 (14-01-2019)

  27. #799
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Ναι, έχμ, πολύ ωραία όλα αυτά. Σεβαστές οι απόψεις.

    Μη-αποδεκτό (από εμένα) ότι διατυπώνεται ως θέσφατο, όπως "η κονσόλα είναι μια χαρά". Για εσένα Fulgore μπορεί να είναι. Για εμένα δεν είναι. Δεν χρειάζεται να επιχειρηματολογήσω, καθώς δεν έχεις κανείς μας "λάθος", αλλά ούτε και "δίκιο".

    Πέραν του hardware, τόσο από πλευράς specs όσο και από πλευράς ποιότητας κατασκευής (όπου αυτά τα στοιχεία δεν ανήκουν σε προσωπικές απόψεις, αλλά είναι αδιάσειστα, αδιαμφισβήτητα hard facts), υπάρχει και το προσωπικό γούστο μας στο στυλ παιχνιδιών/ποικιλία που προσφέρονται σε μια κονσόλα.

    Ε, εμένα πέραν 2-3 παιχνιδιών, το Switch δεν έχει να μου προσφέρει τίποτα.
    Απολύτως τίποτα.
    Άρα;
    Άκυρη για εμένα η κονσόλα και ποσώς με ενδιαφέρει το concept που προσφέρει (εκτός από όταν ήμουν παιδάκι 4-7 ετών, κατόπιν απεχθανόμουν το gaming-on-the-go).

    Είμαι "λάθος"; Όχι.
    Είμαι "σωστός"; Ούτε.
    Είμαι "δίκαιος" ή "άδικος" απέναντι στη κονσόλα; Επίσης όχι.

    Δεν ταιριάζουν όλα τα μηχανήματα και τα παιχνίδια που προσφέρονται σε όλους!

    Δεν τίθεται καν για εμένα αν η κονσόλα "είναι μια χαρά". Φόλα θα την έλεγα. Τρελή μάλιστα. Και επίτηδες το διατυπώνω έτσι ώστε να δώσω να καταλάβουμε ότι κάποιος μπορεί να αναρωτηθεί "ώπα ρε φίλε; γιατί είναι τρελή φόλα; για εσένα είναι, για εμένα όχι". Άρα λοιπόν, ούτε φόλα είναι - ούτε μια χαρά.

    Γούστο λέγεται.

  28. #800

    Default

    Εγω 4-5 παιχνιδια μονο κοιταζω απο τα γνωστα exclusives και προφανως αναφερομαι σε Mario,Donkey Kong και κυριως Metroid.Αντε να βαλω στην λιστα και το octopath traveler και το bayonetta.Ολως τυχαιως τα 3 απο αυτα ουτε καν εχουν κυκλοφορησει ακομα.
    Αντε για την συλλογη αν εβαζα και το Zelda/splatoon2 μεσα.

    Τωρα για τις φημες περι New Switch λογικα θα μαθουμε φετος τι θα παιξει.

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •