Page 3 of 68 FirstFirst 12345671353 ... LastLast
Results 41 to 60 of 1349

Thread: Nintendo Switch

  1. #41
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Ναι ειναι η ειδηση που βγηκε σημερα. Οτι τελικα ειναι handheld μηχανημα που θα μπορει να συνδεθει και να δωσει εικονα και στην tv. Και οτι θα παιζει cartridges...ειλικρινα δεν ξερω πως μου φαινεται αυτη η ειδηση. Απο τη μια τα σιγουρα χαμηλοτερα specs σε σχεση με την current gen και η χρηση των cartridges( που βεβαιως ειναι λογικο επειδη μιλαμε για φορητη συσκευη) που σιγουρα δεν μου αρεσουν, απο την αλλη η σκεψη οτι θα μπορω να παιζω το νεο zelda οπου και οποτε θελω και να το συνδεω και με την tv μου...δεν ξερω, περιεργη ειδηση γενικα, το πιο σημαντικο παντως ειναι να να εχει υποστηριξη και παιχνιδια η νεα κονσολα της ninty, αυτος ηταν ο τομεας που το wiiu επασχε περισσοτερο απο οτιδηποτε αλλο.


  2. #42
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by kostasb13 View Post
    Ναι ειναι η ειδηση που βγηκε σημερα. Οτι τελικα ειναι handheld μηχανημα που θα μπορει να συνδεθει και να δωσει εικονα και στην tv. Και οτι θα παιζει cartridges...ειλικρινα δεν ξερω πως μου φαινεται αυτη η ειδηση. Απο τη μια τα σιγουρα χαμηλοτερα specs σε σχεση με την current gen και η χρηση των cartridges( που βεβαιως ειναι λογικο επειδη μιλαμε για φορητη συσκευη) που σιγουρα δεν μου αρεσουν, απο την αλλη η σκεψη οτι θα μπορω να παιζω το νεο zelda οπου και οποτε θελω και να το συνδεω και με την tv μου...δεν ξερω, περιεργη ειδηση γενικα, το πιο σημαντικο παντως ειναι να να εχει υποστηριξη και παιχνιδια η νεα κονσολα της ninty, αυτος ηταν ο τομεας που το wiiu επασχε περισσοτερο απο οτιδηποτε αλλο.
    Eμενα δεν θα μου κανει καθολου εντυπωση τελικα αν το καινουργιο ζελντα τρεχει χειροτερα στο φορητο ΝΧ παρα στο Wii U με αυτα που διαβαζω.

  3. #43

    Default Nintendo NX (project name)

    Quote Originally Posted by spartan View Post
    Eμενα δεν θα μου κανει καθολου εντυπωση τελικα αν το καινουργιο ζελντα τρεχει χειροτερα στο φορητο ΝΧ παρα στο Wii U με αυτα που διαβαζω.
    Απο το wii u θα ειναι πιο δυνατό σαν το One αν ισχύει το χθεσινό leak του eurogamer. Εκτός αν φορά Tegra X2 οποτε πάμε σε κάτι καλύτερο και δεν ξέρουμε αν το dock για προβολή σε tv έχει ενσωματωμένη gpu. Τεσπα who cares το παιχνίδι των κονσολών το έχει χάσει οποτε καλά κανει και επενδύει σε ένα "φορητό μέλλον" και κανει κάτι διαφορετικό και υβριδικό.

    Last edited by DJTaurus; 27-07-2016 at 09:32.

  4. The Following User Says Thank You to DJTaurus For This Useful Post:

    spartan (27-07-2016)

  5. #44
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by DJTaurus View Post
    Τεσπα who cares το παιχνίδι των κονσολών το έχει χάσει οποτε καλά κανει και επενδύει σε ένα "φορητό μέλλον" και κανει κάτι διαφορετικό και υβριδικό.
    Θα συμφωνησω μαζι σου, θα διαφωνησω ομως με τον richard leadbetter, πιστευω οτι θα ειναι λαθος να μην ειναι android συμβατο το μηχανημα.

  6. #45
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Συμφωνω κι εγω οτι ειναι πιο συνετο να επενδυσει σε κατι εναλλακτικο και ευελικτο, λιγο handheld, λιγο something something TV... δεν ακουγεται καθολου ασχημο.
    Απο την αλλη ομως τα specs ειναι και παλι ενα βημα πισω, ηταν ευκαιρια γι αυτους με αφορμη τα revisions των κονσολων να προσφερουν κι αυτοι κατι αναλογο για να εχουν και third party υποστηριξη αλλα προφανως δεν τους ενδιαφερει. Θελουν να κανουν τα δικα τους.


  7. #46
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Απο την αλλη ομως τα specs ειναι και παλι ενα βημα πισω, ηταν ευκαιρια γι αυτους με αφορμη τα revisions των κονσολων να προσφερουν κι αυτοι κατι αναλογο για να εχουν και third party υποστηριξη
    Γιαυτο ειπα οτι ειναι καλη ιδεα το να εχει android. Το SOC υποστηριζεται απο το android, στην ουσια εχει ετοιμο το OS, το οποιο προφανως και θα θελει τροποποιησεις, αλλα η χοντρη δουλεια εχει ηδη γινει απο την Nvidia. Ετσι μπορει να βγαλει ενα tablet/console συστημα, το οποιο και θα ειναι φορητο, και θα εχει controllers και θα παιζει σε TV, Και θα μπορει να τρεξει και τα χιλιαδες παιχνιδια που υπαρχουν στο Play store, με την καλυτερη δυνατη ποιοτητα, και τελος να παιζει αποκλειστικα τα παιχνιδια της Nintendo. Εαν οντως σκεφτονται ετσι, και το βγαλουν και σε μια ανταγωνιστικη τιμη (με τα tablet) πιστευω οτι θα χεστουν στο ταληρο.

  8. #47

  9. #48
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Ρε παιδιά, κάνω λάθος ή ήταν να παρουσιαστεί το ΝΧ κάπου μέσα στον Σεπτέμβρη;;;;;

  10. #49
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonpaul View Post
    Ρε παιδιά, κάνω λάθος ή ήταν να παρουσιαστεί το ΝΧ κάπου μέσα στον Σεπτέμβρη;;;;;

  11. #50
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Ok, κατάλαβα....

  12. #51
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    https://mobile.twitter.com/NintendoA...00063833493504

    Επιτέλους έχουμε νεότερα

  13. #52
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Για σημερα το απογευμα στις 1700 ειναι;
    Last edited by Dragonpaul; 20-10-2016 at 11:18.

  14. #53
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonpaul View Post
    Για σημερα το απογευμα στις 1700 ειναι;
    Ναι, έτσι διάβασα και εγώ
    Spoiler!

  15. #54
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Περιμένω πως και πως... Ειμαι πολυ περίεργος...

  16. #55
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonpaul View Post
    Περιμένω πως και πως... Ειμαι πολυ περίεργος...
    Και εγω πολυ. Πολυ πιθανο για εμενα ειναι να ειναι ενα κραμα portable και home!

  17. #56
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Μια ωρα πριν το τραιλερ του RDR2, τι εγινε βαλθηκαν να ριξουν το internet?

  18. #57
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Βασικά κυκλοφορεί μια φήμη τις τελευταίες ώρες ότι το Red Dead Redemption 2 είναι hoax, δεν είναι κανονικό παιχνίδι αλλά κρυφό promotion της Nintendo με την Rockstar για τον ερχομό της νέας της κονσόλας της Nintendo.

    Η Nintendo λέγεται ότι αντιμετωπίζει το NX ως τον πραγματικό διάδοχο του Wii, αλλά και ως μια κονσόλα που θα την κάνει "redeem" στα μάτια των χρηστών και των μετόχων της, όπως έκανε και το Wii δλδ μετά το Gamecube.

    Δεν είναι εξάλλου τυχαίο το ότι επέλεξαν το Red Dead Redemption 2 ως όνομα...

    Red Dead = η "νεκρή" εμπορικά στο console market, Nintendo - γνωστή για το κόκκινο χρώμα του logo το οποίο επανέφερε κιόλας πρόσφατα*

    Redemption 2 = ο πραγματικός διάδοχος του Wii, το NX.

    *Looks Like Nintendo's Familiar Red And White Branding Is Back For Good




    Στις 5 θα βγει το trailer για το NX, ενώ στις 6 θα γίνει το full reveal του "RDR2".

    Spoiler!
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  19. #58
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Nintendo Switch

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  20. #59
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  21. #60
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Προς το παρόν δε ξέρω τι να πω... Πρέπει να δούμε και τα τεχνικά χαρακτηριστικά του, αλλα δε ξέρω πως μου φαίνεται όλο αυτο το βάλε βγάλε.
    Το φορητο "κομμάτι" έχει τεράστια οθόνη. Σα να έχεις ταμπλετ... Βέβαια το αποσπώμενο χειριστήριο το αποχαρακτηριζει "ταμπλετ", αλλα σιγά μη πάρω τωρα όλο αυτο μαζι μου και να το στήσω οπουδήποτε και να αρχίζω να παίζω. Η διαφήμιση ειναι, τουλάχιστον, υπερβολική. Την καλούν την άλλη για μπάρμπεκιου και αυτή παίρνει και την κονσόλα και παίζουν όλοι μαζι. Οκ, point taken, αλλα υπερβολικό...
    Α, το όνομα απλα αίσχος!!!!!!!

Page 3 of 68 FirstFirst 12345671353 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •