Page 32 of 68 FirstFirst ... 2228293031323334353642 ... LastLast
Results 621 to 640 of 1349

Thread: Nintendo Switch

  1. #621
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    To εχω στο ματι αλλα εχω διαβασει οτι ειναι εκνευριστικα δυσκολο , δεν ξερω αν ισχυει . Το switch το εχω για χαλαρες στιγμες δεν θελω να σπανε τα νευρα μου .
    Εχοντας παιξει το αντιστοιχο στο 3Ds επιβεβαιωνω τη δυσκολια του. Ειναι σχεδον σε επιπεδο DKC Snes....


  2. #622
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Nikoladim View Post
    Εχοντας παιξει το αντιστοιχο στο 3Ds επιβεβαιωνω τη δυσκολια του. Ειναι σχεδον σε επιπεδο DKC Snes....
    Σε ευχαριστω , pass απο μενα λοιπον. Δεν εχω θεμα με τη δυσκολια αλλα αν ειναι να παιζω ολοκληρα κομματια πιστας εκατο φορες , τοτε ναι το παιχνιδι δεν κανει για μενα. Προσφατο παραδειγμα το Castle of Heart το οποιο ηταν εκνευριστικα δυσκολο σε καποια σημεια και αυτο λογω του lag του χειρισμου.

    Spoiler!

  3. #623
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    Σε ευχαριστω , pass απο μενα λοιπον. Δεν εχω θεμα με τη δυσκολια αλλα αν ειναι να παιζω ολοκληρα κομματια πιστας εκατο φορες , τοτε ναι το παιχνιδι δεν κανει για μενα. Προσφατο παραδειγμα το Castle of Heart το οποιο ηταν εκνευριστικα δυσκολο σε καποια σημεια και αυτο λογω του lag του χειρισμου.
    Δυστυχως η ευτυχως ειναι old school gameplay, που οκ χρυσωνεις το χαπι με τα Powerups (μπαλονακια κλπ) αλλα παραμενει κλασικο Platform Που στα νατια μας το καναμε φυλλο και φτερο και τωρα ζοριζομαστε στο πρωτο αλμα.

    https://howlongtobeat.com/game.php?id=2691

  4. The Following User Says Thank You to Nikoladim For This Useful Post:

    james9 (05-04-2018)

  5. #624

    Default

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    To εχω στο ματι αλλα εχω διαβασει οτι ειναι εκνευριστικα δυσκολο , δεν ξερω αν ισχυει . Το switch το εχω για χαλαρες στιγμες δεν θελω να σπανε τα νευρα μου .
    Εχοντας παιξει την εκδοση του Wii U επιβεβαιωνω οτι εχει μερικα επιπεδα που ειναι οντως πολυ δυσκολα και αλλα που ειναι πιο ευκολα απο την αντιστοιχη εκδοση του Wii.

    Ευκολο παιχνιδι με την κυριολεκτικη εννοια δεν το λες.

  6. #625
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Καθίστε ρε παιδιά - για το port του switch δεν λέγανε ότι με κάποιο τρόπο έχει και ένα ez-mode? Δεν θυμάμαι ακριβώς τι αλλά χαρακτήρας ήταν ή κάτι άλλο funky mode ή κάπως έτσι. - δεν έχει σημασία αλλά υποτίθεται θα μπορεί να είναι και πιο εύκολο.

  7. #626
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Παιδιά, τι να λέμε τωρα, το παιχνιδι τα σπάει και το περιμένω πως και πως!!!!!!!! Ε, ας ειναι και κομματάκι δύσκολο... Καιρό εχω να παίξω δύσκολο platform.

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by Vengeance 64 View Post
    Καθίστε ρε παιδιά - για το port του switch δεν λέγανε ότι με κάποιο τρόπο έχει και ένα ez-mode? Δεν θυμάμαι ακριβώς τι αλλά χαρακτήρας ήταν ή κάτι άλλο funky mode ή κάπως έτσι. - δεν έχει σημασία αλλά υποτίθεται θα μπορεί να είναι και πιο εύκολο.
    Ναι, ισχύει αυτο που λες. Μπορείς επιπλέον να επιλέξεις τον Funky Kong ο οποίος πατάει επάνω στη σανίδα του και κάποια εμπόδια δε τον επηρεάζουν. Με αυτή την έννοια ειναι πιο εύκολο.

  8. The Following 2 Users Say Thank You to Dragonpaul For This Useful Post:

    kostasb13 (14-04-2018),Sir_Teraflop (05-04-2018)

  9. #627
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Θελω χαρη απο καποιον αθηναιο σε σχεση με ενα παιχνιδι του switch . Οποιος θελει ας στειλει Pm να τον πατω τηλ , θενκς!

    Spoiler!

  10. #628

  11. #629
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Παιδιά - έχει βάλει κανείς tempered glass στην οθόνη και αν ναι παρατήρησε ότι κάθεται πιο δύσκολα στο dock? Μια απλή μεμβράνη σκεφτόμουν αλλά ποτέ δεν τα κατάφερα με τις φουσκάλες - οπότε λέω να βάλω γυαλί.

  12. #630
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Vengeance 64 View Post
    Παιδιά - έχει βάλει κανείς tempered glass στην οθόνη και αν ναι παρατήρησε ότι κάθεται πιο δύσκολα στο dock? Μια απλή μεμβράνη σκεφτόμουν αλλά ποτέ δεν τα κατάφερα με τις φουσκάλες - οπότε λέω να βάλω γυαλί.
    Είχα μεμβράνη και έβαλα γυαλί. Όντως κάθεται πιο δύσκολα στο dock ακριβώς στην φάση που είναι να κουμπώσει στην φόρτιση.

    Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    Spoiler!

  13. The Following User Says Thank You to james9 For This Useful Post:

    Sir_Teraflop (14-04-2018)

  14. #631
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Σε ευχαριστώ πολύ - υποθέτω ότι έχει και pads από την πίσω για να μην γρατσουνιστεί? Ρωτάω για να μην πάω να προστατέψω την οθόνη και προκαλέσω άλλη ζημιά, διαφορετικά θα το προσπαθήσω με μεμβράνη.

  15. #632
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Vengeance 64 View Post
    Σε ευχαριστώ πολύ - υποθέτω ότι έχει και pads από την πίσω για να μην γρατσουνιστεί? Ρωτάω για να μην πάω να προστατέψω την οθόνη και προκαλέσω άλλη ζημιά, διαφορετικά θα το προσπαθήσω με μεμβράνη.
    Την έχω δέκα μέρες και δεν έχω δει πίσω καμία γρατσουνιά απλά το βάζω και το βγάζω προσεκτικά. Το σημαντικό είναι ότι το γυαλί είναι πολύ καλύτερο της μεμβράνης, πεντακάθαρο χωρίς φουσκάλες και σου δίνει αίσθηση ασφάλειας.

    Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    Spoiler!

  16. #633
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Το ξέρω - έβαλα σε φίλο πρόσφατα με την μέθοδο "μεντεσέ" (hinge) που είδα στο youtube και έκατσε τόσο τέλεια που δεν το πιστεύαμε. Ούτε σκόνη ούτε φουσκάλα ούτε τίποτα. Αλλά αγοράζω σύντομα και δεν μπορώ να περιμένω να δω πως θα του πάει και ρωτάω όπου μπορώ. Αυτά παθαίνεις αν έχεις OCD - ένα dock στυλ 3ds/wiiu gamepad δεν βγάζανε? Δεν θα έβαζα τίποτα και αυτά που κυκλοφορούν δεν το ρισκάρω με αυτά που κυκλοφορούν στα νέα τώρα τελευταία.

    Ξέχασα και του φίλου μου το ίδιο - κουμπώνει ελαφρώς πιο δύσκολα και έλεγα μην είχε πετύχει κάποιος καμιά μάρκα που δεν το κάνει αυτό.

    Ευχαριστώ πολύ james.
    Last edited by Sir_Teraflop; 14-04-2018 at 16:21.

  17. #634

    Default Nintendo Switch

    Εγώ πάντως του έβαλα την επίσημη μεμβράνη. Κάθεται πανεύκολα χωρίς φουσκάλες και δεν με δυσκόλεψε όπως στα smartphone. Δεν καταλαβαίνω διαφορά πριν και μετά....αφού και η οθόνη του switch σαν φθηνιάρικη πλαστική capacitive είναι σε αίσθηση

    https://www.skroutz.gr/s/11227379/Ho...er-Switch.html
    Last edited by DJTaurus; 14-04-2018 at 20:08.

  18. The Following User Says Thank You to DJTaurus For This Useful Post:

    Sir_Teraflop (14-04-2018)

  19. #635
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Το σαν τι το ήθελες - Είναι πλαστική και capacitive και πιθανότατα αν όχι φθηνιάρικη - φθηνή. Κοίτα αν δεν ήμουν κουλάδι με τις μεμβράνες - τέτοια θα προτιμούσα. Στην πραγματικότητα η μεμβράνη έχει πλεονεκτήματα σε σχέση με το γυαλί όπως και αυτό επί της μεμβράνης. Στην ουσία βάλανε πλαστική οθόνη για να μην σπάει και εμείς βάζουμε γυαλί το οποίο θα σπάσει αν πέσει. Makes sense? Όχι. Ειδικά όταν διάβασα σε ψαγμένο site για τηλέφωνα ότι το γυαλί στην πτώση θα μεταφέρει ενέργεια ταλάντωση προς την πλαστική οθόνη. Με την μεμβράνη δεν έχεις τέτοια και μάλιστα λειτουργεί ακόμα πιο προστατευτικά για την (πλαστική) οθόνη σε πτώση. Αλλά είναι αυτή η καταραμένη ευκολία τοποθέτησης ρε γαμώτο... Θα κάνω μια απόπειρά με μεμβράνη και αν δεν κάτσει πάω γυαλί. Βγαίνει εύκολα τουλάχιστον.

  20. The Following User Says Thank You to Sir_Teraflop For This Useful Post:

    DJTaurus (14-04-2018)

  21. #636
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name
    Χάρης

    Default

    Quote Originally Posted by Vengeance 64 View Post
    Παιδιά - έχει βάλει κανείς tempered glass στην οθόνη και αν ναι παρατήρησε ότι κάθεται πιο δύσκολα στο dock? Μια απλή μεμβράνη σκεφτόμουν αλλά ποτέ δεν τα κατάφερα με τις φουσκάλες - οπότε λέω να βάλω γυαλί.
    Κάνε μια βόλτα από Media Markt. Έχουν ένα μηχάνημα που "κόβει" εκείνη τη στιγμή ένα διαφορετικό είδος μεμβράνης το οποίο είναι σαφέστατα καλύτερο από ότι κυκλοφορεί στην αγορά. Η τοποθέτηση γίνεται από εκείνους, χωρίς να είμαι σίγουρος νομίζω ότι δίνουν εγγύηση και το κόστος είναι γύρω στα 20 ευρώ. Αρκεί ο εκτυπωτής/κοπτης να έχει "πατρόν" για Nintendo switch. Για PsVita είχε όταν είχα ρωτήσει. Δεν αποκλείεται να έχει και για Switch.

    Στάλθηκε από το SM-A300FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  22. The Following User Says Thank You to Axilleas_GR For This Useful Post:

    Sir_Teraflop (15-04-2018)

  23. #637
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Quote Originally Posted by Vengeance 64 View Post
    Παιδιά - έχει βάλει κανείς tempered glass στην οθόνη και αν ναι παρατήρησε ότι κάθεται πιο δύσκολα στο dock? Μια απλή μεμβράνη σκεφτόμουν αλλά ποτέ δεν τα κατάφερα με τις φουσκάλες - οπότε λέω να βάλω γυαλί.
    Νομίζω οτι το γυαλί ειναι η καλύτερη λύση. Η μεμβράνη υπάρχει περίπτωση να αρχίσει να ξεκολλά μετα απο λιγο καιρο. Επισης, ναι, ειναι πιο ασφαλές απο τη μεμβράνη.
    Δεν ήξερα οτι είχες Switch.

  24. The Following User Says Thank You to Dragonpaul For This Useful Post:

    Sir_Teraflop (15-04-2018)

  25. #638
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by Axilleas_GR View Post
    Κάνε μια βόλτα από Media Markt. Έχουν ένα μηχάνημα που "κόβει" εκείνη τη στιγμή ένα διαφορετικό είδος μεμβράνης το οποίο είναι σαφέστατα καλύτερο από ότι κυκλοφορεί στην αγορά. Η τοποθέτηση γίνεται από εκείνους, χωρίς να είμαι σίγουρος νομίζω ότι δίνουν εγγύηση και το κόστος είναι γύρω στα 20 ευρώ. Αρκεί ο εκτυπωτής/κοπτης να έχει "πατρόν" για Nintendo switch. Για PsVita είχε όταν είχα ρωτήσει. Δεν αποκλείεται να έχει και για Switch.

    Στάλθηκε από το SM-A300FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Πολύ ενδιαφέρον αυτό που έγραψες. Θα ρωτήσω. Αν μάθεις κάτι παραπάνω ενημέρωσε.

    Quote Originally Posted by Dragonpaul View Post
    Νομίζω οτι το γυαλί ειναι η καλύτερη λύση. Η μεμβράνη υπάρχει περίπτωση να αρχίσει να ξεκολλά μετα απο λιγο καιρο. Επισης, ναι, ειναι πιο ασφαλές απο τη μεμβράνη.
    Δεν ήξερα οτι είχες Switch.
    Και το adhesive του γυαλιού λένε στο reddit ότι μπορεί να "ψηθεί" και να γίνει χάλια η φάση.

    Πολύ σύντομα θα είμαι κάτοχος και εγώ
    Last edited by Sir_Teraflop; 15-04-2018 at 12:51.

  26. The Following User Says Thank You to Sir_Teraflop For This Useful Post:

    Dragonpaul (15-04-2018)

  27. #639
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Άλλο ένα collection έρχεται http://snk40th.com/


  28. The Following User Says Thank You to Sir_Teraflop For This Useful Post:

    DJTaurus (15-04-2018)

  29. #640
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Γενικά μας έχει κάνει "ζημιά" το Switch... Βάλε Street Fighter, SNK, Megaman (collections) και διαφορα αλλα που δε χάνονται (Donkey Kong, Crash κλπ) και είμαστε κομπλέ. Άντε βρες χρόνο για τα υπολοιπα...

  30. The Following 3 Users Say Thank You to Dragonpaul For This Useful Post:

    DJTaurus (15-04-2018),Sir_Teraflop (15-04-2018),tsakali GR (19-04-2018)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •