Page 22 of 68 FirstFirst ... 1218192021222324252632 ... LastLast
Results 421 to 440 of 1349

Thread: Nintendo Switch

  1. #421
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Ευχάριστα νεα!
    Αν και εχει θεματα σαν κονσολα που δεν θα επρεπε....wifi, προβλημα συνδεσης του left joycon που είναι απλά απαραδεκτο, μπαταρια που πεφτει γρηγορα. Και θα μπορουσε να εχει βαλει και μια προστασία στην οθόνη, φοβάμαι κάθε φορά που το βάζω σε docked μην γίνει καμία γρατζουνιά.
    Επίσης το UI αν και όμορφο και εύχρηστο είναι άδειο....Ούτε έναν browser ρε Ninty;....apps πχ youtube, themes, φάκελοι, πράγματα που υπαρχουν στο 3ds πολύ καιρό. Μετά από τόσους μήνες κυκλοφορίας έπρεπε να έχουν προστεθεί πράγματα.
    Βέβαια όταν έχεις να παίξεις αυτά τα 2 έπη, τα ξεχνάς όλα αυτά και απλά απολαμβάνεις. Αλλά πρέπει να γίνουν πράγματα για να ανέβει ποιοτικά η κονσόλα.


  2. #422
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Κάποια απο αυτα που αναφέρεις θα έρθουν αργότερα. Πχ, τωρα μπήκε το Hulu αν δε κάνω λάθος και σε λίγο έρχεται και το Netflix. Οπωσδηποτε θα προστεθεί broswer και κάποια apps. Τωρα γιατί κάποια που θα έπρεπε να υπάρχουν δεν υπάρχουν, μη με ρωτάς.
    Όσο για τον δικαιολογημένο φόβο για γρατζουνιές απο το dock, πάρε ενα γυαλί ή ζελατίνα και είσαι οκ.
    Για τα υπολοιπα που αναφέρεις, δυστυχώς οι early adopters ειναι και τα "πειραματόζωα", τι να κάνουμε...

  3. #423

    Default

    Το χεριστηριο δεν το αλλαζουν προσθετουν ενα αγωγιμο σφουγγαρακι πανω στην κεραια το οποιο λενε οτι λυνει το θεμα. Το wifi ειναι το πιο αθλιο που υπαρχει.-
    Νομιζω οτι τον broswer τον αποφευγουν γιατι θα τους το ξεκλειδωσουν, δεν τα παει καθολου καλα η εταιρια με τα κλειδωματα

  4. #424
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name
    Χάρης

    Default

    Μόνο σε εμένα φαίνεται οξύμωρο το γεγονός ότι όλοι έχετε αρνητική αποψη για το WiFi στο Switch και ότι είναι άθλιο, αλλά ταυτόχρονα ζητάτε browser και Netflix για να βλέπετε ταινίες? Just saying......

    Στάλθηκε από το SM-A300FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  5. #425
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Εμένα παιδιά το Switch βρίσκεται μέσα στο συρτάρι του επίπλου της τηλεόρασης (αερίζεται από πίσω το έπιπλο) και πιάνω φουλ σήμα και το ρούτερ βρίσκεται στον πάνω όροφο.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  6. #426
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by Axilleas_GR View Post
    Μόνο σε εμένα φαίνεται οξύμωρο το γεγονός ότι όλοι έχετε αρνητική αποψη για το WiFi στο Switch και ότι είναι άθλιο, αλλά ταυτόχρονα ζητάτε browser και Netflix για να βλέπετε ταινίες? Just saying......

    Στάλθηκε από το SM-A300FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Ο browser είναι για πολλά πράγματα. Και ειδικά για μια κονσόλα-φορητή σαν το switch με την touch screen είναι σημαντικό να υπάρχει. Τωρα για τα αλλα apps, εξαρταται που εχει ο καθενας το ρουτερ και που παιζει. Αν εισαι κοντα πχ τα πραγματα ειναι καλυτερα. Ειτε ετσι ειτε αλλιως πάντως, το να μην εχει κατι αλλο που μπορεις να δεις και να χρησιμοποιησεις περα απο games δεν το λες και οτι καλυτερο....

    Παύλο πήρα την CD Media και μου είπαν τι πρέπει να κάνω. Να συμπληρώσω μια φόρμα στο σάιτ και θα μου στείλουν λέει μετά email για το courier. Πάντως όταν είπα το προβλημα αμέσως η τύπισσα μου είπε "Ναι είναι γνωστό hardware θέμα"....

  7. #427
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Quote Originally Posted by Axilleas_GR View Post
    Μόνο σε εμένα φαίνεται οξύμωρο το γεγονός ότι όλοι έχετε αρνητική αποψη για το WiFi στο Switch και ότι είναι άθλιο, αλλά ταυτόχρονα ζητάτε browser και Netflix για να βλέπετε ταινίες? Just saying......

    Στάλθηκε από το SM-A300FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Χάρη, προσωπικά μου ειναι παγερά αδιάφορος ο browser στο Switch και όχι μόνο. Επίσης, μου ειναι ακόμα πιο αδιάφορο το Netflix, YouTube και ανάλογα apps ΣΤΟ Switch. Δε θα τα χρησιμοποιούσα ποτε εκεί, όποτε...
    Quote Originally Posted by kostasb13 View Post
    Ο browser είναι για πολλά πράγματα. Και ειδικά για μια κονσόλα-φορητή σαν το switch με την touch screen είναι σημαντικό να υπάρχει. Τωρα για τα αλλα apps, εξαρταται που εχει ο καθενας το ρουτερ και που παιζει. Αν εισαι κοντα πχ τα πραγματα ειναι καλυτερα. Ειτε ετσι ειτε αλλιως πάντως, το να μην εχει κατι αλλο που μπορεις να δεις και να χρησιμοποιησεις περα απο games δεν το λες και οτι καλυτερο....

    Παύλο πήρα την CD Media και μου είπαν τι πρέπει να κάνω. Να συμπληρώσω μια φόρμα στο σάιτ και θα μου στείλουν λέει μετά email για το courier. Πάντως όταν είπα το προβλημα αμέσως η τύπισσα μου είπε "Ναι είναι γνωστό hardware θέμα"....
    Ναι, ειναι γνωστό θέμα το οποίο θα το διορθώσουν κάποια στιγμή αργότερα.

  8. The Following User Says Thank You to Dragonpaul For This Useful Post:

    panos74gr (18-11-2017)

  9. #428
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name
    Χάρης

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonpaul View Post
    Χάρη, προσωπικά μου ειναι παγερά αδιάφορος ο browser στο Switch και όχι μόνο. Επίσης, μου ειναι ακόμα πιο αδιάφορο το Netflix, YouTube και ανάλογα apps ΣΤΟ Switch. Δε θα τα χρησιμοποιούσα ποτε εκεί, όποτε...
    Αυτο λέω και εγώ. Οι περισσότεροι εδώ στο φόρουμ δεν έχετε ως κύρια κονσόλα το Switch και σίγουρα διαθέτετε περισσότερα του ενός gadgets για Netflix, YouTube, Twitter, Facebook και σερφαρισμα στο ίντερνετ. Στη θέση σας, προσωπική άποψη πάντα, θα προτιμούσα ένα σκασμό παιχνίδια τα οποία να δημιουργούν τα ίδια συναισθήματα και εθισμό που έχουν καταφέρει τα Zelda και Mario. Φαίνεται πάντως πως η Nintendo αυτή τη φορά βρίσκεται στη σωστή κατεύθυνση μετά την αποτυχία του wiiU. Μακάρι να συνεχίσει έτσι και στο μέλλον.



    Στάλθηκε από το SM-A300FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  10. The Following User Says Thank You to Axilleas_GR For This Useful Post:

    panos74gr (18-11-2017)

  11. #429
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Συμφωνούμε απόλυτα! Απο τη στιγμή που υπάρχει ταμπλέτα που καλύπτει -και πολύ καλύτερα- ολα τα προαναφερθέντα, τότε το μόνο που με απασχολεί στο Switch ειναι να βγαίνουν παιχνιδαρες και είμαι σούπερ ευχαριστημένος!!!!!

  12. The Following 4 Users Say Thank You to Dragonpaul For This Useful Post:

    Axilleas_GR (18-11-2017),mihalis13 (18-11-2017),ntsmrtz (18-11-2017),panos74gr (18-11-2017)

  13. #430
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Προφανώς και το πιο σημαντικό είναι τα παιχνίδια.
    Η εμπειρία που έχω αυτές τις μέρες με τον μουστακαλη υδραυλικό και η δυνατοτητα που εχω να παιζω ειτε σε handheld ειτε στην tv αναλογα την περισταση και την ορεξη, είναι τέτοια που δεν με αφηνει να χαλαστω ή να ξενερώσω με άλλα ζητήματα. Και με το joycon θα την βρω τη λύση, οκ.

    Πρέπει όμως να γίνουν και καποιες βελτιώσεις, που θα κάνουν ακόμα καλύτερη την συνολική εμπειρία. Απλά πράγματα που λείπουν αυτή τη στιγμή και όταν προστεθούν θα δώσουν μεγαλύτερη αξία στην κονσόλα.

  14. #431

  15. #432

    Default

    Lol. Δεν είναι διαφημιστικό της Apple και της Nintendo.


  16. The Following User Says Thank You to DJTaurus For This Useful Post:

    mihalis13 (22-11-2017)

  17. #433
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Τελικά αυτό δεν βλέπω να βγαίνει καμία προσφορά πουλάει σαν τρελό σιγά μην ασχοληθούν με προσφορές.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  18. #434
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Κάπου διάβασα, αλλά δεν θυμάμαι που, ότι είπε η ίδια η Nintendo ότι δε θα βγάλει καμία προσφορά για Black Friday.

    Μπορεί και να μην θυμάμαι καλά. Αλλά όπως και να έχει. Χλωμό και εγώ το κόβω. Σαν ζεστό ψωμάκι πουλάει το Switch.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  19. #435
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Κάπου διάβασα, αλλά δεν θυμάμαι που, ότι είπε η ίδια η Nintendo ότι δε θα βγάλει καμία προσφορά για Black Friday.

    Μπορεί και να μην θυμάμαι καλά. Αλλά όπως και να έχει. Χλωμό και εγώ το κόβω. Σαν ζεστό ψωμάκι πουλάει το Switch.
    Το σκέφτομαι πολύ να το ψώνισω, αλλά επειδή έχω παιδακια κ έχω μια κονσόλα για μένα να μην πάρω κ άλλη κ να πάρω κανένα Wii που έχει πολλά για παιδιά.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  20. #436
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Το σκέφτομαι πολύ να το ψώνισω, αλλά επειδή έχω παιδακια κ έχω μια κονσόλα για μένα να μην πάρω κ άλλη κ να πάρω κανένα Wii που έχει πολλά για παιδιά.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Κ γω στην ιδια φαση ειμαι , αλλα καλυτερα το switch. Πιο future proof και το φορητο εχει αλλη χαρη. Το βλεπω τωρα με το 3ds ποσο διασκεδαζουν με mario, luigi , yoshi κλπ .

    Spoiler!

  21. #437

    Default

    Ναι γιατι και στο Wii U που δεν πουλαγε καθολου ειδαμε τις σουπερ προσφορες στο εξωτερικο στα 32gb μοντελα....Ανυπαρκτες..

    Ναι την αγαπω και την εκτιμω αυτη την εταιρεια στα exclusives της,αλλα στο θεμα τιμολογισης των προιοντων της(παιχνιδια,περιφερειακα)ειναι το λιγοτερο απαραδεκτη εδω και πολλα χρονια.

    Εστω οτι δεν μπαινει σε εκπτωση η κονσολα λογω μικρου στοκ. Τα παιχνιδια/περιφερειακα γιατι μια ζωη οι τιμες τους(ειδικα των exclusive)στα υψη?
    Θυμαμαι και στο super mario 3d world τα ιδια χαλια βλεπαμε στις τιμες αρα η δικαιολογια οτι οι τιμες ειναι στα υψη λογω του κοστους των cardridge δεν στεκει.
    Δειτε εξελιξη τιμης του super mario 3d world για να δειτε τι εννοω
    https://www.skroutz.gr/s/3844960/Sup...rld-Wii-U.html

    Το Switch και εμενα με ενδιαφερει σαν κονσολα λογω mario,donkey kong και metroid αλλα οχι σε τετοιο χαλι με τις τιμες.
    Ασε που απο του χρονου θα εχουμε να δουμε τι θα παιξει και με το online επι πληρωμη.

  22. #438

    Default

    40ευρω φθηνότερα το switch+Mario Odyssey bundle από Amazon uk

  23. #439
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Κάπου διάβασα, αλλά δεν θυμάμαι που, ότι είπε η ίδια η Nintendo ότι δε θα βγάλει καμία προσφορά για Black Friday.

    Μπορεί και να μην θυμάμαι καλά. Αλλά όπως και να έχει. Χλωμό και εγώ το κόβω. Σαν ζεστό ψωμάκι πουλάει το Switch.
    Το περίεργο θα ήταν να έβγαζε. Ανεξάρτητα από το αν πουλάει το switch, για την Nintendo μιλαμε....

  24. #440
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Βλέπω πέφτει πολύ Ζήτηση στα μεταχειρισμένα αλλά πουλάνε πολλά αυτό τον καιρό κ δεν ξέρω γιατί, δεν υπάρχουν παιχνίδια; Η το βαρέθηκαν κιόλας.


    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •