Page 10 of 68 FirstFirst ... 678910111213142060 ... LastLast
Results 181 to 200 of 1349

Thread: Nintendo Switch

  1. #181

    Default

    βροχη το δεκαρια για το Zelda
    Spoiler!



  2. #182
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by AgentPrinny007 View Post
    βροχη το δεκαρια για το Zelda
    Ετσι οπως το παει θα βγαλει το Ocarina of Time απο τη πρωτη θεση του metacritic! Αν γινει αυτο, ισως σκεφτω σοβαρα την αγορα του Switch. Μετα απο αρκετα χρονια αποχης με Nintendo. Τελευταια κονσολα που ειχα ηταν το GameCube.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  3. The Following User Says Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    panos74gr (02-03-2017)

  4. #183
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Απιστευτες βαθμολογιες!
    Το καλυτερο Zelda ever?
    .

  5. #184
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Απιστευτες βαθμολογιες!
    Το καλυτερο Zelda ever?
    Θα δειξει... Και εσυ ψηνεσαι;
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  6. #185
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Θα δειξει... Και εσυ ψηνεσαι;
    Αν ειχα switch ή Wii U χαλαρα

    Το αφηνω για το μελλον προς το παρον.
    .

  7. #186
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,546
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Μάλλον είμαι από τους λίγους που τα Zelda δε μου έλεγαν ποτέ τίποτα... κυρίως από αισθητικής πλευράς...
    Είχα προσπαθήσει να παίξω το Ocarina of Time στο καταπληκτικό GameCube αλλά δε τράβηξε...

  8. #187
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Και εγώ Βασίλη με τα Zelda δεν είχα καμία επαφή για τους ίδιους λόγους.
    Spoiler!

  9. #188
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name
    Χάρης

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Ετσι οπως το παει θα βγαλει το Ocarina of Time απο τη πρωτη θεση του metacritic! Αν γινει αυτο, ισως σκεφτω σοβαρα την αγορα του Switch. Μετα απο αρκετα χρονια αποχης με Nintendo. Τελευταια κονσολα που ειχα ηταν το GameCube.
    Αξίζει να το αγοράσει κανείς απλά και μόνο για το Zelda? Μόνο για ένα παιχνίδι; Ας έχει πάρει και 200% στα reviews. Από εκεί και ύστερα τι;

    Στάλθηκε από το SM-J500FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  10. #189
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Απο εκεί και πέρα, άνετα παίζεις το πουλί σου με τα joypad. Εχμ, σόρρυ, δεν ήθελα να πω αυτό, αλλά ότι μπορείς να κάνεις την ίδια κίνηση.....μόνο που υποτίθεται ότι αρμέγεις αγελάδα.

    Πέραν πλάκας τώρα, το μηχάνημα είναι αστέρι. Και στα 340 ευρώ τιμής Ελλάδας; Τσάμπα πράμα. Και για εποχή καρα-κρίσης; Δωρεάν σχεδόν θα έλεγα. Αξίζει με χίλια. Τυφλή αγορά.

    Το φελέκι μου, τελικά δεν μπορώ να κόψω την πλάκα!

    Παρακαλώ αγνοήστε. (λολ)
    Last edited by Lefteris_X; 02-03-2017 at 20:00.

  11. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    teras1 (04-03-2017)

  12. #190
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name
    Χάρης

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Απο εκεί και πέρα, άνετα παίζεις το πουλί σου με τα joypad. Εχμ, σόρρυ, δεν ήθελα να πω αυτό, αλλά ότι μπορείς να κάνεις την ίδια κίνηση.....μόνο που υποτίθεται ότι αρμέγεις αγελάδα.

    Πέραν πλάκας τώρα, το μηχάνημα είναι αστέρι. Και στα 340 ευρώ τιμής Ελλάδας; Τσάμπα πράμα. Και για εποχή καρα-κρίσης; Δωρεάν σχεδόν θα έλεγα. Αξίζει με χίλια. Τυφλή αγορά.

    Το φελέκι μου, τελικά δεν μπορώ να κόψω την πλάκα!

    Παρακαλώ αγνοήστε. (λολ)
    Έλα δεν αντέχω....
    Κάλλιστα στο επόμενο firmware update θα μπορούν άλλοι να παίζουν το πουλί σου για σένα χρησιμοποιώντας το χειριστήριο....(Όχι εσένα Λευτέρη γενικά το λέω για να οργανωθούμε και λιγο )
    Σόρρυ για το off-topic αλλά άμα δε κάνουμε και λίγο πλακιτσα.....

    Στάλθηκε από το SM-J500FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  13. #191
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Quote Originally Posted by Axilleas_GR View Post
    Έλα δεν αντέχω....
    Κάλλιστα στο επόμενο firmware update θα μπορούν άλλοι να παίζουν το πουλί σου για σένα χρησιμοποιώντας το χειριστήριο....(Όχι εσένα Λευτέρη γενικά το λέω για να οργανωθούμε και λιγο )
    Σόρρυ για το off-topic αλλά άμα δε κάνουμε και λίγο πλακιτσα.....

    Στάλθηκε από το SM-J500FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Όχι εμένα; Γιατί όχι εμένα; Τόσες γυναίκες gamer υπάρχουν, που στάνταρντ θα θέλουν να παίξουν με το π..., εχμ, με το Switch. (οργανωθήκαμε επιτυχώς!)

  14. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    Axilleas_GR (02-03-2017)

  15. #192
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name
    Χάρης

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Όχι εμένα; Γιατί όχι εμένα; Τόσες γυναίκες gamer υπάρχουν, που στάνταρντ θα θέλουν να παίξουν με το π..., εχμ, με το Switch. (οργανωθήκαμε επιτυχώς!)
    Τώρα να σου απαντήσω, να μη σου απαντήσω (to be, or not to be ένα πραγμα) λέω να μη σου απαντήσω γιατί το ξεπατωσαμε το νημα....(lol πάντως)

    Στάλθηκε από το SM-J500FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  16. #193

    Default

    Ρε παιδια γιατι σας προκαλουν εντυπωση οι βαθμολογιες του Zelda? Εδω τα προηγουμενα remastered παιχνιδια που βγηκαν πηραν 9ρια και 10ρια που αναθεμα τις τρομερες διαφορες που ειχαν για τετοιες βαθμολογιες
    http://www.metacritic.com/game/wii-u...ht-princess-hd
    http://www.metacritic.com/game/wii-u...-wind-waker-hd

    Και το νεο super mario να δειτε που σιγουρα θα παρει αναλογες βαθμολογιες. Αυτο οφειλεται στο γεγονος οτι οταν υπαρχει απουσια 3rd party AAA(multiplatform)παιχνιδιων,ε καποια παιχνιδια πρεπει να παρουν αναλογες βαθμολογιες για να δικαιολογησουν την υπαρξη της κονσολας.

    Το zelda λοιπον το καινουργιο οντως ειναι φοβερο αλλα για δεδομενα κονσολας Nintendo παντα.Προσωπικα εχω στα υποψην μου το Switch αλλα σε καποια καλη μειωση τιμης στο μελλον.

  17. The Following User Says Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    Nikoladim (03-03-2017)

  18. #194
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Ε, το Zelda ποτέ δεν με τράβηξε (ακόμα θυμάμαι τον εαυτό μου να κοιτάζω το κουτί για το SNES και να απορώ τι βρίσκουν σε αυτό το παιχνίδι, όταν την ίδια εποχή......είχαμε SEGA G-Loc R360), από ψάρεμα είμαι τελείως άσχετος...........οπότε; 1-2 Switch; (για να το πω ευγενικά)

  19. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    mihalis13 (03-03-2017)

  20. #195
    PS4forums Addict Gazof's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Αthens
    Posts
    1,652
    PSN ID
    jimmy_mondeo

    Default

    Μιας και υφίσταται Wii U θα το πάρω για το Wii U το Zelda. Ως δευτερεύουσα κονσόλα (αν είναι δόκιμη η λέξη) δεν μπορώ να πω ότι πήγε χαμένη, έπαιξα και παίζω σ'αυτή ωραία παιχίδια (προφανώς αποκλειστικότητες και μόνο) όπως Super Mario 3D World, Super Smash Bros, Bayonetta 2, Donkey Kong, Yoshi's world κλπ. Το Switch ξεκινάει δυναμικά με ένα πολύ καλό Zelda όπως φαίνεται και μία καλή αρχή είναι απαραίτητη. Πριν την επίσημη τιμή το σκεφτόμουν για άμεση αγορά, αλλά δε θα έδινα 330 ευρώ για κονσόλα που μου προσφέρει μερικές φορές κάτι διαφορετικό στο gaming. Ειδικά όταν ξέρεις ότι θα χρυσοπληρώνεις τα παιχνίδια που ως γνωστόν, παραμένουν στα 60 ευρώ για πάντα (εκτός και αν περάσει η 5ετία και γίνουν Nintendo Selects).

    Σήμερα πήγαμε με τον Παύλο στο pre-launch event στο κέντρο. Είδαμε το Switch, παίξαμε Zelda, Splatoon (εθιστικότατο) και αφού ήμασταν εκεί μίαμιση ώρα και είπα "ας φύγουμε", κατάλαβα ότι δε θα φύγει ποτέ από κει, φήμες λένε ότι ακόμα παίζει .
    Mega Drive, Sega Saturn, PS1, PS2, PS3, PS4, PSP, PSVITA, Xbox 360, Xbox ONE, Wii U. Games on


  21. The Following 2 Users Say Thank You to Gazof For This Useful Post:

    Dragonpaul (02-03-2017),Nikoladim (03-03-2017)

  22. #196
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Παίρνω τη σκυτάλη απο τον φίλτατο Δημήτρη και μεταφέρω εντυπώσεις απο τον χώρο του event:
    Ας αρχίσω λέγοντας πως το Switch μετουσιώνει αυτο που πάντα ονειρευόμουν! Δηλαδή μια φορητή κονσόλα με γραφική απεικόνιση επιπέδου home console!!!! Και ειναι ακριβώς αυτο!!!! Δε θα πω πολλα, αν και έφυγα ενθουσιασμένος απο την αίθουσα!!!!
    Mario Kart 8 Deluxe: εξαιρετικά γραφικά με ακατέβατα 60fps!!!! Πρέπει να ειναι απίστευτο κόλλημα!!!!
    SF2: παλιές μνήμες σε HD!!! Άνετα ξαναέπαιζα!!!!
    Splatoon 2: εθιστικοτατο!!!!!
    Zelda: τι να πω εδώ... Δε το σχολιάζω, καν!!!!

    Σα μηχάνημα ειναι εκπληκτική κατασκευή!!!! Παρα το γεγονός του οτι αποτελείται απο τρία κομμάτια (βασική κονσόλα και joy cons), το σύνολο ειναι αρκετά στιβαρο και με σωστο βάρος και μέγεθος! Πολύ ικανοποιημένος ειμαι σε αυτο το θέμα!
    Τα ίδια τα joy-cons ειναι θαυμαστές συσκευές, καθώς αν και μικρές στο μάτι και ελαφρές, μόνο όταν αισθανθεί κανεις το HD Rumble καταλαβαίνει περί τίνος πρόκειται! Παιδιά, υπάρχει ενα παιχνιδι το οποίο πρέπει να μαντέψεις ποσές μπίλιες κυλούν μέσα σε ενα κουτί. Όσο απίστευτο και αν ακούγεται, αισθάνεσαι κανονικά μπίλιες να κυλούν μέσα στο joy con, να πηγαίνουν πέρα δώθε και να χτυπούν μεταξύ τους.
    Το χειριστηριο pro, ωραίο, εργονομικό και λειτουργικό, αλλα όχι και 80 ευρώ!!! Μη τρελαθούμε τελείως!!!!

    Το περιμένω πως και πως αυριο!!!! Έχει ολα τα φόντα να πετύχει!

  23. The Following 3 Users Say Thank You to Dragonpaul For This Useful Post:

    DJTaurus (03-03-2017),Gazof (03-03-2017),Nikoladim (03-03-2017)

  24. #197
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Χωρίς να θέλω να υποβάθμισω το παιχνιδι, το οποίο είναι δεδομένο και περιμεναμε οτι θα είναι εκπληκτικό, το οτι θα έπαιρνε ένα σκασμό από δεκαριά από τα reviews ήταν τόσο αναμενόμενο όσο ότι αύριο θα ανατείλει ο ήλιος...οπως τα ίδια θα δούμε και με το mario. Κάποια πράγματα είναι γνωστά εδώ και πολλά χρόνια για το πώς βαθμολογούνται συγκεκριμένες σειρές παιχνιδιών και δεν θα έπρεπε να μας κάνει καμια εντύπωση...

  25. The Following 3 Users Say Thank You to kostasb13 For This Useful Post:

    hakoo (03-03-2017),Nikoladim (03-03-2017),teras1 (04-03-2017)

  26. #198
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Θεωρω το Ocarina of Time το κορυφαιο παιχνιδι στην ιστορια των videogames, το παιχνιδι που πηγε τα 3D action games οχι ενα βημα παρακατω, αλλα 4-5. Το παιχνιδι που εθεσε τις βασεις για μηχανισμους που χρησιμοποιουνται ακομα και σημερα. Tα ps brand games εδωσαν αλλη υποσταση στην βιομηχανια και βοηθησαν να απευθυνθει και σε ενα πιο ωριμο κοινο, εισηγαγαν την κινηματογραφικοτητα κτλ, αλλα σε επιπεδο gameplay και μηχανισμων το συγκεκριμενο παιχνιδι ηταν 100 χρονια μπροστα.
    Εχοντας πει αυτο (για να μην νομιζει κανεις οτι ειμαι hater), θα συμφωνησω με τον Κωστα σχετικα με το πως βαθμολογουνται καποια franchises. Δλδ ειλικρινα οσο καλο κι αν ειναι ενα παιχνιδι, προκειται για ενα open world game, τι σκατα κανει? Ανακαλυπτει τον τροχο? Η (εστω) η αριστη εκτελεση μιας συνταγης αξιζει 98% στο metacritic?
    Θεωρω οτι υπαρχουν καποια franchises που ξερουμε εκ των προτερων οτι οι βαθμολογιες θα ειναι υπερβολικες και το zelda συγκαταλεγεται σε αυτα, μια απο τα ιδια και το GTA.


  27. The Following 2 Users Say Thank You to hakoo For This Useful Post:

    Fulgore (03-03-2017),kostasb13 (03-03-2017)

  28. #199

    Default

    Προσωπικα ανεξαρτητως βαθμολογιων ειμαι και εγω πολυ ικανοποιημενος απο τα exclusive της nintendo. Εκει που ειμαι παρα πολυ δυσαρεστημενος ειναι στα specs με το σταγονομετρο(ελεος μεχρι και κινητα πλεον εχουν 6gb ram)και τις χωρις λογο υψηλες τιμες λες και αγοραζεις premium προιοντα.

    Ναι το νεο zelda δειχνει φοβερο,ναι ειναι το Switch το δυνατοτερο φορητο συστημα αλλα και παλι σε πολλα πραγματα η Nintendo εξακολουθει να την βλεπει λες και εχει μονοπωλειο στις κονσολες.
    Μεχρι και το Switch pro controller 80ευρω ρε nintendo??

  29. The Following User Says Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    Nikoladim (03-03-2017)

  30. #200

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Θεωρω το Ocarina of Time το κορυφαιο παιχνιδι στην ιστορια των videogames, το παιχνιδι που πηγε τα 3D action games οχι ενα βημα παρακατω, αλλα 4-5. Το παιχνιδι που εθεσε τις βασεις για μηχανισμους που χρησιμοποιουνται ακομα και σημερα. Tα ps brand games εδωσαν αλλη υποσταση στην βιομηχανια και βοηθησαν να απευθυνθει και σε ενα πιο ωριμο κοινο, εισηγαγαν την κινηματογραφικοτητα κτλ, αλλα σε επιπεδο gameplay και μηχανισμων το συγκεκριμενο παιχνιδι ηταν 100 χρονια μπροστα.
    Εχοντας πει αυτο (για να μην νομιζει κανεις οτι ειμαι hater), θα συμφωνησω με τον Κωστα σχετικα με το πως βαθμολογουνται καποια franchises. Δλδ ειλικρινα οσο καλο κι αν ειναι ενα παιχνιδι, προκειται για ενα open world game, τι σκατα κανει? Ανακαλυπτει τον τροχο? Η (εστω) η αριστη εκτελεση μιας συνταγης αξιζει 98% στο metacritic?
    Θεωρω οτι υπαρχουν καποια franchises που ξερουμε εκ των προτερων οτι οι βαθμολογιες θα ειναι υπερβολικες και το zelda συγκαταλεγεται σε αυτα, μια απο τα ιδια και το GTA.
    Επαιξα ολα τα γνωστα exclusive της Nintendo εκτος του zelda στο Wii U. Και για το mario 3d world που τοτε μπαινανε τα 10ρια βροχη δεν με τρελανε σε τετοιο βαθμο το παιχνιδι.
    Φυσικα και μου αρεσε(αλιμονο κιολας)αλλα γενικα για 10 δεν ηταν,ειδικα οταν εχει προηγηθει το mario galaxy που εκτος των αλλων ειχαν και μεγαλη διαρκεια.

    Στο breath of the wild τωρα ναι δεν αντιλεω δειχνει ενα καλυτερο και πιο σωστο(χωρις χαζο gimmick controls αλα skyworld sword),αλλα οντως πως γινεται καθε φορα καθε zelda να ανακαλυπτει τον τροχο?

  31. The Following 2 Users Say Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    hakoo (03-03-2017),kostasb13 (03-03-2017)

Page 10 of 68 FirstFirst ... 678910111213142060 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •