Page 14 of 18 FirstFirst ... 4101112131415161718 LastLast
Results 261 to 280 of 354

Thread: Windows 10

  1. #261
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Πραγματικά με το Surfacebook εντυπωσιάστηκα! Και απο επιδόσεις και από εμφάνιση. Η MS μπαίνει δυνατά στο παιχνίδι πλέον.
    Μια χαρα ειναι. Η τιμη ειναι στα υψη για τα χαρακτηριστικα του...



    CPU RAM SSD Graphics US price
    Intel Core i5 8GB 128GB Intel HD 520 $1,499
    Intel Core i5 8GB 256GB Intel HD 520 $1,699
    Intel Core i5 8GB 256GB Nvidia GeForce $1,899
    Intel Core i7 8GB 256GB Nvidia GeForce $2,099
    Intel Core i7 16GB 512GB Nvidia GeForce $2,699

  2. #262
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Ειναι πολυ ακριβό. Να δούμε τι απήχηση θα εχει στο κοινό.
    Spoiler!

  3. #263
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by Nerven View Post
    Guys θέλω να κάνω format το παλιο desktop πυ του έχω περασμένα windows 10 activated απο αναβάθμισει τον windows 7 Ultimate 64 [ΠΕΙΡΑΤΙΚΑ].
    Πια διαδικασία θα ακολουθήσω; Θέλω να κάνω clean install. Θα γράψω το ISO τον windows 10 (tool) και θα bootaro απο εκει, μετά θα μου ζητήσει serial ή θα κάνει μόνο του activation κάνωντας log in στο λογαριασμό μου;
    Θα σου ζητησει serial, πολυ πριν ζητησει λογαριασμο. Επισης τι ακριβως εννοεις εσυ clean install? στην αναβαθμιση των 10 παιρνεις νεα windows, νεο registry, και απλα περναει τις εφαρμογες σου στην νεα βαση. Ουσιαστικα ειναι σαν να εκανες καθαρη εγκατασταση και εστησες μετα τα προγραμματα. Τι ακριβως προβλημα εχεις?

  4. #264
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Δεν ξερω πως πραγματικα θα συγκρινεται με ενα Macbook pro, αλλα ο τυπος στο χαλαρο πουλαει ψυγειο σε εσκιμωο.
    ΚΟΙΤΑΞΤΕ πως τρεχει smooth εαν παιχνιδι του 2007!!!!!!!!!!!!
    ΚΟΙΤΑΞΤΕ ποσο ομαλα κανει cross disolve στο Premiere!!!!!!!!!!

  5. #265
    Editor Viper's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Athens
    Posts
    4,572
    PSN ID
    kamenos13
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by Nerven View Post
    Guys θέλω να κάνω format το παλιο desktop πυ του έχω περασμένα windows 10 activated απο αναβάθμισει τον windows 7 Ultimate 64 [ΠΕΙΡΑΤΙΚΑ].
    Πια διαδικασία θα ακολουθήσω; Θέλω να κάνω clean install. Θα γράψω το ISO τον windows 10 (tool) και θα bootaro απο εκει, μετά θα μου ζητήσει serial ή θα κάνει μόνο του activation κάνωντας log in στο λογαριασμό μου;
    Θα σου ζητησει serial αλλα θα πατησεις skip / παραλειψη. Το κλειδι των Windows 10 δενει με το hardware. Εφοσον εχεις κανει την αναβαθμιση σε Windows 10 και εχουν ενεργοποιηθει, δεν χρειαζεται να ξαναπερασεις serial.

    Μολις φορτωσουν τα Windows 10, θα ενεργοποιηθουν μονα τους.

    Επισης, μπορεις να κανεις και reset settings απο το μενου updates/recovery. Εχει 2 επιλογες. Ειτε reset και κρατας ρυθμισεις/προγραματα/αρχεια, ειτε full reset το οποιο σβηνει τα παντα. Δεν χρειαζεσαι δισκακι, τα κανει ολα μονο του.

  6. The Following 3 Users Say Thank You to Viper For This Useful Post:

    Nerven (08-10-2015),Slay (07-10-2015)

  7. #266
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Δυο πραγματακια εχω να μοιραστω μαζι σας σημερα.

    Το πρωτο ειναι το restart. Οταν σας ζηταει το λειτουργικο επανεκινηση, να κανετε ακριβως αυτο. Το shutdown και ξανα ανοιγμα ΔΕΝ ειναι επανεκινηση. Τα 10 οπως και τα 8 , κανουν ενα hybrid shutdown που μοιαζει αρκετα με suspend. Αυτος ειναι και ο λογος που φορτωνουν τοσο γρηγορα, και αυτος ειναι και ο λογος που η παραπανω διαδικασια ΔΕΝ ειναι κανονικη επανεκινηση, η οποια κρατα αρκετα μεγαλυτερο χρονικο διαστημα.

    Το δευτερο που θελω να σας πω, ειναι οτι ειδικα σε συστηματα με παραπανω απο 1 δισκο, ή partition εχω παρατηρησει να μην ειναι ενεργοποιημενη η επαναφορα συστηματος. Να το ελεγξετε και να την ενεργοποιησετε για το system drive/partition σας.

  8. #267
    PS4forums Fanatic Nerven's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Πρέβεζα
    Posts
    2,452
    PSN ID
    Nerven86
    Name
    Ιωάννης

    Default

    Πολύ πιο εύκολη η «καθαρή» εγκατάσταση και ενεργοποίηση των Windows 10, για κατόχους άδειας Windows 7 και 8.




    • 8


    Με 110 εκατομμύρια εγκαταστάσεις σε διάστημα μόλις 10 εβδομάδων, τα Windows 10 έχουν ξεκινήσει αρκετά δυναμικά την πορεία τους στην αγορά, με τη Microsoft να προχωρά πολύ σύντομα σε μία σημαντική αλλαγή για όσους σκέφτονται να αναβαθμιστούν στο νέο λειτουργικό.


    Έτσι παράλληλα με την κυκλοφορία μιας νέας δοκιμαστικής έκδοσης του νέου λειτουργικού για όσους συμμετέχουν στο πρόγραμμα Windows Insider, η Microsoft διευκρινίζει ότι μετά το τέλος της εγκατάστασης, η ενεργοποίηση των Windows 10 μπορεί να γίνει άμεσα μόλις ο χρήστης εισάγει το σειριακό αριθμό που διαθέτει από άδεια των Windows 7 ή Windows 8. Η δυνατότητα αυτή αφορά όσους θέλουν να κάνουν χρήση της προσφοράς που "τρέχει" μέχρι το Σεπτέμβριο τον Ιούλιο του 2016, μέσω της οποίας οι κάτοχοι νόμιμης άδειας των Windows 7 και Windows 8.1, θα μπορούν να αναβαθμιστούν εντελώς δωρεάν στα Windows 10.

    Μέχρι σήμερα, όσοι ήθελαν να κάνουν μια «καθαρή» εγκατάσταση των νέων Windows, θα έπρεπε αναγκαστικά να προχωρήσουν πρώτα στην αναβάθμιση του συστήματος τους και να εισάγουν τον αριθμό αδείας προκειμένου να ενεργοποιηθούν τα Windows 10. Μόνο τότε ο αριθμός προϊόντος (Product key) θεωρούνταν έγκυρος, με το χρήστη να μπορεί στη συνέχεια να διαγράψει τα πάντα από το σκληρό δίσκο και να ξεκινήσει αυτή τη φορά μια καθαρή εγκατάσταση. Ακόμα όμως και σ' αυτή την περίπτωση, δεν έχουν λείψει τα προβλήματα, με το τμήμα υποστήριξης της Microsoft να δέχεται αρκετά τηλεφωνήματα.

    Πλέον, η όλη διαδικασία είναι αρκετά πιο εύκολη, με το χρήστη να μπορεί να ξεκινήσει απευθείας μια καθαρή εγκατάσταση των Windows 10 και στο σημείο που θα του ζητηθεί ο αριθμός της άδειας του προϊόντος, να εισάγει απευθείας αυτό που διαθέτει από παλαιότερη έκδοση του λειτουργικού.

    Για την ώρα, το νέο σύστημα ενεργοποίησης των Windows 10 αφορά μόνο όσους συμμετέχουν στο πρόγραμμα Windows Insider και θέλουν να εγκαταστήσουν την τελευταία δοκιμαστική έκδοση, όμως αναμένεται να γίνει διαθέσιμo για όλους μέσα στο Νοέμβριο με την κυκλοφορία της πρώτης μεγάλης αναβάθμισης.



    Πηγή: insomnia gr

  9. #268
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Ερώτηση SOS

    Θέλουμε στο γραφείο να βάλουμε σε έναν υπολογιστή Outlook (word,excel κλπ δεν μας ενδιαφέρουν).
    Υπάρχει τρόπος;;
    Γιατί κοιτάω και δεν βρίσκω κάτι στα καταστήματα. Δεν θέλουμε ούτε office 365 αλλά ούτε και να δώσουμε 200-300€.
    Μόνο το outlook έχουμε ανάγκη.
    Spoiler!

  10. #269
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,683
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Το Outlook δεν συμπεριλαμβάνεται πλέον μέσα στα Windows;

    Απ' όσο θυμάμαι, ναι.

  11. #270
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Δε νομίζω Λευτέρη. Αν και προσωπικά δεν ασχολούμαι καθόλου, οπότε στα Win10 που έχω στο σπίτι μου δε γνωρίζω αν υπάρχει ή όχι.
    Πάντως εδώ στο γραφείο που έχουμε Win7 δεν υπάρχει.


    Βρήκα αυτό πάντως
    http://www.microsoftstore.com/store/...ctID.324451300
    Spoiler!

  12. #271
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,683
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Ρε συ υπάρχει, απλά δεν λέγεται Outlook, ούτε Outlook Express όπως λεγόταν πιο παλιά.

    Λέγεται Windows Live Mail. Το κατεβάζεις από την σελίδα της MS.
    http://www.microsoft.com/en-us/downl....aspx?id=29224

    Και ένα γρήγορο Q&A:
    http://windows.microsoft.com/en-us/w...-help#v1h=tab4

    Σιγά μην πληρώσετε.

  13. #272
    Editor Viper's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Athens
    Posts
    4,572
    PSN ID
    kamenos13
    Name
    Κώστας

    Default

    Τα Windows 8/10 εχουν ενα πετσοκομενο Outlook για βασικες λειτουργιες. Ειναι metro app.

    Για πληρες Outlook με ολα τα εξτρα του, μονο με αγορα.

  14. #273
    PS4forums Addict corsaopc3071r's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    L.A. LArisa
    Posts
    1,372
    PSN ID
    corsaopc3071r

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Δυο πραγματακια εχω να μοιραστω μαζι σας σημερα.

    Το πρωτο ειναι το restart. Οταν σας ζηταει το λειτουργικο επανεκινηση, να κανετε ακριβως αυτο. Το shutdown και ξανα ανοιγμα ΔΕΝ ειναι επανεκινηση. Τα 10 οπως και τα 8 , κανουν ενα hybrid shutdown που μοιαζει αρκετα με suspend. Αυτος ειναι και ο λογος που φορτωνουν τοσο γρηγορα, και αυτος ειναι και ο λογος που η παραπανω διαδικασια ΔΕΝ ειναι κανονικη επανεκινηση, η οποια κρατα αρκετα μεγαλυτερο χρονικο διαστημα.

    Το δευτερο που θελω να σας πω, ειναι οτι ειδικα σε συστηματα με παραπανω απο 1 δισκο, ή partition εχω παρατηρησει να μην ειναι ενεργοποιημενη η επαναφορα συστηματος. Να το ελεγξετε και να την ενεργοποιησετε για το system drive/partition σας.
    Πολυ σωστα και για του λογου το αληθες το ειδα και σαν q-code στη μητρικη μου αυτο.

    Eγω βρηκα λυση εδω παντως για τη μητρικη μου. Δοκιμαστε το οποιος εχει θεμα!


  15. #274
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Ρε συ υπάρχει, απλά δεν λέγεται Outlook, ούτε Outlook Express όπως λεγόταν πιο παλιά.

    Λέγεται Windows Live Mail. Το κατεβάζεις από την σελίδα της MS.
    http://www.microsoft.com/en-us/downl....aspx?id=29224

    Και ένα γρήγορο Q&A:
    http://windows.microsoft.com/en-us/w...-help#v1h=tab4

    Σιγά μην πληρώσετε.
    Το Windows Live Mail δεν κάνει τη δουλειά που ήθελαν στο γραφείο. Οπότε μου είπαν να ψάξω για Outlook standalone όμως.
    Αυτό που βρήκα τους κάνει μου είπαν (και στη τιμή)
    Spoiler!

  16. #275
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,683
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Καλή αγορά τότε!

  17. #276
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    'Ο,τι θέλει το αφεντικό Λευτέρη
    Spoiler!

  18. #277
    AriStos13's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ριο, Πατρα
    Posts
    5,602
    PSN ID
    Aristos13
    Name
    Αρης

    Default

    Καλημερα! αντιμετωπιζω το εξης προβλημα απο τοτε που εβαλα τα windows 10.
    χρησιμοποιω για να βλεπω ταινιες & σειρες το gom player και εκει που βλεπω κατι ξαφνικα ο ηχος κοβεται και δεν επανερχετε οτι και να κανω και θελει restart το laptop για να μπορεσω να συνεχισω να δω αυτοπου εβλεπα με ηχο.
    τι μπορει να φταει? οσο ειχα τα windows 8 δεν μου το ειχε κανει ποτε αυτο.!

  19. #278
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Οταν λες κοβεται , τι εννοεις? γενικα στο φορητο? δεν εχεις ηχο απο κανενα προγραμμα? η μονο απο τον GOM? με αλλον player δοκιμασες? BS Player π.χ. Τελος στο κανει μονο σε ταινιες ή και σειρες?

  20. #279
    AriStos13's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ριο, Πατρα
    Posts
    5,602
    PSN ID
    Aristos13
    Name
    Αρης

    Default

    δεν εχω παρατηρησει αν κοβεται ο ηχος στο laptop αλλα δοκιμασα και με το kmplayer και παλι δεν ειχα ηχο!

  21. #280
    Forum GOD muku's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Tokyo
    Posts
    5,279
    PSN ID
    muku0-400
    Name
    Vladimir

    Default

    Δοκίμασε να πας στο σαιτ του κατασκευαστή του laptop σου και να κατεβάσεις τους τελευταίους drivers για windows 10. Εγώ είχα αρκετά προβλήματα. Έστησα το PC τον Ιούνιο και έβαλα Win 10. Είχα αρκετά random restarts, κυρίως όταν είχα ανοιχτό torrent και καμιά φορά στα παιχνίδια. Μου είχε κάνει και το κουλό που κόβεται ο ήχος που αναφέρεις 2-3 φορές. Εδώ και κανά μήνα έβαλα τους τελευταίους drivers για την motherboard και από τότε δεν έχω συναντήσει κανένα πρόβλημα. Νομίζω αξίζει μια προσπάθεια να κοιτάξεις για νεότερους drivers.

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •