Page 8 of 8 FirstFirst ... 45678
Results 141 to 153 of 153

Thread: Mass Effect

  1. #141
    Advanced Member phaerun's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Πειραιάς / Atlanta GA
    Posts
    301
    PSN ID
    PhaerunGR

    Default

    αν σας πω οτι εγω γελουσα σαν λακαμας γιατι εμαθα οτι στο x1 θα μπορώ να ξαναπαιξω mass effect θα με πιστεψετε ;

    πως και πως το περιμένω...


  2. #142
    Elite Stefanos's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Greece
    Posts
    1,050
    Name
    Στέφανος

    Default

    Θα σε πιστεψουμε γιατι αν θυμαμαι καλα ειχες (απο παλια) μια μεγαλη αγαπη για το/τα Μass Εffect :'D
    " H ζωή είναι μικρή γι' αυτό γράφεται με τρία γράμματα "
    (By Stefanos to Simple People)


  3. #143
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by phaerun View Post
    αν σας πω οτι εγω γελουσα σαν λακαμας γιατι εμαθα οτι στο x1 θα μπορώ να ξαναπαιξω mass effect θα με πιστεψετε ;

    πως και πως το περιμένω...
    μακαρι να μπορεσεις να το παιξεις οπως θελεις, παντως προς το παρον το παιχνιδι ειναι απλα unplayable στο one.

  4. #144
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Ξεθάβω το παρόν thread μιας και τελικά αποφάσισα να ασχοληθώ με τα ME.
    Παίζω στο Xbox One μιας και το έχει το EA Access και το βρήκα καλή ευκαιρία να το δοκιμάσω. Έχω παίξει 8 ώρες προς το παρόν, από πλευρά ιστορίας νομίζω είμαι στην πολύ αρχή ακόμα. Αλλά έχω κάνει αρκετά side quests και νομίζω πως το πλήρωμα μου είναι full.
    Γενικά το παιχνίδι μου αρέσει πολύ και στέκεται πολύ καλά ακόμα και σήμερα 10 χρόνια την κυκλοφορία του.
    Ακόμα μαθαίνω το gameplay του η αλήθεια είναι. Εντολές προς του παίκτες στην ομάδα μου σπάνια θα δώσω μιας και δεν έχει χρειαστεί μέχρι τώρα..
    Επίσης ανακάλυψα πως έχουμε και "δυνάμεις" πατώντας το RB του Xbox controller.
    Το story έως τώρα φαίνεται ωραίο, αλλά ξαναλέω είμαι στην πολύ αρχή ακόμα. Ελπίζω να γίνει ακόμα καλύτερο στη συνέχεια.
    Spoiler!

  5. The Following 2 Users Say Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    panos74gr (05-05-2017),tsakali GR (04-05-2017)

  6. #145
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Καλώς ήρθες στο μαγικό κόσμο του Mass Effect!
    Οι δυνάμεις είναι πάρα πολύ χρήσιμες και οι δικές σου και της ομάδας σου. Ιδανικά θα πρέπει να συμπληρώνει ο ένας τις ελλείψεις του άλλου. Τι class έχεις πάρει; Σε τι δυσκολία το παίζεις; Μου φαίνεται περίεργο ότι δίνεις σπάνια εντολές. Φυσικά μπορεί να είναι και διαφορετική προσέγγιση παιξίματος
    Ελπίζω να σου αρέσει μέχρι το τέλος. Μπορεί να γίνει χαοτικό με το κακοσχεδιασμένο inventory αλλά αν σε κρατήσει αυτό το παιχνίδι θα πάθεις κοκομπλόκο με τα άλλα δύο.

  7. #146
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Kane View Post
    Καλώς ήρθες στο μαγικό κόσμο του Mass Effect!
    Οι δυνάμεις είναι πάρα πολύ χρήσιμες και οι δικές σου και της ομάδας σου. Ιδανικά θα πρέπει να συμπληρώνει ο ένας τις ελλείψεις του άλλου. Τι class έχεις πάρει; Σε τι δυσκολία το παίζεις; Μου φαίνεται περίεργο ότι δίνεις σπάνια εντολές. Φυσικά μπορεί να είναι και διαφορετική προσέγγιση παιξίματος
    Ελπίζω να σου αρέσει μέχρι το τέλος. Μπορεί να γίνει χαοτικό με το κακοσχεδιασμένο inventory αλλά αν σε κρατήσει αυτό το παιχνίδι θα πάθεις κοκομπλόκο με τα άλλα δύο.
    Αυτο με το invetory ισχύει. Όντως γίνεται ένα μπάχαλο..
    Όπως και ο χάρτης για του πρέπει να πας δεν είναι καλός, αλλά σιγά σιγά μαθαίνω τις περιοχές.
    Σε δυσκολία παίζω στο Normal και κλάση είμαι Soldier.
    Spoiler!

  8. #147
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Μετά από 24 ώρες είδα τους τίτλους τέλους.
    Πραγματικά το παιχνίδι ήταν φανταστικό σαν story και το έπαιζα πολύ ευχάριστα.
    Μου άρεσε που έπρεπε να πάρω αρκετές δύσκολες αποφάσεις και παρόλα τα (μικρά) προβλήματα του (χαοτικό inventory, μέτριο cover system, απουσία checpoint) δεν με κούρασε καθόλου και το απόλαυσα πραγματικά!
    Τώρα λέω να κάνω ένα διάλειμμα και να μην τα πάω σερί, αλλά μέσα στο καλοκαίρι σίγουρα θα ασχοληθώ και με τα επόμενα παιχνίδια της σειράς.
    Spoiler!

  9. #148
    PS4forums Addict tsakali GR's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,662
    PSN ID
    tsakali_gr
    Name
    Γιώργος

    Default

    Το Mass Effect 2 όταν κυκλοφόρησε ήταν αρκετές σκάλες καλύτερο και πιο διασκεδαστικό από το πρώτο, καθώς διορθώθηκαν πολλοί μηχανισμοί gameplay και προβλήματα. Για εμένα προσωπικά, επίσης, το 2ο μέρος είναι το πιο δεμένο και ολοκληρωμένο της τριλογίας, τόσο από άποψη στόρι και ανατροπών όσο και ως προς το lore. Θα σου πρότεινα να μην περιμένεις πολύ καιρό για να το παίξεις, θα σε βοηθήσει πολύ να έχεις φρέσκα τα γεγονότα του 1ου. Άσε που θα κάνεις και import τον χαρακτήρα σου και έτσι θα ληφθούν υπόψη τα decisions που έχεις πάρει.

  10. The Following User Says Thank You to tsakali GR For This Useful Post:

    mihalis13 (18-05-2017)

  11. #149
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Το αφήνω μόνο και μόνο για να μην το αδικήσω. Όταν παίζω ένα sequel από μια σειρά στα καπάκια συνήθως το βαριέμαι και το αφήνω. Για αυτό πλέον τα τελευταία χρόνια φροντίζω πάντα σε σειρές παιχνιδιών να παίζω τουλάχιστον ένα παιχνίδι ανάμεσα.
    Και έτσι μένει πάντα ζεστό το ενδιαφέρον για το κάθε game.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  12. #150
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Το μόνο που έχω να πω είναι, αφού φαντάζομαι θα παίξεις από μια φορά το κάθε παιχνίδι, να δοκιμάσεις και άλλα classes γιατί ο soldier πιστεύω ότι προσφέρει το λιγότερο στην Mass Effect εμπειρία. Επίσης στα επόμενα μπορείς να αλλάξεις τη δυσκολία όποτε θέλεις, οπότε δοκίμασε λίγο παραπάνω να σφίξουν λίγο οι κώλοι

  13. #151
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Kane View Post
    Το μόνο που έχω να πω είναι, αφού φαντάζομαι θα παίξεις από μια φορά το κάθε παιχνίδι, να δοκιμάσεις και άλλα classes γιατί ο soldier πιστεύω ότι προσφέρει το λιγότερο στην Mass Effect εμπειρία. Επίσης στα επόμενα μπορείς να αλλάξεις τη δυσκολία όποτε θέλεις, οπότε δοκίμασε λίγο παραπάνω να σφίξουν λίγο οι κώλοι
    Θα το δοκιμάσω στα επόμενα Σπύρο. Απλά δεν ξέρω γιατί στο 1 δεν με άφησε να επιλέξω class και με πήγε αυτόματα Soldier. Το μόνο που με άφησε ήταν να πειράξω το μικρό όνομα..
    Spoiler!

  14. #152
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Περίεργο... Εγώ το είχα παίξει με engineer

  15. #153
    PS4forums Addict tsakali GR's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,662
    PSN ID
    tsakali_gr
    Name
    Γιώργος

    Default

    Quote Originally Posted by Kane View Post
    Το μόνο που έχω να πω είναι, αφού φαντάζομαι θα παίξεις από μια φορά το κάθε παιχνίδι, να δοκιμάσεις και άλλα classes γιατί ο soldier πιστεύω ότι προσφέρει το λιγότερο στην Mass Effect εμπειρία. Επίσης στα επόμενα μπορείς να αλλάξεις τη δυσκολία όποτε θέλεις, οπότε δοκίμασε λίγο παραπάνω να σφίξουν λίγο οι κώλοι
    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Θα το δοκιμάσω στα επόμενα Σπύρο. Απλά δεν ξέρω γιατί στο 1 δεν με άφησε να επιλέξω class και με πήγε αυτόματα Soldier. Το μόνο που με άφησε ήταν να πειράξω το μικρό όνομα..
    Συμφωνώ με τον Σπύρο τόσο για τη δοκιμή του class όσο και για τη δυσκολία.
    Αν θυμάμαι καλά κατά τη διάρκεια του import από το 1ο στο 2ο σε αφήνει να αλλάξεις το Class, μιας και το 1ο μέρος στο PS είχε κυκλοφορήσει πολύυυυυυυυυ καιρό μετά, κι έτσι δεν περιορίζεσαι. Μπορεί βέβαια να κάνω και λάθος γιατί έχουν περάσει χρόνια, αλλά έχω την αίσθηση ότι κι εγώ είχα παίζει με Soldier (ο Vanguard δεν υπήρχε στο 1ο) και μετά το είχα γυρίσει σε άλλο.
    Προτείνω τον Vanguard που συνδυάζει Biotics με Combat Skills και όταν ανέβεις λίγα level είσαι πολύ bad ass και δευτερευόντος τον Infiltrator αν σου αρέσει να παίζεις με Cloaking και Sniper weapon.

  16. The Following 2 Users Say Thank You to tsakali GR For This Useful Post:

    mihalis13 (18-05-2017),spartan (18-05-2017)

Page 8 of 8 FirstFirst ... 45678

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •