Page 7 of 8 FirstFirst ... 345678 LastLast
Results 121 to 140 of 153

Thread: Mass Effect

  1. #121
    Elite karlat89's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Σάμος, Greece, Greece
    Posts
    704
    PSN ID
    karlat89
    Name
    Σακης

    Default

    Μόνο την τριλογία βρήκα, θα ξανακοιτάξω στο psn


  2. #122
    PS4forums Addict tsakali GR's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,662
    PSN ID
    tsakali_gr
    Name
    Γιώργος

    Default

    Ρε παιδιά να κάνω μια ερώτηση γιατί πολύ σπάστηκα χθες.

    Τελείωσα το 2ο playthrough στο παιχνίδι στο επίπεδο hardcore και ενώ τερμάτισα κανονικά, μόλις έβγαλα τον Saren και έπαιξαν τα credits, ξεκλείδωσε το Long Service Medal Trophy αλλά όχι το αντίστοιχο για το Hardcore difficulty.

    Να διευκρινίσω πως στο 2ο playthrough και αφού είχα τελειώσει το normal, άλλαξα τη δυσκολία πριν ξεκινήσω το game από τα options για να είμαι σίγουρος. Εννοείται επίσης πως δεν πείραξα καθόλου το difficulty ενώ έπαιζα.

    Ξέρω ότι ζητάω πολλά μετά από τόσο καιρό που έχει βγει, αλλά μήπως έχει κανείς ιδέα αν υπάρχει κανένα glitch ή τι έχω κάνει λάθος; Το έψαξα λίγο και στο Google και δεν βρήκα κάτι σχετικά με το hardcore trophy. Έχω ξενερώσει απίστευτα γιατί πήγαινα να insanity playthrough και τώρα δεν μπορώ να το παίξω.

  3. #123
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Στο 2 υπήρχε ένα θεμα όπου αν εκανες load save απο αλλο difficulty το παιχνίδι glitchαρε κ θεωρούσε ΟΤΙ αλλάξες το DC σε ΟΛΑ τα playthroughs...
    Μήπως συμβαίνει Κατι παρόμοιο;

  4. #124
    Cool Member SevenAm's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Kryoneri
    Posts
    277
    PSN ID
    SevenAM
    Name
    Vassilis

    Default

    George, πολύ άκυρο το σκηνικό... μήπως και αναφέρεται κάτι στο roadmap του ps3trophies.org? Συνήθως αναφέρεται είτε στο guide ή στο forum σε όποια Glitches παρουσιάζονται. Δοκίμασες να κάνεις delete τo game data & re-install?
    Happy Days in Killzone 3 MP @ http://www.youtube.com/watch?v=ln_96Vuk1Ac

  5. #125
    PS4forums Addict tsakali GR's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,662
    PSN ID
    tsakali_gr
    Name
    Γιώργος

    Default

    Quote Originally Posted by enstikto View Post
    Στο 2 υπήρχε ένα θεμα όπου αν εκανες load save απο αλλο difficulty το παιχνίδι glitchαρε κ θεωρούσε ΟΤΙ αλλάξες το DC σε ΟΛΑ τα playthroughs...
    Μήπως συμβαίνει Κατι παρόμοιο;
    Η αλήθεια είναι ότι το 2ο playthrough στο hardcore το έκανα με import του χαρακτήρα από το normal. Έχει γούστο...

    Quote Originally Posted by SevenAm View Post
    George, πολύ άκυρο το σκηνικό... μήπως και αναφέρεται κάτι στο roadmap του ps3trophies.org? Συνήθως αναφέρεται είτε στο guide ή στο forum σε όποια Glitches παρουσιάζονται. Δοκίμασες να κάνεις delete τo game data & re-install?
    Από όσο κοίταξα στο google, τουλάχιστον για την έκδοση στο PS3, δεν είδα να γράφουν για glitches στα trophies. Τι να πω, να δοκιμάσω και delete game data και re-install μπας και, έχω και το save πριν τον Saren στο τέλος να το τελειώσω πάλι εάν είναι.

    Thanks guys!

  6. #126
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Το ξεκίνησα και εγώ σήμερα. Μια ερώτηση για τα classes. Όταν φτιάχνω τον χαρακτήρα μου δεν επιτρέπει να επιλέξω class. Μου βγάζει default τον soldier. Θα έχω αργότερα επιλογή να αλλάξω;

    Edit: Έπρεπε να επιλέξω manual registration όταν ξεκινούσε το παιχνίδι. Όλα καλά
    Last edited by Kane; 07-04-2014 at 21:02.

  7. #127
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Πάλι εγώ. Ξέρει κανείς τι κρατάω, αν κρατάω, όταν αρχίσω New Game+ ; Το level το ξέρω. Credits, weapons κλπ;

  8. #128
    PS4forums Addict tsakali GR's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,662
    PSN ID
    tsakali_gr
    Name
    Γιώργος

    Default

    ^^πάει καιρός που το τελείωσα αλλά νομίζω κρατάς armor και όπλα (όχι από την αρχή αλλά μετά το Eden Prime) και το level σου με τα experience points (τα οποία νομίζω ξαναπερνάς από την αρχή).
    Σου δίνει και κάποια credits, αλλά λίγα κάπου στα 30.000 αν θυμάμαι, γιατί γενικώς στο Mass μάζευες για πλάκα τα μύρια ):

  9. The Following User Says Thank You to tsakali GR For This Useful Post:

    Kane (29-04-2014)

  10. #129
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Ευχαριστώ τσάκαλε! Αυτό ήθελα να ακούσω. Να εξοπλίσω την ομάδα από τώρα με τα καλύτερα όπλα / πανοπλίες για τα επόμενα πιο δύσκολα playthroughs.
    Όντως τα credits μαζεύονται πάρα πολύ εύκολα. Είμαι lvl 35 και κοντεύω τα 4 μύρια

  11. #130

    Default

    υπαρχει καποια αλλη εκδοση της τριλογιαςγια το ps3 εκτος απο αυτην?




    σαν του xbox δηλαδη


  12. #131
    PS4forums Addict tsakali GR's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,662
    PSN ID
    tsakali_gr
    Name
    Γιώργος

    Default

    Η Αμερικάνικη του trilogy για PS3 είναι όπως στη 2η εικόνα, δηλαδή με slipcase και όλα τα δισκάκια μαζί. Η ευρωπαϊκή είχε 3 διαφορετικά κουτάκια retail και ολα μαζί μέσα σε ένα χαρτονένιο case.

  13. #132
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    To τελείωσα στις 53 ώρες. Καταπληκτικό όσο δεν πάει. Η ιστορία δοσμένη πολύ όμορφα, οι διάλογοι άριστοι και το gameplay θα έλεγα αρτιότατο αν δεν είχα παίξει πρώτα το ΜΕ2. Λίγο η εξερεύνηση με το ΜΑΚΟ με κούρασε γιατί όλοι οι πλανήτες, μα όλοι οι πλανήτες, είχαν τις Άνδεις που έπρεπε να ανεβοκατέβεις.
    Ξεκίνησα στο καπάκι Hardcore δυσκολία. Τελικά μαζί με όλα που είπε ο Γιώργος, κρατάω και τα credits. Ξεκίνησα lvl 50, με Χ όπλα και πανοπλίες και 9 μύρια. Φαίνεται όμως ότι όλοι έχουν immunity σε αυτή τη δυσκολία. Τέλος πάντων, δεν θα μείνει ρουθούνι.
    Το μόνο που με χάλασε ήταν ότι στο import χαρακτήρα για το νέο playthrough δε σε αφήνει να αλλάξεις class, όπως στο ΜΕ2. Ήθελα να παίξω και κάτι άλλο (είμαι engineer).
    Αυτά.

  14. The Following 2 Users Say Thank You to Kane For This Useful Post:

    chronohill (05-05-2014),tsakali GR (14-05-2014)

  15. #133

    Default

    Δεν μου αρέσουν τα rpg, έχω το Skyrim στην κονσόλα, προσπάθησα δύο φορές να το παίξω αλλά και τις δύο τζίφος, δεν φταίει το παιχνίδι, απλά εμένα δε μου αρέσουν τα rpg, με κουράζουν. Το Mass effect είναι περισσότερο action και λιγότερο rpg;

  16. #134
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    Ναι ειναι περισσοτερο action

  17. #135
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Τέλος και το hardcore. Εδώ έχασα καμιά δεκαριά φορές. Πολύ σπαστικοί οι krogan, πολύ σπαστικοί. Τι neural shock, radioactive rounds, shredder ammo, sledgehammer, scram rail x 2, damping στα εξωγήινα π@π@ρια τους με γράφουν. Επίσης κόλλησε μετά το τελευταίο boss fight και με έβαλε να το ξαναπαίξω. Χρησιμοποίησα Ashley και Kaiden εκτός από τους τελευταίους δύο πλανήτες όπου οι Garrus και Wrex έκαναν τη διαφορά. Είπα να κάνω ένα διάλειμμα να βάλω και κάτι άλλο, είμαι στις 85 ώρες, αλλά την επόμενη μέρα ξεκίνησα insanity. Έχω πρόβλημα γιατρέ μου;

  18. #136
    PS4forums Addict tsakali GR's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,662
    PSN ID
    tsakali_gr
    Name
    Γιώργος

    Default

    ^^το "πρόβλημα" το'χουμε όλοι όσοι έχουμε πιάσει στα χέρια μας το game και με το που ακούς το theme ή βλέπεις κάποιο graphic σε wallpaper, γίνεται η τρίχα κάγκελο

  19. The Following User Says Thank You to tsakali GR For This Useful Post:

    Kane (16-05-2014)

  20. #137
    Elite stavros88's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Afghanistan
    Posts
    910
    PSN ID
    ocelot14gr

    Default

    Μια ερωτηση για τους ειδικους του παιχνιδιου.Παιζω την τριλογια για 2η φορα και ενω ειχα σκοπο να παιξω σαν renegade τελικα παλι για paragon με βλεπω.Θελω ομως μετα τον τερματισμο να παιξω και ως renegade.Το θεμα ειναι οτι δεν υπαρχει περιπτωση να ξανακανω καποια βαρετα side-mission ή τις ατελειωτες βολτες με το ΜΑΚΟ για να βρω ολα τα mineral κτλ κτλ.Επισης στο 2,αν θυμαμαι καλα, υπαρχει ενα mini-game ας το πουμε οπου στελνεις καποια drones για να βρουν μεταλα και με αυτα αναβαθμιζεις το Normandy κτ κτλ.

    Για να μην πολυλογω υπαρχει καποιος τροπος(πχ ng+) για να παιξω ξανα την τριλογια ως renegade αλλα να μην ξανακανω ολα αυτα τα ψιλοανουσια πραγματακια?Αν δεν τα κανω θα καταληξω underleveled η κατι τετοιο?
    Last edited by stavros88; 17-09-2014 at 01:08.

  21. #138
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Κάνεις new game και επιλέγεις import character. Κρατάς τα πάντα (credits, όπλα κλπ) και παίζεις όπως θέλεις.

  22. The Following User Says Thank You to Kane For This Useful Post:

    stavros88 (17-09-2014)

  23. #139
    Elite stavros88's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Afghanistan
    Posts
    910
    PSN ID
    ocelot14gr

    Default

    Μια χαρα δηλαδη.Ευχαριστω!

  24. #140
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Εχω παιξει την τριλογια 2-3 φορες στο xbox και προσφατα την πηρα στο Ps3 αφου τη βρηκα 4,99 στο us store.

    Πραγματικα προκειται για αθλιο πορτ εκτος αν εχουν περασει τοσα χρονια και δεν θυμαμαι οτι ετσι ηταν και στο xbox. Θυμαμαι πχ το συνεχες loading αλλα το χαλι των framedrops οχι.

    Παρολαυτα , προκειται περι παιχνιδαρας και ηδη εχω φαει 25 ωρες οσα θεματα και αν εχει.

    Spoiler!

Page 7 of 8 FirstFirst ... 345678 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •