Page 2 of 8 FirstFirst 123456 ... LastLast
Results 21 to 40 of 153

Thread: Mass Effect

  1. #21
    Senior Member xrest_eagle's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Voula,NY
    Posts
    120
    PSN ID
    xrest_eagle

    Default

    τπτ ανακοινωθεν ακομα.Αλλα λογω bioware και ms ισως καποια στιγμη κυκλοφορισει.Μια ιστορια οπως και με το gears


  2. #22
    PS4forums Fanatic georgios's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Athens
    Posts
    4,742
    PSN ID
    georgios78

    Default

    exo proxorisi para poli sto pexnidi. exi epikes stigmes.
    "EVERY GAME IS BETTER THAN NO GAME"

    from the book "Alien Interview", the words of the alien captured in area 51

  3. #23
    PS4forums Fanatic georgios's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Athens
    Posts
    4,742
    PSN ID
    georgios78

    Default

    to teliosa se 23 ores me ligo psaksimo. epiko story pu parusiazete kalitera ke apo tenia. se sindiasmo me ena euxaristo rpg engine to kanun ena apo ta kalitera rpg pu exo peksi
    "EVERY GAME IS BETTER THAN NO GAME"

    from the book "Alien Interview", the words of the alien captured in area 51

  4. #24

    Default

    den nomizo na vgei se PC toulaxiston oxi sintoma! Ma kala tora sgrinoume ton xirismo tou xiristiriou me to mouse kai to plikrologio? idika se 3rd person game? mi trelathoume kiolas! klasis anotero to xiristirio! Oso gia ta grafika an vgei se PC telika nai tha einai anotera alla den einai mono afta ena game!

  5. #25
    PS4forums Addict tsakali GR's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,662
    PSN ID
    tsakali_gr
    Name
    Γιώργος

    Default

    Το παιχνίδι απλά είναι κορυφή!

    Έχω παίξει και έχω παίξει RPG, αλλά τόσο βάθος και τέτοια κινηματογραφική αίσθηση δεν μου έχει ξαναδώσει τίτλος. Το σενάριο είναι εκπληκτικό, οι ανατροπές τεράστιες, οι χαρακτήρες άψογοι και ο τρόπος με τον οποίο παίρνεις αποφάσεις και επηρεάζεις την εξέλιξη του παιχνιδιού, είναι κάτι που δεν έχω ξαναδεί να λειτουργεί τόσο καλά.

    Παίζω ήδη 22 ώρες -προσπαθώντας να τελειώσω κάθε υπο-αποστολή- κι έχω μείνει άναυδος. Σε βάζει στο πετσί του ήρωα και νιώθεις κάθε στιγμή πως δεν ξέρεις τι θα γίνει το επόμενο δευτερόλεπτο. Η μουσική αν έχετε καλό σύστημα σε ταξιδεύει. Το gameplay είναι πολύ καλό και δεν δυσκολεύει καθόλου, αν και με χαλάει λίγο που οι μάχες καμία φορά κρίνονται τελείως από random στοιχεία. Πάντως σε γενικές γραμμές υπάρχει καλή ισορροπία μεταξύ action και μπλα μπλα. Το μόνο αρνητικό του στοιχείο είναι το drop του fram rate, αλλά αν αρχίσεις να παίζεις μετά από λίγο απορροφιέσαι τόσο πολύ που δεν το προσέχεις.

    Αυτά είχα να πω, αν έχεις 360 και δεν έχεις το Mass Effect, είναι ιεροσυλία!

  6. #26

    Default

    ierosilia e? tote na to paro na do kai go apo konta ti einai to Mass Effect! Idomen!

  7. #27
    PS4forums Fanatic msnes7's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    karditsa
    Posts
    3,194
    PSN ID
    msnes7 (us) menios1976 (gr)

    Default

    Το παιχνίδι ροκάρει στο pc.....................Το είδα χτες και έπαθα πλάκα,προσπαθώ να βρω χρόνο να ασχοληθώ μαζί του.Ειδικά τα cinematics είναι υπέροχα και οι χαρακτήρες φοβερά σχεδιασμένοι

  8. #28
    PS4forums Fanatic Chill's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Clouds
    Posts
    3,027
    Name
    PanoulisGOSU

    Default

    Να περιμένεις όμως και για μια real proper αν θες να το χαρείς μιας και όταν φτάνεις στον galaxy map.......los poulos game over man .
    To ps3 είναι ερωμένη μα το PC επίσημη αγαπημένη!


  9. #29
    Αssistant Member Forum GOD NonBorn's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Ραφήνα
    Posts
    7,230
    PSN ID
    nonborn
    Name
    Κωνσταντίνος

    Default

    Καλά το βγάλανε στο 360 και μετά το πέρασαν στο pc.. Μία υποστήριξη για το wireless χειριστήριο της MS δε μπορούσαν να βάλουν που στο κάτω κάτω είναι ίδιο με αυτό του 360??? Δηλαδή πόσο ηλίθιο μπορεί να χαρακτηριστεί αυτό? Ξενέρωσα τη ζωή μου που δεν έχει υποστήριξη για χειριστήριο. Δε μπορώ να παίζω από το κρεβάτι με keyboard και mouse...ppbbbttt:ppbbbttt:
    Ñǿñßöŗň™ is back on business ...

  10. #30
    PS4forums Fanatic Chill's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Clouds
    Posts
    3,027
    Name
    PanoulisGOSU

    Default

    H έκδοση του pc είναι διαφορετική με αρκετές - μικρές - αλλαγές .

    Όσο γιατί δεν τρέχει το 360 gamepad

    "Mass Effect for the PC does NOT support or work with controllers period.

    Mass Effect for PC was designed to interface with a keyboard and mouse combination, so much so the team spent a lot of time creating the tactical HUD to take advantage of the keyboard and mouse. As such, it no longer works with controllers."

    http://masseffect.bioware.com/forums...0454&forum=125

    Blows if u ask me :/ αλλά δεν έχω δει ακόμη το παιχνίδι για να κρίνω τα controls.
    To ps3 είναι ερωμένη μα το PC επίσημη αγαπημένη!


  11. #31
    Αssistant Member Forum GOD NonBorn's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Ραφήνα
    Posts
    7,230
    PSN ID
    nonborn
    Name
    Κωνσταντίνος

    Default

    Quote Originally Posted by Chill View Post
    H έκδοση του pc είναι διαφορετική με αρκετές - μικρές - αλλαγές .

    Όσο γιατί δεν τρέχει το 360 gamepad

    "Mass Effect for the PC does NOT support or work with controllers period.

    Mass Effect for PC was designed to interface with a keyboard and mouse combination, so much so the team spent a lot of time creating the tactical HUD to take advantage of the keyboard and mouse. As such, it no longer works with controllers."

    http://masseffect.bioware.com/forums...0454&forum=125

    Blows if u ask me :/ αλλά δεν έχω δει ακόμη το παιχνίδι για να κρίνω τα controls.
    To είδα και εγώ αυτό αλλά είναι τόσο @(*&%)!@(&)%@(&... Απλά δε θα το παίξω... Δε κάθομαι σε καρέκλα να παίζω rpg με τις ώρες... Εκείνοι θα χάσουν!!
    Ñǿñßöŗň™ is back on business ...

  12. #32
    PS4forums Fanatic Chill's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Clouds
    Posts
    3,027
    Name
    PanoulisGOSU

    Default

    Μάλλον εσύ θα χάσεις non, που δεν θα παίξεις έναν από τους καλύτερους αν όχι τον καλύτερο τίτλο των next gen κονσολών (μέχρι στιγμής πάντα ). Εγώ πάντως είτε με mouse+keyboard είτε με το 360 gamepad όλα τα games από την καρέκλα τα παίζω στο pc .

    Αν δε υποψιαστώ ότι θα παίξεις το fallout με gamepad ε θα ποθάνω !!!!!!!!!
    To ps3 είναι ερωμένη μα το PC επίσημη αγαπημένη!


  13. #33
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,243
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ας γελασω Chill.

    Δεν λεω οτι ειναι ασχημο παιχνιδι , αλλα να λες οτι ειναι ο καλυτερος next gen τιτλος ειναι υπερβολικοτατο.Πρωτα πρωτα προκειται για ενα RPG που το τελειωνεις σε 20 ωρες....

    Δευτερον , ολοι μας ελεγαν ποσο τεραστιο ειναι το παιχνιδι με εκατονταδες πλανητες , οι οποιοι στην ουσια ειναι ξεροι βραχοι με διαφορετικα χρωματα και κανεις συνεχεια τα ιδια πραγματα.

    Τριτον , ολοι ελεγαν ποσο πρωτοτυπο ειναι οι επιλογες που σου δινονται στους διαλογους , μα τω θεω δεν ξερω τι ναρκωτικα επερναν , ειναι το ιδιο ακριβως με το bOblivion , απλα με αλλο interface.

    Τεταρτον πολλα προβληματα στα γραφικα , τα οποια οπως διαβαζω μεταφερθηκαν και στο PC.

    Πεμπτον ελεος με τα RPG που παιζουν σαν FPS (ναι ξερω οτι το ME εχει πολλα διαφορετικα στοιχεια που δεν το κανουν shooter, αλλα ενα τεραστιο μερος του παιχνιδιου , το παιζεις σαν shooter,εστω και ψευτο3rd person.

    Στο τελος θα κανουμε ολα τα παιχνιδια first person...και το pro first person θα το κανουν..

    Προσεξτε , ξαναλεω , ειναι καταπλικτικο παιχνιδι , ομως το να του δινεται ο τιτλος "καλυτερο next gen game" κατα τη γνωμη μου παντα , ειναι υπερβολικοτατο.Το oblivion ειναι καλυτερο σε ΟΛΑ , εκτος ισως απο τα cinematics και το story (πολυ σημαντικο εννοειται κομματι ενος rpg).Αλλα σε μεγεθος και ουσια , το Oblivion >>>> Mass Effect.

    Last edited by Valkyre; 01-06-2008 at 16:46.

  14. #34
    PS4forums Fanatic Chill's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Clouds
    Posts
    3,027
    Name
    PanoulisGOSU

    Default

    Και ποιον θα χαρακτήριζες εσύ ως καλύτερο next gen τίτλο μέχρι ώρας δηλαδή?
    To ps3 είναι ερωμένη μα το PC επίσημη αγαπημένη!


  15. #35
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,243
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Αν θελω να ειμαι ειλικρινεις , καλυτερος τιτλος θα επρεπε να βρισκεται αναμεσα στα εξης παιχνιδια :πρωτο Bioshock (και αυτο εχει rpg στοιχεια , αλλα ξερει καλυτερα που βρισκεται και σαν ατμοσφαιρα βρισκεται πολυ μπροστα) ,δευτερο GTAIV (σιγουρα δεν αξιζει 10αρι ,οπως κανενα παιχνιδι αλλωστε, αλλα παραμενει κορυφαια διασκεδαση)
    και λιγοτερο απο ολα τα παραπανω και ισως λιγο "προσωπικη αποψη" Uncharted (μικρο αλλα πολυ ομορφα γραμμενο και με μοναδικη ατμοσφαιρα - απολαυστικοτατο.)

    Για εμενα next gen δεν σημαινει καλος τεχνικος τομεας.Εχω δηλωσει και στο παρελθον οτι κατα την αποψη μου next gen = immerssion.Αν το παιχνιδι καταφερνει με την ατμοσφαιρα του να σε κανει να νιωθεις οτι βρισκεσαι εκει τοτε = WIN.

    Δεν μπορω να βρω ενα παιχνιδι που να φτανει σε ατμοσφαιρα το Bioshock.Δεν ενιωσα ποτε οτι ΕΙΜΑΙ ο Ιντιανα Τζοουνς σε αλλα παιχνιδια στο στυλ του Uncharted.

    Δεν ενιωσα τι σημαινει μποτιλιαρισμα , μεγαλουπολη και Νεα Υορκη , σε αλλο παιχνιδι στο βαθμο που το ενιωσα στο GTAIV.

    Σιγουρα υπαρχουν παρα πολλα καλα παιχνιδια επισης , οπως αλλωστε ειναι και το Mass Effect (δεν το συζηταμε).Αλλα δεν ειναι απαραιτητο ενα παιχνιδι να εχει 100 ωρες gameplay για να θεωρηθει next gen εμπειρια.Ειναι αν η ατμοσφαιρα του σε κερδιζει.Ειναι και λιγο προσωπικο ζητημα φυσικα.
    Last edited by Valkyre; 01-06-2008 at 16:44.

  16. #36
    PS4forums Fanatic Chill's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Clouds
    Posts
    3,027
    Name
    PanoulisGOSU

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Ειναι και λιγο προσωπικο ζητημα φυσικα.
    Συνεπώς καταλαβαίνεις για ποιον λόγο θεωρώ το mass effect, best next game so far , έστω και αν είναι light rpg για τα δικά μου γούστα χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν θα το ξεκοκαλίσω .

    Και εξάλλου ακόμα και στην προηγούμενη γενιά κονσολών το game που θεωρούσα ως το καλύτερο ήταν η σειρά Kotor. Λατρεύω την bio και τις δουλειές της.

    Ωστόσο προσδωκώ πολλά στην συνέχεια από τις κονσόλες και γι'αυτό τόνιζα το "μέχρι ώρας".
    To ps3 είναι ερωμένη μα το PC επίσημη αγαπημένη!


  17. #37
    Advanced Member badboyfriend's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    545
    PSN ID
    badboyfriend

    Default

    Quote Originally Posted by Chill View Post
    δεν έχω δει ακόμη το παιχνίδι για να κρίνω τα controls.
    Quote Originally Posted by Chill View Post
    έναν από τους καλύτερους αν όχι τον καλύτερο τίτλο των next gen κονσολών (μέχρι στιγμής πάντα ).
    Αφού δεν το έχεις παίξει πώς λες ότι είναι ο καλύτερος next-gen τίτλος?

    Thanks Geodlord for the sig ^.^
    Spoiler!

  18. #38
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,243
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Chill View Post
    Συνεπώς καταλαβαίνεις για ποιον λόγο θεωρώ το mass effect, best next game so far , έστω και αν είναι light rpg για τα δικά μου γούστα χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν θα το ξεκοκαλίσω .

    Και εξάλλου ακόμα και στην προηγούμενη γενιά κονσολών το game που θεωρούσα ως το καλύτερο ήταν η σειρά Kotor. Λατρεύω την bio και τις δουλειές της.

    Ωστόσο προσδωκώ πολλά στην συνέχεια από τις κονσόλες και γι'αυτό τόνιζα το "μέχρι ώρας".
    Ναι καταλαβαινω τωρα , γιατι ετσι οπως το ειπες πριν δεν ακουστηκε ετσι.

    Σιγουρα εχουμε να δουμε πολλα στο μελλον, ακομα δεν εχει ξεκινησει καλα καλα το next gen.Οσο για το KOTOR , δυστυχως δεν εχω παιξει ποτε , παρολο που ακουω συνεχεια πολλα...μαλλον θα επρεπε καποια στιγμη να το τσεκαρω. :jiggy:

  19. #39
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Eιναι αναλογα του τι χαρακτηριζουμε ως next-gen.
    Eγω θεωρω next-gen game ενα παιχνιδι το οποιο εκμεταλευομενο τις νεες δυνατοτητες που υπαρχουν,δινει κατι διαφορετικο.(Οχι μονο σε γραφικα).

    Για παραδειγμα next gen τιτλο θεωρω το πρωτο GTA για ps2(για την εποχη).Το GTA4 για το ps3 ειναι μια απολυτα επιτυχημενα προσαρμοσμενη εκδοση στην νεα γενια.Αλλα οχι next gen κατ'εμε.

    Ως next gen τιτλο λοιπον θα χαρακτηριζα το motorstorm,GeoW,εν μερη και το uncharted.

    Απο κει και περα,αν το mass effect ''συμφωνει'' με τα παραπανω ,βαλτε το και αυτο μεσα.
    (Το εχω δει αλλα δεν το εχω παιξει για να γνωριζω).
    .

  20. #40
    PS4forums Fanatic Chill's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Clouds
    Posts
    3,027
    Name
    PanoulisGOSU

    Default

    Quote Originally Posted by badboyfriend View Post
    Αφού δεν το έχεις παίξει πώς λες ότι είναι ο καλύτερος next-gen τίτλος?
    Δεν έχω δει το παιχνίδι στα PC για να κρίνω τον χειρισμό του........Το παιχνίδι ως παιχνίδι μια χαρά το έχω δει και το έχω παίξει στο 360.
    To ps3 είναι ερωμένη μα το PC επίσημη αγαπημένη!


Page 2 of 8 FirstFirst 123456 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •