Page 5 of 11 FirstFirst 123456789 ... LastLast
Results 81 to 100 of 201

Thread: Dark Souls II - Scholar of the First Sin

  1. #81
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Βλεπω οτι πολυς κοσμος ζηταει να μαθει τα νεα απο τις περιπετειες μου και δεν θα σας χαλασω χατηρι. Ας δουμε τι εκανα τις 2 τελευταιες μερες λοιπον.

    Πρωτα Grave of Saints ,μικρη ευκολη περιοχη χωρις πολυ εξερευνηση , ευκολα στο Boss τον Royal Rat Vanguard. Θεριζα κανενα πενταλεπτο ποντικια μεχρι να καταλαβω οτι το Boss ηταν επισης ποντικι . Στην κυριολεξια εφαγε 2 και επεσε , τοσο ευκολο .

    Μετα Shaded Woods με προσοχη στο δασος με την ομιχλη μην εχουμε τιποτα απροοπτα και ευκολα εξω απο το Boss αν εξαιρεσω ενα phantom που εκανε το λαθος να μπει μπροστα μου. H Scorpioness Najka με ταλαιπωρησε , αλλα δεχοταν πολυ damage οποτε τη χτυπαγα με great ultrasword +8 .

    Μετα πηγα σε μια πολυ ωραια περιοχη ,χαωδης βεβαια μεχρι να καταλαβω που παω . Brightstone Cove Tseldora , προχωρουσα χωρις να χανω και παρασυρθηκα , δεν εξερευνουσα οσο ηθελα . Κατα λαθος μπηκα σε ενα Boss τον Browling Magus and Congrecation. Το πιο ευκολο boss ως τωρα , ορμησα και μονο που δεν εχασε μονο του να αυτοκτονησει ξερωγω.

    Με πολυ αερα συνχεισα να εξερευνω την περιοχη μεχρι που εφτασα Doors οf Pharros και απο εκει γυρισα πισω να εξερευνησω την προηγουμενη περιοχη που ειχα αφησει . Πολυ αραχνη στο δρομο ,κατεβαινω απο κατι ιστους , μου την πεφτουν καμια 10ρια , βλεπω και fog door , λεω κοιτα να δεις που με περιμενει αραχνη γιγας μεσα. Και ναι λοιπον μια τεραστια αραχνη επρεπε να σκοτωσω . Με δυσκολεψε γιατι την χτυπουσα δυσκολα αλλα το ιδιο και αυτη , ευτυχως ομως δεν μου εκανε μεγαλο damage και κουτσα στραβα την εβγαλα με την πρωτη.



    Μετα πηγα πισω της σε μια σπηλια και βγηκε κατι απο το εδαφος που φλεγοταν και wtf??? Σταματησα γιατι νυσταζα.....

    Εδω το build μου αυτη τη στιγμη

    Last edited by james9; 19-04-2015 at 11:49.

    Spoiler!

  2. #82
    Elite stavros88's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Afghanistan
    Posts
    910
    PSN ID
    ocelot14gr

    Default

    90,9 % equip load θα βαλω τα κλαματα!!!

  3. #83
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by stavros88 View Post
    90,9 % equip load θα βαλω τα κλαματα!!!
    Από 102% που είχα, τώρα μου φαίνεται ότι πετάω!

    Spoiler!

  4. #84
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Αφου αναψα την primal bonfire στην Brightstone Cove Tseldora , xτες βραδυ πηγα μεσω Shaded Woods στο Drangleic Castle. Μου θυμισε πολυ Anor Londo , επιβλητικη περιοχη , συνεχεια κοιτουσα πισω μου μηπως καποιο αγαλμα εχει ζωντανεψει. Εκανα αρκετα περασματα ωσπου να καθαρισω τις περιοχες απο loot και μολις κινδυνευα πισω στην bonfire (3 βρηκα ) για να κανω level up. Με τα πολλα ανεβηκα σε μια fog door που μεσα με περιμεναν 2 Dragonriders. Ευτυχως ο ενας αργησε να κατεβει απο εκει που καθοταν οποτε ο 1ος ειχε πεσει ηδη και μετα το εργο μου ηταν ευκολο .

    Συνεχισα στην επομενη bonfire , εκανα μερικα περασματα και σε εκεινη την περιοχη, αποφευγοντας κατι ωηλα αγαλματα με spear γιατι εχασα 2-3 φορες και μαλλον εφτασα σε αδιεξοδο γιατι καπου βρηκα μια τρυπα απο ασανσερ αλλα ο μοχλος διπλα δεν δουλευε. Προφανως απο καπου αλλου κατεβαινει αλλα ηταν αργα για να συνεχισω το ψαξιμο . Και αυριο μερα ειναι !

    Συμβουλες , παρατηρησεις , προτασεις, ειρωνιες , ευπροσδεκτες!

    Click image for larger version. 

Name:	20150420_013739_resized.jpg 
Views:	98 
Size:	880.3 KB 
ID:	6991

    Spoiler!

  5. #85

    Default

    εισαι περιπου στην μεση του παιχνιδιου τωρα μαζι με τα DLC. Ο δρομος ειναι σχεδον γραμμικος απτο Drangleic castle οποτε δε νομιζω να χρειαζεσαι καποια ιδιαιτερη συμβουλη...

  6. #86
    Elite stavros88's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Afghanistan
    Posts
    910
    PSN ID
    ocelot14gr

    Default

    Red Iron Twinblade να βρεις λιγο μετα την δευτερη bonfire της επομενης περιοχης.Απιστευτα καλο οπλο και το σημαντικοτερο πιο γρηγορο και απο πολλα dex οπλα.

  7. #87
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Συνεχεια στο Drangleic Castle που εσπασα τα νευρα μου. Εφαγα 1 ωρα και βαλε να ενεργοποιησω το κωλο ασανσερ γιατι περιμενα να ζωντανεψουν τα αγαλματα διπλα στο Golem ενω επρεπε να τραβηξω και να σκοτωσω μπροστα του δυο assassins απο το διπλανο δωματιο.

    Οσο καλο και να ειναι το παιχνιδι πρεπει να παραδεχτω οτι καποια πραγματα πρεπει ή να σου τα πουν ή να τα δεις σε οδηγο. Χτες το ανακαλυψα τυχαια αυτο , θα μπορουσα να ψαχνω κανενα μηνα .

    Μολις εβαλα μπρος το ρημαδι το ασανσερ πηρα βαθια ανασα , ανεβηκα και τελικα μπηκα στο Boss. Ο Looking Glass ηταν πολυ δυσκολος , εχασα μια φορα αλλα με υπομονη τον χτυπουσα με 2Η και τελικα τον σκοτωσα.

    Αμεσως μετα πηγα στην πιο μισητη περιοχη ως τωρα, το Aldian's Keep. Για ενα βαρυ χαρακτηρα σαν τον δικο μου ο κινδυνος να περικυκλωθω ανα πασα στιγμη ηταν συνεχης. Εχασα αρκετες φορες και τωρα πρεπει να βρω κατι πιο ελαφρυ να φορεσω οπως μου προτεινεο @stavros88 αλλιως τα καντηλια που ριχνω θα συνεχισουν να ακουγονται μεχρι την Majula , οπου κ αν ειναι αυτη.

    Spoiler!

  8. #88

    Default

    Πως πηγες στο Aldian's Keep? Αν θυμαμαι καλα αμεσως μετα ειναι το Shrine of Amanra,το οποιο οντως ειναι απτις χειροτερες περιοχες του παιχνιδιου

  9. #89
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Alastor View Post
    Πως πηγες στο Aldian's Keep? Αν θυμαμαι καλα αμεσως μετα ειναι το Shrine of Amanra,το οποιο οντως ειναι απτις χειροτερες περιοχες του παιχνιδιου
    Κατσε γιατι ηταν και αργα και τα ειχα παιξει. Πηγα στην περιοχη που ξεκιναει απο ενα δασος και καταληγει σε μια λιμνοθαλασσα με νησιδες στη μεση που σου την πεφτουν κατι αμφιβια + μαγοι +Golem αργοτερα.

    Spoiler!

  10. #90

    Default

    ναι το Shrine of Amanra ειναι...στο Aldias Keep δεν εχεις παει ακομα .Ωστε εχεις σκονακια για της μετεπειτα περιοχες ε?

  11. #91
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Alastor View Post
    ναι το Shrine of Amanra ειναι...στο Aldias Keep δεν εχεις παει ακομα .Ωστε εχεις σκονακια για της μετεπειτα περιοχες ε?
    Χαχαχαχα. Η αληθεια ειναι οτι καθε βραδυ πριν πεσω κοιταω ενα progress route που εχω βρει και εχει τις ονομασιες των περιοχων , τιποτε αλλο . Μαλλν απο εκει μπερδευτηκα ή από την πολυ π@@#τσα που ειχα φαει εκει απο τους μαγους, μονιμως περικυκλωμενος ημουν και ειμαι βαρυς ο ατιμος.

    Spoiler!

  12. #92

    Default

    καλα κανεις με τα progress route,απλα εχεις να πας Undead Catacombs μετα το Shrine of Amanra και μετα ανοιγεις το Aldias Keep το οποιο ειναι ο 3ος δρομος στην forked road bonfire

    anyway,η περιοχη που εισαι τωρα ειναι η πιο σπαστικια του παιχνιδιου,βαλε μπολικο spell resistance(δαχτυλιδι για spell defense και αναλογο shield) και χρησιμοποιησε το περιβαλλον γυρω για να αποφευγεις τα spells

  13. #93
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Alastor View Post
    καλα κανεις με τα progress route,απλα εχεις να πας Undead Catacombs μετα το Shrine of Amanra και μετα ανοιγεις το Aldias Keep το οποιο ειναι ο 3ος δρομος στην forked road bonfire

    anyway,η περιοχη που εισαι τωρα ειναι η πιο σπαστικια του παιχνιδιου,βαλε μπολικο spell resistance(δαχτυλιδι για spell defense και αναλογο shield) και χρησιμοποιησε το περιβαλλον γυρω για να αποφευγεις τα spells
    Άσε μαλλον θα κυκλοφορω ξεβρακωτος μονο με ασπιδα για να μπορω να ελισσομαι . Μου θυμιζει τον βαλτο στο Demon Souls(?) , ποσα εκκατομυρια φορες ειχα χασει εκει περα...

    Spoiler!

  14. #94

    Default

    Ναι φίλε ξεβράκωτος γιατί έχω μάθει οτι πας γυμναστήριο και έκανες κορμί.

  15. #95
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by DarthGR View Post
    Ναι φίλε ξεβράκωτος γιατί έχω μάθει οτι πας γυμναστήριο και έκανες κορμί.
    Εσυ μην διαβαζεις νηματα με τετοια παιχνιδια τρομακτικα , εισαι κ σε επικινδυνη ηλικια μην παθεις τιποτα.

    Spoiler!

  16. #96
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Το χτεσινοβραδυνο session ήταν εφιαλτης. Μου θυμισε τις πρωτες προσπαθειες στο Demon Souls που εκανα 5 βηματα και εχανα 5 φορες.

    Ξεκινησα απο την 1η bonfire Shrine of Amanra και με δυσκολια εφτασα στην 2η bonfire μιας και ηξερα την θεση των εχθρων και πηγαινα προσεκτικα. Απο τη 2η bomfire και μετα δεν ειχα ιδεα τι θα βρω. 2 μαγοι αριστερα δεξια και ενας giant στη μεση και προχωρουσα λιγο λιγο γιατι ημουν που ημουν βαρυς είχα και το νερο που δυσκολευε τις κινησεις μου. Δεν θυμαμαι ποσες φορες εχασα. Η ασπιδα μου ειχε 70 magic defence οποτε δεν αρκουσε και επρεπε να πλησιαζω τους μαγους γρηγορα. Πριν μπω στη σπηλια για την 3η bonfire με περικυκλωσαν καμια 10ρια φορες κ δεν προλαβαινα να ριξω ουτε μια. Με τα πολλα εφτασα στην bonfire. Μετα την σπηλια 7-8 μαγοι σε θεση sniper με χτυπουσαν αλυπητα. Αλλες φορες με κυκλωναν , αλλες επεσα σε κενο στο νερο που δεν ειδα, αλλες βιαστηκα , μην τα πολυλογω καντηλια συνεχομενα.

    Σε μια στιγμη πνευματικης διαυγειας ειπα να δοκιμασω να παω τερμα αριστερα σε εναν μαγο που αφηνα παντα τελευταιο και τελικα μου βγηκε σε καλο. Στο βαθος μια καλυβα , οποτε ετρεξα προς τα εκει. Κοιταω κατω τα σκαλια , βλεπω fog door , λεω Boss fight αυτο μου ελειπε τωρα. Μπαινω μεσα βλεπω ενα βατραχο-γιγαντα λεω τη γαμησαμε ας παω πιο κοντα. Ε πηγα , ε του εριξα μια δυο δεν καταλαβε τιποτα , ε με πηδηξε. Πισω στην bonfire λεω κατσε να δω μηπως εχει κανενα summon. Πραγματι ειχε ενα διπλα ο οποιος δε μου γεμισε το ματι. Δεν ειχα αδικο , μεχρι να φτασουμε στο Boss ο τραγικος ειχε χασει 3/4 health , ηταν npc , δεν θυμαμαι το ονομα. Του λεω πριν μπουμε στο Boss "μαλακα 3' θελω να αντεξεις να κανω τη δουλεια και μετα die" . Μπαινουμε μεσα ορμαει ο τυπος πισω εγω του φωναζω "keep him busy" μηπως με καταλαβει , παει ο μαλακας και χανει αμεσως!!!! WTF εμεινα μονος μου και κουβαλαγα και 40000 souls με ελουσε κρυος ιδρωτας. Ευτυχως οι επιθεσεις του βατραχου ηταν αργες και προλαβαινα να κανω στην ακρη, οποτε αν και μου πηρε λιγη ωρα τον εβγαλα.

    Οταν τελειωσα δεν ειχα κουραγιο να παω μεχρι την επομενη bonfire . Εκανα quit και θα συνεχισω σημερα , ελπιζω να μην υπαρχει αλλη τετοια περιοχη ...
    Last edited by james9; 22-04-2015 at 10:10.

    Spoiler!

  17. The Following 2 Users Say Thank You to james9 For This Useful Post:

    chronohill (22-04-2015),jk_blue_tiger (22-04-2015)

  18. #97
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Kλασσικο σημειο αυτο.
    Ολοι πιστευω γ@μωσταυρισαμε εκει...σκεψου εχει χαραχτεί ανεξίτηλα στην μνημη μου σαν μερος...
    Με το "ημερολογιο" σου και με την παθιασμενη μου σχεση με το Bloodborne μου χουν μπει σκεψεις να το παρω και στο ps4 μιας και δεν εχω ασχοληθει καθολου με τα DLC's...αλλα που να το ξαναπιανω απτην αρχη...Ειναι μεγαλα τα DLC's?
    Spoiler!

  19. #98
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by chronohill View Post
    Kλασσικο σημειο αυτο.
    Ολοι πιστευω γ@μωσταυρισαμε εκει...σκεψου εχει χαραχτεί ανεξίτηλα στην μνημη μου σαν μερος...
    Με το "ημερολογιο" σου και με την παθιασμενη μου σχεση με το Bloodborne μου χουν μπει σκεψεις να το παρω και στο ps4 μιας και δεν εχω ασχοληθει καθολου με τα DLC's...αλλα που να το ξαναπιανω απτην αρχη...Ειναι μεγαλα τα DLC's?
    Δεν εχω ιδεα, δεν το ειχα παιξει στο ps3. Δεν ξερω βεβαια αν θα ειχα κουραγιο να το πιασω απο την αρχη με χαρακτηρα στο μηδεν. Ισως επαιρνα τα dlc στο ps3. Ειμαι λεβελ 130 , αν μου ελεγες να ξεκινησω απο την αρχη μαλλον θα σε επνιγα.

    Spoiler!

  20. #99
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    ^^ xaxaxa οχι δεν θα σου κανω τετοια προταση καταλαβαινω!Ειχες και το θεμα στην αρχη με το durability...
    Σωστο κιαυτο μπορω να κατεβασω τα DLC's στο PS3...Καλα ετσι κιαλλιως εχω ακομα ψωμι στο Bloodborne ειναι κιαυτο τεραστιο..
    Πολυ ωραιο ταξιδι παντως και το Dark Souls 2...αντε να δουμε καμια ανακοινωση για το 3 να τρελαθούμε!
    Spoiler!

  21. The Following User Says Thank You to chronohill For This Useful Post:

    james9 (22-04-2015)

  22. #100
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by chronohill View Post
    ^^ xaxaxa οχι δεν θα σου κανω τετοια προταση καταλαβαινω!Ειχες και το θεμα στην αρχη με το durability...
    Σωστο κιαυτο μπορω να κατεβασω τα DLC's στο PS3...Καλα ετσι κιαλλιως εχω ακομα ψωμι στο Bloodborne ειναι κιαυτο τεραστιο..
    Πολυ ωραιο ταξιδι παντως και το Dark Souls 2...αντε να δουμε καμια ανακοινωση για το 3 να τρελαθούμε!
    Οχι ακομα ανακοινωση , θα με πιασει αγχος! Με περιμενει και bloodborne μετα! Παιχνιδαρα παντως το κατευχαριστεμαι και ανυπομονω καθε μερα να κατσω να παιξω.

    Spoiler!

Page 5 of 11 FirstFirst 123456789 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •