Page 3 of 11 FirstFirst 1234567 ... LastLast
Results 41 to 60 of 201

Thread: Dark Souls II - Scholar of the First Sin

  1. #41
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Snk View Post
    Όντως πολύ μεγάλο πρόβλημα αυτο με το durability. Εβαλα σήμερα να δω τι παίζει και στην αρχή οριακά δεν μου έσπασε το 1ο σπαθί

    Ετσι οπως ειναι τώρα σε αναγκάζει να προσπερνάς τους μισούς εχθρούς και να τρέχεις στο επόμενο bonfire. Χάνετε όλο το νόημα του παιχνιδιού έτσι
    Ακριβως ετσι ειναι .



    @alastor Δεν ξερω , απο το να παιξω σαν μαγος προτιμω να το παιξω στο ps3 , να το παρατησω αποκλειεται.

    Spoiler!

  2. #42
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    - - Updated - - -

    Eπανερχομαι μιας και χθες επαιξα ενα διωρο ψαχνοντας να βρω ενα τροπο να κανω το παιχνιδι playable.

    Εκανα λοιπον repair το πιο αξιοπιστο σπαθι μου και ξεκινησα απο την bonfire στην majula , πηγα forest of the fallen giants και ασχοληθηκα να καθαρισζω την περιοχη.

    Συμπερασμα. Αν καποιος ειναι νεος στα souls και αγχωνεται και παταει R1 παραπανω απο οτι πρεπει τοτε ειναι αδυνατον να κρατησει το σπαθι του για πανω απο 4-5 εχθρους. Εγω επαιζα μετρημενα , δεν εκανα περιττες κινησεις και οριακα εφτανα απο την μια bonfire στην αλλη. Σιγουρα αργοτερα θα χρειαζομαι 3 οπλα μαζι μου για να αλλαζω και να μη μου σπανε. Προς το παρον με υπομονη το παλευω , το προβλημα μου δεν ειναι οι εχθροι αλλα το durability , οι εχθροι ακομα ειναι ευκολοι και εγω ηδη λεβελ 25 .

    Αγορασα και το soul arrow για να χτυπαω και απο μακρια οπως εκανα στο demon souls και βλεπουμε.
    Last edited by james9; 07-04-2015 at 10:50.

    Spoiler!

  3. The Following User Says Thank You to james9 For This Useful Post:

    chronohill (07-04-2015)

  4. #43
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Εχω παρει μπρος σιγα σιγα , καθαρισα το forest of the fallen giants και σημερα θα μπω στο boss.

    @stavros88 ακουει?Οβερ!

    ΥΓ. Μη νομισει κανεις οτι φτιαχτηκε το durability bug, ή οτι ημουν υπερβολικος. Απλα επενδυσα 3-4 ωρες και εχω μαθει να ζω με αυτο.

    Spoiler!

  5. #44
    Elite stavros88's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Afghanistan
    Posts
    910
    PSN ID
    ocelot14gr

    Default

    Εχω δευτερο χαρακτηρα soul memory 70000 και παιζω αργα γιατι με τον πρωτο πηρα φορα και εφτασα πολυ μακρια.Οποτε θελεις στειλε για βοηθεια.

    Επισης ξεχασα να σου πω αναβαθμισεις σιγα σιγα adaptability μεχρι που η agility να φτασει 105 για να εχεις το roll και τα invinciblity frames του ds1.

  6. #45
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by stavros88 View Post
    Εχω δευτερο χαρακτηρα soul memory 70000 και παιζω αργα γιατι με τον πρωτο πηρα φορα και εφτασα πολυ μακρια.Οποτε θελεις στειλε για βοηθεια.

    Επισης ξεχασα να σου πω αναβαθμισεις σιγα σιγα adaptability μεχρι που η agility να φτασει 105 για να εχεις το roll και τα invinciblity frames του ds1.
    Αργα το βραδυ θα ειμαι μεσα, στειλε κ τηλ το εχω χασει . Μια ασπιδα θελω να βρω γιατι ειναι μαπα αυτη που εχω , θα ψαξω λιγο ακομα πριν παιξουμε.

    Spoiler!

  7. #46
    Elite stavros88's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Afghanistan
    Posts
    910
    PSN ID
    ocelot14gr

    Default

    Δεν θα μπορεσω σημερα το βραδυ παντως.Θα βρεις μια τελεια ασπιδα λιγο μετα το 2ο Boss του Forest

  8. #47
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Χτες προχωρησα αρκετα. Σκοτωσα τον Last Giant και μετα τον Persuer οποτε πηρα και το Drangleic set στο οποιο αναφεροταν μαλλον ο stavros88 . Το σπαθι φαινεται καλο αν και πρεπει να ανεβασω stats για να το σηκωσω η ασπιδα ομως μου εκατσε μια χαρα. Αμεσως μετα πηγα Lost Bastille , αναψα την bonfire και επεστρεψα Heide's tower of flame οπου σχετικα ευκολα σκοτωσα τον Dragonrider . Απο εκει Νο man's Wharf και εφτασα νομιζω σχεδον εξω απο το boss αλλα σταματησα γιατι ειχε παει 4. Ειμαι warrior level 39 καποια στιγμη θα γραψω αναλυτικα το build και ανεβαζω str και dex μεχρι να σηκωσω το dragleic sword . Ερωτηση. Οι souls των 3 boss δινουν κατι καλο ή να τις χρησιμοποιησω για souls να ανεβω λεβελ πιο γρηγορα?

    Spoiler!

  9. #48
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Δημητρη πως σου φαινεται το 2?
    εμενα μαρεσε παρα πολυ παρα το "κραξιμο" που εφαγε απο τους φανατικους...το βρηκα εξισου καλο με το 1 και σε αρκετα σημεια μαρεσε πιο πολυ θα ελεγα...
    αυτη η ματζουλα εχει μεινει στην καρδια μου...
    Spoiler!

  10. #49
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by chronohill View Post
    Δημητρη πως σου φαινεται το 2?
    εμενα μαρεσε παρα πολυ παρα το "κραξιμο" που εφαγε απο τους φανατικους...το βρηκα εξισου καλο με το 1 και σε αρκετα σημεια μαρεσε πιο πολυ θα ελεγα...
    αυτη η ματζουλα εχει μεινει στην καρδια μου...
    Δεν ξερω ακομα αν ειναι καλυτερο σιγουρα ομως -αφου ξεπερασα το θεμα με το weapon durability- ειναι πιο ευκολο. Το fast travel σου επιτρεπει να πειραματιστεις σε διαφορες περιοχες χωρις να κανεις ολοκληρο ταξιδι και νομιζω οτι και το level up απαιτει λιγοτερες souls.

    H κινηση ειναι πολυ πιο ομαλη στα 60fps (που δεν ειναι 60 αλλα 45-50) ομως καποια textures ειναι πολυ ασχημα και φανταζομαι στο ps3 ηταν χειροτερα και το κραξιμο δικαιο σε σχεση με αυτο που ειχαν υποσχεθει.

    Θα γραφω εντυπωσεις οσο προχωραω , προς το παρον ομως εχω κολλησει οπως με τα δυο πρωτα , θελω να παιζω ολη μερα!

    Spoiler!

  11. The Following User Says Thank You to james9 For This Useful Post:

    chronohill (09-04-2015)

  12. #50
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Συνεχιζω να γραφω στο προσωπικο μου ημερολογιο - νημα ηθελα να πω- οπως εκανα και στα demon και dark souls 1. Το σκεφτομαι καμια φορα και γελαω γιατι ειναι το 3ο παιχνιδι της σειρας που παιζω πολυ αργοτερα απο την κυκλοφορια του και εγω γραφω 2-3 ποστ τη μερα που λογικα διαβαζω μονος μου . Καπου πρεπει να τα πω ομως, ε?

    Αγαπημενο μου ημερολογιο,

    Μ.Πεμπτη χτες και ενω οι πιο πολλοι ειχαν παει εκκλησια εγω προσφερθηκα να μεινω σπιτι με την μικροτερη κορη μου που ειναι λιγο αρρωστη. Μολις εφυγαν γυναικα και μεγαλη κορη , η ταχυτητα των κινησεων μου αυξηθηκε κατα 1000%. Εκανα την μικρη μπανιο , της εβαλα ζουζουνια της εφτιαξα γαλα και ανοιξα ps4.

    Εδω ειμαστε λεω. Ξεκιναω απο εκει που ειχα μεινει στο No Man's Wharf στην bonfire. Δυσκολο λεβελ δεν ειναι αλλα αν εισαι ηλιθιος οπως εγω μπορεις να χασεις καμια 25000 souls συνολικα , ειτε γιατι σου ηρθε να ξυστεις ενω ειχες 10% health, ειτε γιατι καταφερες και επεσες απο το πλοιο απο τη βιασυνη σου, ειτε γιατι 4(!) φορες σε σκοτωσε το boss ενω ηθελε αλλη μια για να πεθανει. Καταφερα να σκοτωσω ακομα και το summon μια τυπισα γιατι κατα λαθος την εσπρωξα στο νερο!!!

    Αφου εφαγα 2 ωρες εκει και καταφερα να ξοδεψω και ολα τα human effigy σε κλιμα κατανυξης και μπινελικιων πηρα το πλοιο για Lost Bastille . Ωραιο λεβελ , μικρο μου φανηκε καταφερα να παω με την πρωτη στο boss.Που τελικα ηταν 3 μαζι . Που σε 2' με ειχαν κανει σαν τον Μπεζο στους Απαραδεκτους. Επειδη ειχε παει 3 αφησα τα ηρωικα και εκανα summon εναν npc που βρηκα σε ενα κελι και ενα human και μπηκα στο boss fight με το γνωστο συστημα "κατσε πισω και ασε τους αλλους να δουλεψουν". Ευτυχως ειχα φροντισει να παρω το great soul arrow( ευχαριστω Demon Souls) και εκανα damage απο μακρια γιατι απο κοντα δεν.

    Μην τα πολυλογω ειμαι λεβελ 51 ,str 25/dex 20/att10/end 15 και προχωραω. Θελω σιγουρα ανεβασμα endurance και τωρα μπορω να σηκωσω dragleic sword . Βρηκα και ενα Ultrasword που μου φαινεται καλυτερο, δεν ξερω θα τα δοκιμασω.

    Το be continued...

    Spoiler!

  13. The Following 4 Users Say Thank You to james9 For This Useful Post:

    Aphelian (14-04-2015),chronohill (10-04-2015),jk_blue_tiger (10-04-2015),the master (10-04-2015)

  14. #51
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Μεγαλη Παρασκευη χτες και σε κλιμα κατανυξης συνεχισα το παιχνιδι -με πολυ μπινελικι οποτε εκανα μαλακια- και προχωρησα αρκετα.

    Πρωτα απο ολα σκοτωσα την Lost Sinner στο Sinner's Rice σχετικα ευκολα μπορω να πω. Καταπληκτικο το λεβελ , επιβλητικο, τρομακτικο. Μετα γυρισα Tower of Flame και με ενα summon τοξοτη τσουκου τσουκου σκοτωσαμε τον δρακο που πετουσε φωτια και κατεβασαμε τη γεφυρα. Μετα σκοτωσα τον Old Dragonslayer που μου φανηκε το πιο ευκολο boss ως τωρα. Με Great Soul arrow και λιγο melee τον εριξα γρηγορα.

    Μετα , αφου ειχα φτασει λεβελ 75 , πηγα μια βολτα στις πρωτες περιοχες και εκανα ενα καθαρισμα και τελικα γυρισα Majula πληρωσα 2000 souls την τυπισα στο δωματιο για να γυρισει τον διακοπτη και να παω Huntsman's Copse. Ασχοληθηκα μια ωριτσα γιατι ειχε περασει η ωρα , δεν προχωρησα ομως πολυ γιατι με εσκισαν στο invade red phantoms. Σημερα θα δοκιμασω παλι ωραιο λεβελ παντως φανηκε.

    Spoiler!

  15. The Following User Says Thank You to james9 For This Useful Post:

    the master (11-04-2015)

  16. #52
    Forum GOD the master's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Athens
    Posts
    5,843
    PSN ID
    Kuromajo__
    Name
    リーナ

    Default

    πρωτη φορα το παιζεις?

    τα dlc ειναι οτι καλυτερο...

  17. #53
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by the master View Post
    πρωτη φορα το παιζεις?

    τα dlc ειναι οτι καλυτερο...
    Ναι πρωτη φορα. Τα DLC ειναι μες το παιχνιδι οπως στο Dark Souls ή τελειωνεις τo game και μετα?

    Spoiler!

  18. #54
    PS4forums Addict criter's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,873
    PSN ID
    criter

    Default

    Μια χαρα τα καταφενρεις τελικα james, μπραβο, εχει πολυ ακομα... Προσεχε μην ξεμεινεις απο εχθρους.

    Μεσα στο παιχνιδι ειναι τα DLC's, χρειαζονται κλειδια και θα συναντησεις σε σημεια κατι σαν βωμους απο οπου και απο εκει σε παει..

  19. The Following User Says Thank You to criter For This Useful Post:

    minaras_tio (26-04-2016)

  20. #55
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by criter View Post
    Μια χαρα τα καταφενρεις τελικα james, μπραβο, εχει πολυ ακομα... Προσεχε μην ξεμεινεις απο εχθρους.

    Μεσα στο παιχνιδι ειναι τα DLC's, χρειαζονται κλειδια και θα συναντησεις σε σημεια κατι σαν βωμους απο οπου και απο εκει σε παει..
    Thanks! Ναι νομίζω όπως είπα κ άλλη φορά ότι είναι πιο εύκολο από το 1ο. Όχι ότι με χαλάει. Εδώ κ μια φώτο από το build μου, προτάσεις ευπρόσδεκτες. Είμαι λεβελ 80 τώρα, είναι χθεσινή.

    Click image for larger version. 

Name:	uploadfromtaptalk1428765411590.jpg 
Views:	73 
Size:	991.8 KB 
ID:	6950

    Spoiler!

  21. #56
    Forum GOD the master's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Athens
    Posts
    5,843
    PSN ID
    Kuromajo__
    Name
    リーナ

    Default

    ειναι λιγο αργα για να στο πω τωρα
    αλλα αν κανεις πολλα ρολσ και δε χρησιμοποιεις ασπιδα τοτε αξιζει να πας το adptability στο 20...ψαξτο κατι παιζει με τα frames και κανει τα rolls πολυ πιο ευκολα...

    μπορεις να το κανεις αν θες , απλα βαλε ,,,τσ πως λεγεται τωρα,,,αυτο το αντικειμενο που το δινεις στις γριες και μπορεις να αλλαξεις τα στατς σου..

    τεσπα, οπως σε βολευει , απλα το ειπα γτ πολυ δε το ξερουν.

    Επισης ξαναλεω , τα dlc ειναι οτι καλυτερο ,,,
    το πρωτο για μενα οχι τοσο αλλα τα αλλα δυο σιγουρα...
    α και ειναι και αρκετα πιο δυσκολα απο το κανονικο παιχνιδι

    ^^

  22. #57
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by the master View Post
    ειναι λιγο αργα για να στο πω τωρα
    αλλα αν κανεις πολλα ρολσ και δε χρησιμοποιεις ασπιδα τοτε αξιζει να πας το adptability στο 20...ψαξτο κατι παιζει με τα frames και κανει τα rolls πολυ πιο ευκολα...

    μπορεις να το κανεις αν θες , απλα βαλε ,,,τσ πως λεγεται τωρα,,,αυτο το αντικειμενο που το δινεις στις γριες και μπορεις να αλλαξεις τα στατς σου..

    τεσπα, οπως σε βολευει , απλα το ειπα γτ πολυ δε το ξερουν.

    Επισης ξαναλεω , τα dlc ειναι οτι καλυτερο ,,,
    το πρωτο για μενα οχι τοσο αλλα τα αλλα δυο σιγουρα...
    α και ειναι και αρκετα πιο δυσκολα απο το κανονικο παιχνιδι

    ^^
    Roll? Τι είναι αυτό; Το 1 το τερμάτισα με full havel set!

    Spoiler!

  23. #58
    Forum GOD the master's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Athens
    Posts
    5,843
    PSN ID
    Kuromajo__
    Name
    リーナ

    Default

    lol θα τα πουμε στο bloodborne που δεν εχει καν shield

  24. #59
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by the master View Post
    lol θα τα πουμε στο bloodborne που δεν εχει καν shield
    Θα τον πιω το ξέρω...

    Spoiler!

  25. #60
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Εδω ειμαι πάλι....

    Συνεχιζω απο εκει που το αφησα, Huntsman's Copse εφτασα Skeleton Lords, τους εβγαλα αμεσως αν και κινδυνεψα επειδη δεν σκοτωνα αμεσως τα spawns τους.

    Μετα πηγα στην πιο δυσκολη περιοχη ως τωρα , οχι απο αποψη εχθρων αλλα επειδη σιχαινομαι το poison damage. Χωρις υπερβολη εχασα 20-30 φορες και λιγες λεω. Εκανα αρκετα suicide runs για να μαζεψω αντικειμενα και επεσα 1000 φορες στις τρυπες με τις λιμνες απο poison. Το πρωτο boss ο Covetous Demon ηταν πανευκολος και σιγα σιγα ανεβαινα την περιοχη χανοντας συνεχως απο τους poison archers . Εφτασα στο 2ο boss την Mytha -μαντεψτε- ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ drain το Poison και ο ηλιθιος προσπαθησα 3-4 φορες να την βγαλω ετσι. Αργησα αλλά καταλαβα οτι κατι δεν παει καλα οποτε ειδα το μηνυμα διπλα στον ανεμομυλο και τον εκαψα με ενα torch. Η μαχη με την Mytha ηταν πολυ πιο ευκολη πια και την καταφερα .

    Υστερα εφτασα στην αγαπημενη μου περιοχη ως τωρα το Iron Keep , καταπληκτικο artwork. Στην αρχη με εκαναν invade 2 red phantoms , ευτυχως οχι πολυ δυνατα. Ανεβηκα πανω -οι ιπποτες ηταν πολυ αδυναμοι- κατεβασα τη γεφυρα και αρχισα να καθαριζω την περιοχη. Βρηκα και 2η bonfire μεσω ενος pharros lockstone οπου ενας belfry guard με ρωτησε αν θελω να γινω μελος( οχι προς το παρον) και μετα απο αρκετη ωρα εφτασα εξω απο την fog door του (1ου?) boss. Εκει σταματησα.

    Απο οπλα ,πηγα και αγορασα το Pursuer's Ultra greatsword το οποιο εκανα +2 και κανει καλη δουλεια αν και δεν εχω συνηθισει το moveset ακομα. Πηρα και την Dragonrider Greatshield αλλα ειναι πολυ βαρια μαλλον δεν θα την χρισιμοποιησω.

    Εδω το build μου , εχω φτασει σε ενα σημειο που δεν ξερω τι να ανεβασω γιατι ειναι μικρα τα gains αλλα δεν πολυσκοτιζομαι.


    Spoiler!

Page 3 of 11 FirstFirst 1234567 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •