Page 6 of 6 FirstFirst ... 23456
Results 101 to 115 of 115

Thread: Street Fighter V

  1. #101
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Ναι, ας περιμένουμε να δούμε...


  2. #102

    Default

    Το γραφει ξεκαθαρα στην αρχικη ανακοινωση οτι η αναβαθμιση αφορα αποκλειστικα το υπολοιπο περιεχομενο της arcade edition και οχι τους επιπλεον χαρακτηρες. Μπορει οποιος θελει να το επιβεβαιωσει ακομα και στο google αν ψαξει δεν ειναι δα και πυρηνικη φυσικη.
    Στο Post 91 στα σχολια απο κατω λεει πανω πανω ο ενας
    Question, for people who only have SF5 but NOT the season 1 and 2 DLC characters, will they get those characters when they get AE for free?
    No, we get all the other content but not the characters.

    Και αν οντως η εταιρεια ηθελε να δωσει τους χαρακτηρες δωρεαν δεν θα κυκλοφορουσε ξεχωριστη(και ακριβοτερη)arcade edition στην αγορα....
    Last edited by Fulgore; 24-01-2018 at 10:06.

  3. #103
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Μπορει να μην ειναι πυρηνική φυσική, αλλα στα searches που εχω κανει εγώ τουλάχιστον, δε το εχω διαβάσει ξεκάθαρα.
    Τελοσπαντων, ας μην ξεφύγουμε τωρα... Μαλλον οπως τα λες ειναι.

  4. #104

    Default

    Το οτι δεν ειναι 100% ξεκαθαρο σε αυτο φταιει η Capcom.
    http://gameranx.com/features/id/1352...now-whats-new/
    Βεβαια δεν περιμενα τιποτα λιγοτερο απο αυτη την εταιρεια η οποια σου βγαζει χαρακτηρες με αλλα skin και τα original αυθεντικα στα χρεωνει εξτρα.Εγω πχ που αγορασα την sakura με fight money βλεπω με ''χαρα'' να ζηταει η εταιρεια 4ευρω για το original skin της που εχει σε ολα τα αλλα τα παιχνιδια.
    Αυτη ειναι η Capcom και εκμεταλλευεται καθαρα το γεγονος οτι ειναι το δημοφιλεστερο esports παιχνιδι στον χωρο των fighting παιχνιδιων.

    Και τον τροπο που παιρνεις Fight Money μειωσανε για να σπρωξουν τον κοσμο να αγοραζει character pass,και το net core του παιχνιδιου εξακολουθει να ειναι μεχρι και σημερα χαλια.Επειδη το παιζω το παιχνιδι απο day one ειναι τοσα μαζεμενα που γενικα εχει ο κοσμος για την εν λογω εταιρεια με τον εν λογω τιτλο που δεν λεγονται.
    Εδω σου χρεωνει μεχρι και την ιδια πιστα αλλα σε νυχτα τι να λεμε τωρα!

  5. #105
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Οποτε παμε για την Arcade για να τελειώνουμε...

    Να σε ρωτήσω μια και ασχολείσαι... Χρησιμοποιείς stick για να παίζεις; Σκέφτομαι να παρω ενα, γι’αυτο ρωτώ.

  6. #106

    Default

    Δεν ασχολουμαι επαγγελματικα ή κυριως με fighting παιχνιδια αλλιως θα αγοραζα(επειδη κοστιζουν και πολλα).
    Επισης και να θελω να ασχοληθω παραπανω ειναι τιγκα στο lag το παιχνιδι.Μπηκα τωρα να παιξω 5 παιχνιδια και τα 4 απο αυτα ηταν unplayable απο το lag(τα περι netcode που ελεγα πιο πανω). Και δυστηχως το spike difficulty στα fighting παιχνιδια ειναι πολυ μεγαλο,κοινως σου βγαινει η πιστη για να κερδισεις παιχνιδια ακομα και αν εισαι χαμηλα στο ranked.
    Αν θες να επενδυσεις σε arcade stick παντως θα σου προτεινα μονο αν γενικα ασχολεισαι πολυ με fighting παιχνιδια αλλα δεν αξιζει.

  7. #107
    PS4forums Addict tsakali GR's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,662
    PSN ID
    tsakali_gr
    Name
    Γιώργος

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonpaul View Post
    Οποτε παμε για την Arcade για να τελειώνουμε...

    Να σε ρωτήσω μια και ασχολείσαι... Χρησιμοποιείς stick για να παίζεις; Σκέφτομαι να παρω ενα, γι’αυτο ρωτώ.
    Επειδή κι εγώ το κοιτάω αυτές τις ημέρες για stick, έχω εντοπίσει 2 επιλογές, αναλόγως με το πόσα χρήματα θέλεις να δώσεις:
    Γενικώς της Hori, τόσο το Mini όσο και το Tekken είναι από τις πιο καλές επιλογές και value for money https://www.skroutz.gr/c/665/joysticks/m/1809/Hori.html και μετά αν ανέβεις πολύ στο budget πας για Razer ή Mad Catz https://www.skroutz.gr/c/665/joystic...045/Razer.html.

    Τώρα σου έβαλα αυτά που είναι από Ελλάδα, εξωτερικό έχει και άλλα μοντέλα, αναλόγως τα γούστα. Εγώ αρχικά λέω να δώσω ένα 50ευρω να πάρω το φτηνό της Hori και βλέπουμε.
    Άλλωστε μετρημένα 3 beat em up θα παίξει κανείς, Street Fighter, Mortal Kombat και Tekken.

  8. #108
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Για το Hori mini μίλαγα εξαρχής. Δε παίζει να δώσω τρέλα λεφτά για κατι τέτοιο...

  9. #109

    Default

    Quote Originally Posted by tsakali GR View Post
    Άλλωστε μετρημένα 3 beat em up θα παίξει κανείς, Street Fighter, Mortal Kombat και Tekken.
    Δεν ειναι μονο 3 τα fighting παιχνιδια της αγορας.

    Street Fighter V
    Tekken 7
    Mortal Kombat X
    Injustice 2
    Marvel Vs Capcom infinite και Ultimate marvel vs Capcom
    Dragonball Z
    Guilty Gear
    Και αν υπαρχει και αλλη κονσολα/πλατφορμα μπαινει και το Killer Instict.
    Η και πιο μικρα παιχνιδια τυπου Skullgirls.

    Αυτα βεβαια για αυτους που παιζουν κυριως fighting παιχνιδια. Τωρα για το παραπανω Hori δυστηχως δεν εχω ιδεα αν αξιζει.

  10. #110
    Cool Member Dimitris_'s Avatar
    Join Date
    Jun 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    286
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Το εψαξα κ εγω παραπάνω κ φαίνεται να έχεις δίκιο ως προς τους χαρακτήρες.
    Τωρα σσφαλως δεν πρόκειται περί πυρηνικής φυσικής, ομως η ανακοίνωση όπως βγήκε αυτό υπονοουσε. Άλλωστε από οτι κατάλαβα δεν είμαι ο μόνος που θεώρησα κάτι τέτοιο.

  11. #111

    Default

    Quote Originally Posted by Dimitris_ View Post
    Το εψαξα κ εγω παραπάνω κ φαίνεται να έχεις δίκιο ως προς τους χαρακτήρες.
    Τωρα σσφαλως δεν πρόκειται περί πυρηνικής φυσικής, ομως η ανακοίνωση όπως βγήκε αυτό υπονοουσε. Άλλωστε από οτι κατάλαβα δεν είμαι ο μόνος που θεώρησα κάτι τέτοιο.
    Το ειχα ψαξει και εγω ο ιδιος πριν βγει η AE τι παιζει,γιατι αρκετοι ηταν το διαστημα αυτο που τα ρωταγαν αυτα.Οπως και να εχει ακομα και αν θελει να αγορασει καποιος την AE για να το εχει για συλλογη να εχει υποψη οτι παλι δεν εχει μεσα ολους τους χαρακτηρες που θα βγουν(season 3 πχ πωλουνται ξεχωριστα)οπως φυσικα και καμια νεα πιστα και κουστουμια.

  12. The Following User Says Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (26-01-2018)

  13. #112

    Default

    Αυριο κυκλοφορουν ταυτοχρονα οι αλλοι 2 χαρακτηρες της 3ης season του Street Fighter,ο G και ο Sagat.




  14. The Following User Says Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    Dragonpaul (06-08-2018)

  15. #113
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Play Street Fighter 5 for free on PS4 and PC this week

    A Street Fighter 5 free trial will be available to anyone who'd like to play on PS4 and PC starting tomorrow.
    Capcom is hosting a free trial of the game that begins on December 11 at 4 PM ET, running through December 19 at 12:59 am ET.

  16. #114
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Capcom does it again...
    Επειδη καποιος μπορει να παει να αγορασει μτχ το Street Fighter V Champion Edition,
    καλυτερα να διαβασει πρωτα αυτο το αρθρο.
    Αυτο που δεν ηξερα ειναι οτι το ειχε ξανακανει πιο παλια με το Street Fighter X Tekken,
    στο οποιο μαλλιστα τοτε δεν υπηρχε καν κωδικος στην συσκευασια για να ξεκλειδωσεις το on disc περιεχομενο,
    αλλα επρεπε να το πληρωσεις ξεχωριστα.
    I guess the situation has improved lol...
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  17. The Following 2 Users Say Thank You to jk_blue_tiger For This Useful Post:

    Nek_Food (27-02-2020),Snk (27-02-2020)

  18. #115

    Default

    Και με την εκδοση του 2018 Arcade edition το ιδιο πραγμα ακριβως ηταν.

    Κοινως οι επιπλεον χαρακτηρες ηταν σε χαρτακι,με αποτελεσμα να βγαζει ακυρη την πωληση του στα μτχ.

Page 6 of 6 FirstFirst ... 23456

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •