Page 10 of 10 FirstFirst ... 678910
Results 181 to 192 of 192

Thread: Assassin's Creed: Syndicate

  1. #181
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Καλά μιλαμε εχω ξεκινησει το παιχνίδι δυο μερες τώρα, εχει κρασαρει ηδη 5 φορες. Ευτυχως το autosave σωζει τα παντα και δεν χανεις την προοδο σου
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  2. #182

    Default

    ωχ αληθεια?! το τερματισα στο xbox κ δεν μου κρασαρε ουτε μιση φορα. τα'κλανε καμια φορα με τα frames αλλα τπτ το σημαντικο.

  3. #183
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,247
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Crashes δεν αντιμετωπησα ουτε εγω η αληθεια ειναι. Αντε να ηταν 1?2? τοσο που ουτε καν το θυμαμαι. Βεβαια ισως κανα patch να τα εκανε ολα σκατα ξανα...

  4. #184
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Τρεχει με το τελευταιο patch 1.51. Μεχρι τώρα εχει κρασαρει 6 φορές. Κατι πρεπει να χάλασαν με τα patches για το pro
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  5. #185
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Το τελείωσα χθες και ο μόνος χαρακτηρισμός που μου έρχεται στο μυαλό είναι απαράδεκτο. Μηδέν στους χαρακτήρες (αρνητικό πρόσημο ο Τζέηκομπ), μηδέν στην ιστορία, μηδέν στη ΑΙ, μηδέν στην κίνηση. Εάν δεν είχε το zipline θα το είχα παρατήσει στη μία ώρα. Μόνο τα ιστορικά στοιχεία άξιζαν. Το έπαιξα μόνο και μόνο για να λέω ότι έχω παίξει όλα τα AC σε ps3-ps4.
    To μόνο που δεν έχω κάνει ακόμα είναι
    Spoiler!
    με το οποίο θα ασχοληθώ σήμερα έτσι για να το δω.

  6. #186
    PS4forums Fanatic Desmond's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα - Καλογρέζα
    Posts
    4,978
    PSN ID
    q1908gate13
    Name
    Νίκος

    Default

    Quote Originally Posted by Kane View Post
    Το τελείωσα χθες και ο μόνος χαρακτηρισμός που μου έρχεται στο μυαλό είναι απαράδεκτο. Μηδέν στους χαρακτήρες (αρνητικό πρόσημο ο Τζέηκομπ), μηδέν στην ιστορία, μηδέν στη ΑΙ, μηδέν στην κίνηση. Εάν δεν είχε το zipline θα το είχα παρατήσει στη μία ώρα. Μόνο τα ιστορικά στοιχεία άξιζαν. Το έπαιξα μόνο και μόνο για να λέω ότι έχω παίξει όλα τα AC σε ps3-ps4.
    To μόνο που δεν έχω κάνει ακόμα είναι
    Spoiler!
    με το οποίο θα ασχοληθώ σήμερα έτσι για να το δω.
    Αν παίρνει το Syndicate μηδέν στους χαρακτήρες, τα ΙΙΙ και Unity τι παίρνουν δλδ? Διαφωνώ μαζί σου και ίσως να φταίει ότι το έπαιξα κατευθείαν μετά το φιάσκο του Unity. Το zipline μου φάνηκε κάπως εκτός κλίματος, αρκετά φουτουριστικό και "batmanesque" αν και εν μέρει δικαιολογείται με την όλη steampunk αισθητική του παιχνιδιού. Συνολικά άκρως ευχάριστο και ικανοποιητικό game, που αδικήθηκε από το γεγονός οτι ακολούθησε το Unity.


  7. #187

    Default

    Quote Originally Posted by Desmond View Post
    Αν παίρνει το Syndicate μηδέν στους χαρακτήρες, τα ΙΙΙ και Unity τι παίρνουν δλδ? Διαφωνώ μαζί σου και ίσως να φταίει ότι το έπαιξα κατευθείαν μετά το φιάσκο του Unity. Το zipline μου φάνηκε κάπως εκτός κλίματος, αρκετά φουτουριστικό και "batmanesque" αν και εν μέρει δικαιολογείται με την όλη steampunk αισθητική του παιχνιδιού. Συνολικά άκρως ευχάριστο και ικανοποιητικό game, που αδικήθηκε από το γεγονός οτι ακολούθησε το Unity.
    ετσι ακριβως. αν το syndicate ειναι 0 τοτε για το unity επρεπε να τους αποκεφαλισουν.κλασεις ανωτερο απο το unity σε ολα.κ 'γω το ευχαριστηθηκα.

  8. The Following User Says Thank You to christos-sonyboy For This Useful Post:

    Desmond (20-10-2017)

  9. #188
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Κοίταξα τώρα το thread και είδα ότι ενώ είχα γράψει τις εντυπώσεις μου ξέχασα να τις βάλω. Το είχα παίξει και εγώ στο καπάκι μετά το UnitY


    -----------




    - animation:


    Νομίζω οτι ειναι η πρώτη φορά που βλέπουμε τέτοια στροφή σε αυτό το τομέα. Το καταλαβαίνεις από την αρχή που ξεκινάει το παιχνίδι. Ενω στα cutscenes ειναι σε καλα επιπεδα σε σχεση με την προηγούμενη γενιά, το animation στο parkour και στη μάχη εχει χασει το "βαρος" του. Έπαιζα και δυο πραγματα μου ερχόντουσαν στο μυαλο: Sly Cooper + Adventures of Tintin. Ειδικά το δεύτερο!! Κατι το design, κατι το καρτουνιστικο "action/reaction". Με ξενισε να πω την αλήθεια και ηταν μεγαλο "σοκ" οχι μονο γιατι το unity ηταν ενα μεγάλο βημα πανω συγκριτικά με τα προηγούμενα στο θεμα του ρεαλιστικου animation αλλα και γιατι η σειρα παντα βασιζοταν στο ρεαλισμο σε αυτο το κομμάτι.


    - Ο φωτισμος, τα πληθη και τα physics των ρουχων εχουν μειωθεί αισθητα. Αν δει καποιος την ενδυμασια του Arno χαμηλα στις γαμπες οταν τρεχει και τη συγκρινει με της Evie φαίνεται νμζ η διαφορά.


    Ο φωτισμός δεν μπορω να καταλαβω αν εχει μειωθει για λόγους εξοικονόμησης πορων ή αισθητικης αλλα οπως και να χει, το Unity κανει καλυτερη εντυπωση σε αυτο το κομματι.


    Τα πλήθη δεν με πειραξαν που ήταν μικρότερα και λιγότερα αλλα μετα το Unity κανει μπαμ. Φανταζομαι οτι και δυσκολευαν τη μηχανη γραφικών αλλα και το gameplay με την προσθηκη των αμαξών.




    - The Brotherhood lives. Επιτέλους επέστρεψε η αίσθηση του οτι εισαι αρχηγος μιας οργάνωσης και αυξανεις αργα αλλα σταθερα τον ελεγχο σε μια εχθροκρατουμενη πολη. Συστημα αναβάθμισης, βοηθεια στις αποστολές. Λιγο πιο γρηγοροι και πιο καλο ΑΙ να ειχαν και θα ηταν τελειοι.


    - Ου κλέψεις από την Ubisoft. Της πήρε η Warner το Eagle Vision και το έβαλαν στα Arkham (και Shadow of Mordor) και με τη σειρά της πήρε το combat, τα detective cases και το grapple hook απο τη σειρα Arkham.






    - Οι χαρακτηρες ηταν πιο ενδιαφέροντες απο το Unity. Καλα ανεπτυγμένοι και ο Jacob και η Evie, αλλα και οι δευτερεύοντες (Dickens, Darwin, ο κακος της ιστοριας). Το voice acting πολυ καλο επίσης - πολυ καλη επιλογη ο ανταγωνιστής. Επισης καλη μου φανηκε η σκηνοθεσια στα cutscenes


    - μουσικη: σε αντιθεση με το unity που εψαξα να βρω 1 κομματι απο το ost, το soundtrack του syndicate ηταν πολυ πιο επιβλητικό, ειχε παρουσια. Ταιριαζε απολυτα με το περιβαλλον και την περιοχή ενω ξεχωρισα μερικα μελαγχολικα κομμάτια


    - καταλαβαινω γιατι το εκαναν, αλλα μου αρέσουν τα origin stories. Θα ηθελα να ξαναγυρισουμε σε τριλογίες. Δεν βρισκω το λογο γιατι πρεπει να αφησουμε και τοποθεσιες οπως το λονδινο ή το παρισι αλλα και τους χαρακτηρες των δυο τελευταιων παιχνιδιων. Θα μπορουσαν σιγουρα να υποστηριξουν κι αλλες ιστοριες.


    - περιμένω ποτε επιτελους θα γινει αυτο το "μπαμ" στην ιστορία και δεν μπορω να καταλαβω γτ δεν αναπτύσσουν περισσοτερο την ιστορια στο παρον. Ολο hints μας δινουν. Η ολη σειρα δεν μου δινει ην αισθηση οτι δεν εχει ιστορία να πει, εχει, και πολλή μαλιστα, απλα επιλεγει η ubisoft να την δινει με το σταγονόμετρο.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  10. #189
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Το Unity μου άρεσε περισσότερο. Ίσως επειδή το έπαιξα αρκετά αργότερα από την κυκλοφορία του και δεν αντιμετώπισα κανενός είδους τεχνικό πρόβλημα. Είχε και το coop το οποίο βρήκα αρκετά ενδιαφέρον. Η μουσική του Syndicate με εκνεύρισε αρκετά οπότε μετά από 2-3 memories την έκλεισα. Το parkour μου φάνηκε ότι δεν δούλευε το ίδιο καλά με προηγούμενα AC. Ίσως έφταιγαν οι κωλοκαμινάδες που έσκαγα πάνω τους συνέχεια, για αυτό και προτιμούσα το zipline. Ο Τζέηκομπ μου φάνηκε ένας απλός νταής χωρίς καμιά αίσθηση ότι ανήκει στην Αδελφότητα. Όσον αφορά τους rooks ωχριούν μπροστά στους πραγματικούς ασσασσίνους του Brotherhood. To κομμάτι του 1ου ΠΠ μου άρεσε λόγω της παρουσίας της Juno και των γεγονότων που παρουσίασε αν και αρκετά ήταν ήδη γνωστά.
    Μήπως με κούρασε η σειρά; Παίζει και αυτό.

  11. #190
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    4,000
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Και γω που είχα παίξει το Unity κανά χρόνο αργότερα, μπορώ να πω ότι το θυμάμαι θετικά (σίγουρα δεν είχε τα αρχικά τεχνικά θέματα κ.λπ.). Νομίζω ήρθε και για μένα η ώρα να παίξω και το Syndicate πάντως


  12. #191
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Μια και εχω "ξεκοκαλισει" και τα 2, ριχνω την ψηφο προς το Unity (το επαιξα με ολα τα patches νομιζω).
    Ο λογος:
    Ειχε καλυτερη ατμοσφαιρα, ηταν πιο μυστηριωδες με τις τις κατακομβες του, με καποια αντικειμενα που ειχαν καποια μαγεια πανω τους,
    τις δεισιδαιμονιες των κατοικων για συγκεκριμμενες περιοχες/συμβαντα,
    την "ειδικη" στολη της οποιας μαζευες τα κομματια ενα ενα, τους μυθους που διαβαζες/ακουγες για διαφορα περιεργα "φαινομενα".
    Το βραδυ ειδικα το Παρισι σε καλουσε να το εξερευνησεις εχονταςμια περιεργη ανησυχια (εγω τουλαχιστον) για το τι παραμονευε σε καθε γωνια.
    Ισως φταινε τα πολλα νεκροταφεια και εκκλησιες που συναντουσαμε lol
    Last edited by jk_blue_tiger; 21-10-2017 at 19:36.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  13. #192
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    4,000
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Quote Originally Posted by tonybsg View Post
    Και γω που είχα παίξει το Unity κανά χρόνο αργότερα, μπορώ να πω ότι το θυμάμαι θετικά (σίγουρα δεν είχε τα αρχικά τεχνικά θέματα κ.λπ.). Νομίζω ήρθε και για μένα η ώρα να παίξω και το Syndicate πάντως

    Πράγματι το άρχισα πριν τις διακοπές και το πλατίναρα το ΣΚ - βέβαια δεν έκανα όλες τις associates missions (από κάτι free DLC). Νομίζω ότι το να τα παίζω πλέον με καθυστέρηση βοηθούν στο να τα απολαμβάνω περισσότερο. Εντάξει, δεν ξετρελλάθηκα κιόλας, αλλά πολύ ευχάριστα το έπαιξα. Τα σπαστικά trophies δεν με απασχόλησαν πολύ γιατί πήγαινα από το πεζοδρόμιο καθ' όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού

    Οι αλλαγές στο combat system με τα combo κλπ κλάιν πάντως, πλάκα είχαν τα finishing animations βέβαια δεν λέω. Επίσης δυστυχώς είχα κάμποσα κρασαρίσματα και glitches.

    Γενικά μου έχει ανοίξει η όρεξη για το Origins αλλά το backlog είναι τεράστιο


Page 10 of 10 FirstFirst ... 678910

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •