Page 7 of 9 FirstFirst ... 3456789 LastLast
Results 121 to 140 of 175

Thread: Ratchet and Clank

  1. #121
    Moderator litanies's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Πάτρα
    Posts
    2,011
    PSN ID
    litany_13
    Name
    Αντώνης

    Default

    είναι λίγο δύσκολος ο τελευταίος αρχηγός? χεχε


  2. #122
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    ΜΕΓΑΛΗ απάτη οι αγώνες!!!!!!!!!!!!

  3. #123
    PS4forums Fanatic Ezio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,566
    Name
    Γιάννης

    Default

    Είμαι στην αρχή ακόμα, ήθελα πρώτα να τερματίσω το Arkham Knight. Λοιπόν, το παιχνίδι τα σπάει, πολύ ωραίο gameplay (όσο έχω δει τέλος πάντων), τα γραφικά είναι υπέροχα, είναι γεμάτο χρώματα, το humor δεν με έκανε να γελάσω προσωπικά, αλλά υπάρχει και μου θύμισε (λογικό, αφού είναι κυρίως platform) τις παλιές καλές μέρες με Crash Bandicoot.

  4. The Following User Says Thank You to Ezio For This Useful Post:

    Slay (30-04-2016)

  5. #124
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Παιδιά, εγώ ενα πραμα ξέρω.... Εάν έδιναν οι εταιρίες προσοχή ώστε να ήταν η πλειοψηφία -δε θα πω ολα- των παιχνιδιών σαν αυτο, τότε δε θα χρειαζόμασταν ούτε PS4.5, ούτε ΝΕΟ ούτε τίποτα... Θα απολαμβάναμε αυτο που θα είχαμε στα χέρια μας και τελος!!!!!!
    Απλα μπράβο για το παιχνιδι!!!!!!!!!!

  6. The Following 8 Users Say Thank You to Dragonpaul For This Useful Post:

    Axilleas_GR (02-05-2016),Christos33 (01-05-2016),hakoo (02-05-2016),michael92 (02-05-2016),panos74gr (01-05-2016),Slay (30-04-2016),spartan (01-05-2016),WolfRathmA (05-06-2016)

  7. #125
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    .

  8. #126
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Στην αρχή όταν επαιξα είπα ότι είναι ψιλο μαλακια, όμως μετά απο λιγο καθως το προχώρησα το παιχνίδι αρχισε να μου αρέσει απίστευτα.


    Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  9. The Following User Says Thank You to Christos33 For This Useful Post:

    Dragonpaul (09-05-2016)

  10. #127
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Στην αρχή όταν επαιξα είπα ότι είναι ψιλο μαλακια...
    Πρόσεχε τι λες κακομοίρη μου...
    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    ...όμως μετά απο λιγο καθως το προχώρησα το παιχνίδι αρχισε να μου αρέσει απίστευτα
    Α, εντάξει, το μάζεψες...



  11. #128
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonpaul View Post
    Πρόσεχε τι λες κακομοίρη μου...

    Α, εντάξει, το μάζεψες...


    Δεν ξέρω η πρώτη εντύπωση μου φάνηκε τι είναι αυτό πολυ παιδικο, μετά είδα οτι έχει μια ποικιλία ο χειρισμός του πολύ καλος και πολλες επιλογές.
    Η αγώνες όντως είναι απάτη

    Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  12. #129
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Χριστοφορε, ούτε που το σκέφτηκα αυτο, περί "παιδικού" δηλαδή. Το απόλαυσα στο έπακρο!!!! Άλλωστε έπαιζα στο Hard και εκεί χάνεις αρκετές φορές.
    Οι αγώνες ειναι τρελή απάτη, αλλα υπάρχει κόλπο να βγαίνεις πρώτος σε ολα τα μετάλλια.

  13. #130
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonpaul View Post
    Χριστοφορε, ούτε που το σκέφτηκα αυτο, περί "παιδικού" δηλαδή. Το απόλαυσα στο έπακρο!!!! Άλλωστε έπαιζα στο Hard και εκεί χάνεις αρκετές φορές.
    Οι αγώνες ειναι τρελή απάτη, αλλα υπάρχει κόλπο να βγαίνεις πρώτος σε ολα τα μετάλλια.
    Μα εγω ειπα είναι απάτη γιατί θέλει κόπο να βγω, δευτερος .
    Αλλά εσυ είπες παίζεις hard,εγω νορμάλ το έβαλα.
    Το έβαλα νορμάλ να το παω γρήγορα αλλά τώρα επεσε τσοκαρο και εκοψα λιγο ταχύτητα

    Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  14. #131
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Δεν ξέρω τι λέτε ρε παιδιά, αλλά παίζω στο νορμάλ, έχω φτάσει στην 6η/7η πίστα και σε κάποια σημεία μου έχει βγάλει το λάδι. Εχτές πρέπει να πέθανα σερί 14-15 φορές σε ένα συγκεκριμένο σημείο, μέχρι που έβαλα το PS4 σε Rest Mode.

    Ή εσείς έχετε γίνει και γαμώ τους hardcore gamers ή έχω σκουριάσει πλέον (ή και τα δύο).

    Βέβαια, η αλήθεια είναι ότι έχω να ασχοληθώ σοβαρά (με πώρωση και ώρες ενασχόλησης) με το gaming πάνω από 23 χρόνια.

  15. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    pinakas72 (12-05-2016)

  16. #132
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Η αλήθεια Λευτέρη είναι το τελευταίο διάστημα κοιμάμαι με το χειριστήριο .
    Γιαυτό έπεσε και το τσοκαρο σήμερα για να πατησω φρενο, η αλήθεια είναι για αλλο λογο τα είπαμε αλλου το πηγε η κουβέντα κλασικά γυναίκα

    Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  17. #133
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!

    Είμαι στο final boss. Ρε το παλεύω από εδώ, το παλεύω από εκεί, τα @@ μου έχω πάρει. Πρέπει να έχω χάσει πάνω από 20 φορές.

    Αν δείτε κανά DS4 ΜΑΖΙ με κανά δισκάκι Blu-ray Ratchet να πετάνε στον αέρα, θα είναι επειδή τα εκσφενδόνισα.

    Μου τελειώνουν οι "σφαίρες" στα οπλάκια, για πλάκα. Έχω σαλτάρει να ρίχνω ντισκο-μπάλες groovitron μπας και κερδίσω λίγο χρόνο. Τόσες ντισκο-μπάλες και ο χορός που έχει πέσει, τύφλα να έχει ο Τραβόλτα.

    Ειλικρινά. Θέλω να το σπάσω το παιχνίδι. ΝΑ ΤΟ ΣΠΑΣΩ. Το έχω μισήσει απίστευτα. ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ.
    Και παίζω στη νορμαλ δυσκολία.

    Σόρρυ, αλλά να διασκεδάσω θέλω. Αυτό - για εμένα - δεν λέγεται διασκέδαση. Να μου έχουν γίνει τα νεύρα τσατάλια, να έχουν πιαστεί τα δάχτυλά μου και γενικότερα να μου έχει χαλάσει η διάθεση;;

    ΑΝΤΕ Γ*ΜΗΣΟΥ Ratchet ΜΑΖΙ με τον Clank.

    Στα διάλα.

    Αν κάνω close application, όταν θα ξαναπαίξω (αν ξαναπαίξω ever το ratchet) θα με ξεκινήσει πάλι από την μάχη με το final boss ή πάαααααλι όλη η πίστα (to final level) από την αρχή;
    Ξέρω πως αν βάλω το PS4 σε Rest Mode, θα μείνει το παιχνίδι ως έχει, στην αρχή δηλαδή της μάχης. Επειδή όμως θα ήθελα να παίξω κάποιο άλλο παιχνίδι μέχρι να ασχοληθώ πάλι με το ratchet, το Rest Mode μου το απαγορεύει αυτό, είναι το PS4 "κλειδωμένο" στην τελική μάχη του ratchet.

    Πείτε μου ότι αν κάνω close application θα με αρχίσει από την μάχη και όχι από την αρχή της πίστας! (ειδάλλως bye-bye ratchet, έχεις κερδίσει μια θέση στα @@ μου forever)

    UPDATE: Άκυρη η ερώτησή μου, έκανα close application και όντως, όταν ξαναφόρτωσα το παιχνίδι με έβγαλε λίγο πριν την τελική μάχη!
    UPDATE 2: Σκατά. Δεν με βγάζει επακριβώς στην τελική μάχη, αλλά πιο πριν που έχει ένα sequence με ράγες. Έτσι μπράβο παιχνιδάκι, σπάσε μου τ' @@ κι' άλλο......και ξέρεις κι εγώ που (ήδη) σε έχω γραμμένο.
    Last edited by Lefteris_X; 05-06-2016 at 19:19.

  18. #134
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Έχει πολύ συχνά saves και, απ'οσο θυμάμαι, δε θα παίξεις παλι όλο το τελευταίο stage. Κατευθείαν το τελευταίο boss.
    Τωρα, όσον αφορά στη δυσκολία του τελευταίου αλλα και γενικότερα του παιχνιδιού... Δεν ειναι δύσκολο, αρκεί να έχεις κανει σωστή διαχείριση των upgrades των όπλων. Τον τελευταίο τον έβγαλα στο hard με 3-4 προσπάθειες. Όμως είχα επιλέξει να παίζω γενικότερα στο παιχνιδι με 4-5 όπλα το πολύ. Πχ, το groovitron ούτε καν!!!! Απο την αρχή δε μου άρεσε. Έδωσα πολύ πόνο με αυτο το όπλο που εκσφενδονίζει κάτι πριόνια νομίζω. Τα εχω ξεχάσει κιόλας, ρε γμτ... Επίσης το Bouncer ειναι πολύ καλό!!! Και ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ το αγαπημένο μου σε ΟΛΗ τη διάρκεια του παιχνιδιού Pixelizer!!!!!!!! A... Και ο Mr Zurkon ήταν χρήσιμος σε πολλα σημεία.
    Last edited by Dragonpaul; 05-06-2016 at 19:27.

  19. The Following User Says Thank You to Dragonpaul For This Useful Post:

    Lefteris_X (05-06-2016)

  20. #135
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Thanks Παύλε, αλλά ειλικρινά μου έσπασε τα νεύρα. Μάλλον θα το παρατήσω όπως και τα περισσότερα Ratchet του PS2 που δεν μπορούσα να βγάλω το final boss (μόνο το πρώτο Ratchet είχα τερματίσει). Στο PS3 δεν ξέρω πως, αλλά μου είχαν φανεί πολύ πιο εύκολα και τα είχα τερματίσει όλα.

    Χρησιμοποιώ ότι θες: το κλασικό οπλάκι magmabuster (αυτό που σου δίνει πρώτο), αυτό που λες με τα πριόνια, τον κ. Ζούρκον, τις βόμβες, τους πυραύλους, το sniper, το φλογοβόλο.......τα κέρατά μου κοινώς. Και παίρνω..........μην πω τι, το είπα στο προηγούμενο ποστ, χαχα!

    Εν ολίγοις: bye - bye ratchet! So long μαλακισμένο!

  21. #136
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Oχι ρε... Σοβαρα τωρα, μη το αφησεις αφου εισαι στο τελος. Αλλωστε, χρησιμοποιει συγκεκριμενο pattern επιθεσεων και καπου θα "το βρεις". Θεωρω, δε, οτι ειναι ο ευκολοτερος ολων των τελικων. Δυσκολοτερος ολων μου φανηκε εκεινο το boss που ειχαμε δει και στο demo.

  22. #137
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Λευτερη σοβαρα τωρα , πρεπει να εχεις κανει πολυ κακη διαχειριση στα οπλα για να μην μπορεις να τον βγαλεις. Ενταξει δεν ειναι και περιπατος, αλλα βγαινει σχετικα ευκολα, δεν ξερω πως κολησες ετσι.

  23. #138
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Τι να πω ρε παιδιά;;;;!!! Έχω το magmabuster ή πως σκατά λέγεται στο 100% και άλλα 2-3 επίσης στο 100%. Κάποια τα έχω στο 0% δεν ασχολήθηκα καθόλου και όλα τα υπόλοιπα είναι μεταξύ 45-65%.

    Ο boss του demo, όπως και στο παιχνίδι, δεν ξέρω, αλλά μου φάνηκε πανεύκολος.

    Προφανώς δεν έχω πιάσει ακόμα τα pattern του final boss. Αλλά αυτό που μου την σπάει είναι ότι η ενέργειά μου πέφτει σε χρόνο DT. Χάνω έχοντας μειώσει την "ζωή" του boss στο 45-55% που σημαίνει ότι έχω τελείως άκυρη προσέγγιση. Και για να έχω χάσει 20 φορές σημαίνει ότι όποια προσέγγιση κι αν έχω είναι λανθασμένη!

    Το φελέκι μου μέσα.

    Θα τραβήξω κανά βίντεο να δείτε τα όπλα μου, τις κινήσεις μου και να μου πείτε απόψεις. Δεν βλέπω άλλη "οδό" εκτός από τις απόψεις σας!

    Και να πω ο φούστης ότι είμαι άσχετος από πλατφορμ, πάει στο διάολο...
    Last edited by Lefteris_X; 05-06-2016 at 23:29.

  24. #139
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Μάλιστα χάλασες raritanium για να αναβαθμίσεις το χειρότερο ίσως όπλο. Τι άλλα έχεις στο 100% ?

    Στάλθηκε από το SM-G531F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  25. #140
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Κλασσικα καθυστερημενος, μολις χθες βρηκα τον χρονο να το τελειωσω. Επειδη τα περισσοτερα τα εχετε πει ηδη απλα θα πω οτι για μενα ειναι το καλυτερο παιχνιδι του ps4 μαζι με το Bloodborne (δεν εχω παιξει ακομα το Uncharted). Καταπληκτικη δουλεια απο την insomniac με πολυ μερακι, το παιχνιδι πραγματικα ξεφευγει στα πιο ανοιχτα επιπεδα με το jetpack, μιλαμε για εκπληκτικο level design που πρεπει να διδασκεται στους devs. Διασκεδαστικοτατο με gameplay που ισορροπει μεταξυ arcade shooting και platforming αριστα και γραφικα βγαλμενα απο cgi animated ταινια. Αυτο που με ξεπερναει ειναι οτι προκειται για budget title τη στιγμη που για διαφορες ρηχες πατατες αλλοι χρεωνουν 60 και 70 ευρω. Με την διαρκεια και την ποιοτητα του θα δικαιολογουσε πληρως ακομα και την full τιμη, ευκολα κιολας.


  26. The Following 3 Users Say Thank You to hakoo For This Useful Post:

    Dragonpaul (19-06-2016),panos74gr (20-06-2016),spartan (19-06-2016)

Page 7 of 9 FirstFirst ... 3456789 LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •