Page 3 of 9 FirstFirst 1234567 ... LastLast
Results 41 to 60 of 175

Thread: Ratchet and Clank

  1. #41
    PS4forums Fanatic Ezio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,566
    Name
    Γιάννης

    Default

    Στα 40 δολλάρια από το amazon.

    McCabe says the game has "the same bones" as the film, but it will add lots more story and background to help fill out the 10 to 12 hours of expected gameplay.
    Πηγή


  2. #42
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by spartan View Post
    Εγω που δεν ειχα ασχοληθει με κανενα ratchet and clank τις προηγουμενες γενιες(ξερω θα με παρετε με τις πετρες τωρα)λεω να αχοληθω μια και καλη τωρα.
    Quote Originally Posted by Ezio View Post
    Εγώ είχα παίξει λίγο το a crack in time. Οπωσδήποτε θα ασχοληθώ και εγώ τώρα.
    Quote Originally Posted by Dragonpaul View Post
    Ποιο;;;;;;;;

    Βασικα, αν και δεν ειμαι οπαδός του τίτλου, γι'αυτο και δεν εχω παιξει κανενα, αυτο πιστεύω θα με τραβήξει. Ειναι και αυτα τα jaw dropping γραφικα... Αρκεί να μη δουμε, ξαφνικα, κατι διαφορετικό αργότερα. Που δε το νομιζω...





    Πέρα από την πλάκα, η τριλογία του μέλλοντος ήταν πάρα πολύ καλή και σαν παιχνίδια και σεναριακά! Θα σας έλεγα να ασχοληθείτε αν σας ενδιαφέρει.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  3. The Following 3 Users Say Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    Dragonpaul (10-06-2015),Nerven (13-06-2015),spartan (11-06-2015)

  4. #43

    Default

    Δηλαδη η Sony τι θα δειξει στην Conference αν το βγαζει και αυτο τωρα απεξω? Ειδαμε και Hellblade σημερα..... Οποτε πιστευω πως η Ε3 της Sony θα ειναι η καλυτερη ή η χειροτερη ολων των εποχων

  5. #44
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default



    Gaspar


    Hoven


    Blarg Station






    Kalebo III


    Novalis







    Pokitaru







    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  6. #45
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  7. #46
    PS4forums Fanatic Ezio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,566
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by Roy View Post
    Δηλαδη η Sony τι θα δειξει στην Conference αν το βγαζει και αυτο τωρα απεξω? Ειδαμε και Hellblade σημερα..... Οποτε πιστευω πως η Ε3 της Sony θα ειναι η καλυτερη ή η χειροτερη ολων των εποχων
    Πιθανότατα βγάζει παιχνίδια έξω επειδή έχει πολύ υλικό.

    Όσο για το αν θα είναι η καλύτερη ή η χειρότερη, πιστεύω το εξής: αν δεν μαλακιστεί η Sony, μπορεί να κάνει τεράστιο μπαμ. Στο gaf ασχολούνται από όσο βλέπω κατά κύριο λόγο με την Sony. Φανταστείτε λοιπόν να δείξει εντυπωσιακό demo από uncharted, the last guardian, gran turismo, horizon και κανένα ακόμα first party exclusive. Θα διαλύσει τα πάντα. Σε συνδυασμό με το hype που έχει δημιουργηθεί, το μπαμ θα είναι ακόμα μεγαλύτερο. Και δεν χρειάζεται να δείξουν πολλά από αυτά τα παιχνίδια, αρκεί ένα trailer και χρονιά κυκλοφορίας. Μπορεί βέβαια να μαλακιστεί.

  8. #47
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Quote Originally Posted by Roy View Post
    Δηλαδη η Sony τι θα δειξει στην Conference αν το βγαζει και αυτο τωρα απεξω? Ειδαμε και Hellblade σημερα..... Οποτε πιστευω πως η Ε3 της Sony θα ειναι η καλυτερη ή η χειροτερη ολων των εποχων
    Eγω το εκλαμβανω πολυ θετικα παντως, για να βγαζει εξω αυτο το καταπληκτικο trailer με τα jaw dropping γραφικα σημαινει οτι θελει να κανει χωρο σε αλλες ανακοινωσεις και οτι εχει πολυ υλικο να δειξει.
    Λοιπον, επι του θεματος, το trailer και το μικρο demo ειναι πολυ εντυπωσιακα οπτικα, το επιπεδο γραφικων ειναι πραγματικα πολυ υψηλο. Δηλαδη ειλικρινα, αν ειχε καλυτερο animation αυτο που ειδα και ελειπαν καποιες ατελειες (low res foliage) θα μπορουσα ανετα να το μπερδεψω με cg footage.


  9. #48
    Elite BigBOSS's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    711
    PSN ID
    BigBOSS_Gr

    Default

    Tο Ratchet διαχρονικά ειναι απο τα πιο δυνατά franchise της SCE και νομιζω δεν το προβάλλουν τοσο όσο άλλα franchise. Eξαιρετικο το νέο βιντεο, το μονο που δεν μου άρεσε ειναι πως το παιχνιδι θα τρέχει στα 30fps, αν δε κάνω λάθος τα Rachet έτρεχαν στα 60fps.

  10. #49
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by BigBOSS View Post
    Tο Ratchet διαχρονικά ειναι απο τα πιο δυνατά franchise της SCE και νομιζω δεν το προβάλλουν τοσο όσο άλλα franchise. Eξαιρετικο το νέο βιντεο, το μονο που δεν μου άρεσε ειναι πως το παιχνιδι θα τρέχει στα 30fps, αν δε κάνω λάθος τα Rachet έτρεχαν στα 60fps.

    Έχουν σταματήσει εδώ και πολλά χρόνια να βγάζουν Ratchet στα 60fps. Το τελευταίο ήταν το Crack in Time.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  11. #50
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    μαλιστα... πολυ καλη η αναλυση, βασικα δειχνει ποσο δυσκολο ειναι να ξεχωρισεις τα πλανα της ταινιας απο το παιχνιδι. Εγω παντως ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος με αυτα που ειδα. Το βασικοτερο ειναι οτι το παιχνιδι φτιαχτηκε απο την αρχη, στην ουσια μιλαμε για reboot δηλαδη. Τα γραφικα οπως ηδη ειπαν πολλοι ειναι pixar quality, ενω πολυ θετικο ειναι και το γεγονος οτι δεν κρατησαν αυτουσια τα mechanics του παιχνιδιου, καθως κατι τετοιο θα ξενιζε πολυ κοσμο το 2016. Βεβαια το κερασακι στην τουρτα ειναι η τιμη του, πιστευω οτι εχει θεσει παρα πολυ καλες βασεις για ενα γερο comeback.

  12. #51
    PS4forums Fanatic Ezio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,566
    Name
    Γιάννης

    Default

    "We're 1080p/30fps," community lead James Stevenson posted on PlayStation Blog. "Our goal was to match or exceed the fidelity of CG animated movies. When we first started we realized that was actually possible with PS4. Pretty exciting."
    http://www.videogamer.com/ps4/ratche..._fidelity.html

    + James Stevenson on June 10th, 2015 at 1:54 pm said:
    Way bigger than Into the Nexus, 10-12 hours-ish, plus upgrades / trophies etc
    http://blog.us.playstation.com/2015/...ge-2/#comments

  13. The Following 2 Users Say Thank You to Ezio For This Useful Post:

    Leon_DiZ (11-06-2015),spartan (11-06-2015)

  14. #52
    Editor Viper's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Athens
    Posts
    4,572
    PSN ID
    kamenos13
    Name
    Κώστας

  15. The Following User Says Thank You to Viper For This Useful Post:

    BillyFlo81 (12-06-2015)

  16. #53
    PS4forums Fanatic Ezio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,566
    Name
    Γιάννης

    Default

    Τα παρακάτω είναι in game. Μου το επιβεβαίωσε ο Stevenson στο neogaf.







    Ποιότητα pixar.
    Ε ρε τι έχει να γίνει με την Naughty Dog.

  17. The Following 4 Users Say Thank You to Ezio For This Useful Post:

    hakoo (13-06-2015),litanies (13-06-2015),Slay (13-06-2015),spartan (12-06-2015)

  18. #54
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Ratchet & Clank on PS4 looks like a playable Pixar movie

    http://www.theverge.com/2015/6/10/87...-first-trailer

  19. The Following 3 Users Say Thank You to Slay For This Useful Post:

    hakoo (13-06-2015),litanies (13-06-2015),Viper (13-06-2015)

  20. #55
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Εγω ετσι περιμενα να ειναι το παιχνιδι, δλδ full blown remake μιας και το ps2 game οσο και να το βελτιωναν οπτικα δεν νομιζω να ηταν κατι ιδιαιτερο. Εχουν κανει εκπληκτικη δουλεια στα γραφικα και οχι μονο, τα mechanics εχουν εξυγχρονιστει και εχουν προσθεσει πιστες και εξτρα υλικο.
    Και στα 40 ευρω, σιγουρη αγορα απο μενα.
    Η Ιnsomniac εδειξε και με το Sunset Overdrive οτι το εχει οσο λιγοι σε αυτο το στυλ γραφικων, κι εκει πρεπει να παραμεινει κατα τη γνωμη μου.
    Τα πειραματα τυπου fuse απετυχαν παταγωδως αλλωστε.


  21. #56
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Εγω ετσι περιμενα να ειναι το παιχνιδι, δλδ full blown remake μιας και το ps2 game οσο και να το βελτιωναν οπτικα δεν νομιζω να ηταν κατι ιδιαιτερο. Εχουν κανει εκπληκτικη δουλεια στα γραφικα και οχι μονο, τα mechanics εχουν εξυγχρονιστει και εχουν προσθεσει πιστες και εξτρα υλικο.
    Και στα 40 ευρω, σιγουρη αγορα απο μενα.
    Η Ιnsomniac εδειξε και με το Sunset Overdrive οτι το εχει οσο λιγοι σε αυτο το στυλ γραφικων, κι εκει πρεπει να παραμεινει κατα τη γνωμη μου.
    Τα πειραματα τυπου fuse απετυχαν παταγωδως αλλωστε.
    Μένει να δούμε αν βελτίωσαν και το ηχητικό κομμάτι
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  22. #57
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Μακαρι να πετυχει το reboot, γιατι στην ουσια για αυτο προκειται, για να δουμε και τα υπολοιπα.


  23. #58
    PS4forums Fanatic Nerven's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Πρέβεζα
    Posts
    2,452
    PSN ID
    Nerven86
    Name
    Ιωάννης

    Default

    Τα λόγια είναι περιττά! Insomniac στα καλύτερά της! ΕΠΡΕΠΕ να ήταν launch τίτλος του PS4, να δεις εκεί sales που θα έριχνε!

  24. #59
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  25. #60
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

Page 3 of 9 FirstFirst 1234567 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •