Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 21 to 40 of 54

Thread: Destiny - Strikes and Raids

  1. #21
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Μπηκα για πλακα να παιξω το queens warth και εφαγα τρελη π@$%$τσα! ΧΑΧΑ!!!

    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  2. #22
    Elite lak100's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Καστορια
    Posts
    1,075
    PSN ID
    mitsos17(UK) mitsos1990(GR)

    Default

    Όποιος θέλει ας με κάνει add να. Κάνουμε το weekly strike που είναι level 22 γιατί δεν μπορω μόνος. Και να περάσουμε καλά

    Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  3. #23
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Εχτες εκανα ολα τα strikes που δεν ειχα κανει και δε μου εδωσε κανενα legendary Δηλαδη τα νευρα μου!

    Μετα μπηκα στο playlist για strike level 24 και ειμαι 23 lvl και παλι τιποτα! Τα νευρα μου!
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  4. #24
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    εγω εκανα με δυο παιδια χθες 3-4 strikes και μου εβγαλε 2 legendary...μεσα σε μια μερα ανεβηκα 3 levels...
    τα nightcalls τι ειναι?
    και επισης γιατι δεν μπορω να κανω τα strikes της βασιλισσας?πρεπει να εχω ανεβει level 1 στα δικα της για να ενεργοποιηθει?πρεπει να κανω τα bounties της?
    Spoiler!

  5. #25
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Εχτες καναμε 3 runs στο queens warth και οντως δινει legendary items στο τελος. Το κακο ειναι οτι μου εδωσε 3 φορες το ιδιο Helmet. LOOOOOL!!!

    Ηταν ωραια ομως και ειχε χαβαλε. Ευχαριστω πολυ τα παιδια που με βοηθησαν!
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  6. #26
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Εχτες καναμε 3 runs στο queens warth και οντως δινει legendary items στο τελος. Το κακο ειναι οτι μου εδωσε 3 φορες το ιδιο Helmet. LOOOOOL!!!

    Ηταν ωραια ομως και ειχε χαβαλε. Ευχαριστω πολυ τα παιδια που με βοηθησαν!
    χτες επεσα πανω σε εναν τυπο που εκανε stream και ελεγε οτι ναι παιρνεις το ιδιο legendary helmet και 4000 XP (δεν ξερω σε τι XP αναφερεται αφου ηταν Level 29), το γελειο της υποθεσης ηταν οτι εκανε συνεχεια start την ιδια αποστολη, μεχρι να του βγαλει την αποστολη στην Γη, την οποια εβγαλε σε λιγοτερο απο 3 λεπτα, με ακριβως το ιδιο reward που ειχαν αποστολες στην αφροδιτη που επαιρναν πανω απο μιση ωρα.

  7. #27
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Καλα μιλαμε οτι το drop ειναι απλα ξεφτίλα... Εχτες παιξαμε παλι μερικα weekly strikes κτλ και δεν επεσε ΤΙΠΟΤΑ! Ουτε reward ουτε τιποτα της προκοπης. Ειδικα το τελευταια που παιξαμε που ηταν για level 28 και εμεις ειμασταν 25, δεν εδωσε τιποτα στο τελος αλλα ουτε απο τους εχθρους επεσε και τιποτα.

    Πρεπει να φτιαχτει το drop απο τη bungie. Μας βγηκε η Παναγια εχτες για να βγαλουμε το weekle event για level 28 και πηραμε τα @@ μας.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  8. #28
    Advanced Member Sutorcen's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Σε μια χώρα που είναι σε δική της κατηγορία.
    Posts
    446
    PSN ID
    Sutorcen
    Name
    Βαγγέλης

    Default

    Καλημέρα Guardians.

    Χτες για πρώτη φορά είχαμε αρκετά άτομα να φτιάξουμε και δεύτερο raid party. Όσοι μένουν απ'εξω δεν σημαίνει πως δεν μας κάνουν. Θα γίνεται rotation συνέχεια μέχρι να βρεθεί και άλλο άτομο ικανό να κάνει lead ένα raid party.
    "None are more hopelessly enslaved than those who falsely believe they are free." - Johann Wolfgang von Goethe

  9. #29
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    ^^ Ναι, σκατουλες. Δε προκειται μερικοι να δουμε Raid ποτε, γιατι τα exotic και τα legendary μερικοι τα βλεπουμε με τα κιαλα. LOL.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  10. The Following User Says Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    chronohill (01-10-2014)

  11. #30
    Senior Member konaki's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Korydallos
    Posts
    129

    Default

    Καλησπέρα παιδιά ψάχνω και εγώ group για raid είμαι 28 lvl hunter κάντε με add αν είναι και πείτε μου PSN:konaki92

  12. #31
    Advanced Member Sutorcen's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Σε μια χώρα που είναι σε δική της κατηγορία.
    Posts
    446
    PSN ID
    Sutorcen
    Name
    Βαγγέλης

    Default

    Καλημέρα Guardians

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    ^^ Ναι, σκατουλες. Δε προκειται μερικοι να δουμε Raid ποτε, γιατι τα exotic και τα legendary μερικοι τα βλεπουμε με τα κιαλα. LOL.
    Φίλε Wolf και λοιποί σχετικά με αυτό.

    Για να μπορέσει κάποιος να παίξει στο Vault of Glass και να είναι χρήσιμος, άνετος και να μην χαλάει και το παιχνίδι των υπολοίπων, δεν είναι απαραίτητο να έχει μόνο Exotic και Legendary όπλα, θα πρέπει να έχει όμως τουλάχιστον τα παρακάτω σαν χαρακτήρας (και σαν avatar και σαν άτομο).

    Να είναι τουλάχιστον Level 26 οτιδήποτε πιο κάτω απλά τρώει πάρα πολύ damage. Όσο υψηλότερο level τόσο το καλύτερο.
    Να έχει τελειώσει τουλάχιστον το ένα από τα δύο class του.
    Να έχει έστω και σε μπλε, όπλα που κάνουν Void damage. Καλό θα ήταν τα μπλε αυτά να τα έχει πλήρως αναβαθμισμένα. Οτιδήποτε πιο κάτω απλά δεν θα κάνει αρκετό damage για να είναι χρήσιμο.
    Να έχει μαζί του οπωσδήποτε ένα Fusion Rifle, Sniper Rifle, Machine Gun και Rocket Launcher που να κάνουν Void damage.
    Να έχει αγοράσει γεμιστήρες και για τα τρία όπλα, τουλάχιστον 10 από το καθένα. Μην σας τρομάζει το πόσο κάνουν, διότι μέσα στο raid βγάζουμε αρκετά λεφτά να καλύψουν τα έξοδα.

    Να έχει υπομονή και την γνώση πως την πρώτη φορά και με νέο fireteam, θα πεθάνουμε αρκετές φορές και μπορεί να πάρει πάνω από 3-4 ώρες, και αυτό χωρίς να έχουμε βγάλει το τελευταίο Boss. Μπορεί να ξαναμπούμε και την επόμενη μέρα. Αν η ομάδα είναι καλή το raid βγαίνει άνετα σε ένα δίωρο (και λιγότερο) και αυτός είναι και ο στόχος.
    Να έχει οπωσδήποτε headset και σας παρακαλώ αν υπάρχει φασαρία στον χώρο σας να την απομονώσετε διότι δεν ακούγετε ο leader και οι συμπαίχτες, πράγμα που οδηγεί σε wipes. Επίσης καλό θα ήταν να μην έρθετε με την λογική να φύγετε σε μία δύο ώρες διότι κρεμάτε τα υπόλοιπα 5 άτομα και δεν είναι σωστό.
    Όλα αυτά μπορεί να σας φαίνονται πως το βλέπω υπερβολικά σοβαρά. Δεν είναι έτσι όμως. Το raid είναι μια διαδικασία που την πρώτη φορά θα μας πάρει πολύ παραπάνω ώρες από ότι πρέπει, αν το μόνο που νοιάζει έναν παίχτη είναι ο χαβαλές ή διασκέδαση. Επειδή λοιπόν σε αυτό συμμετέχουν έξι άτομα, δεν έχει κανείς το δικαίωμα να σπαταλάει τον χρόνο του άλλου. Διότι αν κάποιος δεν ακολουθεί τις οδηγίες αυτό θα συμβεί και αυτό δεν είναι διασκεδαστικό καθόλου. Όταν παίζουμε και χαβαλές γίνετε και πλάκες κάνουμε και περνάμε όμορφα. Αλλά στην μάχη είμαστε όλοι συγκεντρωμένοι σε αυτό που κάνουμε, ακολουθούμε τις οδηγίες του Raid Leader όχι γιατί τον έχει πιάσει το αφεντιλίκι αλλά για να μην χάνουμε τον χρόνο μας.

    Όποιος δεν είναι διατεθειμένος να ακολουθήσει τα παραπάνω καλύτερα να μην έρθει καν.

    Ορίστε μερικά από τα builds που χρησιμοποιώ με τον Warlock και τον Titan μου. Με τον Hunter θα μπω αυτή την εβδομάδα και μόλις βρω το build που μου κάνει θα το αναρτήσω και αυτό.

    Voidwalker

    Click image for larger version. 

Name:	Destiny_20141009092919.jpg 
Views:	93 
Size:	333.5 KB 
ID:	5757

    Sunsinger

    Click image for larger version. 

Name:	Destiny_20141009092903.jpg 
Views:	93 
Size:	281.7 KB 
ID:	5758

    Defender

    Click image for larger version. 

Name:	Destiny_20141009093211.jpg 
Views:	94 
Size:	327.0 KB 
ID:	5759

    Quote Originally Posted by konaki View Post
    Καλησπέρα παιδιά ψάχνω και εγώ group για raid είμαι 28 lvl hunter κάντε με add αν είναι και πείτε μου PSN:konaki92
    Έχω φτιάξει ήδη δύο raid groups και ετοιμάζω τρίτο, αλλά για να σας βλέπω στο Destiny δεν αρκεί μόνο να είμαστε στην friends list. Πρέπει και να δηλώσετε το Group σαν PSN Clan. Κάποιος φίλος έχει περιγράψει στο group wall την διαδικασία πως γίνετε το παραπάνω.

    http://www.bungie.net/en/Clan/Playstation/173558
    Last edited by Sutorcen; 09-10-2014 at 17:02.
    "None are more hopelessly enslaved than those who falsely believe they are free." - Johann Wolfgang von Goethe

  13. The Following 2 Users Say Thank You to Sutorcen For This Useful Post:

    chronohill (09-10-2014),WolfRathmA (09-10-2014)

  14. #32
    Member eternalife's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    74
    PSN ID
    eTeRn4L1F3
    Name
    Νικος

    Default

    Εκανα και εγω request για να μπω στο γκρουπ. Βαγγελη σου εστειλα και μεσω playstation friend request αλλα μαλλον ολοι το ιδιο καναμε. Ψαχνω και γω παρεα για raid. ειμαι lvl 27 titan αλλα με φουλ class την strike και οχι τη defender ακομα.

  15. #33
    Member Johnny1981's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Athina
    Posts
    99
    PSN ID
    JyDud1981
    Name
    Giannis

    Default

    Ας βάλω και εγώ και το δικό μου, είμαι level 23 titan και ψάχνω αρχικα για την weekly και μετα για nightfall και raids οταν ανοίξουν. Για το Vault of Glass ουτε λόγος ακόμα. Βοηθήστε με για να μην αναγκαστω να απευθυνθώ σε αμερικανάκια.

  16. #34
    Cool Member hawkeye's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    193
    PSN ID
    koufos_15

    Default

    Ειμαι 29 level warlock(σε λιγο 30)και εχω και το dlc.Οποιος θέλει να μπαίνουμε για weekly nightfall κλπ ας με κανει ενα add.εχω και κατι άλλους φίλους που παίζουν και μπορούμε να μαζευόμαστε για Raid

  17. #35
    Cool Member alexadrinos's Avatar
    Join Date
    Sep 2014
    Location
    Αιγάλεω
    Posts
    263
    PSN ID
    Darkwield
    Name
    Άγγελος

    Default

    Καλά θυμόμουν ότι υπήρχε θέμα για strike,raids οπότε ότι έχει σχέση με το raid του Σαββάτου εδώ

    Λίστα για raid Σάββατο 20/12 ώρα 3.30


    1.captainjacko

    2.giotios

    3.Darkwield

    4.dspug7

    5.Nemethon_GR

    6.manolissmy83

    FurionMike(αναπληρωματικός)
    Last edited by alexadrinos; 18-12-2014 at 23:12.

  18. #36
    Cool Member alexadrinos's Avatar
    Join Date
    Sep 2014
    Location
    Αιγάλεω
    Posts
    263
    PSN ID
    Darkwield
    Name
    Άγγελος

    Default

    Λίστα gia raid Σάββατο 20/12 ώρα 3.30

    1.captainjacko
    2.giotios
    3.Darkwield
    4.dspug7
    5.Nemethon_GR
    6.manolissmy83
    FurionMike(αναπληρωματικός)
    w021lfman(αναπληρωματικός)

  19. #37
    Elite dspug7's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Κερατεα
    Posts
    929
    PSN ID
    dspug7
    Name
    Διαμαντης

    Default

    υπαρχει πιθανοτητα να μην μπορεσω εκεινη την ωρα, ισως καμια ωρα αργοτερα να ειμαι διαθεσιμος.

  20. #38
    Cool Member alexadrinos's Avatar
    Join Date
    Sep 2014
    Location
    Αιγάλεω
    Posts
    263
    PSN ID
    Darkwield
    Name
    Άγγελος

    Default

    Quote Originally Posted by dspug7 View Post
    υπαρχει πιθανοτητα να μην μπορεσω εκεινη την ωρα, ισως καμια ωρα αργοτερα να ειμαι διαθεσιμος.
    οκ Διαμαντή το βλέπουμε.Στην περίπτωση αυτή ελπίζω να βρούμε κάποιον άλλο ώστε να συμπληρωθεί η ομάδα.

  21. #39
    Cool Member alexadrinos's Avatar
    Join Date
    Sep 2014
    Location
    Αιγάλεω
    Posts
    263
    PSN ID
    Darkwield
    Name
    Άγγελος

    Default

    Άρα με τα έως τώρα δεδομένα έχουμε:
    Λίστα συμμετοχών για raid 20/12 ώρα 15.30

    1.captainjacko
    2.giotios
    3.Darkwield
    4.dspug7 ???
    5.Nemethon_GR
    6.FurionMike
    7.eTeRn4L1F3(αναπληρωματικός)
    8.W021lfman(αναπληρωματικός)

    FurionMike μια και ήσουν πρώτος επιλαχών ενημέρωσε μας αν μπορείς να συμμετέχεις ως βασικό μέλος της ομάδας.
    Nemethon_GR λόγω εμπειρίας σε χρήζω αρχηγό της ομάδας. Δώσε οδηγείες, τι όπλα θέλουμε πόσα πυρομαχικά και κάποιες
    γενικές οδηγίες αν έχεις για την ώρα του raid.
    όσα μέλη του forum βρίσκονται εκείνη την ώρα στο παιχνίδι εφόσον δεν συμπληρώνουμε απαρτία επιστρατεύονται.
    Last edited by alexadrinos; 19-12-2014 at 14:46.

  22. #40
    Advanced Member FurionMike's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    431
    PSN ID
    furionmike

    Default

    ναι θα ειμαι Online και θελω για την παρεα, αλλα αμα υπαρχουν ατομα που δεν εχουν ολοκληρωσει το raid ισως καλυτερα να ειμαι εγω ο αναπληρωματικος. its up to you..

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •