Page 47 of 49 FirstFirst ... 3743444546474849 LastLast
Results 921 to 940 of 973

Thread: Horizon Zero Dawn

  1. #921
    Advanced Member Sergio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    315
    PSN ID
    vavavou
    Name
    Dr.Who

    Default

    Τέλος και απο εμένα η ΠΑΙΧΝΙΔΑΡΑ!Μετά απο 100 περίπου ώρες μπορώ να πω οτι είναι ενα απο τα καλύτερα παιχνίδια που έχω παίξει...Λεπτομέρειες δε νομίζω οτι χρειάζεται να πω,με καλύπτουν όλοι όσοι έχουν γράψει νωρίτερα απο εμένα.To Frozen Wilds μου άρεσε πολύ επίσης...Must have παιχνίδι!

  2. The Following User Says Thank You to Sergio For This Useful Post:

    toninio (15-01-2019)

  3. #922
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  4. The Following User Says Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    spartan (03-03-2019)

  5. #923
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Ειναι υποτιθεται concept art απο το νεο IP της Guerilla, θα δειξει εαν ειναι fake η οχι, παντως insider την περιοδο της E3 ειχε πει περα απο το γεγονος οτι ΔΕΝ θα το δειξουν στην φετινη Ε3, οτι ειχε κοκκινομαλλα πρωταγωνιστρια και robodinos.

    Attachment 5556
    Attachment 5557
    Ξεκινάμε από αυτό το ποστ και μετά από 3 περίπου χρόνια κυκλοφορεί αυτό το αριστούργημα.

    Σαν σήμερα λοιπόν το Horizon ήρθε πριν 2 χρόνια και ταρακούνησε το σύμπαν με τα απίστευτα γραφικά του και την ιστορία του.

    Χρόνια πολλά!
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  6. The Following 3 Users Say Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    Leon_DiZ (02-03-2019),toninio (02-03-2019),Valkyre (01-03-2019)

  7. #924
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Πουλησε και 10 εκατομμυρια. Εξαιρετικα.
    .

  8. The Following 3 Users Say Thank You to PDS For This Useful Post:

    Leon_DiZ (02-03-2019),mihalis13 (02-03-2019),toninio (02-03-2019)

  9. #925
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Εκπληκτική δουλειά από την Guerilla. Ειδικά αν σκεφτούμε ότι από το killzone πήγε σε κατι τελείως διαφορετικό με τόση επιτυχία, της αξίζουν πολλά μπράβο. Και μην ξεχνάμε βέβαια και το dlc frozen wilds το οποίο ήταν εξαιρετικό. 10 εκατομμύρια πωλήσεις, τεράστια επιτυχία.

  10. The Following 2 Users Say Thank You to kostasb13 For This Useful Post:

    spartan (02-03-2019),toninio (02-03-2019)

  11. #926
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by kostasb13 View Post
    Εκπληκτική δουλειά από την Guerilla. Ειδικά αν σκεφτούμε ότι από το killzone πήγε σε κατι τελείως διαφορετικό με τόση επιτυχία, της αξίζουν πολλά μπράβο. Και μην ξεχνάμε βέβαια και το dlc frozen wilds το οποίο ήταν εξαιρετικό. 10 εκατομμύρια πωλήσεις, τεράστια επιτυχία.

    Killzone 2 παρακαλώ το παρακάτω... Ακόμα στέκεται...

    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  12. The Following User Says Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    kostasb13 (02-03-2019)

  13. #927
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Έτυχε να δω πριν 2 μέρες ένα βίντεο με το ερώτημα "what the hell happened to killzone". Ο τύπος έκανε ολόκληρη ανάλυση ενώ η απάντηση θα μπορούσε να είναι 5-10 δευτερόλεπτα, η Guerilla προχώρησε μπροστά και ασχολείται με το Horizon μαστορα...
    Τεσπα, έδειχνε σκηνές από killzone2 και 3 και ειλικρινά υπήρχαν στιγμές που σκεφτόμουν πως στο καλό βγήκε αυτό το πράγμα στο ps3....απίστευτα γραφικά που όπως λες στέκονται μια χαρά ακόμα και σήμερα. Το animation, τα εφέ, οι σκιές και οι φωτισμοί, η κλασική σκηνή με την γέφυρα που διαλύεται και πολλά άλλα.
    Ακόμα και με το Shadowfall, ανεξάρτητα από το πόσο καλό παιχνίδι το θεωρεί κσποιος(εμένα μου άρεσε αρκετά) μας έδωσε αυτά τα γραφικά όντας launch game το 2013.
    Last edited by kostasb13; 02-03-2019 at 12:06.

  14. The Following 2 Users Say Thank You to kostasb13 For This Useful Post:

    mihalis13 (03-03-2019),Valkyre (04-03-2019)

  15. #928
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by kostasb13 View Post
    Ακόμα και με το Shadowfall, ανεξάρτητα από το πόσο καλό παιχνίδι το θεωρεί κσποιος(εμένα μου άρεσε αρκετά) μας έδωσε αυτά τα γραφικά όντας launch game το 2013.
    Αν και προτιμω την κατευθυνση του 2 οσον αφορα το art direction. Ηταν το κατι αλλο. Και καταπληκτικο multiplayer.
    .

  16. #929
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Παίδες κατέβασα το dlc και με περιμένει.εχω να ασχοληθώ με το παιχνιδι απ' το launch.
    Θα φορτώσω το save μου και πάω στο daytower?

    Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  17. #930
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    θα σου βγαλει σημαδακι στο χαρτη. Μπορεις να ξεκινησεις το quest απο 3 διαφορετικες τοποθεσιες. Βασικα πηγαινε κατευθειαν εκει που ξεκιναει ο καινουργιος χαρτης και θα μπορεσεις να παρεις το quest κατευθειαν απο εκει. Δεν υπαρχει λογος για περιττα περα δωθε.

  18. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    chronohill (10-04-2019)

  19. #931
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    thanx Val!
    Το ξεκινησα μετα απο το οπτικα πανεμορφο RDR2..Στην αρχη φοβηθηκα την συγκριση και η αληθεια ειναι οτι δεν θυμομουν πολλα απο το παιχνιδι..Μονο το ποσο φοβερο ηταν...
    Το DLC δεν απογοητευει...Μοναδικα τοπια πανεμορφα...Θυμηθηκα ποσο απιστευτη ειναι η ALoy και τι καλη δουλεια εχουν κανει γενικοτερα στο παιχνιδι...
    Αυτο ομως που δεν θυμαμαι αν εχω πει ειναι οτι για μενα ειναι το πιο τολμηρο εγχειρημα εταιριας της σονυ που εχω δει..Δηλαδη ολο το παιχνιδι θα μπορουσε να βγει τοσο κιτσ και να πεις καλα τι εχουν συνδυασει?Αυτη η μεγαλη αποσταση τεχνολογιας με αρχαιες πεποιθησεις και tribes που πιστευουν σε κατι ανωτερο που δεν καταλαβαινουν..Δεν ξερω μου εχει ξανακανει τρομερη εντυπωση...Δεν πηραν τπτ ετσι στρωμενο μου φαινεται..Κανανε κατι πρωτοποριακο θα ελεγα...
    Spoiler!

  20. The Following 5 Users Say Thank You to chronohill For This Useful Post:

    hakoo (14-04-2019),MajereMP44 (21-08-2019),spartan (10-04-2019),toninio (21-08-2019),Valkyre (10-04-2019)

  21. #932
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Kι εγω το εχω πει αυτο! δεν το συζηταμε. Το ρισκο ηταν τεραστιο πρωτα για την Guerilla και μετα για την Σονυ. Οπως ειπες σωστα θα μπορουσε καλλιστα να ειναι οτι πιο κιτς και χαζο υπαρχει. Κι ομως εφτιαξε ενα -κατα τη γνωμη μου- εξαιρετικοτατο lore και εναν πανεμορφο κοσμο, φροντιζοντας το gameplay να ειναι αναλογου επιπεδου.

    Απο τα καλυτερα νεα ΙΡς για εμενα. Μην πω το καλυτερο σε αυτη τη γενια.

  22. The Following 3 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    hakoo (14-04-2019),MajereMP44 (21-08-2019),toninio (21-08-2019)

  23. #933
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by chronohill View Post
    thanx Val!
    Το ξεκινησα μετα απο το οπτικα πανεμορφο RDR2..Στην αρχη φοβηθηκα την συγκριση και η αληθεια ειναι οτι δεν θυμομουν πολλα απο το παιχνιδι..Μονο το ποσο φοβερο ηταν...
    Το DLC δεν απογοητευει...Μοναδικα τοπια πανεμορφα...Θυμηθηκα ποσο απιστευτη ειναι η ALoy και τι καλη δουλεια εχουν κανει γενικοτερα στο παιχνιδι...
    Αυτο ομως που δεν θυμαμαι αν εχω πει ειναι οτι για μενα ειναι το πιο τολμηρο εγχειρημα εταιριας της σονυ που εχω δει..Δηλαδη ολο το παιχνιδι θα μπορουσε να βγει τοσο κιτσ και να πεις καλα τι εχουν συνδυασει?Αυτη η μεγαλη αποσταση τεχνολογιας με αρχαιες πεποιθησεις και tribes που πιστευουν σε κατι ανωτερο που δεν καταλαβαινουν..Δεν ξερω μου εχει ξανακανει τρομερη εντυπωση...Δεν πηραν τπτ ετσι στρωμενο μου φαινεται..Κανανε κατι πρωτοποριακο θα ελεγα...
    Θα το παρω και εγω το dlc του.Ασε που εχω ακουσει ότι εχει εξαιρετικο hdr.Όταν το ειχα τερματισει δεν ειχαν τηλεοραση στην κατοχή με αυτή την τεχνολογια πανω.

  24. #934

  25. The Following User Says Thank You to tutuyo For This Useful Post:

    johnnyman25 (20-08-2019)

  26. #935
    PS4forums Fanatic MajereMP44's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πετρουπολη
    Posts
    3,940
    PSN ID
    MajereMP44

    Default

    Μου πήρε 90κατι ώρες το main story και να το τελειώσω σήμερα τελικά. Εννοείται με πολλά τριγυρω καο δραστηριότητες

    Άλλο ένα φοβερο exclusive. Άλλο ένα παιχνίδι που με διασκέδασε με το σοβαρά αξιόλογο σενάριο, με το ΦΟΒΕΡΟ gameplay και τα επικά γραφικά που στέκονται άνετα έχοντας τερματίσει πρόσφατα god of war, red dead 2, Spider-Man, days gone. Γενικά έχω καταπιεί λίγο τη γλώσσα μου με την ποιοτητα αυτών των παιχνιδιών που είπα. Τα έχω καιρό και τα έχω παίξει απλά τώρα έχω βρει χρόνο και τα τερματίζω ένα ένα και ότι και να πω είναι περιττό.

    Ξεκίνησα και το dlc το οποίο για κάποιο λόγο μου φαίνεται σαν έκδοση 2.0 του κανονικού παιχνιδιού. «Καλύτερα» γραφικά?Καλύτερα animations/σκηνοθεσία και διαλογοι στους npc? Δεν ξέρω. Σίγουρα καλύτερο χιόνι λολ Δεν ξέρω αλλά μπράβο στους δημιουργούς και από εμενα και συμφωνώ με όσα λένε τα υπόλοιπα παιδιά. Φοβερο. 10ρακι από μένα!
    Satan has left his killing floor
    PS4

  27. The Following 3 Users Say Thank You to MajereMP44 For This Useful Post:

    johnnyman25 (20-08-2019),toninio (21-08-2019),Valkyre (20-08-2019)

  28. #936
    Member johnnyman25's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    68
    PSN ID
    johnnyman25@in.gr

    Default

    Εγω έχει μια βδομάδα σχεδόν που το ξεκίνησα και έχω πάθει σοκ..
    Ότι και να πω είναι λίγο..
    Αγόρασα την complete edition από το store!
    Επίσης με περιμένουν rdr2, Witcher 3 και θέλω και το days gone.


    Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  29. The Following 4 Users Say Thank You to johnnyman25 For This Useful Post:

    MajereMP44 (21-08-2019),PDS (20-08-2019),spartan (21-08-2019),toninio (21-08-2019)

  30. #937
    PS4forums Fanatic MajereMP44's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πετρουπολη
    Posts
    3,940
    PSN ID
    MajereMP44

    Default

    Καλά έκανες με την complete edition. Πολύ «σωστό» dlc μπράβο τους.
    Οσο για το RDR2 πφφφ ήταν ξεχωριστό παιχνίδι για μένα προσωπικά στα γραφικά όλης της γενιάς ίσως αλλά και σαν παραγωγή πολύ ψηλά! Days gone σορρυ που θα το πω αλλά μπορεί να είναι απτά πιο διασκεδαστικά/εθιστικά παιχνίδια που έχω παίξει χωρίς να μπορώ 100% να προσδιορίσω το λόγο. Τεσπα παίξε horizon που παίζεις και όλα τα υπόλοιπα είναι καθαρά υποκειμενικά εννοείται.
    Satan has left his killing floor
    PS4

  31. The Following User Says Thank You to MajereMP44 For This Useful Post:

    johnnyman25 (21-08-2019)

  32. #938
    Member johnnyman25's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    68
    PSN ID
    johnnyman25@in.gr

    Default

    Παίζω σε resolution mode με το ps4 pro σε 50αρα samsung ru7402 μοντέλο.
    Το αποτέλεσμα είναι άκρως εντυπωσιακο..
    Ότι και να πω είναι λίγο.

    May the Ps4 Pro Power be with you


  33. #939
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Εχθες ειπα να βαλω λιγο το παιχνιδι να περιπλανηθω ξανα λιγο στον κοσμο του...

    Εχοντας παιξει προσφατα Order 1886, Uncharted 4, Death Stranding (μονο το God of War μου λειπει σαν προσφατη επαφη) πραγματικα δεν μπορω να βρω αλλο παιχνιδι που να ειναι τοσο εντυπωσιακο οπτικα οσο αυτο...

    Νομιζω οτι ειναι το πιο ομορφο παιχνιδι του PS4 και μονο το Last of Us μπορει να το πεταξει απο την κορυφη. Για εμενα παντα.

    Μου φαινεται αδιανοητο το τι καταφερε η Guerilla. Τι να πουμε? Textures? Φωτισμο? Lighting? Γεωμετρια? Draw distance? Μοντελα χαρακτηρων? Mechs? Τεχνικη αρτιοτητα παντου. Σιγουρα δεν εχει το animation του Uncharted αλλα εδω χρειαζεται να κανουν animate δεακδες πραγματα παραπανω απο το Uncharted. Και το παιχνιδι ειναι open fucking world....

    Τι να πω. Αυτα βλεπω και μετα μου βαζετε κατι παιχνιδια "νεας γενιας" και μου φαινεται αστειο να τα θεωρησω καν next gen! Ειλικρινα ουτε το Uncharted ουτε κανενα αλλο παιχνιδι δεν με εκανε να μεινω με το στομα ανοιχτο για οση ωρα επαιζα, οπως το εκανε το Horizon.

  34. The Following 4 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    BillyFlo81 (08-04-2020),euromaster (07-04-2020),mtifosi (07-04-2020),panos74gr (08-04-2020)

  35. #940
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default

    Πάνω που ήμουν στη φάση να το αγοράσω. Μιας και είναι στα 20$ στο store. Οποτε ευκαιρία να ασχοληθώ.

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •