Page 48 of 49 FirstFirst ... 38444546474849 LastLast
Results 941 to 960 of 973

Thread: Horizon Zero Dawn

  1. #941
    Cool Member mtifosi's Avatar
    Join Date
    May 2015
    Location
    Athens
    Posts
    150
    PSN ID
    M_tifosi

    Default

    Το Horizon είναι το τέλειο παράδειγμα όταν λένε ότι τα teraflop δεν μετράνε τόσο όσο νομιζουμε. Αυτό που κατάφερε η guerilla στο ps4 είναι απλά μοναδικό .

  2. #942
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Παιδιά το DLC αξίζει;

  3. #943
    Elite ntsmrtz's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    963
    PSN ID
    epi60s
    Name
    Κώστας

    Default

    Φυσικά..!!
    Τελείωσες το main?

  4. The Following User Says Thank You to ntsmrtz For This Useful Post:

    panos74gr (09-04-2020)

  5. #944
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Εννοειται οτι αξιζει το DLC τιμιοτατο!

  6. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    panos74gr (09-04-2020)

  7. #945
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default Horizon Zero Dawn

    Quote Originally Posted by ntsmrtz View Post
    Φυσικά..!!
    Τελείωσες το main?
    Ναι το τελείωσα χρόνια τώρα. Πανέμορφο παιχνίδι οπτικά και με πολύ ωραίο gameplay και φοβερή ιστορία ως προς το lore κλπ.

    Δεν μου άρεσαν οι χαρακτήρες του παιχνιδιού συμπεριλαμβανομένης και της Alloy. Δεν μπόρεσα να συνδεθώ κάπως μαζί της συναισθηματικά.

    Τώρα που πήρα 4K TV με ψήνει να το bootάρω ξανά για να δω τα απίστευτα γραφικά του. Η decima μου έριξε το σαγόνι και τότε αλλά ειδικά στο death stranding που το έπαιξα σε 4K.

    Μόνο τα read dead redemption 2, god of war, uncharted 4 & lost legacy μπορούν μα συγκριθούν.
    Last edited by panos74gr; 09-04-2020 at 09:14.

  8. #946

    Default

    Καλημέρα παίδες.

    Έχω φτάσει στο Level 50, και είμαι στο Frozen wilds, ένα θα σας πω...

    Μην χάσετε την εμπειρία του Horizon.

    Για μένα μαζί με Red Dead είναι άφταστα.

    Παίζεις ατέλειωτες ώρες, και πραγματικά το χαίρεσαι. Τα γραφικά είναι από άλλο πλανήτη με 4 K tv, και το σενάριο στα καλύτερα του PS4.



    Για 15 ευρώ είναι κλοπή.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #947

    Default

    Quote Originally Posted by Johnyplayer View Post
    Καλημέρα παίδες.

    Έχω φτάσει στο Level 50, και είμαι στο Frozen wilds, ένα θα σας πω...

    Μην χάσετε την εμπειρία του Horizon.

    Για μένα μαζί με Red Dead είναι άφταστα.

    Παίζεις ατέλειωτες ώρες, και πραγματικά το χαίρεσαι. Τα γραφικά είναι από άλλο πλανήτη με 4 K tv, και το σενάριο στα καλύτερα του PS4.

    Για 15 ευρώ είναι κλοπή.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Εγω σκεψου το εχω κανει 1 ή 2 φορες πλατινα και λογικα μολις πεσει σε τιμη θα το αγορασω να το ξαναπαιξω και στο pc. Συνολικα δεν φτανει σε ιστορια(ισως τροπο αφήγησης),το red Dead 2,αλλα ειναι απο τις μεγαλες εκπληξεις αυτης της γενιας.
    Το ''Zelda'' της Sony οπως το αποκαλουν ορισμενοι

  10. #948
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default


  11. #949
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Έγινε ήδη ψιλο-χαμούλης με αυτό το παιχνίδι στο PC θρεντ!

    Άντε να δεις να γελάσεις!

  12. #950
    PS4forums Addict geogoku's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Πειραιας-Παλληνη
    Posts
    1,529
    PSN ID
    geogokussj4
    Name
    Κώστας

    Default

    Τελος κ απο μενα γι αυτο το ΕΠΟΣ

    Αν κ τα λογια ειναι περιττά γι αυτο το αριστουργημα ενα review ειναι το λιγοτερο που μπορω να κανω για να μεταφερω αυτο που εζησα αλλα και να πω τα λιγα πραγματα που θα ηθελα να δω να βελτιωνονται στο επομενο κεφαλαιο με ονομα Forbidden West.

    Ας ξεκινησω λοιπον με το Story

    Αναλαμβανουμε τον ρολο της δυναμικης Aloy σε ενα κοσμο που εχει αλλαξει πολυ πλεον στο 31ο αιωνα με τους ανθρωπους να εχουν γυρισει στο τροπο ζωης των προγονων μας , κυνηγοντας και ζωντας σε φυλες με τα μεγαλύτερα ζωα του πλανητη να εχουν αφανιστει και την θεση τους να εχουν παρει ρομποτ.
    Δυστυχως δεν μπορω να πω πολλα χωρις να σποιλεριασω καθως προσωπικα εμενα μου φανηκε πολυ ενδιαφερουσα η ιστορια του.
    Ισως θα μπορουσα να πω οτι αυτο θα ηταν το αποτελεσμα αν ενωσουμε Matrix, Mad Max & Jurrasic Park.Καπως...

    Απο γραφικα οτι κ να πω ειναι λιγο.
    Πανεμορφα μοντελα, Φανταστικά τοπια τα οποια εχουν τοση μεγαλη ποικιλια που πραγματικα οταν τα μαθεις, μπορεις να καταλαβεις περιπου σε πιο μερος του χαρτη εισαι.
    Το μεγαλυτερο μερος του παιχνδιου το πηγα ποδαρατο για να ευχαριστηθω αυτο το πανεμορφο κοσμο.
    Σε ολα αυτα θελω να προσθεσω το ποσο απροβληματιστα επαιξα καθολη την διαρκεια απο αποψη framerate. Ισως καναδυο φορες να κολλησα καπου στα περιβαλλοντα αλλα οταν μιλαμε για 70 ωρες που ξοδεψα κ για το οτι ειναι open world τοτε αυτο δεν ειναι κατι.
    Δυο πραγματα θα ηθελα να δω να βελτιωνονται στο επομενο.
    1ον λιγακι παραπανω δουλεια στα facial expressions
    2ον τα boss battles να ειχαν μοναδικα Machines γιατι απο ενα σημειο κ μετα βλεπεις τα ιδια.

    Στο κομματι του ηχου παιρνει αριστα 10.
    Τρομερο και ατμοσφαρικο soundtrack ντυνει πανεμορφα τον κοσμο, τα ηχητικα εφε οπως στο τρεξιμο, των οπλων κλπ ειναι αριστα.
    Αριστα ειναι κ τα Voice Overs των χαρακτηρων.

    Παμε τωρα κ στο ζουμι aka Gameplay

    εδω εχουμε να κανουμε με ενα πολυ εξυπνο συστημα μαχης το οποιο προτρεπει τον παικτη να ανακαλυψει της αδυναμιες του καθε εχθρου κ την ιδια στιγμη να αφαιρεσει τα εξαρτηματα τους αποδυναμωνοντας τους σημαντικα.
    Για να πετυχουμε τα παραπανω υπαρχει μια πολυ μεγαλη ποικιλια οπλων αλλα κ πυρομαχικων.
    Περα των "Machines" ερχομαστε αντιμετωποι κ με εχθρικες φυλες οπου εκει η μαχη ειναι πιο "κλασσικη" με στοχο κυριως να πετυχουμε headshots.
    Στα παραπανω ερχεται κ προστεθει κ ενα bullet time style μηχανισμος αλλα κ μια μεγαλη ποκιλια απο skills που βοηθανε σημαντικα στην εξελιξη της Aloy.
    Φυσικα μεγαλο καμματι του παιχνιδιου μπορει να παιχτει κ σε stealth με τους μηχανισμους του να ειναι ακρως ικανοποιητικοι.
    Οι διαλογοι θυμιζουν παρα πολυ τα Mass Effect στον τροπο που γινονται οχι ομως κ τοσο στις επιλογες καθως ειναι λιγες οι φορες που θα επερεαστει ο διαλογος απο τις επιλογες της απαντησης.
    Το παιχνιδι εχει τεραστια ποικιλια απο sidequests αλλα και collectables τα οποια περιεχουν αρκετα easter eggs αλλα ειναι κ μια μορφη currency καθως σε καποιο σημειο του παιχνιδιου μπορουμε να τα ανταλλαξουμε με μοναδικα αντικειμενα.

    Η μεγαλη ποικιλια των οπλων μπορει να αναβαθμιστει με διαφορα mods που ειτε τα αγοραζουμε σε μορφη loot-box με in-game currency ειτε απο τα drops των εχθρων.

    αλλο ενα σημαντικο κομματι του παιχνιδιου ειναι η "κατασκευη" ή crafting οπως ονομαζεται. Περα απο τα εξαρτηματα των εχθρων που μπορουμε να αποσπασουμε οταν τους εξοντωσουμε, εχουμε την δυνατοτητα να μαζευουμε διαφορων ειδων φυτα αλλα και να κυνηγησουμε μικρα αγρια ζωα. Συνδιαζοντας τα παραπανω μπορουμε να φτιαξουμε πυρομαχικα , διαφορων ειδων potions αλλα κ να αναβαθμισουμε την χωριτικοτητα αυτων.
    Σε καποιες περιπτωσεις τα παραπανω αντικειμενα χρειαζονται κ στο να αγορασουμε αντικειμενα συνδιαστικα με το in-game currency.

    Στο κομματι του εξοπλισμου μπορουμε επισης να αγορασουμε διαφορες στολες για την Aloy οι οποιες παιρνουν κ αυτες mods βοηθοντας ετσι με διαφορα attributes οπως , φωτιας ηλεκτρισμου κ.α.

    Στο κομματι των sdequests ηθελα να προσθεσω οτι πολλες απο αυτες εχουν πολυ ενδιαφερουσες ιστοριες να πουν κ ηταν απο τους λογους που αποφασισα να τις ολοκληρωσω ολες στο main game.

    Δυστυχως ομως δεν αντεξα να κανω το ιδιο στο Expansion του The Frozen Wilds καθως καηκα απο τις πολλες ωρες...
    Συνολο εφτασα τις 70 ωρες συνολο με το completion rate του main game να ειναι στο 95% & του The Frozen Wilds στο 55%.
    Ακρως χορταστικο και απο τα καλυτερα απο οσα εχω παιξει μεχρι τωρα.

    Καποια μικρα παραπονα ακομα που εχω σχετικα με τα παραπανω ειναι τα εξης:
    1ον το melee combat θα ηθελα να ειναι λιγακι πιο polished. ειδικα στην αρχη του παιχνιδιου ειναι σχεδον unusable.
    2ον παρατηρησα γυρω στις 10 φορες τα βελη μου να περνανε μεσα απο τους εχθρους...
    3ον η χωρητικοτητα των resources ηταν εκνευριστικα μικρη ακομα κ με την μεγιστη αναβαθμιση...Απειρες φορες σταματουσα να πουλησω ή να να τα "σπασω" για να κανω χωρο...

    Συνοψιζοντας προκειται για μια αριστη εμπειρια κ ο λογος για τον οποιο η Sony επενδυει σε αυτες τις single player εμπειριες αλλα κ σε νεα IPs σαν κ το Horizon Zero Dawn.

    9.5/10

    εις το επανιδειν !!!
    Add me !
    PSN : geogokussj4
    XBox Live : geogokussj4
    console and game hunter

  13. The Following 5 Users Say Thank You to geogoku For This Useful Post:

    Giannis1979 (18-09-2020),Nek_Food (21-09-2020),PDS (18-09-2020),Slay (19-09-2020),toninio (10-02-2021)

  14. #951
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Ενδιαφέρον βίντεο! Σε μικρό παράθυρο δεν είναι τόσο χάλια το 72p, θυμίζει καλαίσθητο indie game

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  15. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    toninio (10-02-2021)

  16. #952
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Έχω αρχίσει τελευταία και βγάζω κάποια platinum trophies που είχα αφήσει πολύ καιρό πριν, και ένα από αυτό ήταν και το Horizon.

    Μια ώρα υπόθεση ήταν να βγει το platinum , κάποια μικρό quests είχα αφήσει και collectibles, και τα έκανα όλα επι της ευκαιρίας...

    Παιχνιδαρα... θα ήθελα ένα 60fps mode να πω την αλήθεια.

    Το DLC δεν το έχω ξεκινήσει καν ακόμα και λέω να το κάνω σύντομα!

    Last edited by WolfRathmA; 12-04-2021 at 20:14.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  17. #953
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Παιχνιδαρα... θα ήθελα ένα 60fps mode να πω την αλήθεια.

    Το DLC δεν το έχω ξεκινήσει καν ακόμα και λέω να το κάνω σύντομα!
    Δεν περιμένεις μέχρι το τέλος του μήνα μπας και; Κάπως έτσι έγινε και με το Ratchet.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  18. #954
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Δεν περιμένεις μέχρι το τέλος του μήνα μπας και; Κάπως έτσι έγινε και με το Ratchet.
    Ναι, ελπίζω να γίνει κάτι!
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  19. #955
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Με την ευκαιρία του DLC το ξανά κατέβασα αλλά δεν θυμάμαι τίποτα τα είχα κάνει όλα τότε κ είχα πάρει πλατίνα, το DLC μπαίνει αυτόματα κ είναι μέσα στο παιχνίδι ή είναι κάποιο mission χωριστά αυτό ήθελα να ρωτήσω

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  20. #956
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Αν θυμάμαι καλά, ανοίγει μια έξτρα περιοχή πάνω δεξιά στον χάρτη.
    Spoiler!

  21. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Christos33 (20-04-2021)

  22. #957
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ειναι μεσα αυτοματα. Ξεκλειδωνει ενα καινουργιο κομματι του χαρτη. Δε χρειαζεται να κανεις κατι. Λογικα θα συναντησεις εναν NPC που θα σε καθοδηγησει στο DLC (εχουν βαλει σε πολλα σημεια διαφορετικα τεοτιους NPCs οποτε δεν θα το χασεις. Ακομα και αν δεν τους βρεις, απλα πηγαινε στο νεο κομματι του χαρτη κατευθειαν και θα ξεκινησει αυτοματα το DLC quest).

  23. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Christos33 (20-04-2021)

  24. #958
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Αυτό είδα έναν καινούργιο NPC σε ένα mission αλλά δεν είδα καινούργια περιοχή θα την βρω που θα πάει, σας ευχαριστώ

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  25. #959
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Με γαργαλάει το χέρι μου μεταξύ στορυ επιπέδου δυσκολίας (βασικά ευκολίας) και easy.


    Τελικά επέλεξα easy. (Hard κλπ δεν επιλέγω ποτέ μου / κουσούρι από τις εποχές κοιν-οπ)

  26. #960
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Να το κατεβάσω? έχει 60fps ή να περιμένω κανένα patch?

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •