Page 42 of 49 FirstFirst ... 32383940414243444546 ... LastLast
Results 821 to 840 of 973

Thread: Horizon Zero Dawn

  1. #821
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Αν κάποιος δεν ξέρει τον αριθμό του save file/παιχνιδιού του μπορεί να κάνει export σε USB το save και του βγάζει τον κωδικό. Εμένα πx είναι το CUSA07319
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  2. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    fits79 (14-01-2018)

  3. #822

    Default

    Πως ακριβως γινεται αυτο?
    Λογικα λες να αντιγραψεις τα save σου σε εναν εξωτερικο δισκο και να συνδεσεις το δισκο αυτο σε εναν υπολογιστη και θα δεις τι cusa ειναι στο φακελο "D:\PS4\SAVEDATA\16ψηφιο αλφαριθμητικο φακελο
    και μεσα θα δεις ενα καρο φακελους(ή μονο του παιχνιδιου που εχεις βαλει) cusa.....

    Αν υπαρχει και καποιο site το οποιο να σου εχει μια βαση δεδομενων με ολα τα cusa παιχνιδιων του ps4 και να μπορεις να κανεις αναζητηση με βαση το cusa νουμερο που θελεις θα ηταν οτι καλυτερο.

    ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΧΡΗΣΙΜΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ.


    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Σου απαντησα ηδη στο αλλο θεμα για το αν γινεται ή οχι και εσυ βλεπω συνεχιζεις να ρωτας τα ιδια.Αλλα εστω οτι δεν ειχες ρωτησει στο forum,ειναι τοσο δυσκολο να στειλεις ενα email να τους ρωτησεις τους ιδιους?
    Λες να μην το εχω κανει ηδη? Αν μου ειχαν απαντησει δεν θα ρωταγα κι εδω.
    Και ρωταω κι εδω για ατομα που εχουν προσωπικη πειρα οχι για το τι πιστευει ο καθε ενας κ.τ.λ.
    Last edited by fits79; 14-01-2018 at 17:59.

  4. #823
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by fits79 View Post
    Πως ακριβως γινεται αυτο?
    Λογικα λες να αντιγραψεις τα save σου σε εναν εξωτερικο δισκο και να συνδεσεις το δισκο αυτο σε εναν υπολογιστη και θα δεις τι cusa ειναι στο φακελο "D:\PS4\SAVEDATA\16ψηφιο αλφαριθμητικο φακελο
    και μεσα θα δεις ενα καρο φακελους(ή μονο του παιχνιδιου που εχεις βαλει) cusa.....

    Αν υπαρχει και καποιο site το οποιο να σου εχει μια βαση δεδομενων με ολα τα cusa παιχνιδιων του ps4 και να μπορεις να κανεις αναζητηση με βαση το cusa νουμερο που θελεις θα ηταν οτι καλυτερο.

    ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΧΡΗΣΙΜΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ.



    Λες να μην το εχω κανει ηδη? Αν μου ειχαν απαντησει δεν θα ρωταγα κι εδω.
    Και ρωταω κι εδω για ατομα που εχουν προσωπικη πειρα οχι για το τι πιστευει ο καθε ενας κ.τ.λ.
    Βάζεις ένα USB stick στο PS4.
    Πας settings,
    saved data management,
    copy to USB storage, ε
    πιλέγεις τι θες και το αντιγράφεις.

    Στον υπολογιστή σου το flashακι δεν θα έχει φακέλους με τα ονόματα των παιχνιδιών, αλλά με τους κωδικούς τους ("CUSAxxxx κτλ")

    Site με βάση δεδομένων δεν γνωρίζω, αλλά λογικά όποιο κωδικό και να googlάρεις θα σου πει από ποιο παιχνίδι προέρχεται.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  5. #824

    Default

    Ναι το βρηκα μετα που το εψαξα λιγο γι' αυτο και εκανα edit το παρραπανω μου ποστ.
    Για ακομα μια φορα.

    ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.


    Last edited by fits79; 15-01-2018 at 00:45.

  6. #825

  7. The Following User Says Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    Valkyre (17-01-2018)

  8. #826

    Default

    Η "Shield weaver armor" παραμενει η καλυτερη armor για το dlc "Frozen wilds" ή εχετε να προτεινετε καμια αλλη πανοπλια(Armor)?
    Και πως μπορω να παρω τη πανολια που προτεινετε?

    Επισης ποιο ειναι το καλυτερο οπλο πλεον για το dlc του παιχνιδιου μιας και τα ρομποτερατα ειναι ποιο δυνατα τωρα.

    Σας ευχαριστω πολυ για το χρονο και τις απαντησεις σας.

  9. The Following User Says Thank You to fits79 For This Useful Post:

    DJTaurus (27-01-2018)

  10. #827
    Elite ntsmrtz's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    963
    PSN ID
    epi60s
    Name
    Κώστας

    Default

    Το ξαναξεκίνησα -6 ώρες έχω παίξει-καθυστερημένα (πριν λίγους μήνες όταν το πρωτοξεκίνησα αρρωστήσανε απανωτά και τα 2 τα παιδιά και αναγκαστικά το σταμάτησα) και πιάνω τον εαυτό μου να θέλω να ανοίξω την κονσόλα για να παίξω (πολύ καλός οιωνός)
    Οπτικά & ηχητικά άριστα! Εχει πέσει πολύ δουλειά..!
    Τα μηχανήματα 3 στα 5 τα πετσοκόβω όχι με βέλη αλλά με μάχη σώμα με σώμα και αποφυγές (ακόμα καίω καύσιμα bloodborne)
    Οποιος χρειάζεται βοήθεια, κουβέντα, φαί, ψαχανάλυση έρχεται σε μένα, κάνω όλα τα side quests.
    Προβλέπω να με κρατάει και είναι πολύ ευχάριστο. Εύγε στην εταιρία!

  11. #828
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Mε χαροποιει πολυ το γεγονος, γιατι πραγματικα ηταν πολυ καλοδουλεμενο και πρωτοτυπο το στορυ γι αυτο που ειναι:

    Horizon Zero Dawn wins Writers Guild Award for best video game writing

    https://www.gamesindustry.biz/articl...o-game-writing

  12. The Following 3 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Leon_DiZ (13-02-2018),mtifosi (13-02-2018),spartan (13-02-2018)

  13. #829
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    https://blog.us.playstation.com/2018...million-sales/

    The latest news to reach us is that Horizon Zero Dawn has sold more than 7.6 million copies worldwide, making it the best-selling new first-party franchise launch on PlayStation 4 as of February 28. To quote Guerrilla’s co-founder and managing director, Hermen Hulst:



    Free Horizon Zero Dawn PS4 avatar bundle and Photo Mode theme

    Available tomorrow as free downloads from PlayStation Store, we’ve created a bundle of PS4 avatars of all your favorite Horizon Zero Dawn characters, as well as a PS4 theme containing some of the most stunning fan-made Photo Mode snaps out there.
    Click image for larger version. 

Name:	39816630414_c902caf4a7_b.jpg 
Views:	128 
Size:	418.4 KB 
ID:	10675

    PlayStation Store

    If you don’t have Horizon Zero Dawn yet, now’s the time to take advantage of the ‘Critic’s Choice’ sale on the PlayStation Store! Until March 6th, Horizon Zero Dawn: Complete Edition is being offered at 30% off for regular customers, and 35% off for PlayStation Plus subscribers.


    …and more!

    Stay tuned to PlayStation Blog and Guerrilla’s official Facebook and Twitter accounts for more Horizon Zero Dawn one year anniversary goodness!

  14. The Following User Says Thank You to Nek_Food For This Useful Post:

    panos74gr (01-03-2018)

  15. #830
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Nek_Food View Post
    https://blog.us.playstation.com/2018...million-sales/

    The latest news to reach us is that Horizon Zero Dawn has sold more than 7.6 million copies worldwide, making it the best-selling new first-party franchise launch on PlayStation 4 as of February 28. To quote Guerrilla’s co-founder and managing director, Hermen Hulst:




    Καταπληκτικό IP και παιχνίδι, ένα από τα αγαπημένα μου ever, αλλά...


    best-selling new first-party franchise launch on PlayStation 4 as of February 28



    Να μας πουν ποια είναι τα υπόλοιπα first-party franchise launch παιχνίδια γιατί εγώ μόνο το Knack μπορώ να σκεφτώ. Μπράβο τους λοιπόν, το Horizon ξεπέρασε το Knack
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  16. #831
    Editor Viper's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Athens
    Posts
    4,572
    PSN ID
    kamenos13
    Name
    Κώστας

    Default

    7.6 εκατ. κοπιες ή και λιγο παραπανω μου ακουγονται παρα πολυ λιγα παντως. Περιμενα τουλαχιστον τα διπλασια.

  17. #832
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Viper View Post
    7.6 εκατ. κοπιες ή και λιγο παραπανω μου ακουγονται παρα πολυ λιγα παντως. Περιμενα τουλαχιστον τα διπλασια.
    Πάντα πουλάνε "λίγα" τα exclusive της Sony - με εξαίρεση το Gran Turismo(??).
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  18. #833
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Lnds500 View Post
    Καταπληκτικό IP και παιχνίδι, ένα από τα αγαπημένα μου ever, αλλά...







    Να μας πουν ποια είναι τα υπόλοιπα first-party franchise launch παιχνίδια γιατί εγώ μόνο το Knack μπορώ να σκεφτώ. Μπράβο τους λοιπόν, το Horizon ξεπέρασε το Knack
    Κακίες
    Κάποια παιχνίδια που μου ήρθαν στο μυαλό είναι
    Bloodborne
    Drive club
    Until dawn
    Last Guardian
    The Order


    Πάντως θεωρώ πως το Horizon ZD αξίζει πολύ περισσότερες πωλήσεις. Νομίζω πως είναι το καλύτερο PS4 exclusive μέχρι στιγμής


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  19. #834
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Οι πωλησεις του για νεο ΙΡ ειναι παρα μα παρα πολυ καλες και χαιρομαι πραγματικα. Τα first party πολυ σπανια κανουν πωλησεις τις ταξεως 10+ εκατομυρριων σε παρομοιο install base. Μια ματια στις πωλησεις Last of Us , Uncharted κλπ σε μεγαλυτερα install bases μαλιστα, θα δειτε οτι κινουται σε παρομοια επιπεδα.

    Ευγε και παλι στην εταιρεια.

  20. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    spartan (28-02-2018)

  21. #835
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Κακίες
    Κάποια παιχνίδια που μου ήρθαν στο μυαλό είναι
    Bloodborne
    Drive club
    Until dawn
    Last Guardian
    The Order


    Πάντως θεωρώ πως το Horizon ZD αξίζει πολύ περισσότερες πωλήσεις. Νομίζω πως είναι το καλύτερο PS4 exclusive μέχρι στιγμής


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Μα δεν ξερω αν τα Last Guardian, Bloodborne κτλ θεωρουνται first party απο τη στιγμη που δεν ειναι απο first party studios τεσπα
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  22. #836

    Default

    Μονο τα παιχνιδια με multiplayer πουλανε αναλογα,βλεπε αθλητικα παιχνιδια,gta και παει λεγοντας.

    Επισης μην ξεχναμε οτι το Horizon ειναι παιχνιδι που δεν εχει κλεισει ουτε 1 χρονο στην αγορα(παιχνιδι Μαρτιου)ακομα(η complete βγηκε Νοεμβριο-Δεκεμβριο).

    Εδω και το κορυφαιο Witcher 3 αναλογες πωλησεις εχει κανει αν και παιχνιδι του 2015 βεβαια.

  23. #837
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Νομίζω σήμερα λόγω του οτι κλείνει 1 χρόνο θα δίνει κάποια avatars δωρεάν στο ps store.
    Spoiler!

  24. #838

    Default

    Οπως αναφερθηκε και στο σχολιο 829 ετσι ειναι βεβαια ισως να ειναι διαθεσιμα αργα το απογευμα.

  25. The Following User Says Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    mihalis13 (01-03-2018)

  26. #839
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Σωστός! Μου διέφυγε...
    Spoiler!

  27. #840
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Εγώ τα είχα κατεβάσει ήδη όταν το είπε ο μιχάλης. Είναι τα avatars και ένα theme με συλλογή φωτό από το photo mode.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  28. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    mihalis13 (01-03-2018)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •