Page 19 of 49 FirstFirst ... 915161718192021222329 ... LastLast
Results 361 to 380 of 973

Thread: Horizon Zero Dawn

  1. #361
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by george4791 View Post
    καλημερα σε ολους τους φιλους,

    επειδη βλεπω οτι γινεται ντορος για το παιχνιδι, για καποιον που εδω και 42 χρονια αρνειται πεισματικα να ακουμπησει οποιοδηποτε rpg παιχνιδι αλλα
    του αρεσουν πολυ τα 3rd persons games i.e uncharted, tomb raider κτλ και τα Open world games, ποια ειναι η εκτιμηση σας?
    υπαρχει περιπτωση να με τραβηξει αυτο το παιχνιδι ή τσαμπα θα το παρω?

    χμους/γιωργος
    Γιατί το Tomb Raider δεν είχε RPG στοιχεία; Να το πάρεις. Diversity is good.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  2. #362
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Φιλε μου χωρις να θελω να κρινω το πορτοφολι του καθενος, τη στιγμη που θα φτασω να δωσω 60/70 ευρω για ψηφιακο παιχνιδι (με το retail στην ιδια τιμη) θα ξερω οτι μαλλον πρεπει να το παρατησω το χομπι γιατι με καταπιε. Στη μιση τιμη και παλι θα το συζηταγα. Πηρα το the Evil within την προγουμενη εβδομαδα digital version, 12 ευρω, μια χαρα τιμιοτατο. Μεχρι εκει. Kαμια φορα μπαινω στο psn και με πιανει κλαυσιγελος με τις τιμες της "βιτρινας".
    Btw και για οποιον ενδιαφερεται, η χαμηλοτερη τιμη απο Ελλαδα ειναι απο το e-shop σε περιπτωση που εχει καποιος καταστημα κοντα του, 60 ευρω. Η απλη εκδοση μονο.
    Κι εγω ειλικρινα δεν καταλαβαινω αυτους που πανε και τα πληρωνουν στην ιδια τιμη για να τα παρουν digital...

    Αναρωτιεμαι γνωριζουν οτι αν καποια στιγμη στο μακρινο μελλον θελουν να ξαναπαιξουν ενα απο τα παιχνιδια αυτα, μπορει να μην υπαρχει καν διαθεσιμο προς κατεβασμα και αρα εδωσαν ενα 60αρι απλα για να νοικιασουν ενα παιχνιδι? Θα μου πεις ποιος θα ασχολειται τοσο μακρια στο μελλον με αυτα τα παιχνιδια ή οτι θα εχουν βγει remastered, ομως και παλι δεν καταλαβαινω την λογικη του να πληρωνεις φουλ price για αερα κοπανιστο...

  3. The Following 3 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    spartan (23-02-2017),teras1 (23-02-2017),WolfRathmA (23-02-2017)

  4. #363
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Δεν γινεται τα digital να ειναι πολυ φτηνοτερα απο τα δισκακια , γιατι μετα τα μαγαζια δεν θα πουλανε παιχνιδια και κατ'επεκταση κονσολες. Ουσιαστικα οι εταιριες δεν θελουν να ριξουν τα μαγαζια γιατι μετα θα αρχισει πολεμςο και δεν θα προωθουν τα προϊοντα τους.

    Απο την αλλη δεν υπαρχει κανενας λογος να παρει καποιος day 1 digital στα 70 ευρω. Πεταμενα λεφτα ακομη και αν εχεις παρει το Skyrim και ασχοληθεις μαζι του 300 ωρες. Ουτε στη συλλογη καποιου μπορει να μπει , ουτε μεταπωληση υπαρχει.

    Spoiler!

  5. The Following User Says Thank You to james9 For This Useful Post:

    Valkyre (23-02-2017)

  6. #364
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Με πήρε ένας φίλος μου και του ήρθε από τα Public mail πως η παραγγελία για την collector's έχει ακυρωθεί. Εμένα δεν μου έχει έρθει κάτι, αλλά η αλήθεια είναι πως αγχώθηκα λίγο.
    Αν ήρθε σε κάποιον σας mail ακύρωσης ας το ποστάρει εδώ μαζί με την ημερομηνία της παραγγελίας.
    Spoiler!

  7. #365

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Με πήρε ένας φίλος μου και του ήρθε από τα Public mail πως η παραγγελία για την collector's έχει ακυρωθεί. Εμένα δεν μου έχει έρθει κάτι, αλλά η αλήθεια είναι πως αγχώθηκα λίγο.
    Αν ήρθε σε κάποιον σας mail ακύρωσης ας το ποστάρει εδώ μαζί με την ημερομηνία της παραγγελίας.

    Αυτο που προτεινω σε τετοιες περιπτωσεις αλλη φορα ειναι να ριχνεις παραγγελια απο ολες τις αλυσιδες οταν προκειται για προπαραγγελια της collector(πχ στην περιπτωση του Horizon,public,media,κωτσο)και αργοτερα οταν ειναι παιρνεις απο οποιο προτιμας οταν ερθει και ριχνεις ακυρο στους αλλους.
    Μεχρι και στο Γερμανο εμφανιζεται μη διαθεσιμο για προπαραγγελια παντως https://www.germanos.gr/product/hori...-ps4/20352485/

  8. #366
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Αυτο που προτεινω σε τετοιες περιπτωσεις αλλη φορα ειναι να ριχνεις παραγγελια απο ολες τις αλυσιδες οταν προκειται για προπαραγγελια της collector(πχ στην περιπτωση του Horizon,public,media,κωτσο)και αργοτερα οταν ειναι παιρνεις απο οποιο προτιμας οταν ερθει και ριχνεις ακυρο στους αλλους.
    Μεχρι και στο Γερμανο εμφανιζεται μη διαθεσιμο για προπαραγγελια παντως https://www.germanos.gr/product/hori...-ps4/20352485/
    Αυτό κάνω, επειδή την έχω πατήσει παλαιότερα. Τώρα το έχω κάνει από Public και Media Markt. Οπότε αν μου έρθει και στα 2 την μία συλλεκτική θα τη δώσω στον φίλο μου.
    Spoiler!

  9. #367
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Βάζω εδώ το Review του Gameover αν κάποιος ενδιαφέρεται να το διαβάσει. Εγώ θα το διαβάσω αφού παίξω το παιχνίδι μιας και θέλω να ανακαλύψω το παιχνίδι εντελώς μόνος μου.

    http://www.gameover.gr/reviews/35340...ro-dawn-review
    Spoiler!

  10. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    panos74gr (23-02-2017)

  11. #368
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Πωπωπω πολύ φαρμάκι το ριβιου αν και το διάβασα αποσπασματικά μη φάω κάνα σποιλερ...Πολύς παραλληλισμός με πραιμαλ και κυρίως με rise of the tomb raider...Και αποτι φαίνεται το τελευταίο το λάτρεψε και πιστεύει ότι το horizon το κακό αντέγραψε...Απορώ για το 8αρι π του έβαλε στο τέλος...

    Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  12. #369
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by chronohill View Post
    Πωπωπω πολύ φαρμάκι το ριβιου αν και το διάβασα αποσπασματικά μη φάω κάνα σποιλερ...Πολύς παραλληλισμός με πραιμαλ και κυρίως με rise of the tomb raider...Και αποτι φαίνεται το τελευταίο το λάτρεψε και πιστεύει ότι το horizon το κακό αντέγραψε...Απορώ για το 8αρι π του έβαλε στο τέλος...

    Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Δεν διάβασα το review. Μόνο την πρώτη και την τελευταία παράγραφο, όπου αναφέρει κιόλας ότι είναι παιχνίδι που πρέπει κάθε κάτοχος του να το έχει.



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  13. #370
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Μετά από το θαψιμο ναι το είπε και αυτό!!!!χαχαχα

    Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  14. #371
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Το διάβασα όλο και δεν είναι κακό το review. Ούτε και αποθεωτικό όπως είναι αλλά. Λέει για αρκετά καλά και αρκετά κακά.

    Γενικά ο συγκεκριμένος άνθρωπος για μένα γράφει αρκετά καλά reviews και οι απόψεις του συμφωνούν με τις δικές μου.

    Για το συγκεκριμένο παιχνίδι θα ξέρουμε από βδομάδα.

  15. The Following 2 Users Say Thank You to panos74gr For This Useful Post:

    chronohill (23-02-2017),mihalis13 (23-02-2017)

  16. #372
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Ωραια Πανο!ενnοειται περιμενουμε τις δικες σας αποψεις και μετρανε παραπανω απο οποιοδηποτε review!
    Spoiler!

  17. The Following User Says Thank You to chronohill For This Useful Post:

    panos74gr (23-02-2017)

  18. #373
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Quote Originally Posted by george4791 View Post
    καλημερα σε ολους τους φιλους,

    επειδη βλεπω οτι γινεται ντορος για το παιχνιδι, για καποιον που εδω και 42 χρονια αρνειται πεισματικα να ακουμπησει οποιοδηποτε rpg παιχνιδι αλλα
    του αρεσουν πολυ τα 3rd persons games i.e uncharted, tomb raider κτλ και τα Open world games, ποια ειναι η εκτιμηση σας?
    υπαρχει περιπτωση να με τραβηξει αυτο το παιχνιδι ή τσαμπα θα το παρω?

    χμους/γιωργος
    Nομιζω οτι περιγραφεις ενα μεγαλο κομματι του τι ειναι το horizon, χωρις να το εχουμε παιξει βεβαια ακομα. Θεωρω απο αυτα που εχουμε δει οτι ειναι πολυ πιο κοντα σε action open world games παρα σε κατι στυλ Witcher. H εμφαση ειναι ξεκαθαρα στην δραση σε τριτο προσωπο παρα σε ο,τιδηποτε αλλο. RPG στοιχεια εχουν ολα τα action games πια, αν σου αρεσαν παιχνιδια οπως το Batman η το Mad Max θεωρω οτι πρεπει να το τσεκαρεις.
    Σου αρεσει ο ανοιχτος κοσμος, σου αρεσει η δραση οποτε σιγουρα βαλτο στα υπ'οψιν.


  19. #374
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Quote Originally Posted by george4791 View Post
    καλημερα σε ολους τους φιλους,

    επειδη βλεπω οτι γινεται ντορος για το παιχνιδι, για καποιον που εδω και 42 χρονια αρνειται πεισματικα να ακουμπησει οποιοδηποτε rpg παιχνιδι αλλα
    του αρεσουν πολυ τα 3rd persons games i.e uncharted, tomb raider κτλ και τα Open world games, ποια ειναι η εκτιμηση σας?
    υπαρχει περιπτωση να με τραβηξει αυτο το παιχνιδι ή τσαμπα θα το παρω?

    χμους/γιωργος
    Υπαρχει παντα η λυση της ενοικίασης φιλε μου. Το δοκιμάζεις και ανάλογα βλεπεις αν επενδύσεις.. Αν κ νομιζω οτι με αυτα που λες κ εχουμε δει θα σου αρεσει.

  20. #375

    Default

    O Καζαντζίδης του Gameover, ο οποίος κάνει πολύ ποιοτικά reviews, ουσιαστικά είναι θετικός. Με μία βασική (και ψιλογρήγορη) ανάγνωση του review, η ουσία είναι ότι το Horizon είναι ένα πανέμορφο και πολύ καλοφτιαγμένο παιχνίδι, με πολύ καλό και καλά κλιμακούμενο στόρι, που το θεωρεί και το δυνατό του χαρτί, και μάχες με τα ρομποτικά πλάσματα που έχουν μεγάλο βάθος και ένταση. Αναφέρεται και σε κάποια ελαττώματα, όπως η φτωχή ΑΙ στις μάχες εναντίον ανθρώπινων αντιπάλων, ενώ για αυτόν ορισμένα στοιχεία του παιχνιδιού δεν δένουν πολύ καλά (κάτι που πάνω κάτω αναφέρεται και σε ξένο review, που ποσταρίστηκε σε προηγούμενη σελίδα από κάποιον φίλο). Τώρα, συγκρίσεις που κάνει με άλλα παιχνίδια, είναι για να τονίσει ότι το Horizon δεν είναι γνήσιο Rpg, καθώς και για να δείξει την διαφορά αντιμετώπισης παρόμοιων παιχνιδιών από το κοινό, σε διαφορετικές περιπτώσεις (ανάλογα την εταιρία κλπ). Είναι γνώστης του χώρου και προφανώς τον ενοχλούν κάποια πράγματα κλπ, αλλά το παιχνίδι αυτό καθεαυτό το θεωρεί πολύ καλό......
    Last edited by toninio; 24-02-2017 at 05:16.

  21. The Following User Says Thank You to toninio For This Useful Post:

    mihalis13 (24-02-2017)

  22. #376

  23. The Following User Says Thank You to Viper For This Useful Post:

    Valkyre (24-02-2017)

  24. #377
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Στο digital foundry έχουν πάθει πλάκα

  25. #378
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default



    - - - Updated - - -




  26. #379
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Το Review απο το Enternity.gr

    https://www.enternity.gr/Article/Gam...iew/41143.html
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  27. #380
    Advanced Member memix's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Ρόδος
    Posts
    422
    PSN ID
    memix74
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Digital Fountry in depth analysis



    Στο τελος του video μαλιστα λενε οτι παρολο που το digital fountry δεν κανει review παιχνιδιών αλλά ανάλυση το προτείνουν για αγορα , τοσο πλακα εχουν παθει με αυτο το παιχνιδι .
    Last edited by memix; 25-02-2017 at 09:46.

  28. The Following User Says Thank You to memix For This Useful Post:

    spartan (25-02-2017)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •