Page 34 of 49 FirstFirst ... 2430313233343536373844 ... LastLast
Results 661 to 680 of 973

Thread: Horizon Zero Dawn

  1. #661

    Default

    Το καταπληκτικο παντως ειναι πως με μονο 1 παιχνιδι η Guerilla ξαφνικα ανεβηκε τοσο πολυ στα ματια του κοσμου σε σχεση με παλια.

  2. #662
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Γενικά σαν παιχνίδι αξίζει πολύ. Τα γραφικά του παιχνιδιού, ο ήχος από που να αρχίσεις και που να τελειώσεις. Λείπουν ομως και κάποιες σημαντικές λεπτομέρειες που και κατά την γνώμη μου δεν θα έπρεπε. Ας πούμε στα χιόνια οταν περπατάει θα έπρεπε να αφηνει πατημασιές. Να μου πεις τώρα τι μας λες ρε μεγάλε? Εδω έχει τόσα άλλα που δεν υπάρχουν πουθενά σε κανένα game. Δεκτό απλά κουβέντα να γίνεται Και τελος σαν αποκλειστικό της Sony θα ήθελα και Ελληνικούς υπότιτλους διότι παρόλο που γνωρίζω αγγλικά (οχι τέλεια) καπου χάθηκα στο story και τώρα προσπαθώ να καταλάβω τι ακριβώς γίνεται. Και μπορώ να πω ότι δεν ξαναειχα παρόμοιο θέμα με άλλα games. Αυτό με μπέρδεψε λιγο.
    Παντως σε γενικές γραμμές προσωπικά δεν θυμάμαι να εχω παίξει ομορφότερο παιχνίδι. Ειδικά σε γραφικά και ήχο. Το βαζω πιο πάνω και από το Uncharted 4.


    Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by cocous; 19-04-2017 at 09:46.

  3. #663
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by cocous View Post
    Γενικά σαν παιχνίδι αξίζει πολύ. Τα γραφικά του παιχνιδιού, ο ήχος από που να αρχίσεις και που να τελειώσεις. Λείπουν ομως και κάποιες σημαντικές λεπτομέρειες που και κατά την γνώμη μου δεν θα έπρεπε. Ας πούμε στα χιόνια οταν περπατάει θα έπρεπε να αφηνει πατημασιές. Να μου πεις τώρα τι μας λες ρε μεγάλε? Εδω έχει τόσα άλλα που δεν υπάρχουν πουθενά σε κανένα game. Δεκτό απλά κουβέντα να γίνεται Και τελος σαν αποκλειστικό της Sony θα ήθελα και Ελληνικούς υπότιτλους διότι παρόλο που γνωρίζω αγγλικά (οχι τέλεια) καπου χάθηκα στο story και τώρα προσπαθώ να καταλάβω τι ακριβώς γίνεται. Και μπορώ να πω ότι δεν ξαναειχα παρόμοιο θέμα με άλλα games. Αυτό με μπέρδεψε λιγο.
    Παντως σε γενικές γραμμές προσωπικά δεν θυμάμαι να εχω παίξει ομορφότερο παιχνίδι. Ειδικά σε γραφικά και ήχο. Το βαζω πιο πάνω και από το Uncharted 4.


    Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Αφηνει πατημασιες στο χιονι παντως.

  4. #664
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Πραγματικά εχθές το βράδυ το κοιτούσα αλλά δεν το παρατήρησα. Τόσο στραβομαρα.

    Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  5. #665
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by cocous View Post
    Πραγματικά εχθές το βράδυ το κοιτούσα αλλά δεν το παρατήρησα. Τόσο στραβομαρα.

    Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Καμμια φορα οντως δεν βγαζει πατημασιες αλλα ειναι επειδη εχει ενα θεματακι με το collision detection (τα ποδια της φαινονται μεσα στο εδαφος) οποτε οι πατημασιες γινονται...υπογεια! Αλλα με το προηγουμενο patch το διορθωσανε κατα πολυ αυτο το θεματακι και τωρα γινεται πιο σπανια.

  6. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    cocous (19-04-2017)

  7. #666
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Ίσως έτυχε αυτό που λες γι αυτό δεν τις είδα.

    Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  8. #667

    Default

    Πόσες περίπου ώρες προσφέρει το παιχνίδι για απλη ολοκλήρωση (χωρις trophies κτλ)

    - - - Updated - - -

    Πόσες περίπου ώρες προσφέρει το παιχνίδι για απλη ολοκλήρωση (χωρις trophies κτλ)

  9. #668
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Quote Originally Posted by Drake23 View Post
    Πόσες περίπου ώρες προσφέρει το παιχνίδι για απλη ολοκλήρωση (χωρις trophies κτλ)

    - - - Updated - - -

    Πόσες περίπου ώρες προσφέρει το παιχνίδι για απλη ολοκλήρωση (χωρις trophies κτλ)
    γυρω στο 20ωρο
    howlongtobeat


    Spoiler!

  10. #669

    Default

    Quote Originally Posted by Drake23 View Post
    Πόσες περίπου ώρες προσφέρει το παιχνίδι για απλη ολοκλήρωση (χωρις trophies κτλ)

    - - - Updated - - -
    Αναλογα την δυσκολια και αν θα κανεις τα παντα. Για απλη ολοκληρωση πρεπει να ειναι γυρω στις 20-25ωρες(αναλογα τον βαθμο δυσκολιας)και φυσικα αναλογα του τι θα κανεις απο πλευρας side quest.

  11. #670

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Το καταπληκτικο παντως ειναι πως με μονο 1 παιχνιδι η Guerilla ξαφνικα ανεβηκε τοσο πολυ στα ματια του κοσμου σε σχεση με παλια.
    Ναι,φαινεται οτι οι ευρωπαιοι developers τελικα εχουν καλυτερες ιδεες/υλοποιησεις τωρα τελευταια. Τυχαιο το γεγονος οτι τα 2 πιο εντυπωσιακα παιχνιδια των τελευταιων ετων ειναι Πολωνικα (Witcher) και Ολλανδικα(Horizon)?

    Με ολες τις αδυναμιες του παντως το παιχνιδι ειναι εξαιρετικο. Περα απο τα γραφικα και δραση,ακομη και η σκηνοθεσια του ειναι απιστευτη. Παρολο που εχω σχετικα περιορισμενο budget για παιχνιδια,αυτα τα χρηματα τα εδωσα με ευχαριστηση.

  12. #671
    PS4forums Addict teras1's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Athens
    Posts
    2,129
    PSN ID
    Panos_GRE
    Name
    Πάνος

    Default

    Quote Originally Posted by tutuyo View Post
    Ναι,φαινεται οτι οι ευρωπαιοι developers τελικα εχουν καλυτερες ιδεες/υλοποιησεις τωρα τελευταια. Τυχαιο το γεγονος οτι τα 2 πιο εντυπωσιακα παιχνιδια των τελευταιων ετων ειναι Πολωνικα (Witcher) και Ολλανδικα(Horizon)?
    Το Nier Automata και το Persona 5 λένε Hi!

  13. The Following 2 Users Say Thank You to teras1 For This Useful Post:

    Fulgore (21-04-2017),panos74gr (21-04-2017)

  14. #672

    Default

    Και τα Soulsborne και το Nioh και παει λεγοντας. Βεβαια το Persona 5 το αφηνω λιγο στο απεξω επειδη το στυλακι του δεν ειναι για ολους.

    Το Nier Automata ειναι απο τις σημαντικοτερες κυκλοφοριες αυτης της γενιας για το ειδος του. Ειχε την ατυχια να βγει την ιδια περιοδο με το επισης φοβερο Horizon με αποτελεσμα αρκετοι(γενικα μιλώντας)να το προσπερασαν. Ελπιζω μολις ηρεμισουν τα πραγματα απο κυκλοφοριες τωρα να το παιξει περισσοτερος κοσμος.

  15. The Following User Says Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    teras1 (21-04-2017)

  16. #673

    Default

    Quote Originally Posted by teras1 View Post
    Το Nier Automata και το Persona 5 λένε Hi!

    Χαχα,ενταξει τα γιαπωνια ειναι μια κατηγορια μονα τους - οπως και στα αυτοκινητα!

  17. The Following User Says Thank You to tutuyo For This Useful Post:

    teras1 (21-04-2017)

  18. #674
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by teras1 View Post
    Το Nier Automata και το Persona 5 λένε Hi!
    Γνωμη μου αλλα θεωρω οτι τα προσφατα Nier Automata, Yakuza, Persona 5, και Nioh ειναι μερικες πολυ ευχαριστες και ελπιδοφορες (για το μελλον) δημιουργιες σε ενα -κατα τα αλλα- συνοθυλευμα μετριοτητας και απογοητευσης απο μεριας Ιαπωνιας... εδω και χρονια οι Ιαπωνες εχουν μεινει παρα πολυ πισω σε θεματα τεχνολογιας και εκσυγχρονισμου και πολυ λιγοι δυστυχως καταφερνουν να σταθουν σε ενα αξιοπρεπες επιπεδο.

  19. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    teras1 (21-04-2017)

  20. #675
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Πάντως ρε παιδιά πέρα απο τα αλλα αυτο το Nier Automata και μόνο που το ειδα απελπιστηκα. Δεν μου αρεσε καθολου σε προσωπικό επίπεδο αλλά και παλι απορώ που το κατατασετε στα top παιχνίδια. Αν ειμουνα reviewer ουτε 5 στα 10 δεν θα το εβαζα. Ειλικρινά δεν ξέρω αλλά το πήρα πολυ στραβά απο την αρχη.

    Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by cocous; 21-04-2017 at 13:07.

  21. #676

    Default

    Quote Originally Posted by cocous View Post
    Πάντως ρε παιδιά πέρα απο τα αλλα αυτο το Nier Automata και μόνο που το ειδα απελπιστηκα. Δεν μου αρεσε καθολου σε προσωπικό επίπεδο αλλά και παλι απορώ που το κατατασετε στα top παιχνίδια. Αν ειμουνα reviewer ουτε 5 στα 10 δεν θα το εβαζα. Ειλικρινά δεν ξέρω αλλά το πήρα πολυ στραβά απο την αρχη.

    Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Μπορεις να γραψεις τους προβληματισμους σου στο αντιστοιχο θεμα του.


  22. #677
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,998
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Σχετικό - άσχετο:

    H Collector's Edition έκδοση του Guide του παιχνιδιού βγήκε από την Future Press (που κάνει γαμάτους οδηγούς) ένα μήνα μετά το παιχνίδι με την αιτιολογία, μεταξύ άλλων:

    " Oh, and the page count has increased by about 100 pages (since Bruce wanted to show a screenshot of every single datapoint and Jörg thought some images are too cool not to be shown). And if the writing team at Guerrilla Games offer to write an entire Story & Characters section exclusively for our guide, who can say no to that?
    The book ended up with 656 pages and we’ve added a bookmark ribbon as a little incentive to thank you guys for your patience. Some of you should receive the guide this week, others will have to wait a few more days – please hold on!"

    Ο οδηγός ξεπέρασε και αυτόν του Bloodborne!

    Click image for larger version. 

Name:	IMG_20170424_200137.jpg 
Views:	167 
Size:	63.5 KB 
ID:	9855


  23. The Following User Says Thank You to tonybsg For This Useful Post:

    tsakali GR (24-04-2017)

  24. #678

    Default

    Πολύ υπoτιμημένο game. Μπορεί να ναι και το καλύτερο παιχνίδι που έχει κυκλοφορήσει ποτέ στο playstation. Σίγουρα στα καλύτερα πάντως.

  25. #679
    PS4forums Addict tsakali GR's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,662
    PSN ID
    tsakali_gr
    Name
    Γιώργος

    Default

    Quote Originally Posted by tonybsg View Post
    Σχετικό - άσχετο:

    H Collector's Edition έκδοση του Guide του παιχνιδιού βγήκε από την Future Press (που κάνει γαμάτους οδηγούς) ένα μήνα μετά το παιχνίδι με την αιτιολογία, μεταξύ άλλων:
    Αντώνη αυτός είναι; https://www.amazon.co.uk/dp/38699308...I1YIFLKZS981PC

  26. #680

    Default

    Quote Originally Posted by Drake23 View Post
    Πολύ υπoτιμημένο game. Μπορεί να ναι και το καλύτερο παιχνίδι που έχει κυκλοφορήσει ποτέ στο playstation. Σίγουρα στα καλύτερα πάντως.
    Υποτιμημενο θεωρειται ενα παιχνιδι που χτυπησε παντου 9ρια σε βαθμολογιες και εχει σαρωσει σε πωλησεις? Μην καποιος εχει μπερδεψει τις λεξεις?
    http://www.metacritic.com/game/plays...izon-zero-dawn
    http://www.vgchartz.com/yearly/2017/Global/

  27. The Following 2 Users Say Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    spartan (25-04-2017),theotz (24-04-2017)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •