Page 28 of 49 FirstFirst ... 1824252627282930313238 ... LastLast
Results 541 to 560 of 973

Thread: Horizon Zero Dawn

  1. #541
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Spoiler!


    - - - Updated - - -



    Εγώ έχω ρίξει πολλές διαδρομές μιας και μου αρέσει να βολτάρω στον κόσμο του. Επίσης επειδή συχνά χρειάζεται να γεμίσω την medical pouch μου "αναγκαστικά" πρέπει να ψάξω για medicines.
    Πάντως έχω κάνει και αρκετά fast travels (10-15 σίγουρα) για κάποια quests και ακόμα έχω 38 fast travel packs. Δεν μου φαίνεται τόσο απαραίτητο το unlimited δηλαδή...
    Καλά και εγώ έχω αρκετά άλλα μερικές φορές θες να τελειώσεις κάτι και θες πολλές μετακινήσεις και της κανω ποδαρατα
    Βρήκα και ένα glitch ολε χαχα δύσκολο γιαυτό το παιχνίδι, πηγα να καθαρισω μια περιοχή
    Spoiler!


    Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  2. #542
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Γκαβός, δεν έδωσα σημασία. Βιαζόμουν. LOL.

    Είμαι ο μοναδικός που δεν παίρνω mount και μου αρέσει να πηγαίνω παντού με τα πόδια;
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  3. #543
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Γκαβός, δεν έδωσα σημασία. Βιαζόμουν. LOL.

    Είμαι ο μοναδικός που δεν παίρνω mount και μου αρέσει να πηγαίνω παντού με τα πόδια;
    Ούτε και εγω παιρνω νομίζω είναι ποιο γρήγορα μετά ποδια

    Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


    xbox:Christoforo7s

  4. #544
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Ζήτημα να έχω πάρει 4 φορές Mount. Με τα πόδια και είναι γρηγορότερα και απολαμβάνω περισσότερο τα τοπία. Πάντως έχω φάει τρελό κόλλημα με το παιχνίδι ρε παιδιά.
    Περιμένω πως και πως να γυρίσω σπίτι να ανοίξω την κονσόλα. Αλλά και φορές που το ανοίγω για να κάνω ένα quest να περάσει λίγο η ώρα δεν καταλαβαίνω πότε πέρασαν 2-3 ώρες..
    Spoiler!

  5. #545
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Εγώ ακόμα είμαι 25 lvl και εχω παίξει αρκετά, παω να παρω το fast travel unlimited να τελειώσω με της μετακινήσεις γιατί βαριέμαι της μεγάλες διαδρομές.
    Είμαι και εγώ level 25, και κάνω το αντίθετο από εσένα. Επειδή ευχαριστιέμαι πολύ το περιβάλλον αυτού του παιχνιδιού, εχω κλείσει τελείως το HUD και απολαμβάνω να κάνω τις βόλτες μου από το ένα σημείο στο άλλο.

    Γενικά, το παιχνίδι για μένα είναι αρκετά καλό αλλά με τίποτε δεν θα του έδινα τους τρελούς βαθμούς που είδα στις κριτικές. Κυρίως γιατί οι αποστολές είναι κάπως βαρετές με πολλά επαναλαμβανόμενα στοιχεία από πλευράς gameplay και οι ιστορίες των ανθρώπων που συναντάς δεν είναι ιδιαίτερα ενδιαφέρουσες καθώς και λείπει εντελώς το συναίσθημα. Ειδικά αφού
    Spoiler!
    δεν έχω νιώσει να νοιάζομαι ιδιαίτερα για κάποιον χαρακτήρα του παιχνιδιού.

    Από την άλλη το παιχνίδι έχει για μένα τα δυο παρακάτω πολύ καλά στοιχεία:

    1. τα καταπληκτικά γραφικά και τον πολύ ωραίο κόσμο που σε κάνει να θες να τον εξερευνήσεις και να ανακαλύψεις κάθε μυστικό του.
    2. Το απίστευτα διασκεδαστικό και πορωτικο σύστημα μάχης με τις μηχανές. Το έχουν δουλέψει παρά πολύ, και πραγματικά το να ρίχνεις μια από τις μεγάλες μηχανές είναι πολύ ωραίο συναίσθημα.

    Με βάση το δεδομένο ότι έχουν μπει τόσο καλές βάσεις στο πρώτο παιχνίδι, αναρωτιέμαι πως θα ήταν μια δεύτερη συνέχεια του παιχνιδιού με πιο ολοκληρωμένα RPG στοιχεία; βελτιωμένο και μεγαλύτερο κόσμο; χαρακτήρες πιο ιδιαίτερους κλπ αποφάσεις που επηρεάζουν τον κόσμο του κλπ

  6. #546

    Default

    Για τους χαρακτηρες το ειπα και πιο πισω οτι περαν της Aloy ελαχιστοι ειναι αυτοι που ξεχωριζουν. Βεβαια εν μερη ειναι κατι ψιλο αναμενομενο που συμβαινει σε παρα πολλα παιχνιδια(αν οχι στα περισσοτερα)στο πρωτο της σειρας(αν βγει sequel παντα).
    Εγω προσωπικα ξεχωρισα 3-4 οι οποιοι μου εμειναν για επομενο sequel αλλα δεν αναφερω τα ονοματα λογω spoiler

  7. #547

    Default

    Αν ειναι κατι που μετανιωσα παντως οσον αφορα την δυσκολια(επειδη τα ιδια εβλεπα και σε Witcher/tomb raider)ειναι οτι στο normal απο την μεση και μετα περιπου φτανεις σε σημειο να γεμιζουν οι τσαντες απο αντικειμενα(τα resources κυριως)γιατι πολυ απλα πιο πολυ μαζευεις αντικειμενα παρα χρησιμοποιεις.

  8. #548
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Αν ειναι κατι που μετανιωσα παντως οσον αφορα την δυσκολια(επειδη τα ιδια εβλεπα και σε Witcher/tomb raider)ειναι οτι στο normal απο την μεση και μετα περιπου φτανεις σε σημειο να γεμιζουν οι τσαντες απο αντικειμενα(τα resources κυριως)γιατι πολυ απλα πιο πολυ μαζευεις αντικειμενα παρα χρησιμοποιεις.
    Και στο hard που παίζω από την αρχή το ίδιο γίνεται.

  9. #549
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Και στο Very Hard που παίζω εγω συνέχεια γεμίζω απο resources.
    Βέβαια απο ενα σημείο και μετα ξέρεις ποια χρειάζεσαι, όποτε πουλάς αβέρτα και μαζεύεις παρα πολλά metal shards.
    Πλέον εχω όλες τις μωβ στολές οπως και ολα τα μωβ όπλα και εχω 4 χιλιάδες shards έτοιμα για ξόδεμα.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  10. #550
    Advanced Member memix's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Ρόδος
    Posts
    422
    PSN ID
    memix74
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Πως κατασκευαζονται τα robot στο horizon zero dawn

    https://my.mixtape.moe/jmllbu.webm

  11. The Following 2 Users Say Thank You to memix For This Useful Post:

    Christos33 (14-03-2017),psx3 (30-04-2017)

  12. #551
    Elite Stefanos's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Greece
    Posts
    1,050
    Name
    Στέφανος

    Default

    Ρε παιδια μια ερωτηση, ποιο οπλο ειναι το καλυτερο (για αγορα) στο Game? ειμαι 37 LvL και οταν παω για μαχες κοντα στα LvL μου με κανουν πανηγυρι! 20 dmg σκαω απλα και οταν βαραω στα σημεια max 40/45.
    300 χρονια για ενα boss κανω Dark Souls να επαιζα πιο γρηγορα θα εκανα να σημειωσω οτι εχω το hunter bow (μοβ) και εχω κουμπωσει και mods.
    " H ζωή είναι μικρή γι' αυτό γράφεται με τρία γράμματα "
    (By Stefanos to Simple People)


  13. #552
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Stefanos View Post
    Ρε παιδια μια ερωτηση, ποιο οπλο ειναι το καλυτερο (για αγορα) στο Game? ειμαι 37 LvL και οταν παω για μαχες κοντα στα LvL μου με κανουν πανηγυρι! 20 dmg σκαω απλα και οταν βαραω στα σημεια max 40/45.
    300 χρονια για ενα boss κανω Dark Souls να επαιζα πιο γρηγορα θα εκανα να σημειωσω οτι εχω το hunter bow (μοβ) και εχω κουμπωσει και mods.
    Ανάλογα τον εχθρό και τα σημεία που θα τον χτυπήσεις. Πχ αν χτυπήσεις σε ένα Grazer το cannister στην πλάτη με βέλος φωτιά θα γίνει μεγάλη έκρηξη και θα μεταδώσει και την φωτιά στα υπόλοιπα machines που είναι γύρω του.
    Γενικά η κάθε μάχη θέλει στρατηγική και διαφορετική προσέγγιση.
    Όπλο καλό δεν υπάρχει. Ανάλογα την περίσταση χρησιμοποιείς και διαφορετικό. Απλά στα very rare μπορείς να βάλεις 3 διαφορετικά modification. Αν του βάλεις mofication για το damage θα ανέβει το damage του, αν βάλεις για το tear θα ανέβεις το tear κ.ο.κ.
    Μελέτησε τις αδυναμίες του κάθε machine και θα δεις πως θα σου βγαίνουν πιο άνετα.
    Για παράδειγμα, αν έχεις very rare Sharpshot Bow θα έχεις και tearblast arrows. Θα σε βοηθήσουν πολύ σε ένα machine που έχει αδυναμία στο tear (Πχ τα όπλα του Thunderjaw).
    Spoiler!

  14. The Following 3 Users Say Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    nikosgnr (15-03-2017),panos74gr (14-03-2017),Stefanos (14-03-2017)

  15. #553
    Elite Stefanos's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Greece
    Posts
    1,050
    Name
    Στέφανος

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Ανάλογα τον εχθρό και τα σημεία που θα τον χτυπήσεις. Πχ αν χτυπήσεις σε ένα Grazer το cannister στην πλάτη με βέλος φωτιά θα γίνει μεγάλη έκρηξη και θα μεταδώσει και την φωτιά στα υπόλοιπα machines που είναι γύρω του.
    Γενικά η κάθε μάχη θέλει στρατηγική και διαφορετική προσέγγιση.
    Όπλο καλό δεν υπάρχει. Ανάλογα την περίσταση χρησιμοποιείς και διαφορετικό. Απλά στα very rare μπορείς να βάλεις 3 διαφορετικά modification. Αν του βάλεις mofication για το damage θα ανέβει το damage του, αν βάλεις για το tear θα ανέβεις το tear κ.ο.κ.
    Μελέτησε τις αδυναμίες του κάθε machine και θα δεις πως θα σου βγαίνουν πιο άνετα.
    Για παράδειγμα, αν έχεις very rare Sharpshot Bow θα έχεις και tearblast arrows. Θα σε βοηθήσουν πολύ σε ένα machine που έχει αδυναμία στο tear (Πχ τα όπλα του Thunderjaw).
    αα.. μαλιστα εγω ειχα/εχω ενα οπλο για ολα, χαχαχα καφρος! ευχαριστω πολυ Μιχαλη, θα επανελθω συντομα (με εντυπωσεις)
    " H ζωή είναι μικρή γι' αυτό γράφεται με τρία γράμματα "
    (By Stefanos to Simple People)


  16. #554
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Ενα για όλα, οχι αυτο δεν γίνεται εγώ εχω σχεδόν ολα και παλι ζορίζομαι άσχημα,βαραω με 94 και πάλι αν είναι μαζεμένα πολλά είναι δύσκολο
    Ένα οπλο θέλω ακόμα να δω τι λέει και αυτο, αν θυμάμαι λέγεται war.

    Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Christos33; 14-03-2017 at 16:55.

    xbox:Christoforo7s

  17. The Following User Says Thank You to Christos33 For This Useful Post:

    Stefanos (14-03-2017)

  18. #555
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Το War Bow λες. Ωραίο όπλο και αυτό. Κυρίως το χρησιμοποιώ για να κάνω corruption στα machines.
    Πάντως επειδή παίζω στο Very Hard αν όντως σε μια μάχη πετύχεις τα weak σημεία ενός machine μπορείς να το βγάλεις πολύ εύκολα. Γενικά θέλει διαφορετική προσέγγιση.
    Εγώ για παράδειγμα αν πετύχω πολλά machines θα προσπαθήσω να κάνω Lure και silent strike αυτά που τα έχω με ένα hit ή αν είναι ξεκλείδωτο το override ώστε να τα κάνω να "πολεμήσουν" μεταξύ τους, αλλιώς θα τους ρίξω και corruption βέλη που και πάλι θα πολεμήσουν μεταξύ τους.
    Υπάρχει και η περίπτωση απλά να προσπαθήσω να αποφύγω κάθε επαφή μεταξύ τους

    Σε μεγάλα machines αν είναι μόνα τους θα τα δέσω με ropecaster και έτσι θα έχω περισσότερο χρόνο στην διάθεση μου ώστε να πετύχω τα αδύναμα σημεία τους.
    Αυτό μου αρέσει πολύ σε αυτό το παιχνίδι. Κάθε μάχη είναι διαφορετική και θα χρειαστεί να κάνεις διαφορετική προσέγγιση ώστε να τα βγάλεις εις πέρας.
    Προχθές μου έτυχε ένα ωραίο σκηνικό. Βρίσκω 2 ravangers Και λέω ευκαιρία να τους ρίξω. Ρίχνω τον ένα και εκεί που λέω όλα καλά τον έχουμε για πλάκα με χτυπάει ένα Snapmaw από πίσω, βλέπω πως έρχονται και άλλα 2 και από εκεί που έλεγα θα την βγάλω την μάχη αναίμακτα έφτυσα αίμα μέχρι να ρίξω όλα τα machines.
    Spoiler!

  19. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Christos33 (14-03-2017)

  20. #556
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Το τρόπαιο με την φωτια και πάγωμα kill πρέπει να είναι μοιρασμενο η αν πεθάνουν 10 απο βελη φωτιας το δίνει.

    Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  21. #557
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Να σου πω την αλήθεια δεν έχω κοιτάξει καν τα τρόπαια.
    Τα αφήνω για μετά τον τερματισμό.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  22. #558
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Να σου πω την αλήθεια δεν έχω κοιτάξει καν τα τρόπαια.
    Τα αφήνω για μετά τον τερματισμό.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Εγώ κοίταξα λιγο να τα βγαζω μαζί δλδ να κανω kill με τον τρόπο που δίνει το τρόπαιο όσο μπορώ βέβαια


    Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  23. #559
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Το τρόπαιο με την φωτια και πάγωμα kill πρέπει να είναι μοιρασμενο η αν πεθάνουν 10 απο βελη φωτιας το δίνει.

    Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Δεν παιζει ρολο, εγω μόνο με 10 φωτιας το πηρα

  24. The Following User Says Thank You to Snk For This Useful Post:

    Christos33 (14-03-2017)

  25. #560

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Το τρόπαιο με την φωτια και πάγωμα kill πρέπει να είναι μοιρασμενο η αν πεθάνουν 10 απο βελη φωτιας το δίνει.

    Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Πρεπει να πεθανουν τα τερατα απο τη ζημια που προκαλει η φωτια οχι να τα σκοτωσεις οταν εχουν παρει φωτια.Ειναι κατι που οντως εχει μπερδεψει αρκετο κοσμο.

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •