Page 39 of 49 FirstFirst ... 29353637383940414243 ... LastLast
Results 761 to 780 of 973

Thread: Horizon Zero Dawn

  1. #761
    Cool Member mtifosi's Avatar
    Join Date
    May 2015
    Location
    Athens
    Posts
    150
    PSN ID
    M_tifosi

    Default

    H guerilla αυτη τη στιγμη δειχνει να βρισκεται τοσο τεχνολογικα αλλα και συνολικα το ποιο φορμαρισμενο studio...

  2. #762
    Editor Viper's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Athens
    Posts
    4,572
    PSN ID
    kamenos13
    Name
    Κώστας

    Default


  3. The Following 3 Users Say Thank You to Viper For This Useful Post:

    Leon_DiZ (09-11-2017),Sparrow71993 (09-11-2017),WolfRathmA (28-11-2017)

  4. #763
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Πότε θα βγει η Complete edition ξέρει κανείς; Επίσης είχαν πει ότι θα δώσουν και κάποιο άλλο dlc δωρεάν ή είναι ιδέα μου;

    edit: 6 Δεκεμβρίου η Complete Edition.
    Last edited by WolfRathmA; 08-11-2017 at 17:27.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  5. The Following User Says Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    Dimitris_ (14-11-2017)

  6. #764
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Digital Foundry:Horizon The Frozen Wilds PS4 Pro - Tech Breakdown and Engine Analysis


  7. The Following 3 Users Say Thank You to BillyFlo81 For This Useful Post:

    Leon_DiZ (25-11-2017),spartan (25-11-2017),Valkyre (26-11-2017)

  8. #765
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Horizon Zero Dawn Update 1.45 is Inbound and it’s HUGE!

    Guerrilla Games have clearly taken no time as off as of late, as it seems they’re kicking ass trying to eliminate any issues that have appeared since release of The Frozen Wilds. Seriously. Take a look at all these fixes!

    Update 1.45:

    Spoiler!

  9. #766
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Oι τυποι ακομα βελτιωνουν τα γραφικα... δεν υπαρχουν... βελτιωσαν τα εφφε του χιονιου, πλεον το χιονι που σηκωνει το ποδι της Aloy οταν περπαταει, παραμορφωνει το ιδιο το χιονι του εδαφους με δυναμικο τροπο...

    respect.

  10. #767
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  11. #768

    Default

    Καλα που το ανεβασες το παραπανω.Το ξεχασα τελειως οτι αυτες τις μερες κυκλοφορει η complete edition για να παω να την αγορασω
    https://www.skroutz.gr/s/13498577/Ho...ition-PS4.html

    Τι εγινε ρε παιδια κανεις δεν αγορασε το frozen wilds dlc να πει προσωπικες εντυπωσεις?Κοντα 40σελιδες φτασαμε στο εν λογω παιχνιδι,μου κανει τεραστια εντυπωση.

  12. #769

    Default Horizon Zero Dawn

    Το ίδιο πράγμα με χιόνι είναι . Αν γουστάρεις άλλες 10-15 ώρες horizon το αγοράζεις.
    Last edited by DJTaurus; 07-12-2017 at 14:15.

  13. #770
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Οντως απαραδεκτο να μην υπαρχουν εντυπωσεις για το DLC, να τις πω εγω λοιπον:

    Τιμιοτατο DLC, χορταστικοτατο, σεβεται τα χρηματα που θα δωσεις.

    Ανοιγει μια μεγαλη περιοχη στο βορειο μερος του χαρτη και ειναι γεματη με νεα sidequests και ενα παραπλευρο με το main story, campaign.

    Τι βελτιωνει σε σχεση με το Main game?

    α) Η ποιοτητα του facial animation ειναι πολυ καλυτερη.

    β) Η ποιοτητα καποιων side quests ειναι παρα πολυ καλη με πολυ καλο γραψιμο και αναπαντεχες εξελιξεις. Υπαρχουν και τα κλασσικα side quests που μοιαζουν με το βασικο παιχνιδι (που δεν με ενοχλουν καθολου) αλλα γενικα το γραψιμο ειναι αρκετα καλο

    γ) Ενδιαφερον νεο campaign και νεα προσωπα. Η ιστορια που διαδραματιζεται δινει φως σε πολλα πραγματα και δημιουργει νεες συνθηκες για το μελλον του franchise. Η ανησυχια μου οτι το βασικο παιχνιδι ελυσε το πιο ενδιαφερον κομματι του μυστηριου, καταρριπτεται απο αυτο το DLC το οποιο χτιζει τις βασεις για το μελλον.

    δ) Τα γραφικα ειναι απλα ανυπερβλητα... η τεχνολογια που εφτιαξαν για το χιονι ειναι πραγματικα απιστευτη. Δεν υπαρχουν καλυτερα εφφε χιονιου σε παιχνιδι. Εμπλουτιζει την βιβλιοθηκη τελειοτητας του βασικου παιχνιδιου αψογα.

    ε) Οι νεοι εχθροι δεν αστειευονται... μιλαμε για ζοριλικια οχι αστεια, αλλα συνθετουν καποιες απιστευτα επικες μαχες. Το gmaeplay γενικα ειναι οπως στο κανονικο παιχνιδι, εμπλουτισμενο με καποια νεα οπλα και skills.

    ζ) Μουσικη οπως και στο κανονικο παιχνιδι εξαιρετικη κατα την γνωμη μου, νεα κομματια, νεα battle themes.

    Γενικα παιδες οποιος διασκεδασε αυτο το διαμαντακι που λεγεται Horizon θα το καταευχαριστηθει το DLC. Ειναι απο τα πιο τιμια DLC που εχω αγορασει και δεν το μετανιωνω καθολου.

  14. The Following 7 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Axilleas_GR (07-12-2017),chronohill (07-12-2017),Fulgore (07-12-2017),mtifosi (07-12-2017),obione (20-12-2017),panos74gr (07-12-2017),spartan (07-12-2017)

  15. #771
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Είχαμε review από τον Αντώνη, απλά μάλλον ξέχασε να βάλει το link

    http://www.ps4forums.gr/vb/content.p...e-Frozen-Wilds
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  16. #772

    Default

    Quote Originally Posted by DJTaurus View Post
    Το ίδιο πράγμα με χιόνι είναι . Αν γουστάρεις άλλες 10-15 ώρες horizon το αγοράζεις.
    Εχω διαβασει τα σχετικα review απλα μου κανει εντυπωση πως(και στο αλλο γειτονικο forum τα ιδια)ενω γραφτηκαν τοσες σελιδες για το βασικο παιχνιδι (το οποιο κερδισε τους περισσοτερους που το επαιξαν σε φαση να ζητανε και αλλο),βγαινει ενα μεγαλο σε διαρκεια dlc και δεν βλεπουμε σχολια κανενος.
    Μαλιστα το Horizon zero dawn εχει μπει μεχρι και στο δικο μας Ελληνικο top 10 πωλησεων και ειναι απο τα πιο καλοπουλημενα παιχνιδια της χρονιας.Αρα ναι μου προκαλει τεραστια εκπληξη αυτο.

  17. #773
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default


  18. #774

    Default

    Φοβερη δουλεια.

  19. #775

    Default

    Πολυ κριμα ρε γαμωτο τα χθεσινα βραβεια.Σε τοσες κατηγοριες υποψηφιο το Horizon και να μην κερδισει ουτε ενα βραβειο?

    Ενα απο τα πιο πετυχημενα νεα IP αυτης της χρονιας/γενιας και απο τα σημαντικοτερα παιχνιδια του ps4 μαζι με bloodborne και του εδωσαν το μεσαιο δακτυλο για ρημαδο sequel παιχνιδια(φυσικα αυτο δεν παει στο hellblade και Cuphead)?

  20. #776
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Εχουν παψει να με νοιαζουν τα βραβεια εδω και πολυ καιρο... η ολη διαδικασια ειναι αναποφευκτα μεροληπτικη οποια κι αν ειναι η εκδοχη της. Ειναι ενα ωραιο παρτυ, αλλα οσον αφορα τα βραβεια δεν με απασχολει ιδιαιτερως.


  21. #777
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Αν κρίνω από μένα, πολύς κόσμος ίσως να μην έχει αγοράσει το DLC. Εγώ προτίμησα αυτή την περίοδο να επενδύσω σε καινούρια games.
    Το dlc δεν με βιάζει να το αγοράσω. Εκτός αν παίξει καμιά έκπτωση τύπου 50%.
    Σίγουρα θα το παίξω κάποια στιγμή, αλλά τώρα προτιμώ να ασχοληθώ με άλλα games.
    Spoiler!

  22. #778
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Η εξηγηση στο ερωτημα σας ειναι πολυ απλη. Το παιχνιδι εχει 6+ μηνες που κυκλοφορησε. Μεγαλη μεριδα παικτων το ελιωσε και το πουλησε. Εγω θα το παιξω οταν ξεμεινω απο παιχνιδια (ποτε δηλαδη) . Ειμαι τελειως κατα των dlc και δεν ειμαι και συλλεκτης , οτι παιζω το πουλαω. Οποτε ισως καποια στιγμη στο μελλον .


    Αλλα και αυτοι που εχουν ακομα το δισκακι , ή το εχουν digital νομιζω οτι επιλεγουν να παιξουν νεες κυκλοφοριες .

    Spoiler!

  23. The Following User Says Thank You to james9 For This Useful Post:

    mihalis13 (08-12-2017)

  24. #779
    Editor Viper's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Athens
    Posts
    4,572
    PSN ID
    kamenos13
    Name
    Κώστας

    Default

    How does a studio known for linear first person shooters design one of the most well regarded open world games of the generation on their first attempt? Noclip travels to Amsterdam to talk to Guerrilla about their epic journey bringing Horizon Zero Dawn to PlayStation 4.

  25. The Following 3 Users Say Thank You to Viper For This Useful Post:

    BillyFlo81 (20-12-2017),Leon_DiZ (19-12-2017),obione (20-12-2017)

  26. #780
    Editor Viper's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Athens
    Posts
    4,572
    PSN ID
    kamenos13
    Name
    Κώστας

    Default


Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •