Page 40 of 49 FirstFirst ... 30363738394041424344 ... LastLast
Results 781 to 800 of 973

Thread: Horizon Zero Dawn

  1. #781
    Advanced Member Crazy_vision's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πατρα
    Posts
    428
    PSN ID
    crazyv1984
    Name
    Δημητρης

    Default

    Ξεκινησα το παιχνιδι εδω και κανενα τριημερο. Μαρεσει που δινει τοσο πολυ σημασια στην εξελιξη του χαρακτηρα. Ειναι πραγματικα ενα παιχνιδι φτιαγμενο πανω στην Aloy και στο quest της. Αυτο που με χαλαει παρα πολυ τουλαχιστον μεχρι το σημειο που εχω φτασει ειναι οτι θεωρω επαναλαμβανομενη την τακτικη της μαχης. Ειδικα για open world παιχνιδι.

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk


  2. #782

    Default

    Τι εννοεις επαναλαμβανομενη την τακτικη της μαχης?Τι διαφορετικο δηλαδη(σε αυτο το στυλακι)θα ηθελες να δεις οσον αφορα την μαχη?

  3. #783
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Το τριήμερο είναι πολύ λίγο φίλε μου για να βγει συμπέρασμα για το συστημα της μαχης. Οσο θα προχωρας και θα βρισκεις νεους και πιο δυσκολους εχθρους θα καταλαβεις οτι θελει στρατηγικη που αφορά τα όπλα και το ammunition, τον τρόπο που θα τα χρησιμοποιείς και τη χρήση του περιβάλλοντος προς όφελος σου.

  4. #784
    Senior Member Antonis_Cupra's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Ηράκλειο - Κρήτης
    Posts
    119
    PSN ID
    An7oN15_GR

    Default

    Τα καινούργια όπλα στο dlc είναι πιο δυνατά απο τα Shadow?
    Είμαι στην αρχή και τρώω μόνο ξύλο μέχρι τώρα..(ultra hard)
    If everything seems under control, you are not going fast enough..

  5. #785
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Παιδια ..καπου έπεσε το ματι μου οτι στο UK store δίνουν δωρεαν το dlc frozen wilds.Δεν μπορω να το δω μιας κ ειμαι εξω , ομως πιστευω θα εχει θεμα regions?
    Last edited by obione; 22-12-2017 at 21:17.

  6. #786
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Μήπως λες για κάτι promo emails που έστειλε η Sony;
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  7. #787
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Quote Originally Posted by Lnds500 View Post
    Μήπως λες για κάτι promo emails που έστειλε η Sony;
    Οχι, ελεγε συγκεκριμένα για UK account και ps plus users free dlc.. Μούφα η είδηση? Το ποσταρα μπας και το τσεκάρει κανεις και αληθεύει. Εγω ειμαι εκτος και δεν..

  8. #788
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Ισχυει οτι το dlc ειναι καμια 15αρια ωρες?? Κανονικο παιχνιδι δηλαδη?

    Spoiler!

  9. #789

    Default

    Μπορει να φτασει τοσο απο οτι φαινεται
    https://howlongtobeat.com/game.php?id=46430

  10. The Following User Says Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    ilias78 (24-12-2017)

  11. #790
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Thanks

    Τελειωσα το παιχνιδι πριν αρκετο καιρο. Ειχα ξεοινησει μαλιστα το ultra hard αλλα καπου στην αρχη το παρατησα. Σημερα κατεβασα το dlc. Το θεμα μου ειναι οτι δεν βρισκω την νεα τοποθεσια του dlc κ πως να το ξεκινησω.
    Καμια βοηθεια?

    Edit. Ενταξει το βρηκα. Ευτυχως ειχα κρατησει παλιο save κ μου ανοιξε κ το χαρτη
    Last edited by ilias78; 24-12-2017 at 19:26.

    Spoiler!

  12. #791
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Μετα απο τοσους μηνες αξιωθηκα να παιξω το παιχνιδι και χθες το τερματισα. Εχω αφησει μονο καποια ελαχιστα πραγματα ακομα.
    Αναμφίβολα το καλύτερο exclusive του ps4, ένα εκπληκτικό παιχνίδι και ένας θρίαμβος για την guerrilla, ειδικά μάλιστα αν σκεφτούμε ότι πρόκειται για ένα νεο ip από μια εταιρία που μέχρι τώρα έπαιζε σε ένα τελείως διαφορετικό πεδίο, αυτό των fps με το killzone.
    Τρομερό στον τεχνικό τομέα, ειδικά επειδή μιλάμε για open world, αρτιστικά υπέροχο με εναν δικο του ξεχωριστο χαρακτηρα, υπεροχη ιστορια και μια ηρωιδα, η Aloy που λατρεψα. Επικες μαχες, ειδικά με τους "big guys" ειναι απολαυση, (stormbird ftw),ατμόσφαιρα, υπέροχο soundtrack, διασκεδαστικό exploration και side guests, δεν άφησα μέρος στον χάρτη που να μην ψάξω. Κάποιες αποστολές στα hunting grounds με τα suns θέλω να τελειώσω ακόμα.
    Όπως είπα άργησα πολύ να το παίξω αλλά ίσως τώρα ήταν η πιο κατάλληλη στιγμή με το frozen wilds να έχει βγει και το οποιο εννοειται ηδη κατεβασα και θα ξεκινησω να παιζω.
    Μπράβο στους δημιουργούς και με την ελπίδα ότι σύντομα, μακάρι στην επόμενη E3, θα ακούσουμε για το horizon2.
    Last edited by kostasb13; 01-01-2018 at 22:38.

  13. The Following 2 Users Say Thank You to kostasb13 For This Useful Post:

    Kane (02-01-2018),Valkyre (02-01-2018)

  14. #792

    Default

    Εγω το εχω ξαναπει παντως οτι εφαγε χοντρο χαντακωμα το παιχνιδι στα βραβεια που επρεπε να κερδιζε εστω ενα βραβειο σαν πετυχημενο νεο IP αλλα ...

    Κατι αλλο που ειδα μιας και θελω να παρω την complete ειναι οτι για καποιο περιεργο λογο ειναι πολυ μικρο το αποθεμα της σε σχεση με την αρχικη εκδοση και δεν ξερω γιατι
    https://www.skroutz.gr/c/1413/playst...izon+zero+dawn

  15. #793
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name
    Χάρης

    Default

    Από το link που έδωσες η limited edition έχει 120 ευρώ? Έλεος σαράντα ευρώ ακριβότερα από ότι την πουλούσαν. Πόσο άρμεγμα δηλαδή.....

    Στάλθηκε από το SM-A300FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Axilleas_GR; 02-01-2018 at 16:49.

  16. #794
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,998
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Quote Originally Posted by Axilleas_GR View Post
    Από το link που έδωσες η limited edition έχει 120 ευρώ? Έλεος σαράντα ευρώ ευρώ ακριβότερα από ότι την πουλούσαν. Πόσο άρμεγμα δηλαδή.....
    Και επειδή κράζουμε - δικαίως σε μεγάλο βαθμό - τα μεγάλα καταστήματα κατά καιρούς, δυστυχώς τέτοια φαινόμενα σαν το παραπάνω τα βλέπουμε και σε τέτοια μικρότερα καταστήματα όπως το ConsoleClub ή το GameExplorers


  17. #795
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name
    Χάρης

    Default

    Quote Originally Posted by tonybsg View Post
    Και επειδή κράζουμε - δικαίως σε μεγάλο βαθμό - τα μεγάλα καταστήματα κατά καιρούς, δυστυχώς τέτοια φαινόμενα σαν το παραπάνω τα βλέπουμε και σε τέτοια μικρότερα καταστήματα όπως το ConsoleClub ή το GameExplorers
    Ας με συγχωρήσουν οι mods που θα κρίνω κατάστημα, αλλά το δεύτερο που αναφέρεις το κάνει συνέχεια. Τη συλλεκτική του εν λόγω παιχνιδιού, μόλις εξαντλήθηκε από παντού, είχε κρατήσει στοκ και την πουλούσε στα 220 ευρώ. Δεν είναι η πρώτη φορά για το συγκεκριμένο κατάστημα και μάλλον ούτε και η τελευταία αφού βρίσκουν πρόσφορο έδαφος και το εφαρμόζουν.

    Στάλθηκε από το SM-A300FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  18. #796

    Default

    Quote Originally Posted by Axilleas_GR View Post
    Από το link που έδωσες η limited edition έχει 120 ευρώ? Έλεος σαράντα ευρώ ευρώ ακριβότερα από ότι την πουλούσαν. Πόσο άρμεγμα δηλαδή.....

    Στάλθηκε από το SM-A300FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Δυστηχως δεν ειναι η πρωτη φορα που γινεται αυτο.Πριν κατι μηνες ειχαν ανεβασει και την collectors edition στα κοντα 200ευρω καποια απο τα σκρουτζομαγαζα. Εν μερη δηλαδη σου χτυπανε την σπανιοτητα(επειδη δεν κυκλοφορουν πλεον/βγαινουν στην παραγωγη)στο κεφαλι οπως βλεπουμε στις αγγελιες σε διαφορα forum
    Βεβαια και στο εξωτερικο βλεπουμε τετοια χαλια,δεν ειναι μονο Ελληνικο πραγμα αυτο και ειναι η μονη φορα που παιρνω το μερος των αλυσιδων οι οποιες τουλαχιστον αν τους τελειωσει κατι δεν στο βγαζουν αργοτερα με 2πλασια τιμη πανω λογω ''συλλεκτικου''. Και με το Persona 5 λογω χαμηλης διαθεσιμοτητας τα ιδια χαλια ειδαμε.
    https://www.amazon.co.uk/Horizon-Zer...izon+zero+dawn

  19. #797
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default Horizon Zero Dawn

    Μόλις τελείωσα και εγώ το Horizon Zero dawn. Το είχα ξεκινήσει με το που βγήκε αλλά το παράτησα όταν βγήκε το mass effect andromeda και δεν μου έκανε πολύ όρεξη να το ξαναπιάσω μέχρι πριν λίγες μέρες.

    Το παιχνίδι είναι ένα πολύ φιλόδοξο επιχείρημα από μια εταιρία που έκανε παιχνίδια πολύ μικρότερου βελεινεκούς και πραγματικά μπράβο τους!

    Για μένα κάνει πάρα πολλά πράγματα εξερετικά και κάποια άλλα μέτρια.

    Τα καλά:

    Εξερετικος τεχνικός τομέας. Δεν υπήρχε κανένα ψεγάδι. Ακατέβατο framerate ακόμα και στις πιο πολύπλοκες μάχες. Απίστευτη πολυπλοκότητα στον κόσμο και τα λοιπά που όλοι ξέρουμε.

    Πολύ ωραίο και εξαιρετικά δουλεμένο σύστημα μάχης με αρκετή πολυπλοκότητα και φτιαγμένο να ανταμέιβει τον παίκτη που επενδύει χρόνο για να το μάθει καλά. Μου άρεσε πολύ που αν θες σου δίνει τα εργαλεία να το προσεγγίσεις με διάφορους τρόπους και να μην αρκεστείς στα βασικά.

    Πολύ ωραίο concept και ιστορία που εξηγεί πως και γιατί κατέλειξε έτσι ο κόσμος. Δεν αφήνει κενά και ξεφεύγει από τα τετριμμένα μαγείες κλπ. Επιτέλους!

    Σχεδιασμός που συνάδει απόλυτα με την ιστορία και το concept του κόσμου και είναι πανέμορφος. Απίστευτη λεπτομέρεια στα πάντα. Πανέμορφα τοπία, φωτισμοί, απίστευτα όμορφα και τα μηχανικά τέρατα. Και όλα αυτά με τρόπο που εξυπηρετούν το gameplay.

    Τα κακά:

    Βαρετά open world στοιχεία. Χάρτης γεμάτος με κουκκίδες να κανείς ανούσια πράγματα. Φαίνεται ακόμα και από τα trophies, καθάρισε τα bandied camps, βρες τα μηχανικά λουλούδια κλπ κλπ νομίζω ότι δεν χρειάζονταν τόσα πολλά. θα του έκανε πολύ καλό λίγο από τη λογική του σχεδιασμού του breath of the wild που σου αφήνει λίγο το χέρι και μπορείς να εξερευνήσεις πιο ελεύθερα και πάντα κάτι ενδιαφέρον θα βρεις.
    Το horizon παρότι πανέμορφο, είναι πηγμενο. Δεν προλαβαίνεις να θαυμάσεις την ομορφιά του κόσμου γιατί όλο κάτι υπάρχει να κανείς εκεί κοντά ή κάποιο τέρας θα σε κυνηγά. Δεν σε αφήνει να χαλαρώσεις και έχει μηδενικό στοιχείο εξερεύνησης.

    Προβληματικό quest design, κυρίως στα side quests. Βρες κάποιον, ακολούθησε το trail βρες κάτι άλλο, τελική μάχη κλπ. Ευτυχως είναι πολύ καλή η μάχη αλλιώς θα είχαμε κόψει φλέβες.

    Οι χαρακτήρες, συμπεριλαμβανομένης της alloy είναι αρκετά βαρετοί που στερούνται συναισθήματος, ούτε αναπτύσσουν ιδιαίτερες σχέσεις μεταξύ τους, ή τουλάχιστον δεν φαίνεται αυτό στην γραφή ούτε μας το δείχνει κάπως. Πχ
    Spoiler!


    Ελπίζω μέσα σε όλες αυτές τις καλές κριτικές, τα goty κλπ να μπορέσουν να ακούσουν και την κριτική προς το παιχνίδι και να προσπαθήσουν να διορθώσουν κάπως τα ψεγάδια στο δεύτερο μέρος. Γιατί τα περισσότερα σημαντικά πράγματα είναι εκεί και αν προσέξουν λίγο παραπάνω και τα υπόλοιπα θα έχουμε ένα αριστούργημα.
    Last edited by panos74gr; 07-01-2018 at 23:29.

  20. The Following 9 Users Say Thank You to panos74gr For This Useful Post:

    Axilleas_GR (08-01-2018),BillyFlo81 (08-01-2018),DJTaurus (08-01-2018),Error Flynn (08-01-2018),mtifosi (08-01-2018),Snk (08-01-2018),tsakali GR (08-01-2018),Valkyre (09-01-2018),WolfRathmA (08-01-2018)

  21. #798

    Default

    Εχεις απολυτο δικιο αγαπητε κυριως στο κομματι των χαρακτηρων,ειδικα στις ομιλιες μεταξυ τους που ειναι αντιγραφη Witcher(με την κακη εννοια)και τελειως ψυχτες. Επισης περαν της κεντρικης Alloy δεν υπαρχει καποιο memorable cast να σου μενει στην μνημη.

    Πιο πολυ απεσπασε τα πολυ θετικα σχολια για τον τεχνικο τομεα(και γενικα το performance),το ψιλο πρωτοτυπο concept του αλλα και (κατι παρα πολυ σημαντικο)επειδη ειναι νεο IP,ειδικα αν σκεφτουμε οτι μιλαμε για το στουντιο των killzone(καμια σχεση τα fps παιχνιδια με το Horizon δηλαδη).

    Για τα side quest και εκει εχεις δικιο οτι τα περισσοτερα δεν ηταν ενδιαφεροντα αλλα απο την αλλη ισως ειναι κατι που προσωπικα το συγχωρω μονο και μονο λογω του γεγονοτος οτι ειναι side quests.Χαμενη ευκαιρια σιγουρα αλλα αφου και τα main quest δεν ειναι στην ιδια μοιρα δεν πειραζει.

    Σιγουρα εχουν πραγματα να βελτιωσουν παρολα τα πολυ θετικα σχολια.

  22. The Following User Says Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    panos74gr (08-01-2018)

  23. #799
    Cool Member mtifosi's Avatar
    Join Date
    May 2015
    Location
    Athens
    Posts
    150
    PSN ID
    M_tifosi

    Default

    Σιγουρα πρεπει να κανουν βελτιωσεις αλλα δεν υπαρχει και το τελειο παιχνιδι. Και το witcher 3 για παραδειγμα πρεπει να βελτιωσει το συστημα μαχης του.
    Το horizon και αυτο που εκανε η guerilla ηταν κατι αναπεντεχο. Σιγουρα στο δευτερο μερος αφου εχουν τις βασεις θα το βελτιωσουν σε ολους τους τομεις...

  24. The Following User Says Thank You to mtifosi For This Useful Post:

    panos74gr (08-01-2018)

  25. #800

    Default

    Το Witcher 3 δεν εχει πραγματα να βελτιωσει γιατι η CDPR εχει ανακοινωσει οτι δεν προκειται να βγαλει αλλο Witcher παιχνιδι(εκτος αν βγαλουν με αλλο χαρακτηρα).

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •